Šta je novo?

Sportski događaji

Nije imao ko da zameni indisponiranog Milutinova. DeDa nije mogao, Petrusev mrsav, Ristic mahac peskira. Falio je jedan teski centar, ne krilni.
 
Ne znači mi sve ovo ni približno kao u periodu 1995-2002. ali velika je šteta što momci nisu uzeli ovo i što nisu uzeli bar jedno EP, jer su realno mogli. Sve ostalo je iznad očekivanja (uključujući i Saletova srebra)! Meni je najžalije što bukvalno ni jednom u 10 godina nismo mogli da skupimo najboljih 10 igrača i nekako se nadam da će se taj stav malo promeniti, oseća se hemija u timu i pristupu! Ipak ova ekipa još nije u svom piku, tj još uvek je u uzlaznoj putanji i taj pik će po meni biti sledećeg leta i za sledeće EP! Ovi matoriji će u najmanju ruku održati nivo, od mladih očekujem ozbiljan napredak! Uz dodatak Jovića pleja i Lučića, ova ekipa mora da juri medalju na OI i zlato na EP. Od napretka ovih klinaca zavisi kakvi ćemo biti za sledeći olimpijski ciklus. E sad, ja recimo gotivim Piroćanca, old school i sve to, ali on neće biti mlađi i poćeče sve više da se gubi i kasni, kao i Duda što je, koji je bio najveći i trenerskim intelektom i pravim onim sportskim manguplukom.

Micić 29 godina
Avramović 28
Topić 18
Marinković 26
Bogdanović 31
Gudurić 28
Dobrić 28
Kalinić 31
Pokuševski 21
Jović 20
Smailagić 23
Petrušev 23
Milutinov 28
Jokić 28

Svakako kad gledaš ovaj kvalitet per capita, ovo što mi radimo u timskim sportovima je čudo!
 
Plus Savo Drezgic iz Partizana od mladjanih prvaka Evrope. Ubija sa nepunih 16. Il koliko vec
 
Pogledajte na Sport klubu kako nam izgleda narod po kaficima koji ,,prati" finale, pogledajte nam ulice, smece po istima, fasade... setite se komentara o ovim momcima i izlapelom Pesicu.

Nacija instagrama i zadruge koja ništa nije proizvela zadnjih ko zna koliko decenija i nigde nikad nije pobedila.

Cak i ovom boljem delu je vrhunac kreativnosti i produktivnosti kvalitetan hipsterski sladoled ili pivo. Ovima drugima je vrhunac onoga sto su stvorili kvalitetne napumpane usne.

I onda zamerati nesto ovim momcima, a i generalno kukati na kosarku gde imamo nikad veci broj NBA i EL igraca, drugi smo na svetu i imamo najboljeg igraca sveta, eeeej. Ali, eto, gubitnici, drugi na svetu, pih.

Kosarka se bori uprkos drustvu i drzavi.

Da nismo klosarka drzava i drustvo, igrao bi nam i onaj SNS zadrigli ljakse Cecin fan iz Sombora i prosetali bi se do zlata. Bio bi vaspitan sta znaci predstavljati svoju zemlju kao sto su bili Novicki,Gasol... ili Doncic danas.

Ali ovi momci koji su dosli to znaju i tako su sami sebe vaspitali, uprkos drzavi.

I hvala im i bravo!
 
Pa videlo se to sve vrlo jasno. Skraćena rotacija spolja, 3 igrača na dve pozicije, a Bogdan je igrao dok je mogao, 15 poena u prvom i to je kraj. Još smo imali sreće da ga je čuvao bukvalno za nas najbolji igrač u prvom, za mene neshvatljiv potez njihovog trenera. Ono što je super pozitivno je da je povezao 4 utakmice dobrog kvaliteta u kontinuitetu! To je inače dosta teže spoljnim igračima, nego ovima unutra, jer šut je kvarljiva kategorija.

