Šta je novo?

Sportski događaji

Navijam uvek za tu raznolikost, zdravo je za tenis kao sport, imamo mlade, imamo ove srednje i imao Novaka :D

Tako da, puna podrska za Alkatraza.

Slicno je i u NBA-u uzivanje sto su tu i dalje starci koji mogu da dodju do titule poput LeBrona, Karija, Durenta, Lenarda, AD, Lilard... pa videli smo i Batlera u finalu prosle godine, pa onda ova generacija u najboljim godinama - zadrigli radikal, Janis, Embid, Buker, ... i onda ovi 25 ili manje - Doncic, Tejtum, SGA... Gomila igraca koji mogu da vode tim do titule i osvoje FMVP i imaju izuzetan kvalitet.

Svidja mi se i u tenisu stvaranje zvezda i sto imaju kontinuitet sve vise. Ako se ne varam, svi iz top 8 na ATP listi su igrali cetvrtfinale, osim Runea, ali je umesto njega igrao Hurkac koji je deveti.

Kod zena se ne zna ko pije ko placa, nikakav kvalitet, nikakav kontinuitet, roka svako svakoga, ali ne na dobar nacin. U cetvrtfinalu gomila anonimusa.

Alkatraz je ostvario jos jedno cetvrtfinale, i to je isto neki kontinuitet i ok uspeh, ima 20 godina i bar 60 grend slemova ispred sebe.

Novak je fazon 20 godina na turu vec, sto znaci da je odigrao nekih 80 slemova, a on kao GOAT je osvojio 24, sto znaci da 56 nije osvojio.

Karlos da igra jos 15 godina i svake godine uzme jedan, a na tri izduva, imace ih 17 i bice cetvrti najveci ikada. Malo li je?
 
Mali se prepucao u teretani za godinu dana, nabio mišićnu masu preveliku za njegove godine, građu i za stil igre kakav neguje.. trči i zapinje kao sivonja na svakom poenu, španska "škola" siledžija.

Nije ni čudo što je tako mlad već imao više povreda nego Novak za 20 godina.

Previše je izgoreo, telo mu takav stil igre i napore neće izdržati, a još su mu i glavu napunili da je mali bog i da mu je jedina mera Novak. Zato i puca od drugih pre nego što do Novaka i dođe, nespreman je za druge protivnike.

Klinci hoće sve i odmah, a to je loša priča, ne gradi se dom od krova..
 
Zanimljiva je ova lista nacija sa najvise Gren slemova u muskoj konkureniciji u otvorenoj eri. Novak nas sam dovodi na deobu treceg mesta kada osvoji sledeci GS, i tu je steta sto se pojavio Alkaraz, bez njega bi Spanija ostala na 29 i mogao bi Novak sam da pojuri to drugo mesto :ROFLMAO: Ali stvarno je neverovatno sta je jedan covek sam postigao.

Novak ima vise slemova nego Federer, Marej i ja zajedno :ROFLMAO:

Capture.JPG
 
2006. godina, Rolan Garos.

Nadal drugi na svetu, brani titulu.

Novak 63. na svetu.

Novak gubi prva dva seta 6-4, 6-4 i predaje mec zbog povrede.

Tada je stalno bio nesto povredjen ili bolestan ili disanje, milion stvari. Sve sto se Alkarazu zamera danas, da je kilav, sklon povredama, da nece imati dugu karijeru...

Posle meca i ubedljivog poraza od drugog nosioca i coveka koji brani titulu, Djokovic, 63.na svetu, kaze da je kontrolisao mec i da je sve zavisilo samo od njega i da je iskljucivo njegova igra odlucivala rezultat.

Rekao je da ne mora da igra nista specijalno da bi pobedio Nadala na Rolan Garosu i da misli da je mogao da pobedi i da Nadal nije nepobediv u Parizu.


Sad je ljudima ovaj video dokaz Novakovog samopouzdanja, a tad je bio arogantna bu****.

