Šta je novo?

Sportski događaji

Kanada isprašila Grčku, maltene rutinski, dobra utakmica. Ne mogu Đani i još jedan sami, jer ovi su vrlo uigrani i igraju paklenu odbranu. CND jak kandidat za odličje!

Can Gre.png
 
Nakon superdekadentnog megakič političkog marketinga koji tradicionalno preskačem, pogledao sam malo olimpijsku priredbu, radi zagrevanja. 🙂

Ispratih drugo poluvreme basketa, rezultat mi se dopao. Oziji tečno i opušteno (bez povređenog Eksama), Španjolci traljavo i nemaštovito.

Pogledajte prilog 206216

Novak imao lagano zagrevanje protiv simpatičnog Metjua, a namestilo se i da osvoji jedan gem, na čemu se šmekerski zahvalio protivniku. :cool:
Skroz blentava pedstava. Nikad niko opusteno kao Brazlici:


Kanada i Australija tu negdje sa nama.
 
Da, svi ćemo pocrkati bude li se nastavilo tako.
 
Očekivano. Durantela izbriljirao, kao da je bio sam na terenu. Mislim da je na kraju promašio par šuteva onako, iz zezanja. 😃

usa vs srb.png
 
а што имамо две теме?

елем, занимљив податак. док је играо Јокић (31 минут) резултат је био 81:81. за 9 минута што он није играо резултат је био 29:3
 
Beeekiiii.. vrati se! 😁

Koliko ovaj Nadal ima kompulsivnih radnji... Hehe sličan je meni ponekad 😊

Da li je ovo bio poslednji meč ikada ove dvojice... u svakom slučaju bilo je lepo za odgledati...

Nadal se lošije kretao zbog povrede, jedva se upisao u prvom setu, mada kad god je bio na lopti udarao je dobro, Nole je prvi set lagano, u drugom setu u neka 4 vezana gema imao više neiznuđenih, izgubio prednost od 2 brejka, možda malo i publikom poljuljan, sabrao se na kraju i završio u dva seta...

I dalje pokazuje da ga dotiče navijanje publike što ne ide uz veličinu kao što je on... Prosto ovo je Olimpijada, došli su Španci za razne sportove da podrže svoje, bliži im je Pariz, bogatiji su, prosto ih je više kao navijača... Nije to deo priče da kao istočnoevropljanin on mora da se uvek više dokazuje... Nego prosto olimpijada je bliža dejvis kupu po navijanju... Da su OI u Atini bilo bi pola pola...

E sad ta slabost na publiku je najviše došla do izražaja na Vibmldonu slučaj "Ruuuuune"... Tu je trebalo samo da kaže "Guuuuud najt" bez ičeg dalje...

Šta mu treba da ulazi u rasprave i razjašnjava se, kome? Napušta intervjue... Jasno je da je GOAT šta ga više boli uvo, nek gleda da osvoji zlato sa OI da ima i to čekirano u karijeri, da zaokruži sve, šta se nervira i objašnjava...
 
Da li smo mogli da pobedim Amerikance i ako jesmo, zašto nismo?

Amerikanci svakako nisu reper, pošto su trenutno apsolutni favorit protiv bilo koje druge košarkaške reprezentacije, pa i nas. Nisu nepobedivi, naravno, mogu i oni da odigraju slabije, da im naiđe takav dan, da neka od ekipa tipa Srbija, Španija jednostavno tog dana igra dobro na obe strane, kao što naša reprezentacija ovog dana na strani odbrane nije odigrala kako treba protiv ovakve ekipe. Da jeste, da li bi pobedili? Pa verovatno ne bi, ali i kada izgubite,...Poraz je poraz, kakav god da je, boli, ali bude bar malo lakše kada ste dali sve od sebe, u smilsu da ste igrali čvršću odbranu sa više faulova. Napad je mogao bolje, ali ne nešto znatno, odbrana je svakako mogla mnogo bolje.

