Šta je novo?

Sportski događaji

Mislim da je stvar mnogo više siva zona nego što ljudi vole da misle, tj. vole da zauzmu stav oko ovakvih pitanja koji je dosta crn ili beo.

Nisam video nigde nijedan dokaz da je u pitanju muškarac, sve vreme se priča o tom hormonalnom testu gde se pokazalo da ima više testosterona, ali to je moguće da se desi i čisto biološki, kao što postoje muškarci sa više estrogena, tj. nije nužno indikator da se radi o zloupotrebi.

Neki ljudi pominju neki poverljivi test da je urađen, navodno hromozomski, ali to još niko nigde nije objavio i više zvuči kao internet glasina. Još uvek nema dokaza da ima XY hromozome, ili ako ga ima, nije nigde javno objavljen.

Pitanje je šta treba da bude kriterijum za diskvalifikaciju, ali ako je samo u pitanju žena koja je fizički dominantnija od konkurencije, to prosto nije dovoljno. To je kao da diskvalifikuješ Šakila zato što je veći i jači od svih ostalih u košarci. Postoje frikovi u sportu koji ne krše pravila.
 
Ja se nisam udubljivao u to šta je sve ona i šta je sve radila. Al jasno je šta je biološki i genetski muškarac i za sportska takmičenja bi trebalo da bude jedino to merodavno...

Nema veze sa gej pričom. Jer gej sportista je ponosan da kao otvoreno gej pobeđuje druge muškarce...
 
Naravno stanje njene duše i pitanje roda je merodavno za neke druge situacije, ali za sportska takmičenja to nije relevantno... jer bi u tom slučaju svaki muškarac mogao da se oseća kao žena i pređe u ženski polni tabor, po osnovu svog rodnog identiteta i onda imamo nepopravljivi rusvaj u svetu sporta...
 
Koga zanima, a izgleda da dosta ljudi zanima ali ne znaju dovoljno. fin i opsiran tekst na tu temu koji objasnjava dosta -


U sustini ako se testiranje na muski ili zenski pol (ovde u svrhu sporta) svede na puko brojanje hromozoma, onda se mozete spremiti na svakojaka iznenadjenja u suprotonosti sa onim sto nam vele Pitersoni, Eloni, Sapiroi, Volsevi i ostali internet drekavci
 
Poslednja izmena:
Pritom, ovaj slučaj uopšte nema veze sa identitetom, tj. ne radi se o osobi koja je muškarac i identifikuje se kao žena, već se radi o osobi koja je rođena kao žena, sa ženskim genitalijama, identifikovana od strane doktora kao pripadnik ženskog pola i tako upisana u državne registre. Ne treba uopšte ovo dovoditi u sferu transrodnih osoba i njihovih prava jer slučaj nema veze sa tim.
 
Trebali su posebnu kategoriju da naprave za takve na OI. Na svetskom prvenstvu im je zabranjeno da boksuju.MOK se sprda sa svetom kao i vecina tih polupanih mentola sa zapada.Sve je jasno bilo na otvaranju OI.


"Код просечног мушкарца око 30 до 50 одсто укупне телесне тежине чине скелетни мишићи док је код жена тај проценат нижи и износи 30 до 40 одсто“. Овде треба имати у виду да мушкарци најчешће имају већу телесну тежину од жена, што значи и веће мишиће.

Због свега наведеног мушкарци имају 2,6 пута јачи ударац од жена."
 
Iman Kelif je zena. I gubila je meceve od - zena...
 
Ali ima muske hromozome. Isprati malo sta se se desava sta se pise itd.

Možeš li da postuješ izvor za to? Ja nisam to našao, video sam da je to implicirano zato što je IBA diskvalifikovala, ali nigde nije rečeno da je taj test za hromozome bio razlog, samo da je to bila odluka upravnog odbora IBA.
 

Ovde ne piše to. Evo ja sam našao objavu IBA na ovom linku. Piše konkretno da je poverljiv test, tj. da nisu rezultati objavljeni:

Point to note, the athletes did not undergo a testosterone examination but were subject to a separate and recognized test, whereby the specifics remain confidential. This test conclusively indicated that both athletes did not meet the required necessary eligibility criteria and were found to have competitive advantages over other female competitors.

Inače se Khelif prethodno takmičila na svetskim šampionatima 2018. (17. mesto), 2019. (33. mesto), 2022. (2. mesto), tek je u 2023. IBA odlučila da je diskvalifikuje. Čudi me da ovaj njihov test nije ništa pokazao 5 godina unazad :)

Kao što sam gore rekao, dosta je cela ova priča u sivoj zoni, ali je jako polarizujuća tema pa ljudi vole da zauzmu tvrd stav unapred.
 
Ali Politikin clanak koji kaze muskarci boksuju...