Tako ce i Karlitos, ako bude imao rezultate, bice car, ako ne bude, bice klosar. To nema veze sa licnoscu nego iskljucivo sa igrackim kvalitetima. Sjajna karijera - vizionar, samopouzdanje. Razoravajuca karijera - arogantna bu****.
 
Opet porediš nešto što nije za poređenje. Novak igra meč sa Nadalom, gubi relativno tesno, ne 6:1,6:2 npr. i komentariše svoju igru i svog protivnika.

Ne priča o Nadalu i pobedi nad Nadalom dok igra prvo, drugo kolo turnira sa nekim desetim protivnicima.

Ovaj mali je opsednut i napumpan preko svake mere od strane medija i svog okruženja da je Bog i da će oboriti sve Novakove rekorde, da mu je maltene Novak jedini takmac... Mali je mnogo uzleteo, naseo na te priče i zbog te opsednutosti i zanemarivanja svakog sledećeg protivnika ni ne može da se sastavi od Vimbldona.. On bi odmah da igra finale svakog turnira sa Novakom.

Mali, ćuti i radi, možda nešto i napraviš. U suprotnom, ne bi bio ni prvi ni poslednji koji je nakon sjajnog starta karijere propao.

Da je kilav i sklon povredama jeste isključiva posledica te španske škole i teretandžija stila čiji je glavni predstavnik Nadal. Malog su nakljukali svim i svačim, za godinu dana se udvostručio i normalno da mlad organizam to ne može da izdrži..
 
Tu se slazem i dobro je sto vise ih ide Novakovim putem.

Ali Nadal je osvojio prvi slem 2005.godine, a poslednji 2022. godine. U tome je za sada bolji i od Novaka, pricam o duzini karijere gde si u vrhu, odnosno osvajas slemove.

Jeste da to izgleda gadno, da je na pola puta da postane invalid, ali isto tako guraju i to je ta skola, igras i osvajas makar i sa jednom nogom.

Predstavnik je skole ciji je ucenik covek koji je imao za sad najduzu vrhunsku karijeru.
 
Nastavlja se Evroliga, večeras igra Zvezda:
1706205632229.png


Trenutna tabela:
1706205679184.png


Parovi u ovoj rundi:

1706205752232.png

1706205776661.png


Fener i Virtus su kao što vidite počeli svoj meč i trenutni rezultat je taj koji je.

Svaka pobedau Evroligi je mali bitan korak napred, a svaki poraz je veliki korak unazad, kao što su bile utakmice sa Baskonijom i Asvelom.

Teodosić i Topić svakako neće biti u sastavu, pod znakom pitanja je Nedović, pošto je trenirao.

U svakom slučaju, veliki teret će biti na ledjima Jaga. Eventualni nedaj Bože poraz u ovoj utakmici će biti još veći poraz u nazad. Mnogo ekipa Zvezdi ,,diše za vratom". Pobeda nece doneti napredak na tabeli, ali ako ekipe iznad dozive poraze, u sledećem kolu će već biti moguće.
 

Prilozi

  • 1706205710712.png
    1706205710712.png
    65,9 KB · Pregleda: 44

Zabavni kviz da upoznamo bolje svetske top tenisere...
 
Protiv ekipe koja skoro svima sluzi da popravljaju statistiku, Zvezda gubi na poluvremenu:
1706212907645.png

Sada je -15, a bilo je i -18. Ne zna se na kojoj strani je evci problem. Odbrana losa, realno, a konfuzija u napadu. Pogodio se neku sut iz daljine, uslo je ensto iz solo-kreacije ,,na mišiće", ali timske igre nema.

Nije ovo nedostižno, ali za ekipu koja ima karakter. Ostaje drugo poluvreme da se vidi da li Zvezda ima.
 
Daj, bre, ovo bez Teodosica i Topica je klasican Dzi ligaski tim.

