Šta je novo?

Sportski događaji

Mislio sam ne bi puno kao neki igrač koji je otpušten iz neke NBA ekipe. Takođe, koštao bi sigurno manje, nego Džoni O Brajant prošle sezone ili Džejms Gist preprošle.
 
15 igraca je potrebno za ovaj ritam, ne moze ovako nikako. Dvojka i centar ili ode sve u...
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=sG694C_cQv8[/youtube]

Na kraju 81- 48, pobeda Crvene Zvezde protiv Panatinaikosa.

Ovo večeras je bilo veliko junaštvo, svih igrača. Limitirati bilo koju evroligašku ekipu na ispod 50 poena, a pobediti sa +33, znači uraditi veliku stvar, vrednu svih pohvala i poštovanja. Večeras je Volters proradio i bio vođa tima, iako je i on sistemski igrač, bilo mu je veče. Čak 5 igrača Panatinaikosa je ulazilo u igru, a nije postiglo nijedan poen. Kod Zvezde samo jedan, Lazarevic. I Cirbes, ali on nije ni ulazio u igru. Pored Voltersa, dvocifreni su bili Holins i Kalinic. Kontrolisala je Zvezda utakmicu od starta.

Da me ne shvatite pogrešno, jasno je meni da ovaj i ovakav Panatinaikos kakav je bio večeras, može mnogo bolje i tek kako, kao i da ovo nije realna razlika. Smatram ih boljom ekipom od, recimo Albe, na papiru. Ali razlika kod Zvezde u ovoj utakmici i onoj protiv Albe je jasno uočljiva...Večeras je Zvezda bila tim, a te večeri u meču sa Albom, nije.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fs7yZ7M8eqQ[/youtube]

Ide meč u Aba ligi, gostovanje Zadru, gde se nadam pobedi, naravno, bez novih povreda. Posle ide prva utakmica novog paklenog NBA rasporeda, sa Asvelom, ekipom koja trenutno ima 5-2, a posle večerašnje utakmice, gde je apsolutni favorit, teško da neće imati 6-2, po meni, najveće iznenađenje ove sezone Evrolige, bar za sada. Dobro je što se igra kući, ima vremena za spremu te utakmice, posle Zadra. Pa posle i za kakav-takav odmor pred Partizan. A ni tu nije kraj pakla, nego ide tek drugi deo sa dva gostovanja u Španiji u novoj paklenoj nedelji Evrolige.

Da je u Evroligi moglo da bude bolje do sada - moglo je. Ali, uzevši u obzir dosadašnji kompletan raspored, uparen sa povredama i zarazama, možda opet ne može da se kaže da su ovo odlični rezultati, ali od nezadovoljavajućih su mnogo daleko. Da pričekamo da se večerašnje kolo završi, pa da vidimo na kojoj će poziciji Zvezda na kraju biti.
 
Zvezda je nanela Panatinaikosu najveći poraz ikada u Evroligi. Prethodni negativan rekord, bio je -31 poen.

Fubaleri Crvene Zvezde nazalost izgubiše, srećom, i dalje je sve u njihovim rukama, ostala su još dva kola. Realno je sve, prvo i drugo mesto u grupi, a i ispadanje. Bilo bi lepo da je već ,,kupljena karta" za evropsko proleće, ali šta sada....

Vikend je za Aba ligu...Derbi kola je FMP - Partizan. Utakmica između Mornara (koji još uvek ne zna kako izgleda pobeda ove sezone u Aba ligi) i Igokee, takođe može da bude interesantna. Utakmice idu jedna za drugom sutra uveče. Partizan je na papiruj jaka ekipa, ali...Igrao je 6 utakmica sa timovima čiji je osnovni cilj da opštanu u ligi. Imao je najlakši raspored od svih ekipa iz dornjeg dela tabele. FMP je opet ekipa koja igra iznad očekivanja, rasterećeni su, jer ne igraju evropsko takmičenje i nemaju pritisak. Naravno da može i da bude +20 za Partizan, ali ima šanse i da bude zanimljivo.

