Šta je novo?

Sportski događaji


ништа изненађујуће. годинама се зна да се Амери допингују и да им се гледа кроз прсте
 
Pobediće Srbija, nek ostane zapisano četvrtinu pred kraj.
 
Jbg. mora disciplina od prvog do zadnjeg minuta. Ne možeš iz čista mira da ispucavaš trojke zato što vodimo 12 razlike, makar sto puta bio mvp. Tačno se tada počela raspadati dotadašnja igra. U tom trenutku sam znao da gubimo utakmicu, i ako smo vodili dvocifreno. Poremetio nam je i ritam i koncepciju svojim glupavim šutevima.
 
Izgubili smo onda kada je Jokara promašio trojku za +14, pa napravio faul nad Dejvisom a Durent dao trojku. Onda lopta sa strane i Buker daje trojku. Umesto +14, +5 i to je bilo to. Plus Jokarin četvrti faul i bar 8 poena preko njega jer nije smeo da bude agresivan. Velika šteta. Nikad ne komentarišem suđenje, ali ovog Panamca nabijem na k*****.
 
Kada su Amerikanci sustizali našu razliku, mi napravimo faul koji se iz aviona vidi, kako bi smo ih sprečili da šutnu za 3, a sudije ne sviraju faul i oni naravno postignu trojku. I tako u nekoliko situacija mi napravimo faul, a sudije neće da sviraju. A da smo definitivno izgubili utakmicu, znao sam u trenutku kada Pešić nije tražio tajm aut na dva vezana brza napada koja su Ameri iskoristili, a naši promašili svoja dva, već kada su i treći put isto uradili.
 
Ako mislite da je nama teško, možete misliti kako je bilo Špancima u finalu u Londonu pre 12 godina.
Na poluvremenu su imali samo poen zaostatka, na 3 minuta do kraja 97:91za USA i lopta za Špance, ali ne koriste napad i meč se lomi za Amere.
Inače, igrali su protiv verovatno najjačeg "Dream team" u istoriji:
Chandler, Koby, Harden, Love, Lebron, Durant, Westbrook, Deron Williams, Iguodala, CP, Antony Davis & Carmelo. Tu je falio samo Curry koji je tek počinjao u NBA. (Sećam ga se iz 2k11. 🙂)
Strašan tim i neverovatno da su uspeli da im pariraju, treba naglasiti i da su Letonci isto uspeli u Grupnoj fazi (99:94), sve u svemu malo je to i mit da Amerikanci čiste sve pred sobom.

Inače, pored neverovatne partije Currya (opet spašava Kerra) Lebron je juče ostvario tripl dabl.🫨

Očekujem da 2028 u LA Amerikanci konačno padnu sa trona, jer će biti dosta oslabljeni, a nadam se da uzimamo konačno zlato..
 
Izgubili smo onda kada je Jokara promašio trojku za +14, pa napravio faul nad Dejvisom a Durent dao trojku. Onda lopta sa strane i Buker daje trojku. Umesto +14, +5 i to je bilo to. Plus Jokarin četvrti faul i bar 8 poena preko njega jer nije smeo da bude agresivan. Velika šteta. Nikad ne komentarišem suđenje, ali ovog Panamca nabijem na k*****.
Тачно тај моменат је био пресудан да се изгуби жељена концетрација и континуитет. Личну грешку Јокићу није доделио судија који је био најближи, није ни судија које је био испод коша, него најудаљенији судија Панамац. И фаул се не види из авиона, али га свакако не може да види судија са друге стране.
 
Zanimljivosti:
U 4/4 Ameri su napravili tri znacajne serije: 10:2, 7:0 i 7:0
U celoj 4/4 naši nisu pogodili trojku (do tada, u proseku, 5 po četvrtini)
U celoj 4/4 naši nisu postigli dva vezana koša, ako se ne računa jednom 2+1
 
Не може онакав шут за 3 да траје до краја. Немамо тај квалитет. Само наш синоћни противник га има.
 