Ne kažem da bi dobili sa zdravim Dobrićem, jer on ima ozbiljne igračke mane karakteristične za kasni start ozbiljnog treniranja, ali ja sam uvek gotivio njegov doprinos, ali sa dalje strane klupe. Mekana ruka, ozbiljan size za poziciju i hvatanje neočekivanih skokova, spremnost da se oderu kolena za tim i volja da se igra odbrana (mada često ispada zbog sporijih lateralnih kretnji, ali stiže kasnije, često i blokira, bori se i rotira). Pisao sam i pre starta SP, ja njega vidim kao tog nekog 3&D igrača kao nekog 11. ili 12. igrača ekipe i to u najjačem sastavu. Samim tim, vrlo kompatibilnog u odnosu na sav kvalitet koji imamo. Ne dalje od opanaka, sve što uradi više je +, a kad takav sa klupe da 10+, ti si rasteretio sve nosioce. Nešto slično voljno kao i Avramović, s tim da je potonji ipak talentovaniji 2way igrač. Neki se možda ne sećaju ili ne znaju, Avram je davao po 40, 50 poena. Samim tim, ogroman je to dodatak kvaliteta celom timu kad si spreman da se tako podrediš timu i gineš za svaku loptu, a to ne može svako, čak i da želi (Gudurić, Jokić). Onda kad imaš 5 takvih u 12 (Kalina, Lućič...), cela hemija ekipe je mnogo bolja.

Po meni je tu Kari dobro zakasnio sa izmenama na kraju, ali uopšte nismo kažnjeni sa ogromnim rupama i greškama koje smo pravili u odbrani, naprotiv, zabrljali smo u napadu, a baš su nam se nudili. U pozicionom napadu bez snage, Nemci maestralni, a klinci su napravili nekoliko grešaka u tranziciji, Jović dizao šut kad je trebalo da spusti u reket, Petrušev isto.

Svakako sve čestitke momcima i velika podrška, hvala im!
 
Mi smo raspad od društva, zato kažem da će se rezultati videti za 6 godina. Pogledajte mlade kako se ponašaju...

Loše se radi u mlađim kategorijama, nema više talenata. Pokuševski? Svaka čast, ali pitanje kakav on ima stav o reprezentaciji. Na sledećem SP će Bogdan imati 35, Jokić 32, Milutinov 33, Micić 33... Realno, teško da ćemo imati priliku za svetsko zlato. To su ozbiljne godine za košarkaša. Jokić? Ako nastavi da pije, teško će on biti sprem za reprezentaciju za 2-3 godine. Ne bi me čudilo da zenit dostignemo sledeće godine na OI.
 
Pa sad si promenio ploču, od toga da je ovo kraj sa medaljama do toga da još nismo pikovali. :) Tj došao si na ono što i ja mislim, da jesmo blizu pika, ali će kvalitet u sl. olimpijskom ciklusu zavisiti i od brzine razvoja klinaca, a nije da ih nema. Meni je pravo čudo da se mi držimo na vrhu i imamo kontinuitet. Nekako je prirodno da ti uletiš u neku prosečnost shodno veličini države, a to se ne dešava.

Nema neke izražene korelacije kvalitet o kom pričamo sa raspadom društva. Setimo se devedesetih u muzičkom i sportskom smislu. Ovde će uvek biti talenta i to nesrazmerno mnogo više od svetskog proseka (i da, slažem se da je Đoković sve ovo napravio uprkos društvu), ali da, baza se smanjuje, to je već pitanje demografije. Nekad si vadio nebrušene dijamante iz abze od 20m, pa od 10, sad će uskoro biti od 6 miliona.
 
@Koniljo Misliš da su klinci kod nas mnogo drugačiji od ostalih evropskih zemalja? Razumem šta hoćeš da kažeš, čak se i slažem, ali isti problem se javlja i u većini drugih evropskih zemalja.

Ja sam lično zadovoljan srebrom u smislu generalnog uspeha. Da je neko ponudio pre prvenstav svakako bih prihvato. Sa druge strane, ovo jeste jedna velika propuštena prilika za zlato. Šteta što smo je propustili protiv Nemačke koju smo najlakše mogli pobediti.

Inače, ja nisam ljubitelj Pešića i vrlo sam kritički nastrojen prema njegovom radu. On je čovek izgubio veliki broj utakmica u kvalifikacijama za EP i SP. U većini utakmica kada je bilo nezivesno uglavnom smo ih gubili, bilo da je u putanju Italija ili Belgija na primer. Jednostavno, ne svidja mi se kako energetski vodi utakmice, čini mi se da ne može da podigne ekipu kada je potrebno (nevezano za današnju utakmicu).

I njegove izjave danas tipa, ne vucite me za jezik, imamo probleme u savezu, ligi.... Pa izadji i kaži šta imaš. Imaš 70+ godina, veliko ime, karijeru, reci javno šta je problem. Ne shvatam te ljude kao, ne vucite me za jezik. Sa druge strane ne služi mu na čast proterivanje Tea iz reprezentacije kao ni prošlogodišnjo izbegavanje povratka u Beograd posle EP. To je bio ozbiljan kiks jednog selektora.

