Šta je novo?

Sportski događaji

Utakmica je sama po sebi opravdana epitet derbija, potpuno. Ako je nekih ruznih stvari bilo, skoro sve osim vređanja bilo čije porodice i tuče, gde može da bude povređeno neko dete ili žena, pa i muškarac, vredan je svaki život...Može da se podvede pod folklor derbija.

Zvezda je pocela lose. U prvoj četvrtini loš napad, solidna odbrana, u drugoj se napad na induvidualni kvalitet nekako povezao. Dodacu da je bilo i srece da Partizan promasi iz nekih generalno dobrih pozicija u prvoj cetvrtini sto opet nije bilo tada iskorisceno. U trecoj se vec video pomak, opet slaba kreativnost, ali bolja odbrana i velika zelja, pa se na fiziku borilo sa protivnikom, što je nastavljeno i u zadnjem periodu utakmice. Na kraju, došlo je od izražaja to što je Zvezda više želela pobedu, bilo je taktičkog nadmudrivanja sa obe strane. Zvezda je pametnije odigrala zavrsnicu i ruku na srce, imala i malo srece da Partizan ne odigra dobro nesto na kraju, ali kosarka je izmedju ostalog i igra grešaka, kao i šah.

Željko Obradović, naravno, kada izgubi, vec gledana prica. Sada nema onoga: ,,Pustite to, hajde da se bavimo košarkom, ja sam zbog toga tu, drugo me ne zanima". Nego: ,,Navijaci me prozivaju i ja sam najuvređeniji, svi me degradiraju, sudije nedostojne zadatka, razmišljam šta ću dalje..." - A neće on nigde. Čestita pobedu onako, reda radi, ali obavezno nastavak da iako je pobeda zasluzena, on nije mogao da pobedi zbog toga i toga, ali na to nije mogao da utice. A to je ovo sto sam naveo. Razumem da boli poraz, ni ja ne volim da gubim. I mnogo me je bolela izgubljena Aba titula prosle sezone, ali poraz je deo sporta i istini u oci mora da se pogleda. I normalno, iznose njihovi svoje posteno poslovanje, kako oni dobro rade, imaju dugorocne ciljeve...Sve je to vec gledano. Ako je nesto lose, bitno i potenciras na tome, onda je sve to bez obzira da li si pobedio ili izgubio,a ne zavisno koja je situacije.

Kome i posle ovoga nije jasno o čemu pričam, izvolite odvojiti vaše cenjeno vreme, pogledati i sami uporediti:

Press posle Zeljkove pobede u finalu Aba lige prosle sezone:

Press posle Željkovog poraza u finalu Kupa Radivoj Korac, tekuce sezone:

Naravno da ne moze da bude isto i nikome nije, to nisam ni rekao. Ali samo neke stvari uporedite i sve ce vam biti jasno.

Od toga da li će Željko da ode ili nece vec sutra ce da bude - tresla se gora-rodio se miš, idemo dalje.
 
Poslednja izmena:
I to je to? Ništa oko objavljenih finansija oba kluba? OK... a nekada se mnogo pisalo...
 
I to je to? Ništa oko objavljenih finansija oba kluba? OK... a nekada se mnogo pisalo...

Ma može i o tome, nije problem.

Ja nemam 5 godina, nego mnogo više i kod mene ta priča: ,,Mi smo dobili od Zvezde mnogo manje para, a imamo bolji tim, jer znamo i volimo se, kao i što znamo da napravimo pare" - ne prolazi. To nema veze sa zdravom logikom. Jeste u nekim situacijama neko dobio više od drugog - kao na primer Partizan prosle i preprosle sezone, kada je vaskrsao od tima koji se raspada, stvorio evroligaski, pa sledece sezone bez i jednog osvojenog trofeja, još bolji...To samo uz ljubav ne moze. Jel i to od manje para koje je dobio? Razumem i navijanje za klub i slicno, ali ovo nije bajka, nego je zivot. Kao sto sam siguran da je Zvezda za ovu sezonu dobila vise, nego za prošlu, jer svi oni promasaji kostaju, neki su otisli kada je istekao ugovor i dovodjenje 9, a sa ovima koji su dosli i 11 novih igraca + sto je Topic vracen. I to je realnost. I istina, prethodne dve sezone i na papiru Partizan je bio bolji tim, ove godine je Zvezda, pricam na papiru. Kome ce sutra država da da više, videćemo po onome sto svojim očima budemo videli, a ne po onome što bi mi hteli.