Tako da nas oni nisu pobedili samo zato što su bolji, dobrano smo im i mi pomogli u tome lošom odbranom.

Mora da se pruzi ruka Amerikancima, pocenili nas nisu, bili su ozbiljni i motivisani i na kraju se videlo, veoma srećni, zato što su u svom cilju uspeli.
 
Da li smo mogli da pobedim Amerikance i ako jesmo, zašto nismo?

Amerikanci svakako nisu reper, pošto su trenutno apsolutni favorit protiv bilo koje druge košarkaške reprezentacije, pa i nas. Nisu nepobedivi, naravno, mogu i oni da odigraju slabije, da im naiđe takav dan, da neka od ekipa tipa Srbija, Španija jednostavno tog dana igra dobro na obe strane, kao što naša reprezentacija ovog dana na strani odbrane nije odigrala kako treba protiv ovakve ekipe. Da jeste, da li bi pobedili? Pa verovatno ne bi, ali i kada izgubite,...Poraz je poraz, kakav god da je, boli, ali bude bar malo lakše kada ste dali sve od sebe, u smilsu da ste igrali čvršću odbranu sa više faulova. Napad je mogao bolje, ali ne nešto znatno, odbrana je svakako mogla mnogo bolje.

Tako da nas oni nisu pobedili samo zato što su bolji, dobrano smo im i mi pomogli u tome lošom odbranom.

Mora da se pruzi ruka Amerikancima, pocenili nas nisu, bili su ozbiljni i motivisani i na kraju se videlo, veoma srećni, zato što su u svom cilju uspeli.
Digli su ruke u drugom poluvremenu kad su videli da je potreban nadljudski napor i suterski talenat koji nemamo da bi ih pobedili. Ali to je ok......treba biti svez za naredne utakmice.
 
Naši igrači u velikoj meri nemaju fizikalije (atleticizam) da igraju protiv USA ravnopravno, prosto je jako teško igrati protiv kombinacije Lebron-Durant-Davis. Durantovo šutiranje nije samo rezultat talenta, već sposobnosti da se odvoji od odbrambenog igrača i stvori prostor za neometan šut.

Bogdanović i Jokić jedini zaista NBA kalibar igrači što se i vidi u igri, ostali dosta limitirani. Kad te nakanta Holiday, koji je u Bostonu četvrta ili peta opcija u napadu, a našima na kecu i dvojci može svima da drži privatne časove, tu je jasno koliko nemamo šta da tražimo protiv njih.
 
E, ali ovde smo pre neki mesec imali tvrdnju da se u Evropi igra bolja košarka nego u SAD...

Ajajajajaj
 
"Karini je ušla u ring i na startu primila snažan desni kroše. Biće da je procenila da je taj udarac bio prejak da dođe od žene, stoga je odmah skinula opremu i predala meč na 45 sekundi od startnog gonga."

 
To svakako... Tebalo je da odbije borbu iz principa. 🙂
 

Ajde ovde mu dajem za pravo da ne bude da se pretvorio od veseljaka i zabavnjaka i imitatora u drkoša...
 
Bez izgubljenog seta do polufinala 🥳 mada... je kidao živce u drugom i dva brejka vratio... ali je bilo dinamično i zanimljivo pratiti... ostaje još da se vidi priroda i težina povrede nadam se da će uspeti fizički da se oporavi do sutra...
 
Za ovu bokserku, čuo sam više varijanti ali kako god da je, mislim da njoj ne bi trebalo biti dozvoljeno boksovanje.
- promenila pol - sramotno da takva osoba može da se bori sa ženama
- pila hormone - to je doping....
- rodjena pogrešno sa pogrešnim hromozomima - isto pogrešno, i ne i trebalo da učestvuje u borbi sa ženskom osobom...
Koliko sam shvatio već je utvrdjeno u prošlosti da ima taj "problem" sa hormonima.
 
Vrh