Kopija NBA indijanskih timova, samo sto je njihov kvalitet neuporedivo veci.

Primis preko 50 poena za poluvreme od faking Albe.

Samo hard difenz i tranzisn ofens, pa kakav god da je napad, bice bolje.

Nama u petorci trebaju Jovic, Kalinic, Dobric, Lazic... a ne ovi moderni leptirici.
 
Karakter je pokazan, ali kada gubiš sa 20 razlike na kraju 3. četvrtine, potrebno je i malo srece, koje nije bilo. Nece, pa nece sut. Ovo sto je smanjeno, smanjeno je na misice. Suđenje neću komentarisati. Ovo je jos i pristojan poraz, kako je u jednom trenutku izgledalo. Čestitke Albi, pobeda je zaslužena.
na kraju:
1706216813643.png


Ide derbi, možda utakmica sezone, dočekuje se u veoma lošoj atmosferi, za protivnika, dobra prilika da srusi vec nastalu tardiciji nepobedivosti na domacem terenu u derbiju. Ovo je moralo mnogo bolje, odigrana je možda, bar u vecem delu utakmice, ako ne najgora, onda top3 najgore igre ove sezone u Evroligi.

Sa ovom utakmicom play-off, bez play-in-a je kao realno ostvariv prestao da postoji, iako je i do sada to bilo veoma optimistično sa obzirom na situaciju. A i borba za play-in ce biti grčevita.

Plakanja nema, mora dalje, najbolje bi ovo bilo zaboraviti, ali ne može, mnogo boli.
 
"Novak Đoković i Janik Siner u petak će igrati prvo polufinale na Australijan openu, sa početkom od 14.30 po lokalnom vremenu, tj. od 4.30 ujutru po srednjoevropskom."
 
Ne može ni Mega da se dobije sa 9 ass, a ne Alba.
U nedostatku kreacije bacismo 15ak floutera, baš su mi nedostajali sinoć L Brown, Jaka, Volters, i Filip Čović.. :cool:
Alba samo 5 pobeda, dve protiv nas.. bravo mi!
Sudije su stvarno postale krsh, na svim EL tekmama, ali nema opeavdanja, mora jača odbrana i fuckin' uhvati(ti) nešto ispod svog koša!

 
Poslednja izmena:
Ništa, idemo sad da..

djokovici_1000x0.jpg


.. a onda napad na RG, WB, RG (OI) i USO ..
 
Nije popio dobar smuti to jutro... dodali su mu gluten na kvarno 🙂

Šalim se.. pa lepo sam rekao da je bolje s Alkarazom da je igrao.. al šta je tu je.. srećom bio je u nezgodno vreme da ga gledam, gubio bih vreme..

Al opet u njegovim godinama do polufinala.. Uz sve oborene rekorde, nema razloga da bude nezadovoljan..

Drugačije sam zamišljao ako je to to drvo iz botaničke bašte... Zamišljao sam ga nekako epski, kao da je iz neke bajke a ne.. obično drvo 😆
 
Ne može ni Mega da se dobije sa 9 ass, a ne Alba.
U nedostatku kreacije bacismo 15ak floutera, baš su mi nedostajali sinoć L Brown, Jaka, Volters, i Filip Čović.. :cool:
Alba samo 5 pobeda, dve protiv nas.. bravo mi!
Sudije su stvarno postale krsh, na svim EL tekmama, ali nema opeavdanja, mora jača odbrana i fuckin' uhvati(ti) nešto ispod svog koša!


Statistika često nije stvarni pokazatelj nekih stvari u kosarci, ali sto se tice ove utakmice, ako pogledaš statistiku, jasno ti je kako je Zvezda igrala, bez i da si gledao utakmicu.

Ide derbi, Bog neka je u pomoći, posle ovoga, malo je vremena za prizvati se pameti.
 
vidim bila frka i to ispred same arene, cudim se gde su panduri
 
Vrh