Ali svakako imam veliko poštovanje prema svemu što je uradio u svojoj karijeri.

I za kraj o Jokiću. To da li sluša Cecu, Partibrejkerse ili Mocarta ne čini nikoga ni dobrim a ni lošim čovekom. Da nije bilo tog istog Jokića mi ovo SP vrlo verovatno ne bismo ni videli (jeste zaboravili da smo izgubili od Belgije u Nišu pa smo se vadili protiv Grčke i Turske pred EP?) Malobrojan smo mi narod da se tek tako odričemo najboljih medju nama u poslovima kojima se bave.
 
Ne otpisite Jokica. Sjecajce se samo, kako je tesko bilo Pedju nagovoriti. Nadam se, da nismo izgubili bitku za njegovog sina.
Na Evropskom je Jokic igrao bas posvijeceno i danas bi donio razliku. Nece vise izgledati nespremno kao na Svjetskom u Kini.
Sa druge strane, bolje igramo bez Micica, koji mi je inace izuzetno simpatican. I necu mu zaboraviti, da je u izuzetno teskom trenutku igrao za reprezentaciju.
Ima tu i nekoliko mladih momaka, koji obecavaju. Filip Jovic me na primjer podsjeca na mladog Lucica.
Mada, slazem se, rad u mladjim kategorijama je za brigu.

A danas sam samo sretan, da sam vidio ponosnu i hrabru ekipu.

@Ljuba82
Odlican Post. Fino si to sve vidio i razumio.
 
Screenshot_20230911_001728_Instagram.jpg
 
2008 Australian Open

2011 Australian Open
2011 Wimbledon
2011 US Open

2012 Australian Open

2013 Australian Open

2014 Wimbledon

2015 Australian Open
2015 Wimbledon
2015 US Open

2016 Australian Open
2016 Roland Garros

2018 Wimbledon
2018 US Open

2019 Australian Open
2019 Wimbledon

2020 Australian Open

2021 Australian Open
2021 Roland Garros
2021 Wimbledon

2022 Wimbledon

2023 Australian Open
2023 Roland Garros
2023 US Open
 
Zanimljiv babac, kako je njoj dobro, cenim da se pred svaki ovakav tvit lepo ušljema. :ROFLMAO:

Inače ne gledam TV, osim kad je neki baš dobar basket ili finala Noleta i sad slučajno gledao ovaj doček (a na koje opet nikada nisam otišao). Video danas gužva neka, nisam ni znao da se nešto organizuje, kad ono Nole. Kakva je on legenda i Srbenda u najpozitivnijem smislu. :ROFLMAO: Kapiram tačno da je preleteo pola sveta i odložio sve obaveze da ne bi ovo propustio (i mirođija Jeca u fazonu puštam te, ali da idem i ja).

Malo offtopic politički, malo me iskreno i iznenadilo, nisam očekivao, ozbiljna emocija kod Noleta, Sindikat, prilično nacionalno obojeno u granicama ukusa, momci i štab gore koji pevaju iz srca iz sveg glasa, prilično jak utisak koji se dobro primio, biće vrhovnom smrdi malo teže da završi šta mu se traži...
 
Nemačka nije smela da postane prvak sveta u košarci kada je to 26. sport u državi
Raspodela javnih finansijskih sredstava od države (ove godine oko 300.000.000 evra bez fudbala) za nemački sport se vrši na osnovu kompjuterskog sistema za analizu potencijala, popularno nazvanog PotAS. Ovaj softver na osnovu raznih podataka i statističkih parametara izračunava koliki je potencijal nekog sporta za osvajanje medalje na velikim takmičenjima i prema tome se vrši raspodela novca. Ko dobija više, a ko manje.
...
Slušajući PotAS sistem, nemačka država nije verovala u nemačku košarku. Na ovogodišnjoj listi procene sportova u koje treba ulagati, košarka se nalazi na poslednjem, 26. mestu. Ironija je da se na prvom mestu nalazi atletika sa 80,73 šanse za osvajanje medelje. I ona je dobila najviše novca. Rezultat je da nemačka atletika na prethodnom SP u Budimpešti prvi put u istoriji nije osvojila NIJEDNU medalju.
Ко ли им је радио софтвер...
 
Iz nekog razloga nisam mogao da se motivisem da gledam ovo prvenstvo, a tri utakmice koje sam gledao su ostavile utisak prvenstva druge lige i kvaliteta igre takodje druge lige.
Svejedno, svako je dosao sa onim sto je imao i svaka cast momcima na plasmanu uprkos tome s kakvom smo postavom otisli.
 
Vrh