Zvezda u nedelju sa Zadrom mora da odigra pametno, raspoređenaminutaža, bez novih povreda, ne znam da li ima šanse da se Nidža Ivanović vrati u sastav. Onda ima vreme za spremu, da se udari na Asvel. To je jedna klasična napadačka ekipa. Daju puno, ali i primaju poena. MIšljenja sam da karakteristična Zvezdina odbrana može da bude ključ za pobedu. Žal će biti, ako bude ljuta borba, a poraz, jer će se u tom slučaju ići na Partizan istrošen fizički, a i emotivno - najgora kombinacija. Mislim, za derbi se uvek ima imperativ, bez obzira, ali ako se u utakmicu udje posle evroligaške pobede, mentalna situacija će sigurno da bude lakša. čak i da bude prisutna velika količina umora, što sigurno hoće.
 
Da vidimo da će Leković uspeti da pokrije i ovo. Šturm je bio kažnjen sa dve godine za isti prekršaj.
 
Ne mogu da nadjem link. Mislim da je tako, jer je već tokom utakmice izbačena pubilka.
 
Šturm je kažnjen sa 2 meča bez publike, tačnije sa jednim i drugim uslovno ako naprave neki incident u roku 2 godine.
Zvezda je dobila sličnu kaznu za vređanja Ibrahimovica, samo što je uslovni rok bio jednu godinu. Znači taj jedan meč nam ne gine + ako još nešto pridodaju...
 
Grobari su protiv FMP-a morali pošteno da se oznoje za pobedu, to je onaj ko je gledao mogao da vidi. Daleko je to bilo od rutinske pobede.

A ovi za koje navijam ja, nisu se večeras protiv Zadra baš minimalno potrošili. Naravno, bitna je pobeda, bez novih povreda. U četvrtak u Beograd dolazi Asvel, ekipa sa prilično dobrim rezultatima, iznad očekivanih. Po onome koliko sam pratio, a i po statistici, to je klasična napadačka ekipa, koja prima, ali i daje mnogo koševa. Smatram da takve kakvi su, Zvezda sa svojom karakterističnom odbranom može da im parira. Naravno ništa bez bar 2-3 raspoložena igrača u napadu.

Što se tiče same utakmice sa Zadrom, i dalje bez Nikole Ivanovića, ali sa raspoloživim Cirbesom, koji, koliko sam video, nije ulazio u igru...Čini mi se da ga Radonjić polako otpisuje ili stavlja u rang sa Simonovićem, koji može, a i ne mora da igra. Samo što za razliku od Simonovića, sumnjam da će Cirbes heti da bude 13. , 14. ili 15. igrač tima. Kuzmić sve bolji, Kalinić se prištedeo koliko je moglo. Volters i Mitrović dobri, a sa njima i Holins. Sva petorica su postigli dvocifren broj poena. Bilo je više raspoloženih, pa se nedostatak tog beka-šutera koji fali timu nije toliko video, ali zato se nedostatak drugog klasičnog centra video i tek kako. Svaka čast Luki Mitroviću, bori se kao lav, ali on na petici nije dugoročno rešenje.

Ako bude pooraz od Asvela, to za mnogo šta neće valjati, a najmanja šteta će da bude jedan poraz više u evroligaškoj statistici...Nego će biti mnogo umora, a spihički pad, večiti derbi za tri dana, gde je Partizan favorit, jer na papiru ima jači tim i bolje je plasiran na tabeli i na sve to, odmorniji je. Po meni su to razlozi da protivnika nazoveš favoritom. Naravno i tek kako je Partizan ranjiv, ali koliko će sa umorom, skraćenim rosterom moći da se izgura, a još ako bude posle evroligaškog poraza...U odnosu na ovo, sledeće duplo kolo Evrolige mi deluje daleko. Ponavljam, Zvezda treba za 8 dana da odigra 4 evroligaške utakmice - Asvel(D), Partizan(D), Baskonija(G) i Real Madrid(G). Raspored, da ga ni najgorem dušmaninu ne poželiš.
 
Mislim da su ovo bez sumnje osam najvažnijh rekorda u tenisu.


Grend slem

Federer, Djoković, Nadal 20


Masters

Djoković 37
Nadal 36
Federer 28


Nedelje na prvom mestu

Djoković 346
Federer 310
(Sampras) 286
(Lendl) 270
(Konors) 268
Nadal 209


Završni turnir sezone

Federer 6
Djoković (Sampras, Lendl) 5
...
Nadal 0


Najviše velikih titula

Djoković 62
Nadal 57
Federer 54


Olimpijske igre

(Marej) 2
Nadal 1
(Edberg, Mečirž, Rose, Agasi, Kafeljnikov, Masu, Zverev) 1
Djoković 0
Federer 0


Ukupno titula

(Konors) 109
Federer 103
(Lendl) 94
Nadal 88
Djoković 86


Broj jedan na kraju godine

Djoković 7
(Sampras) 6
Nadal 5
Federer 5
(Konors) 5


Za mene je, iskreno, oduvek bio GOAT onaj koji osvoji najvise Grend slemova. U situaciji kao sada gde su izjednačeni, moraju se gledati i druge stvari. Od osam najbitnijih rekorda, Novak drzi četiri i jedan deli. Da sad sva trojica završe karijeru, Novak bi bio GOAT, ali ne baš ubedljiv, a ima šansu za to.

