Šta je novo?

Sportski događaji

Što se tiče košarke, dosta drugačija utakmica od prošle sa istim protivnikom. Odbrana je bila mnogo bolja, a to je ono na šta je moglo da se utiče. Bilo je sreće u šutu, ali je i napadačka kreativnost postojala. Na njihovu brzu igru u vecini slučajeva smo imali adekvatan odgovor.

Teško je držati ritam protiv Amerikanaca celu utakmicu, pred kraj je i ,,nestalo goriva". Sudijska odluka kada su pogodili za 3 +faul, novi napad i ponovo trojka. Defakto primljeno 6 poena iz jednog poseda, onda ono preko pola Bogdanoviću...Ne kažem da i jedno i drugo nije bilo osnovano, možda i ne kažem da je suđenje bilo loše, ali te dve situacije su odlučile. U toj situaciji sudije to obično ne okarakterišu kao takvo, sada jesu. Nisam siguran da bi se sviralo i jedno i drugo da je bilo obrnuto, ali to se naravno ne može uzeti kao uzrok poraza. Oni su bolja ekipa, naši igrači su sve od sebe dali, necu nikoga da izdvajam, svi su ,,ostavili srce na parketu", zaista maksimum dali. Nikada nismo bili blize velikom iznenadjenju koje godinama čekamo.

Časno ćemo se boriti za bronzu protiv Nemaca i tražiti ,,osvetu" za poraz od prošle godine. A ako bronza bude osvojena, a za šta će morati da se ponovi ovakva igra na obe strane, sijaće kao zlato, što se mene tiče.

Ne mogu da kažem da sam zadovoljan samo zato što smo protiv Amerikanaca igrali dobro, ako ćemo pošteno i sve što je uz to išlo. Ne mogu da budem zadovoljan kada izgubi tim za koji navijam ili reprezentacija moje zemlje, ali bar malo mi je lakše kada vidim da je dat maksimum i kada je postojala zelja za borbom, koliko god da je protivnik favorit, a to je sinoc bilo, pre par večeri nije. Između ta dva poraza postoji velika razlika, a to na rezultat najmanje mislim.

Mnogo mi je više krivo zbog tih ljudi koji su sinoc časno i dostojanstveno(to su male reči za ovo) predstavljali našu zemlju na terenu, nego što mi je žao zbog poraza. Pobedu su zaslužili.

Ovo nije nikakvo tešenje, ali na početku je rečeno da će bilo koja medalja biti veliki uspeh, a mi smo i dalje u igri za to. Ponoviću, bronza, ako bude osvojena, što se mene tiče, sijaće kao zlato.
 
Najveći problem i kad smo vodili bio je u tome što nije bilo lakih koševa za 2 poena i jako malo bacanja, videlo se da se previše oslanjaju na šut za 3.
Amerikanci baziraju svoju igru dosta na šutu za 3 poena. Ko ne može da im parira u tom segmentu, ne može ni da se nada da će moći da bude u poziciji da se ravnopravno bori za pobedu. U svakom slučaju, šta je bilo, bilo je, danas smo "popravni" odradili valjano i zato u nedelju protiv Hrvata za izhednačavanje rekorda Mađara u potpunosti.​
 
Na svakoj jbnoj fudbalskoj utakmici imaju po 20 kamera spremnih da prikažu svaki momenat iz 20 različitih uglova i isto toliko "rewind" usporenih vraćenih snimaka da može sve lepo da se isprati i analizira. Na ovoj košarkaškoj između naših i Amera treba putem kamere iz stratosfere da vidim šta se desilo u onom presudnom faulu sa Bogdanovićem na 8 sekundi pred kraj. Aha, važi. Tolika sponzorstva, tolike ulaznice, tolike takse i participacije, tolike dnevnice, ugovori, trud, vreme... da bi na kraju sve gledali iz iste kamere sa Međunarodne svemirske stanice. Dok mentalno obolele osobe na ceremonijalnom otvaranju imaju po 10 kamera da snime njihova majmunusanja i ruganja Evropljanima. Izem ti organizatore, izem ti Olimpijske igre i izem ti ljude kojima je sve ovo zanimljivo i vredno pažnje i živaca.

Ovim ne kažem da ne treba podržavati naše sportiste (pogotovu što su zaista naši, za razliku od mnogih reprezentacija), samo smatram da je sama manifestacija postala bruka i sramota što se tiče organizacije, atmosfere i tehničke izvedbe. Otišlo previše sredstava na agendu i propagandu...
 