Ako mislite da je nama teško, možete misliti kako je bilo Špancima u finalu u Londonu pre 12 godina.
Na poluvremenu su imali samo poen zaostatka, na 3 minuta do kraja 97:91za USA i lopta za Špance, ali ne koriste napad i meč se lomi za Amere.
Inače, igrali su protiv verovatno najjačeg "Dream team" u istoriji:
Chandler, Koby, Harden, Love, Lebron, Durant, Westbrook, Deron Williams, Iguodala, CP, Antony Davis & Carmelo. Tu je falio samo Curry koji je tek počinjao u NBA. (Sećam ga se iz 2k11. 🙂)
Strašan tim i neverovatno da su uspeli da im pariraju, treba naglasiti i da su Letonci isto uspeli u Grupnoj fazi (99:94), sve u svemu malo je to i mit da Amerikanci čiste sve pred sobom.

Inače, pored neverovatne partije Currya (opet spašava Kerra) Lebron je juče ostvario tripl dabl.🫨

Očekujem da 2028 u LA Amerikanci konačno padnu sa trona, jer će biti dosta oslabljeni, a nadam se da uzimamo konačno zlato..
Kako bre 2012 najjaci dream team u istoriji? Il '92 nije bila? Jordan, Ewing, Drexler, Robinson, Stockton, Pippen, Malone, Barkley, Mullin, Laettner, Bird i Magic. E to je najjaci tim ikada i mnogi kazu jedini Dream team
 
Tri četvrtine je procenat šuta za 3 bio nerealno visok, i očekivano je da prestane da ulazi u 4/4 kad se odbrana dodatno stisne i igrači su najumorniji. U statistici se taj fenomen zove regresija ka srednjoj vrednosti.

Najveći problem i kad smo vodili bio je u tome što nije bilo lakih koševa za 2 poena i jako malo bacanja, videlo se da se previše oslanjaju na šut za 3.

Odlična utakmica i dali su sve od sebe, ali glavni problem je bio i ostao što naši igrači osim Jokića i Bogdanovića ne mogu fizički da pariraju Amerikancima, nemaju tu brzinu i snagu koja je potrebna, a koja je posledica igranja u NBA.
 
Realno dobra utakmica, svaka čast našim momcima, ne treba kukati na sudije. Dok sam gledao utakmicu sa drugarima i sam sam rekao da je poslednja četvrtina najbitnija pa je malo nastalo i svadje :) Jednostavno umorili su se, trojka se nije dala, Jokić ih gadjao nepotrebno umesto za 2 i tu je pala koncentracija dok su Ameri to iskoristili.
 
Šteta stvarno, malo je falilo. Kako god, ponosan sam na ove momke, da ih posluži zdravlje i zajedništvo uz nadu da izguraju još jedan Olimpijski ciklus. Neke od momaka u međuvremenu vidim u NBA, pa onda ni Olimpijsko zlato neće biti nerealno.

Ovo je po meni bila najbolja partija bilo koje evropske selekcije protiv najjačeg USA tima.
 
This didnt aged well.
Морао си да их урекнеш.

Мало ажурирање:
ТРЕЋА ОЛИМПИЈСКА МЕДАЉА ЗА СРБИЈУ! Наши ватерполисти су успели да се пласирају у треће узастопно олимпијско финале победом над Америком резултатом 10-6.
1723215863703.png
 
Poslednja izmena:
Tri četvrtine je procenat šuta za 3 bio nerealno visok, i očekivano je da prestane da ulazi u 4/4 kad se odbrana dodatno stisne i igrači su najumorniji. U statistici se taj fenomen zove regresija ka srednjoj vrednosti.

Najveći problem i kad smo vodili bio je u tome što nije bilo lakih koševa za 2 poena i jako malo bacanja, videlo se da se previše oslanjaju na šut za 3.

Odlična utakmica i dali su sve od sebe, ali glavni problem je bio i ostao što naši igrači osim Jokića i Bogdanovića ne mogu fizički da pariraju Amerikancima, nemaju tu brzinu i snagu koja je potrebna, a koja je posledica igranja u NBA.
A i imati u vidu Jokic sutirao trojke 0/6. Trebao je da stane posle trece promasene, forsirao je dosta
 
A i imati u vidu Jokic sutirao trojke 0/6. Trebao je da stane posle trece promasene, forsirao je dosta

Jokić obično ne šutira za 3 osim ako ne mora, imao je juče dosta vrućih krompira od Micića i drugih, kad ne znaju šta će oni daju njemu. Šteta je što je pre par sezona mogao da kazni protivnički tim kad ga ostave otvorenog, ali mislim da je prošle ili ove sezone povredio zglob i otad mu je procenat za 3 otišao u ambis.
 
Vrh