Vas grobare, da čovek sluša, mislio bi da Partizan igra kosarkaske utakmice kao domacin na postavljenom parketu na stadionu JNA, koji je uvek pun, a pusti se ljudi koliko moze da stane, bez obzira na sedeca mesta, pa se na taj nacin zaradjuje mnogo vise od ulaznica u odnosu na Zvezdu. Partizan vise prodaje karata, to je cinjenica, ali ne toliko da bi ta prica koja se plasira bila realna.

Sa tim sto cu ja da kazem jos jednu cinjenicu koju ti verovatno neces prihvatiti, jer ti se ne svidja. U vreme dominacije Partizana, Zvezda nije imala ni u snovima ovakav odnos sa Partizanom, što se tiče finansija dobijenih od drzave - nego je zalozen klupski grb, odnoseni koševi sa Kalemegdana i slicne stvari. Partizan je tada dominirao protiv Zvezde koja je slabila iz godine u godinu, cesto se borila da opstane u Aba ligi, A Zvezda sada, još uvek, dominira protiv evroligaskog Partizana, odlicne ekipe. Velika je razlika.
 
Jeste u nekim situacijama neko dobio više od drugog - kao na primer Partizan prosle i preprosle sezone
Eto... i posle kaže da ja pišem šta mi padne na pamet i šta mi se sviđa, a izvestaji ko ji su juče obelodanjeni pokazuju da je u prosloj sezoni Zvezda od države dobila 11,3 miliona evra, a Partizan 5,5 miliona evra. Valjda je 5 veće od 11



KK Partizan (matični broj 07051026) u 2020. godini na ime donacija dobija 210.242.000 din, odnosno 1.788.073€. (po srednjem kursu na dan 31.12.2020.).

KK Crvena zvezda (matični broj 07024924) u 2020. godini na ime donacija dobija 317.011.000 dinara, dok u bilansu piše da je dobijeno od države 313.687.000 din, odnosno 2.667.756€.

KK FMP (bivši Radnički bsket iz NS matični broj 08099685) u 2020.god. na ime donacija dobija 230.551.000 dinara, što je 1.960.798€. Dakle, čak i Čovićev privatni klub FMP dobija više novca od države za pandemiju nego Partizan i tu nije kraj malverzacijama.

FMP prebacuje Crvenoj zvezdi 182.823.000 dinara ili 1.554.879€ po navodnom sporazumu o poslovno – tehničkoj saradnji, što stoji u bilansima. Tako je Crvena zvezda preko svog blizanca od države dobila ukupno 4.222.735 eura, odnosno 2.434.662 eura više od Partizana.

A kako RTS javlja:


 
jel ima negde ko daje od drzavnih firmi i ispod zita za oba kluba?
 
Eto... i posle kaže da ja pišem šta mi padne na pamet i šta mi se sviđa, a izvestaji ko ji su juče obelodanjeni pokazuju da je u prosloj sezoni Zvezda od države dobila 11,3 miliona evra, a Partizan 5,5 miliona evra. Valjda je 5 veće od 11





A kako RTS javlja:


A imate skuplji tim.

Jel od sezonskih?🤣

Bukvalno oboje na drzavnoj sisi, mislim ono, drzavni su klubovi, voleo bih da je ta tabela izjednacena, posto u sustini i jeste, vi cak moguce imate i vise, ali nebitno.

Treba sve da bude transparentno pa ako je neko i doneo odluku da nam je u interesu da oba kluba imaju po 30 miliona od drzave, ok, nema problema.
 