Tako je bre Avramoviću, Partizanova škola je to!
 
Bravo momci! Ova generacija me podseća na naše zlatne momke iz perioda sa početka 2000-tih.

Kod nas košarka ne može da umre, može samo da se uspava, a kada se probudi, teško svima!

Hajde da izguramo još jedan Olimpijski ciklus, imamo veliku šansu da ga završimo sa Golden Slam-om. Realno gledano, nosioci igre će biti u igračkom Prime time-u!
 
Prošlo je vreme kada su Amerikanci dolazi sa drugim timovima na Svetska prvenstva i Olimpijske igre, a dominirali. Da bi bili najbolji, zadnjih godina moraju da dodju u najboljem sastavu. Od prošle Olimpijade, a i drugih takmičenja, gde smo se susretali sa njima, ovo je veliki napredak. Namučili smo ih ubedljivo najviše od svih protivnika, godinama unazad, san o tome da neko može da ih pobedi, počeo je da se ostvaruje. Falilo je to malo srece na kraju za veliko iznenadjenje, ali sledeći put će valjda i toga biti.

Svaka čast našim košarkašima - cilj je ostvaren. Naredno takmičenje će brzo doci, gde ćemo sigurno biti još bolji i napredniji.
 
Јокић након освојене бронзе.
1723381816742.png
 
Prošlo je vreme kada su Amerikanci dolazi sa drugim timovima na Svetska prvenstva i Olimpijske igre, a dominirali. Da bi bili najbolji, zadnjih godina moraju da dodju u najboljem sastavu. Od prošle Olimpijade, a i drugih takmičenja, gde smo se susretali sa njima, ovo je veliki napredak. Namučili smo ih ubedljivo najviše od svih protivnika, godinama unazad, san o tome da neko može da ih pobedi, počeo je da se ostvaruje. Falilo je to malo srece na kraju za veliko iznenadjenje, ali sledeći put će valjda i toga biti.

Svaka čast našim košarkašima - cilj je ostvaren. Naredno takmičenje će brzo doci, gde ćemo sigurno biti još bolji i napredniji.
Fora sa amerikancima je sto su igrali dozirano. Tacno kolko treba za pobedu. I naravno Chef Curry je zasipao nas i Francuze sa trojkama. Hocu da kazem, mogli su ameri da gaze vise, ovako su igrali sa jedno 75% snage i dobili svakog. Mislim da nije bilo sanse da mi dobijemo jer bi uvek dodali gas kad treba, ali ponavljam sem u mozda 10 minuta na celom turniru gde su dali sve od sebe, ostalo je bilo sa 75% snage. Objektivno, da igramo 20 utakmica s a njima svaki treci dan, izgubili bi svih 20. Neko je pametno rekao da je njihov 12 igrac (Derrick White ili Tyrese Haliburton kako za koga) bolji od naseg treceg najboljeg igraca. I to je istina
 
Poslednja izmena:
Sta se ovo desilo u vaterpolu, nista mi nije jasno 🤣

Pre par dana smo pricali o smeni generacija, propasti, jedva smo Japan pobedili, Australija nas nabusila...

Japan je u cetiri ostale utakmice imao gol razliku -22, tj. svi su ih nabusili, mi ih dobili 16:15 i onda nas sledecu Australija dobila 8:3.

Bila je prica o tome samo da se ne izblamiramo i vratimo se koliko toliko casno kuci, a onda vidimo sta dalje, kad ono zlato.

Bravo momci!
 
Ne samo Jokić, već svi Srbi. 😁 Neki bi čak rekli - svi Istočnoevropljani. 😁 Poljaci za sebe koriste isti ovaj meme.
Ах, то све објашњава.
Sta se ovo desilo u vaterpolu, nista mi nije jasno 🤣

Pre par dana smo pricali o smeni generacija, propasti, jedva smo Japan pobedili, Australija nas nabusila...

Japan je u cetiri ostale utakmice imao gol razliku -22, tj. svi su ih nabusili, mi ih dobili 16:15 i onda nas sledecu Australija dobila 8:3.

Bila je prica o tome samo da se ne izblamiramo i vratimo se koliko toliko casno kuci, a onda vidimo sta dalje, kad ono zlato.

