Šta je novo?

Sportski događaji

Ovo je strašno šta se u ovoj državi događa. Da oko hale gde je bilo 20.000 ljudi nema ni jednog pandura i da banda od 20 huligana palicama i sekirama napada i prebija osobe koje se mirno vraćaju sa utakmice... i to nije prvi put... ovo je stvarno šupak kosmosa.
 
ja sam video na snimku sekiru samo kod lika koji je izasao iz kola, pre bih reko da je koriscena u samoodbrani :D
 
Maj nejm iz Džoel.. ušinuo sam rep... 🫥

mouse-clipart-transparent-background-free-png.jpg
 
Sramotni likovi obojica.

Nadam se da ce SGA, Luka, Janis ili Tejtum biti MVP.
 
SGA je definitivno tu negdje. Tejtum mentalno vec ide u neki Embid smijer.
Kladio bih se da ce Embid na kraju odigrati nekih 65 ili 66 utakmica.

"Joel Embiid has three games on the road vs. teams over .500 this season: Bucks in the opener, Thunder and Chet Holmgren's 208 lb. center, and Indiana this week. He has played 33 games."
 
Poslednja izmena:
Veceras je novi Veciti derbi u kosarci, ovaj put u Aba ligi.

Posle utakmice sa Albom i onakvog odnosa prema igri, stigla je poyitivna vest, da ce Teodosic verovatno biti u sastavu. Falice samo Topic.

Znaci ostaje 14 igraca, 12 moze da se ima u stavu. Jedan od dvojice koji ne treba da se presvuku u opremu za utakmicu je Tobi, koji je najpametnije bilo da je otisao u paketu sa Nejpirom. Ovo sto on pruza, mogao je i Dalibor Ilic, ali za koga bi podrzao da se istrpi. Tobi se i previse trpeo.

Karakterno na obe strane, jaka odbrana, koja mora da popusti u jednom momentu, ali i posle drzati sto jace. Napadacka kreativnost da postoji, kao sto na utakmici sa Albom nije postojala, nadam se bar solidnom sutu.

Vec je stvorena neka tradicija nepobedivosti u derbiju na domacem parketu, ali tradicije su tu da bi se rusile i Partizan ce to veceras sigurno probati i ako iz njegovog tabora kazu da ocekuju realnu pobedu, ne grese. Zvezda je u losijoj formi i pod pritiskom, a to su za protivnika veoma pozitivne stvari. Navijaci jesu velika prednosti, ali kvalitet je tu nedge. Prema tome, pobedi mogu da se nadaju i jedni i drugi, a pobedice onaj ko bude vise zeleo pobedu.
 
Evo samo da zapišemo i zaokružimo teniski januar sa osvajačima titule u singlu...

Aryna Sabalenka - Zheng Qinwen (6-3, 6-2)

Jannik Sinner - Daniil Medvedev (3-6 3-6 6-4 6-4 6-3)

Ako ima neki sport da je napravio baš jak upliv u pop kulturu/industriju zabave, to je definitivno tenis. Mislim sigurno je slično i sa fudbalerima i košarkašima, zavisi od dela planete... Ali ovde je baš kao globalni cirkus postalo. 😄 Imitacije, kvizovi, gluma, pesma... Zaboravi čovek čime se primarno bave, bukvalno je cirkus sa teniserima... 😄

Eto, toliko od mene... Vidimo se negde u maju...


 
Osvojili su trenutno najbolji i najbolja. Cudno da je Sabalenki tek drugi slem, bas ima potencijal, dovoljno je pogledati je pet minuta.

I Arini i Janiku bar deset slemova zelim, definitivno su moji favoriti, ne racunajuci nase.
 
Vratija se Teo i 30 razlike na poluvremenu protiv Patlidzana.
 
Prođe derbi bez rezultatskog značaja. Neko se sada okreće Evroligi, a neko ABA ligi...
 
Evo samo da zapišemo i zaokružimo teniski januar sa osvajačima titule u singlu...

Aryna Sabalenka - Zheng Qinwen (6-3, 6-2)

Jannik Sinner - Daniil Medvedev (3-6 3-6 6-4 6-4 6-3)

Ako ima neki sport da je napravio baš jak upliv u pop kulturu/industriju zabave, to je definitivno tenis. Mislim sigurno je slično i sa fudbalerima i košarkašima, zavisi od dela planete... Ali ovde je baš kao globalni cirkus postalo. 😄 Imitacije, kvizovi, gluma, pesma... Zaboravi čovek čime se primarno bave, bukvalno je cirkus sa teniserima... 😄

Eto, toliko od mene... Vidimo se negde u maju...


Odlican intervju

 
Hvala na preporuci, odgledaću ga malo kasnije 😉
 
Što se tiče Zvezde, derbi je počeo odlično, kompletno prvo poluvreme je bilo za jaku 4+ na poluvremenu. Sut je sluzio dobro, kreativnost u napadu, odbrana pristojna. Onda je treca cetvrtina prezivljena, a u zadnjoj potop. Ne kazem, 10 minuta je u savremenoj kosarci dovoljno da se stigne i 20+, ali onaj koji stize mora da ima zelju i pobednicki karatker, a onaj koji bude stignut, mora da mu ,,nestane goriva", da mu nestane ideja na obe strane i da dugo nema rešenje. E to se sinoc desilo. Na kraju, ipak je tas na vagi prevagnuo na Zvezdinu stranu, bilo je i borbe, zelje, ali i srece, ruku na srce.
 
1706642488440.png


Nastavlja se Evroliga. Rezultat posle prve četvrtine. Odavno nije bila tvrđa utakmica.
 
1706645530760.png

Trenutno. Samo da sada ne krene neko veštačko disanje, pa totalni pad u zadnjem periodu, kao u prošloj utakmici, koja se ipak srecom završila Zvezdinom pobedom.
 
Dobijena treća četvrtina, konačno. Prva minimalno izgubljena, druga takodje dobijena. Hajde da vidimo i četvrtu.
 
Rutinski. Sa Teom i Topicem mozemo sve. Steta sto je verovatno kasno.
 
1706653793929.png


Na kraju, ovo nije najveća pobeda u ovoj sezoni Evrolige, ali je najzrelija timska igra, koja se ove sezone desila. Ovako treba da igra tim, na obe strane. Svaka čast igračima. Sada je na redu velika Barselona, protiv koje Zvezda ima, čini mi se najlošiji skor od svih timova u Evroligi, od 15 susreta, Zvezda je pobedila 2 puta, a katalonski gigant čak 13. Zvezda nije pobedila na poslednjih 10 međusobnih mečeva, duga loša tradicija, koja se nadam da ce za dva dana konačno biti srušena. Motiv je preveliki samo po tom pitanju, a kada se sve doda, mnogo veći.
 
Ovo su sjajni rezultati za ovaj Evrokup tim.
 
Prestati davati novac u ova dva luzerska kluba. I jedni i drugi su dno dna.
 
Vrh