Dakle, jednim Grend slemom više, neće se postavljavati bilo kakve pitanje više. Mogu samo ostrašćeni da ga postavljaju. Time će držati 5 od 8 rekorda.

Ostaju mu Olimpijske igre, Završni turnir i ukupan broj titula.

Sa Federerom već 21. novembra moze da se izjednači po broju titula na Završnom turniru i u narednim godinama da ga prestigne.

Olimpijske igre deluje malo nerealno i to bi stvarno bila kruna svega i zaključavanje statusa GOAT-a i za one najveće mrzitelje. No, time bi se samo izjednačio sa Nadalom koji tu nije najbolji već samo najbolji od velike trojke jer Marej ima dva zlata xD Dakle treba mu i zlato 2028. godine i 2032. da bi bio usamljen na vrhu xD

Ukupan broj titula deluje nerealan, a i ako prestigne Rodžera, čeka ga još Konors. No, taj rekord deluje i najnebitniji.

Dakle, u realnosti, još jedan Završni turnir i jedan Grend slem više od Nadala i Federera i to je to bez ikakve sumnje.
 
Ma jok, najvažnija za GOAT je gracioznost i lepota bekenda.

Takođe je bitno i da bude bolji od Štefi Graf.

No, šalu na stranu, ima i neke stvari koje nisu tako lako merljive, a svi u svetu tenisa su toga svesni. Prve Grend slema titula Federera se ne mogu porediti sa Nadalovim, a naročito ne sa Noletovim. Naravno, ne zameram Federeru na tome, ali tako se potrefilo i da nije bilo jednog od dvojice preostalih, ko zna koliko bi ih osvojio i napravio bi rekord koji niko ne bi oborio još godinama.

A Rod Lejvera i tu amatersku eru (u poređenju sa novijom) bolje da mi niko ne pominje.
 
Да, Федерер има финала гренд слемова против Филипусиса и Багдатиса. Уосталом, још пре 13 година је Надал свргнуо Федерера и на Вимблдону.

Ово за поређење са старим добом се баш и не слажем: људска еволуција не иде тако да смо ми сад неки киборзи за своје најближе претке; стари шампиони и данас би у принципу били шампиони, савременије методе тренинга не би им одмогле, напротив. Заправо, најбољи играч НБА лиге прошле сезоне је био дечко коме је физичко било најтежи предмет у школи (рекли наставници у Сомбору у француском документарцу), што се за покојног Вилта нпр. не би могло рећи.
 
Za mene je Grend slem Grend slem, svaki je ogroman uspeh, setimo se Ivanisevicevog slavlja. Federerova dominacija u jednom periodu je impresivna, imao je i Novak cesto cist put pa je gubio od raznih.

Pitanje je uopste da li je Novaku u stvari odmoglo to sto je krenuo na vrh u Fedal eri. Sa sigurnoscu od sto posto mozemo reci da ga je ucinilo boljim igracem. Mnogo boljim. Dakle, bez njih dvojice bi imao laksi put ka titulama, ali bi bio gori igrac sa manje motiva pa se zapitajmo da li bi imao 20 GS-a...

Tako je Federer igrao jedno vreme koliko mu treba i bio nedodirljiv pa mu dosao Nadal pa Novak, a on vec imao neke godine pa je pao pa se vracao... Novak ima 34 godine, a Federer je tri slema uzeo kada je bio stariji od 34 i to u Novakovoj eri. Pokazuje koliki je majstor, a i sta znaci kompeticija i koliko guraju jedan drugog.

Nadal je jurio Federera pa se borio sa Novakom, stalno je imao motivaciju... Ne slazem se kada ljudi pominju njegove povrede i da je mogao vise da se manje povredjivao. E, pa, ne mogu i babe i zabe, sa njegovim stilom igre je logicno da dolazi do vise povreda, tako da da je nekad spustio malo loptu, manje bi se povredjivao, ali i manje osvajao.