Bravo momci!
Ево новости о овоме:

ДЕЛФИНИ СУ ОПЕТ ЗЛАТНИ ПОСЛЕ 3 ГОДИНЕ! БРАВО МАЈСТОРИ, БРАВО ЈУНАЦИ НАШИ, ПОКОРИЛИ СТЕ БАРАКУДЕ!!! Одличан наступ наше репрезентације за треће олимпијско злато заредом. Савладана је Хрватска резултатом 13-11.
1723384431298.png

1723384459315.png
 
пошто сам дуго година провео у ватерполу, могу рећи само следеће. мени уопште није жао ВК Партизан, јер је добио што је заслужио. они су се тако силеџијски понашали током касних 90-их и раних 2000-их, да то не може да се опише. они су једну Црвену Звезду отерали у банкрот. они су били претплаћени на првенства и купове Србије (и Југославије до 2006.), да се питање победника уопште није доводило у питање, већ је питање било са колико ће голова разлике победити сваку екипу. само једном су изгубили куп Србије, 2002. године за генерацију '86 од мог Студента, и то је био толики ударац, да је Игор Милановић беснео по трибинама. епилог, 2004. су преузели тај исти Студент и све играче растерали (ја сам отишао већ почетком те сезоне, било је доста). е, то је само један пример, а има их још. тако да, ВК Партизан је добио по заслугама, и сматрам да треба да се развијају и други ватерполо центри, као што су Крагујевац (иако нису имали екипу до формирања Радничког 2012. године), Шабац (који је увек имао добру омладинску школу), Нови Сад и други градови
 
samo privatizacija, pa nek se snalaze sa investitorima
 
Nemoguća je privatizacija, jer je to visoko neisplativ sport.

Sport u Srbiji je odličan. Ne treba ništa bitno menjati, samo razvijati dalje.
 
U više od pola sportova na OI nas nema uopšte, a i u ovima gde nas je bilo - nismo se proslavili.. Kajak i veslanje, nikakav napredak u odnosu na prethodni period, štaviše.. o Nataši Janić sam čitao kao klinac kao o izgubljenom dragulju npr.. ne vidim da se napredovalo..

Gimnastika kod nas ne postoji, a to je jedan od bazičnih sportova, Hrvati i Bugari nas šiju, a i ritmička gimnastika npr. je kod Bugara odlična.

Atletika, reći će da nismo imali sreće sada..hajde da vidimo u narednim godinama kako će se razvijati Topić i Vilagoš.. Španovićka je svoj zenit prošla.

Plivanje - tavori, nikad i nismo imali nekog uspeha, možda mali Barna nešto uradi jednog dana, ali opet, kao i Čavić, i on se razvijao u Americi, ne ovde.

Dizanje tegova.. ne postojimo, a čovek bi rekao-teretana po Srbiji mali milion, kako se niko ne posveti toj olimpijskoj disciplini.

Rvanje-nula, i pored nekolicine usvojenih Rusa, Gruzina itd.. Boks isto tako.. gde je razvoj naših ljudi?

Šta će u budućnosti biti sa našom ženskom košarkom i odbojkom, ko zna.. na silaznoj su putanji.. Slušam Maljkovićku, nije optimistična uopšte.. Rukomet nula, vaterpolistima svaka čast kako su ovo izveli, nadajmo se da će im ovo dati vetar u leđa i da će nova generacija nastaviti putem one stare.

Daleko je naš sport od dobrog, problema na sve strane.. Drugar mi predaje fizičko u školi, kaže da su deca mnogo kilavija nego pre 10,15 godina i da malo njih nešto trenira.

Nema sistemskog rada, plana i programa.. loše, kao i mnogo toga u ovoj državi.
 
Poslednja izmena:
Fun fact:

Donosioci zlatnih medalja su oni koji su najviše kritikovani.
Zorana i Damir kritikovani kako se na Olimpijadi uvek nekako ukoče i nemogu da daju ni 50%.
Novak Đoković nikad nije igrao finale Olimpijade, plus ništa nije osvojio ove godine, što je i razumljivo jer je mator i na sve to pre manje od dva meseca operisao koleno.
Vaterpolistima se desila smena generacija, ništa osvojili nisu u prethodne 3 godine, jedva se plasirali na OI, u grupi ih nije dobio samo ko nije hteo.​
 
Vrh