Šta je novo?

Sportski događaji

нама је спорт све, и по природи смо ложане. чак и да смо у топ 27 по БДП-у, још више би смо се ложили на спорт
 
Sport je neophodan za dobar fizički razvoj dece i rekreativni sport ima mnoge benefite. Profesionalni sport je industrija zabave i u velikoj meri je štetan po zdravlje sportista...

sport != fizicka aktivnost
deci nije potrebna simulacija rata, deci je potrebna fizicka aktivnost (ne samo deci, svima)
 
Спорт је од огромног значајан за Србију и за њен народ, много значајнији од културе, уметности и сродних феномена - немојмо се заваравати да смо оно што нисмо; моје питање на форумском квизу ко је последњи добио Нобела за књижевност је стајало два дана. У спорту, такође, имамо и много више успеха него у тим другим гранама цивилизације и наш допринос развоју антропоцена је управо у области спорта највећи.

Спорт је уједно и најбоља и једина успешна промоција Србије.

Наравно, мислим на врхунски спорт. Без њега је Србија - трипло голо од земље, земаљско царство просечности.
 
To je nominal GDP pc. Ja sam gledao gdp pc meren preko PPP (Purchasing Power Parity). Na toj listi smo 65, a Južna Koreja 27. Podaci za 2023.

Mada Wiki nije neki izvor ali eto čisto da se uzme kao proxy vrednost.
 
Jedno je ulaganje u mlade i zdrav način života, a drugo je traćiti energiju na nečije pobede. To su njihovi lični uspesi. Napravi vrhunski sistem obrazovanja, uredi državu, ozdravi naciju, eto ti reklame. Čak sam mišljenja da je zamajavanje naroda sportom kontraproduktivno. Narod se opusti, pomisli da je se OK i održava bagru na vlasti.

Da smo toliko sportska nacija, ne bismo imali toliko pušača, pijanaca i propalica. Više se hranimo time poput recimo Argentine, a ne da objektivno volimo sport. Tražimo u nečemu smisao pa smo se uhvatili sporta.
 
Sport je kod nas skup dobrih pojedinaca koji su to postigli u znoju lica svog i više ličnim zalaganjem nego postojanjem sistema
Pogledajte u koliko sportova nismo imali takmičare u opšte pogotovo gimnastika atletika itd plus uporedite broj medalja i strukturu istih sad i u japanu.Mislim da jedino liga i sistem postoje u košarci
 
Finska nije osvojila nijednu medalju na OI. Da li Finska ima problem sa GDP-om ili su finci lenji, debeli, antisportisti. Ili je nešto drugo u pitanju?
 
Finska čeka zimsku olimpijadu.

Inače je Finska vrhovni primer evropske zemlje koja se, poput Srbije, afirmisala preko sporta, samo ranije, tridesetih. Zato su i dobili da organizuju olimpijadu.

Živeo sport.
 
Nešto nisu dobri ni u zimskim sportovima više Nema skakača, biatlonaca, trkača, po koji osvoji po neku medalju ali nije kao ranije. A to što su se promovisali pre 100 godina ima malo uticaja na današnjicu.

Drugo je u pitanju. Finska država i društvo je odlučilo da ne finansira vrhunski sport. Te pare idu na rekreativni sport, na podizanje dečijih igrališta, škola, kao i centara za penzionere i starije ljude. I što je možda nama čudno - za izgradnju sauna, to kod njih je izgleda veoma važno. Organizuju se amaterske trke na skijama zimi, leti krosevi, možda se malo pomaže automobilzam, ali ne parama nego zatvaranjem puteva kako bi se trke održavale. Tamo ima auto trka maltetne svaki vikend.

Jednom rečju, Finska je odustala da se promoviše preko sporta. Ja neću reći da tako treba, svaka država i društvo donosi odluke prema svojim interesima i potrebama. Norveška na primer koja je isto tako skandinavska država nije kopirala fince, oni debelo finasiraju svoje sportiste, pseobno u zimskim sportovima.
 
Наш је интерес да подржавамо врхунски спорт, као најбољи производ који Србија има и једино по чему се одвајамо од просека.

Треба бити веома, веома ирационалан па се, у случају Србије, одрећи врхунског спорта. Овај форум јесте стециште мушкараца који не воле кола, фудбал и кафану, али чак би и они могли да схвате да то нема смисла.
 
Наш је интерес да подржавамо врхунски спорт, као најбољи производ који Србија има и једино по чему се одвајамо од просека.

Треба бити веома, веома ирационалан па се, у случају Србије, одрећи врхунског спорта. Овај форум јесте стециште мушкараца који не воле кола, фудбал и кафану, али чак би и они могли да схвате да то нема смисла.
Razumem i poštujem tvoje mišljenje.

Ali ja neću nikad moći više da vrednujem vrhunskog sportistu u odnosu na vrhunskog doktora, inženjera, arhitekta, urbaniste. To što ih nema puno je možda indirektno povezano s tim što ih i ne cenimo kako treba.
Tto što je nama sport vrhunski proizvod ne znači ništa za realni život. Malo se raduješ onda te prođe i opet moraš da ideš kod loših doktora, da ti probleme rešavaju loši matematičari, loši inženjeri....

A što se tiče "meke" moći dtžave Srbije, posebno prema susednim državama, veći uticaj imaju pevači narodnjaka, Ceca, Milica, Topalko i ostali. Gde god odem od CG, BiH, Preko Makdoenije pa i Bugarske svuda se čuju i rade koncerte na veliko.

PS mislim da osim sportista, na svetskom nivou imamo i dobre programere, samo se to retko čuje.
 
I još ovo da dodam i završavam svoje razmatranej na ovu temu. Kada se kaže finasiranje sporta, to nije samo dati pare sportisti, nego celom lancu oko njega, trenerima, fizioterapetima, menadžerima, PR agencijama, proizvođačima ili u našem slučaju trgovcima sportske orpeme, i što me najviše nervira u lancu su i najveći paraziti - sportski novinari. Ogroman većina pojma nema o sportu, možda su nekad nešto trenirali u pionirsikm kategorijama, nemaju ni glas ni lep govor za taj posao. Misle ili im je rečeno da ako se deru i da otvoreno navijaju tokom pprenosa da je to t, da se tako stvara atmosferu ( ubacivanje Opa, tako je bre, ma naravno, itd, ne moguda se setim). Olimpijadu sam odgledao na Max aplikaciji sa engleskim komentatorima pa sam jasno video razliku.
A tek kada krenu da pišu tekstove vidiš polupismene ljude. Sport klub je ranije držao neko nivo, sada su i oni potonuli.
 
Оно што потврђује Пантину причу је да ако одеш у билу коју забит или "незабит" у свету и кажеш Србија, трећина њих ће рећи Ђоковић, трећина "појма немам шта је то", један део ће рећи Јокић, неки ће рећи рат остали одгорови ће бити јако ретки, типа Вучић, Тесла (њега јбг сматрају американцем а неки и хрватом)...
 
tacno je to paradox ali ne znam kakve veze ima nasa zemlja sa tim sem sto je rodjen ovde (vazi isto i za jokaru i za djokaru)
 
Vrh