Sta je uopste poenta svega ovoga sad?

Imate veci budzet nego ikad. Ponitka je bolji nego onaj Grk, Dante otisao u NBA, njega ni Real i Barselona ne bi mogli da zadrze, ali vam dosao drugi NBA plej, Lesor otisao, dosao Kaminski iz NBA-a.

Sve vam potaman, sta je sad problem? Koga biste vi, Tavareza, Kampaca i Majka Dzejmsa?

Dobili ste sve sto ste hteli, sta je problem sad? Sta biste vi sad?

Zvezda je pogresila sa selekcijom, sad moramo da se krpimo sa nekakvim Smartovima i Gilespijima, ali to je nasa greska, para smo imali, zeznuli smo se i sa Sabazom, a i sa Tobijem i mnogima jos.

Sta sad treba prica o budzetu da se vodi? Kad smo sutnuli Sabaza, trebali smo da kukamo da nam drzava plati Kampaca i dovede ga iz Reala?

Ostali vam Panter, Naneli, Ledej... jbt sve sto dobili sto ste hteli i sta je realno.

Sta sad hoce da se postigne sa pricom o parama od drzave? Sta hocete da kazete, da vi zaradjujete puno jer ste sposobni i sami nalazite pare od navijaca i sami nalazite sponzore, a da vam jos drzava daje ko nama... imali bi Kampaca, Tavareza i Bogdana Bogdanovica?
 
tbh ja sam u fazonu anti titovi blizanci. ono pre bih navijao za radnicki nis nego za ta dva kluba.
ali posto pratim ovih prethodnih dana, deluje mi da ovaj zeljko samo spinovo to sto je izgubio. mislim sve vreme se prica kako imaju los streak, gube od onih splicana bednih pa evro liga, sada ih ovi cigani indijanci deru trece za redom i sada kao okle pare? lol

drugo kontam da i vucku ovo leglo da eto kao "istrese" blizance da skrene paznju sa nekih drugih sranja
 
Sad bez zezanja, ne znamo koliki je realan doprinos države klubovima, ali računam između 50% i 2/3. Sumnjive su i okrugle cifre u excelu KKP. To što je neko pod sopstvene sponzorske prihode stavio 3m, ne znači da neko tamo iz partije nije urgirao da tako mora, a pogotovo u ovoj godini gde politički svašta treba da se završi, hleba i igara! Isto važi i za sezonske karte koje vode pod sopstvene prihode, a znamo da su uključene i državne firme.

Dalje, da nema države, onda bi i ti sopstveni prihodi bili manji, jer bi klubovi bili manje kompetitivni, sa lošijim igračima i svim ostalim što to vuče, poseta, marketing itd. Tako da, fer je reći da su oba tima deeebelo državna i da ništa bez nje ne bi uradili. Ne bi ni fudbal kao jedini koji bi mogao da bude profitabilan (a nije...i dalje uleti država akd zaškripi), basket sigurno ne. Kad pogledaš u Evropi, basket je ili sekcija FK ili skupa igračka privatnih lica. Željko je jednostvano ispao ljakse!

Kako god, subjektivno mi se čini da ipak KKP bolje radi kad je marketing u pitanju i moguće je da imaju za nijansu jači budžet, iako im je lova od države za nijansu manja od Zvezdine (možda bi trebalo biti i više manja gledajući popularnost itd). To je u principu i ono što najviše zameram Čovkinsu, dakle to što nije pokušao da iskoči i uvek se ravnao po KKP, uz još jednu stvar! Pazi sad, ja sam UVEREN da niko ne bi imao bolje rezultate od starog komi muljatora Čovkinsa, zaista mislim da ima kefalo i tu potrebnu žicu za sve te strateške stvari! Suštinski mu najviše zameram sezonu kad ga je očinska sujeta sprečila da uvidi da #3 FČ ne može da bude rezervni plej L. Brownu. Da je tada imao nekog Jovića ili Markovića kao rezervnog pleja i Pantera, što je mali amrginalni trošak u odnosu na doselekciju, nikakva doselekcija ne bi bila ni potrebna, a isto tako sam uveren da bi imali sezonu kao KKP prošle kad su se borili za F4. Cov je sprečio da vidimo to.
 