Ja kazem zabraniti i Bobanu Marjanovicu da igra kosarku jer je mnogo visok pa ima nefer prednosti u odnosu na druge kosarkase. A ne bioloske predispozicije da se bavi tim sportom. Ili je Eddie Hall treba da se bavi umetnickim klizanjem a ne onim za sta ima sve predispozicije da bude najbolji na svetu.
Zena ima visak testosterona ali je rodjena kao zena. Neki bi rekli takvu ju je bog napravio. Ali NE. to za moderne strazare hriscanskoga duha i morala nije dovoljno. Ima krv da se vadi da se meri. I kao sto su vec neki podsetili, ima 20% izgubljenih meceva od zena ukljucjuci prosle OI. Tad ste cutali jer niste ni znali da teba da se plasite ovoga a sad znate jer eto. Otvorile vam se oci.
Sta da se takmicila 50ih godina proslog veka? Sta bi joj onda merili? Zagledali ispod suknje mozda?
 
Dakle izvor Politika koja prenosi Daily fail.
Jedino "telo" koje je zabranilo Iman da se takmici je IBA koja je donela odluku na osnovu nekih tajnih analiza i uz objasnjenje da ima "viska testosterona". Ista IBA koja je banovana svuda zbog korupcije i skandala. Zanimljivo je i to da se mogla takmiciti na Arapskim igrama lol a sada je napadaju hriscanski talibani, kakva ironija :)
 
Iman Kelif je zena. I gubila je meceve od - zena...
1722603819796.png
hahaahah
 
Pisite mi kad bude sledeci mec da gledamo kako se biju "zena protiv zene". Fer i posteno sve. Podseca me ovo i suvise na viber grupu skupstine stanara iz moje zgrade(mislim na ovu raspravu) tako da necu vise da se oglasavam sto se tice ove teme :D
 
^^I nemoj da se oglašavaš. Otvaranje je bilo na mestu, vrhunsko... neviđeno 🙂

A što se tiče ovog slučaja. Naravno da ako je samo na osnovu nivoa testosterona doneta odluka, da bi to bilo nevalidno.

To kakve je imala organe po rođenju i kakve ima danas me ne zanima. Nikakve sekundarne polne karakteristike me ne zanimaju. Zanima me kariotip i šta tu piše vezano za polne hromozome. Tačka.

Znači ne znam da li su joj gledali, pa po tome odredili itd. Ako nisu, treba, svakom. Jedino merodavno.

XY = muško, tačka.

XX = žensko, tačka.
 

Nisam gledao nažalost, ali finale moram i želim samo fer i uzbudljiv meč pa ko pobedi.

I to je to. Šta uradi uradi. Dva najbolja. Aktuelni pobednik RG i Vimbldona protiv najboljeg svih vremena. Nema za čim Nole da žali, ima srebro u rukama, nek da sve od sebe, poslednji atom snage, za odličje koje mu fali... ako izgubi nosi srebro (i to je bolje od brozne koju već ima) plakaće sigurno, ali vreme je da polako, možda zaključno sa AO prepusti mlađima da vode igru dalje... 😄 da zaokruži sa AO... najtrofejnijim i najomiljenijim turnirom...

Biće ga teško prevazići svakako. Poneo zlato u finalu ili srebro. 🙂

Kad je finale? Prekosutra?
 
Нека их млате мушкарци ко вола у купусу кад су будале.
 
Pa šta treba da rade. Mogu samo da se povuku. Ali mi nismo utvrdili da li je muško ili žensko koliko vidim...

Ima jedna pravna izreka kaže - Dajte mi činjenice, daću vam pravo.

Dabo mihi factum, dabo tibi ius. 🙂

U našem slučaju. Uradite joj kariogram, reći ću vam šta je. 😄

I da završimo tu temu. Jer nema mesta hejtu...
 
Inače je Khelif učestvovala i na olimpijadi 2020, kad je u četvrtfinalu izgubila od Kellie Harrington... Možda se bolje našminkala jer tad nikom nije palo na pamet da je proziva da je muškarac?

Sa profesionalnim rekordom 37-9, deluje dosta blamantno da jednog muškarca žene premlate u svakom petom meču.

I još da IBA to gleda 5 godina bez reakcije, mora da je hromozomdžija opasno spavao na poslu, ili ga je potkupio ozloglašeni alžirski trans lobi da prepravi Y u X.
 
Nema ko da prepravlja hromozome, koliko sam vas razumeo mi smo na nivou

1. liči na muškarca
2. jako udara i
3. gaće dole da vidimo šta si... Kao na regrutaciji...

Sve vreme se vrtimo u krug jer nemamo dovoljno egzaktnih pokazatelja.

Kažu boksački stručnjaci iz Hrvatske danas, da je namerno smanjivao intenzitet udaraca, tj. namjerno kontrolirano udarao... u šta sumnjam, al tako kažu...
 
Vrh