Šta je novo?

Sportski događaji

Dno dna je fudbal. Košarka je naš sport i treba ulagati. Gde smo u Ligi Evorpe u drugim sportovima. Posete utakmicama naša dva kluba bez konkurencije u Evropi. Samo treba smanjiti nezdravu klimu između dva kluba, što je najteže.
 
Dno dna je fudbal. Košarka je naš sport i treba ulagati.
A u stvari, gašenjem fabrika, fudbal je ostao najuspešnija industrija u Beogradu... Nema IMT traktora, ali je u ovom prelaznom roku čak i FK IMT prodao igrača za 5 miliona €. U stanju su da prodaju i Čukarički, Voždovac, Zvezda je zaradila od prodaje 35 miliona za pola godine, a Partizan je dugo imao najbolju fudbalsku školu (fabriku) na svetu.

Košarka je čist trošak, ali i tu imamo odličnu fabriku (odnosno čitav value chain, od primarne proizvodnje, preko trgovine, do usluga konsaltinga/zastupanja), Megu.

Zapravo smo u sportu odlični, daleko iznad nekog svog proseka. Na svemu ostalom treba da radimo, a sport nam je dobar, drugim rečima.

Ima tu mračnih tipova, ali u Grčkoj, Turskoj... nisu ništa bolji, a to je naš svet; mojne se pravimo da nas je odgajila Lejdi Stanojka. Kad se popravi sve drugo, iščistiće se i sport od te ekipe. Samo, to neće skoro.
 
Reprezentaciju u fudbalu sam prestao da pratim 2018. godine, od meča sa Švajcarskom.

FK Crvenu Zvezdu sam prestao da pratim od play-off meča za ulazak u LŠ sa Makabijem iz Haife.

FK Partizan sam prestao da pratim od meča sa AZ Alkmarom, kada su uspeli da izgube prednost od 2:0 na gostovanju.

KK Crvena Zvezda sam prestao da pratim od meča sa Barselonom kada je Mirotić pogodio trojku iz auta.

KK Partizan sam prestao da pratim od meča sa Virusom, juče odigranom.

Novaka Đokovića sam prestao da pratim od meča Dejvis kupa sa Italijom, kada Novak nije uspeo da iskoristi 3 brejk lopte (meč protiv Sinera).

Kada kažem prestao da pratim, mislim na to da sam prestao da se nerviram i da pridajem značaj tome. Sada sve te mečeve gledam kao zabavu, čak mi je i smešno kada izgube. Znam da mi je najsmešniji meč bio Srbija-Kamerun... 😂 Ma to je obična zabava i realno, gubljenje vremena.
 
Posle poraza od Barselone, koji se i uzimao u obzir da realno može da se desi, iako se u pobedu verovalo, došla je Buducnost, totalni debal Zvezde. Ne zbog poraza prvenstveno, vec zbog samog indolentnog odnosa prema igri gotovo celog Zvezdinog tima. Kompletna ekipa je delovala kao amateri koji se vide prvi put na terenu i to je cinjenica. Bez ikakve kreacije u igri, losa odbrana, nepovezanost na obe strane, mozda najlosija suterska utakmica i umor na sve to...Iz tih razloga rezultat u toj utakmici je bio ovakav kakav je bio.

Zvezdino novo pojacanje je Trej Topkins, igrač koji je za Real Madrid dugo uspešno nastupao, čak 7 godina. Protekle sezone je bio član Zenita, da bi od početka tekuće sezone do pre neki dan bio bez kluba, kada je potpisao jednomesecni ugovor uz opciju produžetka sa Crvenom Zvezdom. Igrač koji je do pre 2 sezone bio dobar, skoro 8 meseci bez utakmica, sa 33 godine,...Koliko ce on da valja Zvezdi. Ostaje da se vidi. Po dosadasnjem iskustvu, jos jedan promasaj, ali ne treba suditi dok se ne vidi. Protiv Zalgirisa tesko, možda protiv Zadra neki minuti.

Protiv Buducnosti, utakmica u kojoj je dozivljen poraz, na kotiranje Zvezde u Aba ligi nece da ostavi znacajne posledice, ali zato, bez obzira na to, onakav odnos prema igri i Zvezdinom dresu je bruka, kako za tim, tako i za svakog člana ekipe pojedinacno. I ne tesi me sto je Partizan izgubio od Splita, iskreno, zabole me, bavimse timom za koji navijam, a ne drugima. Partizanom mogu da se bavim samo kada dodje derbi i onda da pravim analize kako Zvezda moze da pobedi. Porazi u domacih ili regionalnim sampionatima se desavaju i u drugim ligama, to je normalno. U umoru ekipa koje igraju Evropska takmicenja, povecajaju se znacajno sanse slabijim timovima da pobede cak i apsolutne favorite i to je normalno, ali onaj odnos Zvezdinih igraca prema igri kao protiv Buducnosti - to nije normalno. Ne umanjujem time pobedu Buducnosti, svaka cast, zasluzena je 1/1. I opet ono - da je ovo zadnja takva situacija ove sezone - ni malo mi ne bi bilo zao, ali mislim da nije.
 
