Šta je novo?

Sportski događaji

сваки трофеј је битан. ако је небитан, што би се онда неко такмичио?
To je i moje mišljenje, ali mnogih nije i pocenjuju taj trofej. On, istina, ne donosi nikakvu prohodnost za neko drugo takmicenje, kao ni u jednoj drugoj zemlji, ali je sve, losim nebitnog.
 
Samo slepac ne vidi.

Najjace mi je kad ga navijaci Zvezde prizivaju i misle da ce da dodje 🤣🤣🤣
Daleko je on od takvih rijesenja u ovom trenutku.
Djecko ima sve sto je potrebno za solidnu NBA karijeru.
Mada mi se cini da ga je kilaza malo usporila?
 
Evo nam iznenadjenja u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Kupa Radivoja Koraća:
1707934159061.png
 
I ne, ne bavim se Partizanom, to je ispod moje navijacke casti, sve dok nije pred veciti derbi, kada se bavim analizom kako da Zvezda dodje do pobede i kada određeni Partizanovi navijaci, igrači, treneri i ostali funkcineri, krenu sa projektovanjem svoje mržnje na razne nacine, često samo njima razumljive, a prema Crvenoj Zvezdi, samo zato sto postoji, sto na bezbroj primera pokazuju. Cudo je ta neostvarena zelja i propao plan iz proslosti na kome su uz podršku koga je trebalo vredno radili, ali izjalovilo im se i razumem da boli. To je odavno prevazislo sportski rivalitet, folklor derbija i sve ostale, ,,normalne" stvari za veliko rivalstvo dva kluba. Za mnoge stvari koje mozda nisu normalne, a koje postoje i na strani mojih kolega sa tribine, kazemo ,,Sve je to folklor derbija i to je u redu", nebitno na kojoj strani. Ali se ovde ne radi o tim stvarima, nego nekim mnogo gorim.

Tako je. Ostoja i Željko svako jutro gostuju po televizijama sa nacionalnim frekvencijama i pričaju svakakve laži šireći mržnju.
 
Tako je. Ostoja i Željko svako jutro gostuju po televizijama sa nacionalnim frekvencijama i pričaju svakakve laži šireći mržnju.

Ne pratim da li gostuju, pa ne mogu da kazem, ali ono sto mogu je da ti ljudi i jos neki funkcioneri Partizana pokusavaju da vređaju inteligenciju mnogim ljudima. Ne vredjaju onima koji i sami hoce da veruju u ono sto oni plasiraju, pa su i sebe ubedili da je to istina.

U čemu sam ja kao čovek i navijač iznad mnogih na tvojoj strani? Ja nikada ne bi voleo da se tim vecitog rivala ugasi, koliko god da sam veliki Zvezdin navijač. Derbi se ceka, za tu utakmicu zivi navijač, tada sve staje u tu utakmicu koja se tog dana igra. Poraz u derbiju najteze pada, ali zato je pobeda najveca i najvrednija, nebitno da li je borba za trofej ili neka druga faza sezone. Kao Zvezdin navijac, ne mogu da zamislim da vecitog derbija i pobede nad Partizanom nema, a to moze da postoji samo, ako postoji taj drugi klub. Sa vase strane kulja mržnja, ali to nije ona navijacka mrznja koja moze nekako da se podvede pod ,,normalnu" i folklor navijanja, to je ona u bukvalnom smislu bolesna mrznja, cast izuzecima. Vecini vas, uvek su drugi krivi kada izgubi vas tim.

Moze meni biti krivo 100 puta kada izgubim od tebe. I krivo mi je, ne volim da gubim, sto je i normalno. Ali ako nisam igrao dobro, a ti jesi, koliko god mi bilo tesko, pruzicu ti ruku i reci: ,,Bravo majstore, bio si bolji danas!" , jer je to sportski i u redu! A necu da kazem: ,,Ostetio me sudija u 2-3 navrata, skandirali navijaci protiv mene,...i to su razlozi poraza, a u utakmici u kojoj moram da igram dobro na nekom nivou, igrao sam 40% od tog nivoa. Onda glavni krivac nije sudija, sve i da me je ostetio, nego ja, jer nisam igrao dobro. Ali to je mentalnom sklopu prosecnog grobara tesko da prihvati, skoro nemoguce i na kraju im je za poraz kriva Zvezda zato sto postoji.

I prica o Partizanu kao državnom pastorku, koja se plasira od strane onih koji u to hoce da veruju...A Partizan je takav državni pastorak, da bi se mnogi mezimci odmah menjali sa njim.
 