Aj što ne ume, nego skreće pažnju i traži alibi, sudije, država...
 
jel ima negde ko daje od drzavnih firmi i ispod zita za oba kluba?
To ne zna niko, pa ni uprava klubova. Jednostavno, sve je vrlo rastegljivo kad treba da se pomogne "našima". Na primer, tačno je da oba kluba imaju popust kod arene, ali nije baš uporedivo koncert koji zakupi 2-3 dana arenu i to je to, sa klubom koji 10 meseci igra 2 utakmice nedeljno, treninzi, i slično. Naravno da je za takve zakupce jeftinija cena, i da nisu "naši". Košarkaši nisu gadljivi na keš, pa dobijaju i pare na ruke, koje su "ko zna odakle", nisu samo od države. Neki košarkaši igraju za stanove, ili su igrali, pa onda neki "naši" odvoje dupleks za večite, i slično. Dakle apsolutne brojke ne može niko da skonta, ali trendove svakako.

Ono što je svih ovih godina bila praksa, jeste da Partizan nije hteo da se reši dugova na način na koji je Zvezda, preko onog čuvenog UPPR-a. I onda je Zvezda obrisala dugove plaćajući nekima 2.5% duga, a nekima ništa, a partizan vuče te dugove godinama. Praksa je bila da se partizanu daju pare koje on mora da iskoristi da plati bivšeg igrača, ili porez, i zvanično su dobili milion od telekoma, kao i zvezda, ali su suštinski dobili ništa, a zvezda milion da kupi crnca. Zato što je zvezda dugove obrisala UPPR-om, i onda su zvanično oba kluba dobila isto, a realno dobili su 0 i milion.

Kad je došao Ostoja evidentan je porast ulaganja u partizan, kako državnih tako i privatnih para. Taj porast ulaganja se poklapa sa periodom kada se principi odmetnuli od vlasti, i kada više nije bilo navijača da disciplinuju tribinu da se ne skandira predsedniku. Prešlo se na sistem da se pravi konkurentan partizan kako bi zadovoljili navijače (ako partizan pobedi real madrid, eto sreće, a srećni ljudi ne skandiraju predsedniku), dok se predsednik izlomi objašnjavajući da ne bi bilo partizana da nije njega. Ovaj sistem je skuplji i manje delotvoran za željeni cilj.

Dolaskom Obradovića kreće opšta euforija u i oko partizana (partizan je i pre toga dobijao solidno novca od države, i u međuvremenu rešio ranije dugove za igrače, ali ne i za porez). Odjednom se javljaju desetine ozbiljnih privrednika koji su spremni da daju ozbiljne pare, na već solidne pare od države, i dolazi se u situaciju da partizan ima ozbiljan budžet i najboljeg evropskog trenera u sastavu. Kad kažem ozbiljne pare, ceo upravni odbor je uplatio po 100k evra samo za akciju "jedan partizan imamo", tj. za porez, za koji je ukupno skupljeno milion ipo evra, dok su sponzorstva daleko preko tih 100k evra. Dalje, partizanove karte su dosta skuplje nego zvezdine, i opet ima više gledalaca. Sezonske su otprilike duplo skuplje, i prodato je više, iako je zvezda gomilu podelila i za džabe. Plus, partizan je napravio re-sale sezonskih, da ako ne dolaziš na meč, "vratiš" kartu da prodaju drugome, i dobiješ deo cene.

