Šta je novo?

Sportski događaji

Toliko su ubili fudbal da to nije normalno. Ne secam se kada sam odledao celu utakmicu a voleo sam ga vise nego ista. Gledali smo Partizan, Vozdovac, Rad i Torlak. 1990 ili mozda 1989 te sam bio na utakmici Torlaka na kojoj je bilo 6000 ljudi…..
 
Све испод историјског потопа библијских размера биће успех, уздам се само у Гвардиолину доктрину фудбала да када реши утакмицу стане и не троши играче,
најгори могући противник из првог шешира,

против Лајпцига биће више него тешко, а са Јанг Бојсима већ може да се игра.
 
 
Zato nikad u životu nisam igrao kladionicu 😄
Još uvek mogu pogoditi rezultat iz prvog posta pisanog pre utakmice...
 
Ne mogu da kazem da sam zadovoljan - to ne mogu da budem kada Zvezda izgubi, ali nisam ni razočaran. Svetska javnost, navijači drugih klubova, mrzitelji Zvezde, pa čak i sami neki navijači Zvezde predviđali su težak poraz od bar 5:0, pa i gori. Ne kažem da to nije realnost.

Zvezda se herojski držala, čak bila povela. Na kraju 3 greške, jedna samog golmana, kome to nikako ne može da se zameri, jer je mnogo sigurnih golova sprečio i junak je ove utakmice, što se Zvezde tiče. Daleko od toga da ovo treba zaboraviti, ali ne treba da se bude previše opterećeno time, dolazi večiti derbi, a o veličini protivnika i bitnosti te utakmice, suvišno je pričati. Što se Lige šampiona tiče, ovo je bila najteža utakmica, od 6 koliko će se u grupnoj fazi igrati, Zvezda se nije obrukala. Po meni id alje trreba težiti koliko-toliko realnom cilju, a to je treće mesto u grupi, koje vodi u Ligu Evrope na proleće. A u koliko se ukaže šansa sa drugo mesto nekim srećnim okolnostima, naravno da i je ne treba propustiti. Iznenaditi Jang Bojs, biće teško, o Lajpcigu da ne pričam. Mančester Siti je naravno misaona imenica za iznenaditi.
 
Daj, molim te 🤣 Ono je bruka i sramota.

Zvezda je imala srecu kakva se vidja jednom u sto godina.

Mancester je imao rekordan broj suteva na gol u prvom poluvremenu. Niko nikada za poluvreme nije sutnuo vise puta na gol protivnika.

Da su ubacili jednom, sve bi puklo i ubacili bi bar jos tri, kao sto i jesu u drugom poluvremenu.

Herojski je sto su oni masili lopte i sutirali pravo u golmana ono sto inace zabiju u stranu. 🤣

Naviknu nas i ubede da je to normalno i onda treba da slavimo jer nije 10:0. Jeste razlika u budzetima ogromna, ali ima i Zvezda para. Da ne kradu i da se radi kako treba, moze se napraviti tim koji je gori od Sitija za dva, tri gola. Ovi su gori za osam golova. Realan rezultat je 8:0.
 
Nisam saglasan sa tobom, ali poštujem tvoj stav.

Kako god, to je sada prošlost. Sreća je sto je i YB izgubio na svom terenu, identičnim rezultatom. Pa je Zvezda treća u grupi. Sada je na Zvezdi da ,,grize" protiv YB, bez obzira na ispod sledeće utakmice, gde bi ipak više odgovaralo da Lajpcig izgubi, po mogućstvu nekom većom razlikom. Ali hajde prvo da da Bog da Zvezda pobedi YB, pa ćemo lako o drugima. Ja tu ekipu nikako ne pocenjujem, da Zvezda bude bolja od njih je na ivici realno ostvarivog i da kao treca proleće dočeka u Ligi Evrope. Sve preko toga je, ruku na srce, iznenađenje. Naravno, borba u svakoj utakmici, pa koliko se ukaže i dokle se stigne, imperativ borbe i pobede je ono što uvek mora da se ima, ko god da je sa druge strane - Mančester Siti ili Zemljoradnik iz Stiže.
 
Sa cime si saglasan, da Terza kako spada trosi moje i tvoje pare plus ogroman novac koji userskim sistemom UEFA-e dobijamo jer inace u nekom drugacijem sistemu ne bi bili ni na pragu da se domognemo 32 najbolje ekipe u Evropi?
 
IMG_2396.jpeg
 
“Tih pet klubova zajedno osvojili su jedan jedini bod za srpski koeficijent. Od toga Crvena zvezda čak 0,8, još i pre no što je istrčala na teren, 0,2 Partizan.