Još jedno iznenadjenje, ne veliko, ali jeste....
1708022684760.png


Ostaje da se Partizan ,,proseta" kroz utakmicu koja samo sto nije počela...Bez da ikoga pocenjujem, lazna skromnost je od toga gora, tako da polufinalne parove defakto vec znamo.
 
Hercegovac ole oleo le, ole oleo le, Hercegovac ole oleo le, ole oleoe!

Svaka čast svim navijačima iz Gajdobre, da ima pravde oni bi igrali u polufinalu sa Vojvodinom.
 
Kakva slučajnost 😂🤡😂🤡😂🤡



Skoro kao ona od letos

 
Hercegovcu svaka cast, pruzili su herojski otpor sa obzirom na kompletnu razliku dva tima. Sa strane Partizana, kosarkaski odradjena utakmica, pojacali su tempo u jednom momentu, onoliko koliko je trebalo da naprave razliku, koju nisu uz previse trosenja odrzavali. Drugi deo utakmice je bio igra mačke i miša.

U prvom polufinalnom paru, Zvezda - Čačak 94, iznenadjenje se skoro pa graniči sa nemogućim, a u drugom gde igraju Partizan i Vojvodina - neću baš da kažem da se graniči sa nemogućim, posebno kada se uzmu u obzir neke utakmice gde je pobednik uveliko unapred određen, pa se desilo veliko iznenadjenje i to ne jednom. Ali je opet Partizan i u ovom sastavu u kome je, veliki favorit. Svakako veliko iznenadjenje bar sa jedne strane treba da se desi, da ne bi gledali ,,Veciti derbi" u finalu, inače 301. po redu u dugoj istoriji dva kluba.
 
Iako je mozda bilo naznaka da Vojvodina protiv Partizana nekako moze do iznenadjenja, na kraju je favorit pobedio i gledamo 301. veciti derbi u finalu Kupa Radivoj Korać.

Meč počinje danas u 21:00 sat na za sada jedinom mestu gde će se ove godine u hali naci navijaci oba tima. Borba na terenu ce biti zestoka, svako ima svoje adute, ali i rupe. Pobedice onaj ko svoje ,,rupe" više sakrije i onaj ko bolje iskoristi svoje prednosti. Ovo je peti ,,Veciti derbi" u ovoj sezoni i znaju oba tima i ko su oni sami i ko je preko puta. Nema u tom smislu nekih iznenadjenja.

Koliko sam uspeo da primetim, ne znaci da sam u pravu, u utakmicama gde vaze Fibina pravila, kao sto je na ovom turniru, pusta se malo cvrsca odbrana, sto Zvezdi odgovara, jer je to jedna od njenih prednosti u odnosu na rivala. U napadu se nadam da bolje sluzi sut i da ce biti napadacke kreacije. Naravno da ce biti i situacija kada ce individualno nesto morati da se resava i praznih hodova, koji se nadam da ce biti sto kraci i da ce se resenja brzo nalaziti.

Srce na teren i pamet u glavu! Napred Zvezda!
 
Momčad Partizana se fino pokazala... ali Avramović, retko iritantan lik. Provokator, folirant, ima šifru sigurno. Ako se Vasa vrati zdrav i čio iz Amerike na OI u Parizu, nadam se da neću gledati Avramovića.
 
Grobari, jel vi imate neke pesme van "Sisaj Zvezdo", "Čović Vesna...." itd..

Održali vam čas navijanja.
 
KK Crvena Zvezda i KK Partizan su danas objavili poslovanja klubova. Kako se iz njih može videti, u prošloj sezoni 2022/23. stvari su bile ovakve:

KKCZ je imala ukupni budžet 15,8 mil € od čega od drzave 11,3 mil € što je oko 71% budžeta.

KKP je imao ukupni budžet 18,1 mil € od čega od države 5,5 mil € što je oko 34% budžeta.

Podaci za tekuću sezonu su nepotpuni, odnosno KKP je izneo da je budžet 20 mil € od čega od države 6 mil € (do sada isplaćeno 3 mil €), dok je KK CZ izbacila da je ukupni budžet 8 mil € što nema veze sa zdravim razumom.
 
mogli su tim parama da srede domove zdravlja a ne da izgledaju ko sutereni
 
Naravno, a da se sportski klubovi privatizuju i sami finansiraju. Ali Jedan Čovek je još 2012. dao svima do znanja da od toga nema ništa.
 
Vrh