Ukljucujem se i Partizanov igrac baca Bajernovog na pod i sudije sviraju tehnicku, kazu Bajernov igrac simulirao 🤣 I onda gledaju snimak i potvrde to 🤣 To ne moze biti nista drugo nego ocigledna namestaljka, ne moze jednostavno sudija slucajno da pogresi kad gleda snimak i toliko je ocigledno.

Od tog trenutka svim srcem za Bajern i slavlje uz trojku za pobedu! 😁
 
Nemoj više da se uključuješ, ispadaš smešan.
Bitno da se nisi uključio protiv Virtusa kada gledaju da li je PJ zgazio liniju, svi vide da mu je noga 30cm od linije, ali ipak sviraju aut.
Bitno da se nisi uključio kada Kordinije hvata loptu iz auta i postiže odlučujući koš.

 
Trinki opet išao u kuvarluk...

Ukljucujem se i Zvezdin igrac šljapa Žalgirisovog po glavi i sudije sviraju nesportsku 🤣 I onda gledaju snimak i potvrde to 🤣 To ne moze biti nista drugo nego ocigledna namestaljka, ne moze jednostavno sudija slucajno da pogresi kad gleda snimak i toliko je ocigledno. Ako navijači i komentator kažu da Zvezda nije napravila ni jedan faul na utakmici, onda nije.

Od tog trenutka svim srcem za Zelenu šumu i ... slavlje!
 
Izgubio i drugi Vucicev blizanac. Ovaj put sudije pokrale domacina, za razliku od juce, ali svejedno sramno izdanje generalno i u ova dva dana i cele sezone.
 
Odlican debi Micica za Sarlot, 18 poena i 9 asistencija za 26 minuta.

8/12 sut iz igre, 2/3 za tri.
 
био сам јуче на утакмици Звезда - Вождовац у својству навијача Вождовца, и јако ми је жао што Вождовац није извукао нерешено. а могли су.

а о Звезди и њеним играчима. од оних гована који тамо играју, ни Гвардиола не би могао да направи питу. и то сам још благ
 
Došlo je vreme da se bori za prvi, a kako ga mnogo zovu, nebitan trofej - to je trofej Kupa Radivoja Koraca. Za moj pojam, daleko je od nebitnog, posebno kada se uzme trenutna Zvezdina situacija,

Nadam se da ce uz veliku borbu i Bozju pomoc, veliki prelazni pehar da ostane na Kalemegdanu, a da ce se u vitrine da istom mestu dodati još jedna replika originalnog trofeja, koji je prelazni. Za to takmicenje, stranci koje je Sferopulos odabrao: Gidraitis, Hanga, Jago i Bolomboj, su očekivani. Sa obzirom da sa povređenima, a ne racunajuci junuore, Zvezda ima 8 domacih igrača, sto je sa ova 4, jednako 12, koliko može da se o,a u sastavu. Ali nece niti tako. Na turniru sigurno nece biti jos neoporavljenog Nikole Topića, a možda još nekoga, takod a je Zvezda u svoje redove ubacila, čini mi se 3 junuora.

Ako sve bude islo kako se očekuje, projektovan 3. protivnik na turniru, u finalu je veciti rival. Prethodne utakmice nikako ne pocenjivati i dozivljavati ih kao setnju do finala.

I ne, ne bavim se Partizanom, to je ispod moje navijacke casti, sve dok nije pred veciti derbi, kada se bavim analizom kako da Zvezda dodje do pobede i kada određeni Partizanovi navijaci, igrači, treneri i ostali funkcineri, krenu sa projektovanjem svoje mržnje na razne nacine, često samo njima razumljive, a prema Crvenoj Zvezdi, samo zato sto postoji, sto na bezbroj primera pokazuju. Cudo je ta neostvarena zelja i propao plan iz proslosti na kome su uz podršku koga je trebalo vredno radili, ali izjalovilo im se i razumem da boli. To je odavno prevazislo sportski rivalitet, folklor derbija i sve ostale, ,,normalne" stvari za veliko rivalstvo dva kluba. Za mnoge stvari koje mozda nisu normalne, a koje postoje i na strani mojih kolega sa tribine, kazemo ,,Sve je to folklor derbija i to je u redu", nebitno na kojoj strani. Ali se ovde ne radi o tim stvarima, nego nekim mnogo gorim.

U ovoj situaciji, kada je lose u Evroligi, za sta najvecim delom nije kriv niko sa strane, iako bi meni bilo lakse da jeste, ovaj trofej bi mnogo znacio, da se ekipa psiholoski podigne. Posle ovog turnira su reprezentativni kvalifikacioni prozori, pa ce se klupska kosarka nastaviti tek krajem meseca.
 
Barakude potopile delfine, očekivano. Pratio sam sve utakmice, momci nisu loši i treba vremena, biće medalja. Nego, ajd' što nas kroasani cimaju za 'delfini' 😅 (sviđa mi se, ko ne gotivi delfine..) mislim da je propuštena prilika da budemo originalni, npr. kečige, somovi, jegulje - taj rad. :D
 
Došlo je vreme da se bori za prvi, a kako ga mnogo zovu, nebitan trofej - to je trofej Kupa Radivoja Koraca. Za moj pojam, daleko je od nebitnog, posebno kada se uzme trenutna Zvezdina situacija,

сваки трофеј је битан. ако је небитан, што би се онда неко такмичио?
 
Vrh