Kako se sve ovo desilo, partizan dolazi u situaciju da ove godine ima veći budžet od zvezde, Pantera kao jednog od najboljih bekova u Evropi, i dogovara Mirotića kao godinama jednog od najboljih visokih u Evropi, i uz trenera kakvog ima, može da razmišlja o F4, na koji je i prošle godine umalo otišao. Usled "specifičnih okolnosti" Mirotić ne dolazi u Partizan, iako je sve bilo dogovoreno, a nakon što je "neko" debelo umešao prste. Zvezda, koja je prethodnih godina navikla da ima 30-50% veći budžet faktički, odjednom je u podređenoj poziciji, pa se zato pojačavaju davanja Zvezdi, i državna i privatna (što pokazuje i onaj dijagram odozgo, i pie chartovi gde partizanu 30% ukupnog budžeta dolazi od države, zvezdi 70%), preko noći se pojavljuje meridianbet, za koji je u jednom intervjuu sam Čović rekao da je za sponzorstvo milionska cifra u pitanju, i drugi privatnici, koji opet guraju zvezdu da ima veći budžet, što se vidi i po tome da je zvezda oterala trenera, najskupljeg igrača, još 2-3 igrača, i ima konstantno jedno 3 igrača preko rostera, i slično. Takođe, Telekom je prestao da finansira Partizan dok je Telekom (kroz MTS) i dalje sponzor Zvezdi.

Svo histerisanje predsednika na malim ekranima (gde drugo) jeste unapred, da ne bi Obradović bio daleko konkretniji i otvoreniji. Razlika u odnosu na Vujoševića je u tome što Obradovića voli i gomila navijača Zvezde, ili ako ne voli, onda poštuje, dok je Vujoševića prezirala, i opasno je po rejting predsednika ako bi krenuo Željko Obradović da ga pljuje. To davanje, ili nedavanje novca jeste uzica na koju se drže klubovi, preko kojih se drže navijači kako bi skandirali samo oko kosova, nikako oko vlasti. Ljubav predsednika nije prema zvezdi, nego prema činjenici da 2/3 Srbije navija za zvezdu, i onda se forsira ona, a partizanu se daje taman toliko da postoji uzica, da mogu da ga drže.

Pošto znam kako funkcioniše razgovor o večitima, navijao sam za zvezdu svojevremeno, sada ravnodušno podržavam zvezdu. Iako ovaj post možda deluje da sam na strani partizana, nisam, na strani sam istine. Napisao sam ovaj post ako nekog interesuje kako funkcionišu večiti poslednjih 10 godina, a ako neko hoće ukratko, ako partizan dobije X od države, zvezda dobije 1.5X. Ako partizan namakne još jedan X na tržištu i sad ima 2X, država dolije zvezdi još 1.5X da ona sad ima 3X, a partizan 2X.
 
@Space Motion hvala. a ovi privatnici koji odjednom ulazu, jel su to privatnici koji druzuju sa drzavom, ili su neki nezavisni, koje eto vole partizan (sto mi deluje rizicno tbh :D )
 
Situacija je pola pola da kažem. Ima onih koji druguju, ili su drugovali devedesetih, ima onih koji veze nemaju sa državom. Možeš da pogledaš sponzore, ili upravne odbore, jer ako daš velike pare, automatski si i u UO. Nemoj postavljati situaciju da će neko da im se sveti što sponzorišu partizan, neki od njih su među najbogatijim ljudima u srbiji, nije baš da će neko da jurne na njih tek tako. Postavlja se situacija da je sva moć kod AV i svi ostali su detelina, a nije baš tako.

Ima i "malih" sponzora, koji nisu u UO, npr. sad je Partizan igrao protiv Hercegovca u kupu, a Hercegovac vodi vlasnik Aling-Conela, proizvodi utikače i sličnu elektroopremu (znači nijednu fakturu nije državi poslao), on je sponzor Partizana više godina unazad.

A isto tako, ono što je AV rekao da neki ne bi sponzorisali večite da ih država nije pogurala, i to je istina. Mislim da znam na koga se to odnosilo, ali neću da tvrdim nešto što je unutrašnja lična odluka. Ti privatnici su specijalisti za fakture državi :)
 
Eto... i posle kaže da ja pišem šta mi padne na pamet i šta mi se sviđa, a izvestaji ko ji su juče obelodanjeni pokazuju da je u prosloj sezoni Zvezda od države dobila 11,3 miliona evra, a Partizan 5,5 miliona evra. Valjda je 5 veće od 11





A kako RTS javlja:



Koji izveštaji? Čiji Izveštaji?