Srbija je ove sezone odigrala
13 utakmica,
dobila 1,
izgubila preostalih 12!
uz gol razliku 9:34.”

 
ми смо светлосним годинама далеко од играња групне фазе европских такмичења. ако је за утеху, барем се нико од ове три екипе до сада није обрукао као Партизан
 
Konačno počinju takmičarske košarkaške utakmice za vikend sa prvom kolom Aba lige, a onda preko nedelje počinje i Evroliga. Uželeo sam se baš.

Zvezda po meni, sa, bar na papiru, najboljim timom u istoriji. Samim tim i ambicije su najveće. Mora utakmicu po utakmicu, drugacije ne. Verujem da je trener selektirao ekipu najbolje što je mogao u skladu sa mogućnostima koje je imao. Da mi se svidja ono što sam video u pripremnom periodu, pa i ne sviđa mi se baš, ima se tu šta popravljati. Prva utakmica u Aba ligi je za vikend sa Igokeom u gostima, a prva u Evroligi je protiv Asvela u Beogradu. Nadam se da će svi biti zdravi i spremni.
 
Mora se priznati dobar marketing i dobra priča. Basket je generalno drugi sport Evrope, verovatno i sveta i najveći trošadžija od svih sportova, ne postoji sport koji ima manji povrat, ne računam USA, oni su priča za sebe. Često je košarkaški klub lična skupa igračka i prestiž. Pa evo ja priznajem, da sam neki milijarder, prvo bih pare koje ne očekujem da se vrate gurao u lobiranje za Srpstvo, a posle u kulturu i KKCZ (gle Srb i Zvezda :)) dok ne uzme 10 EL i ne napuni Marakanu. Pa ja sam u tom Pioniru gledao Rastka Cvetkovića eeej. :)

Verovatno su uletela državna p-ća za oba tima, ali nema veze, dobra je priča generalno za grad, zemlju. Ti sa opet relativno malom sumom (u odnosu na fucu recimo) možeš da napraviš kompetitivan EL tim, a košarka nam je ipak nekako u venama. Još će početi ljudi da dolaze turistički da vide to. Obrne se neka lova, realno napraviš super proizvod gde na kraju možda i nećeš imati manjak. Šteta što smo slepo crevo Evrope, pa nema tih licenci, koje realno zaslužujemo. Sa TV pravima, celom tom pričom Begrad/košarka, bila bi to i super održiva priča na kraju, da ne kažem biznis. Onda praviš još hajp, uzeće sezonsku i fizička lica koja nikad nisu, jer ne voli on košarku, koliko voli da bude u toj atmosferi sa 20k duža. Malo pozeraj, ali nema veze. Još je KKP napravio dobru ideju za organizovane navijače, stvarno sa organizaciono-marketinške strane pun pogodak.

Stvarno ste dobro ovo uradili, želim vam finale na F4, dosta.
 
Bas me zanima povezanost izmedju ovolikog broja prodatih sezonskih i cinjenice da se igra u ljudskim uslovima, a ne u rupcagama kao sto su Marakana i JNA.
 
Zvezda i Partizan će verovatno igrače dovoditi i u toku sezone. Ambicije jesu velike, ali treba napomenuti da će u EL ove sezone biti velika konkurencija.
 
U senci Vecitih jako zanimljiva utakmica Mege i Cedevite. Sama utaktica vrlo slaba. Ali bice jako zanimljivo gledati Megu ove godine.
Topic, Djurisic, Jovic i sva ta ostala djecurlija okolo. Ako Topic sredi taj sut, imacemo priliku da gledamo ozbiljan potencijal. Sa kojom lakocom prolazi igrace poput Dzastina Kobsa.
Misko je definitivno sebi uzeo ulogu stvraranja buducih reprezentativaca. Da li se to nekome svidilo ili ne.

 
Za malo da bude veliko iznenadjenje vec u prvom kolu. Mlada ekipa Mege je bila blizu pobede nad favorizovanom Cedevitom Olimpijom, no favorit je ipak slavio na kraju.

Krnja Crvena Zvezda na kraju, ispostavice se rutinska i sugurna pobeda protiv Igokee. Buducnost očekivano (ne baš tolikom razlikom) pobedila Zadar, a Borac je pobedio Cibonu. Sutra se igraju jos dve preostale utakmice ovog kola.
 
Nisi napisao najvaznije - Topic u debiju u ABA ligi je postigao 25 poena.
 
Vrh