U svakom slucaju, svaki GS je velik kao kuca i svih 60 su zasluzeno osvojili. Ko ih bude imao najvise, taj je GOAT i to je to.

Ja ne sumnjam da ce to biti Novak tako da bih voleo da zgrabi i sve ostale rekorde pa ko se i ne slaze po pitanju GS-a, moze sve druge rekorde da uzme u obzir. Federer je uzeo tri sa 35 i 36 godina, ne vidim sto i Novak ne moze bar toliko.

U svakom slucaju, poenta je da se Novak izdvoji jos vise i bude GOAT bez sumnje, a onda nek se Nadalovi i Federerovi fanovi svadjaju ko je drugi, jel bitna gracioznost, slaba era...xD
 
Beki lepo si objasnio, slažem se. Evo Noletu sada Mede da ga dalje inspiriše, lepo je pred svima iskazao zadovoljstvo što će ga sretati u budućim finalima. :)
 
Izdvojio bi još dva rekorda, ne manje bitna...

Novak ima osvojene sve GS i sve masterse bar po dva puta. Niko nema ni po jednom.

U međusobnim duelima ima bolji skor i od Rafe i od Feda...

P.S. Ima sva četiri GS u nizu, jedini kod muškaraca u Open eri...
 
Moze li napucati ovako Nadala na primer ko Jokic Morisa?
 
Sad lepo treba svi da pricamo kako je to ruzno i nije sportski, ne treba se svetiti, ne treba padati na provokacije ali u stvari...Sad ce dvaput da se razmisli da te ne bi ova zver 2 sa 2 torpedovala, a probudice se i klupski koji eto tako gledaju grubu igru prema Jokicu i bleje. Godinama.
 
Lepo je gledati lozenje cele sezone pa spustanje na zemlju.
 
Čestitke na pobedi u basketu, sramno ponašanje prema Željku, pozdravljam bojkot ABA lige.
 
Željkovo neoglašavanje prilikom nemilog događaja u Turskoj od pre par godina, očigledno nije zaboravljeno. To je bila velika tragedija, izgubljen je jedan mlad život, koji je mogao da stvori još života. To je bio nečiji sin, brat i prijatelj. Nije važno čiji je bio navijač, isto bi rekao i da je bio Partizanov. Željko Obradović nije ćutao samo na to, nego i na Atamanovu izjavu da smomi Srbi teroristi i da smo sami to izazvali, zbog čega se i on u Beogradu dočekuje tako kako se dočekuje. E sada, da je Željko Obradović morao da se oglasi - nije morao. A da je trebao da se oglasi, kao veliki Srbin kakvim sebe naziva i uticajna ličnost u svetu košarke - trebao je.Zbog toga ne mogu da ga poštujem. Ali ne mogu ni da ga ne poštujem, jer je to, koliki god da je Grobar, to je najtrofejniji evropski trener, koji je osvojio kako mnogo klupskih nagrada, tako i za našu zemlju sa reprezentacijom. Mnogo je uradio za našu košarku.

Dejan Radonjić je pokušao gestakulacijom da smiri navijače gestakulacijom, ali je trebao da ode do razglasa i da na taj način pokuša da smiri publiku. A oni se opet nisu spustili, kao Grobari, toliko nisko, da vređaju nečiju porodicu. To je ipak mnogo niže od vređanja nekoga lično.

Zvezda okrnjena, pruzila je protiv Reala koliko je mogla, bukvalno bez i jednog igrača koji unosi energiju. Posle velikih pobeda protiv Asvela i Partizana, od Baskonije i Reala su došli porazi. Protiv Baskonije je svakako moglo bolje, a protiv Reala, umorna i okrnjena ekipa,...Bez Kalinica, Mitrovića i Voltersa, naravno i Vajta...Nema šta da se zameri. Za utakmicu u Aba ligi protiv SC, verovatno u sastavu nece biti ni Kuzmic, koji se zali na povredu. To je cela petorka. Sada je nikola Ivanovic jedini igrač koji unosi kakvu takvu energiju u tim.

Studentski centar je bitno samo pobediti, kako god, samo da ne dodje do novih povreda. A Uniks je realno da se dobije, pod uslovom da se neki igrači vrate, oporave. Nece biti lako, ali ne sme da se dozvoli tri vezana poraza u Evroligi.
 
Vrh