Ostoje Mijailovića?
Nekog grobarskog novinara?
Mislis li i da je ono sto je dostupno da se vidi na internetu da piše u APR-u istina? Piše i na tarabi...

Da je Partizan osvojio ovaj trofej, što ne bi bilo nezasluženo da se desilo, onda ne bi bile bitne ni sudije koje ,,nisu dobro odradile svoj posao", ni ,,da li je Partizan državni projekat", ni bilo šta drugo, a ako bi ga neko nesto na tu temu i pitao, bilo bi: ,,To nije moj deo posla, ja sam trenerm hajde da pričamo o košarci" , što smo imali prilike da vidimo.

Koju je on sudijsku trojku hteo? Vujošević-Savić-Danilović? Jel bi onda bili dostojni zadatka? I ja sam mišljenja da je bilo sudijskih grešaka, kao što ih u većini slučajeva bude. Ali to nije ni blizu toliko lose da se kaze da su sudije bile nedorasle svom zadatku. Gledao sam mnogo gora suđenja na evroligaškim utakmicama. Ali po Željku ispada da je Zvezda imala sudjenje 70:30. Ko gubi, ima pravo da se ljuti - na kraju prosle sezone i ja sam bio ljut. Ali sa tim što nisam trazio glavnog krivca za Zvezdin poraz u Partizanu, sudijama, Partizanovim navijacima...Najveci krivac za taj poraz je bila Zvezda, zato sto kao tim nije igrala dobro. Istini je u oči moralo da se pogleda, koliko god je bilo teško, a bilo je, mogu ti reći. Zasluženo je tada Partizan pobedio i osvojio trofej.

To da se preko noci stvori, od tima koji se gasi, evroligaski, a bolji od tima najveceg rivala, koji je evroligaš, pa ne osvojis u toj sezoni nijedan trofej i posle stvoriš još bolji...To ne može ako imaš manje para...Ali ne zato što ja kažem da ne može.

I potpuno razumem da ti navijas za Partizan i da neke stvari neces da prihvatis, a opet do neke granice...I sve je to u redu, to donekle i normalno za navijaca. Kao što ne možeš da budeš 100% objektivan kada je u pitanju neka devojka u koju si zaljubljen. I sve su to normalne stvari, živi smo ljudi.

Ali ovo mnogo prelazi te granice.

Neće Željko nigde. Biće do kraja sezone još dosta derbija, tek predstoje velike bitke.

Činjenica koja se meni ne svidja, da je za ovu sezonu loše selektovan tim, što govori ovolika promena igraca. Dosekcija može da bude 1-2 igrača. A otišli su od početka sezone: Simonović, Nejpir, Kuzmić, a i dalje se trpi Tobi. Promenjen trener, koji je ,,izgubio svlačionicu" Došli su: Gilespi, Smart, Topić i Topkins. To je skoro trecina tima. I sa svim tim, da se osvoji jos i Aba liga i KLS, 3 trofeja, pa kakav god bio rezultat u Evroligi, bice veliki uspeh. Čak i dva trofeja su realno uspeh. To šta je postavljeno kao uspeh pre početka sezone, kada je pretpostavljeno da će na papiru odličan tim, biti isti takav u praksi, je druga, ali vec davno prosla priča i smešno je da se na nju vraća. Sada je to što je.
 
Željko sahranjuje Partizan, očigledno, a to počinju da priznaju i mnogi Grobari.
Čovek je pročitan, ako je tu uopšte bilo šta da se pročita u ovom Partizanovom mandatu. Lopta na crne strelce, pa ako je dobar dan za šut pobeđuju, ako nije gube.
Vrlo lako ih je Vojvodina mogla izbaciti, ali prevagnule su sudije i pad igre kod Novosađana u drugom poluvremenu, ni moja Zvzeda ne stoji bolje, jer zavisimo od Teodosića dosta, ali ipak postoje znaci života.

Jedino gore od Partizana i njegove igre jeste "Tužna tribina" koja je utišana na način na kakav nije viđeno poslednjih godina. Za ceo meč otpevali su 3 svoje pesme, ostalo "Sisaj zvezdo" itd...
Takođe, Partizan bi mogao malo da se zapita o svojim strancima, hteli Grobosi da priznaju ili ne Panter ih je koštao titule EL ili barem borbe za istu, o Ledeju koji na svakom derbiju gleda da povredi nekog našeg igrača ne bih komentarisao.
 
Eto, čak i sajt APR-a nije relevantan dokaz?!?!? Pa šta je onda relevantan dokaz? Samo izjave Nebojse Čovića?
Zašto niko nije demantovao finansijske izveštaje koje su objavili KKCZ i KKP, a koji se mogu videti i na sajtu APR-a, ako nisu istiniti? Baš niko?

Pita se ovde neko šta je sad poenta ovoga, zašto je sad Partizan nezadovoljan? Pa nije Partizan pokrenuo sve ovo. Ovo nije počelo konferencijom posle finala kupa. Ovo je počelo jos pre dve godine transparentom "Željko Obradović državni projekat", nastavilo se sličnim natpisima u vučićevim medijima, ponavljanjem na gostovanjima N.Č. po jutarnjim programima, lažima, obmanjivanjima...
Sada je samo kulminiralo. Sve ima svoje granice, pa i laži.
Da se sada ne ponavljam, kolega Space Motion je gore sve lepo napisao, pa čitajte...
 
Iskreno, da sam devet puta bio prvak Evrope, bas bi me bilo briga sta ko prica na Hepiju, koja god da je tema u pitanju.

A kad je tema budzet, Partizan nema na sta da se zali. Nek se i zvanicno objavi da je Zvezda drzavni projekat, a Partizan najjaci klub na svetu gde vecina radi za dz iz ljubavi prema klubu, a ostatak troskova se pokriva od sezonskih i prodatih dresova, Partizan je apsolutno imao sve uslove da napravi dobar tim, kao sto je i uradio, i ima apsolutno sve uslove za dobre rezultate, kao sto nije uradio.

Ako niste drzavni projekat, a Zvezda jeste, pa to vam je samo za ponos. Jedan Zeljko Obradovic zna ko je i sta je, zna sta je istina, sta ima u mulj da ulazi?

A i pored toga sto je Zvezda drzavni projekat, a Partizan nije, ima sve uslove za bolje rezultate. Nista ga, ali apsolutno nista nije sprecavalo da ih ostvari.

Skor 14-6 u ABA ligi je sramotan. Dve dobijes, jednu izgubis prakticno. Tim poput Partizanovog bi trebao da ima najvise tri poraza i to na kraju sezone.

I da sam velicina kao Zeljko Obradovic, time bih se bavio.

Jer sta je poenta, Zvezdi se daje vise, da se daje Partizanu isto toliko, odnosno da im se gurnulo jos par miliona (po vama), onda bi imali jos koju pobedu u ABA ligi.

Ovako kako je sada, 14-6 je maksimum. Jbg.

I drugo mesto u kupu i jedanaesto u Evroligi. Jbg.

Ne moze se bez Mirotica i Hardena vise.
 
Zamimljivo da gradjanin A.V. ne spominje donacije drzave i drzavnih preduzeca i namig privatnicima ka klubu koji igra ABA ligu pod imenom FMP a taj isti fmp salje pare prema poslovno tehnickoj saradnji klubu koji igra ABA ligu pod nazivom Crvena Zvezda. Zasto juce na rts gradjanin A.V. nije lepo sve saopstio nego je bacio fokus na FKP koji je, na moju zalost, bas u losem stanju kao i vecina sportskih klubova jer gradjanin A.V. nema snage za privatizaciju sporta ali ima snage za privatizacije mnogih drugih privrednih subjekata.
 
Vrh