Šta je novo?

Sportski događaji


Ceo ovaj događaj je jako lep primer onoga što je u košarci najbitnije, brzo razmišljanje/donošenje dobrih odluka! Nije tajna da je prilično laskanje ako bi za Jokića rekli da je atleta ispod proseka. :) Takođe, nikad ne znamo koliko je (logički) inteligentan neko ko kopa kanale ili pika loptu, ali da kažemo da i to ima normalnu raspodelu koja ne odskače mnogo od cele populacije, pa i da Jokića tu stereotipno stavimo u neki prosek. Opet, znamo da Jokić radi šta radi na terenu.

Evo ja sam sebe zamišljao u konkretno ovoj situaciji šta bih uradio, zamišljam i danas i siguran sam da bih zeznuo stvar u ovom ili onom pravcu. Ovo što je Jokić uradio je gotovo savršeno. Da je sevnuo kroše sa leđa, ispao bi siledžija i divljak i neko ko udara sa leđa i leteo bi iz lige. Da nije reagovao, maltretirali bi ga celu karijeru, a ovako je dobio ooozbiljno poštovanje koje je sigurno pomoglo da osvoji šta je osvojio. Dakle, cim ramenom, odluka u milisekundi u visokoadrenalinskom okruženju da primeni silu savršeno adekvatnu situaciji!

:sesir:
 
Ne postoji liga na svetu u kojoj bi se svirao penal kakav je sinoć sviran za Zvezdu i u kojoj bi se poništio gol kakav je večeras poništen Partizanu. Možda eventualno u Severnoj Koreji.
 
Ne postoji liga na svetu u kojoj bi se svirao penal kakav je sinoć sviran za Zvezdu i u kojoj bi se poništio gol kakav je večeras poništen Partizanu. Možda eventualno u Severnoj Koreji.
Iskupio se sudija sa dva nepostojeća penala za Partizan. Time je "kosmička" pravda zadovoljena, nema veze što je cirkus nastavljen, svakako je već bio.
 
Oba penala čista kao suza. Oba penala var ekipa analizirala po pet minuta, ne bi li našli nešto da ih ponište.
 
Eh sad, borimo se kao za nešto, a nećemo da budemo objektivni. Cvrc Milojka što bi rekli. 🤣
Onda je i Zvezdin "čist kao suza" i Partizanu je regularno poništen gol, ako ćemo tako da se igramo... I onda tako u nedogled, nikad napretka bez objektivnosti i ako se svi pravimo ludi.
Koliko je postojao kontakt kod Varom dosuđenog faula kojim ke poništen gol Partizana, toliko je postojao i kod prvog penala za Partizan.
Drugi penal Partizana je najpogrešnija odluka od svih pobrojanih u jučerašnjoj i današnjoj utakmici. Fudbaler Radnika je prethodno mnogo jačim intenzitetom fauliran/odgurnut u leđa, nego što je on dalje posledično odgurnuo fudbalera Partizana.
 
Oba penala čista kao suza. Oba penala var ekipa analizirala po pet minuta, ne bi li našli nešto da ih ponište.

IMG_2363.jpeg
 
Eh sad, borimo se kao za nešto, a nećemo da budemo objektivni. Cvrc Milojka što bi rekli. 🤣
Onda je i Zvezdin "čist kao suza" i Partizanu je regularno poništen gol, ako ćemo tako da se igramo... I onda tako u nedogled, nikad napretka bez objektivnosti i ako se svi pravimo ludi.
Koliko je postojao kontakt kod Varom dosuđenog faula kojim ke poništen gol Partizana, toliko je postojao i kod prvog penala za Partizan.
Drugi penal Partizana je najpogrešnija odluka od svih pobrojanih u jučerašnjoj i današnjoj utakmici. Fudbaler Radnika je prethodno mnogo jačim intenzitetom fauliran/odgurnut u leđa, nego što je on dalje posledično odgurnuo fudbalera Partizana.
Veze sa istinom nema ništa što si napisao.
Prvi penal: rušenje sa obe ruke, sa leđa, plus podmetnuto koleno
Drugi penal: guranje s leđa sa obe ruke igrača prema kome ide lopta i koji samo treba da se pokloni i smesti je u mrežu.
Obe situacije var ekipa analizira po pet minuta tražeći "dlaku u jajetu", ali na njihovu žalost ne pronalazi ništa (kao izmišljen faul kod postignutog gola).
I još nešto: jučerašnja utakmica, u kojoj nije bilo mnogo prekida, produžena 9 minuta. Večerašnja, u kojoj je bilo sijaset prekida, pet ulazaka lekarske ekipe, tri minuta trajala ona trostruka izmena kod gostiju, nekoliko minuta gužva kod žutog Nathu... produžena 6 minuta.
 
Poslednja izmena:
Ne postoji liga na svetu u kojoj bi se svirao penal kakav je sinoć sviran za Zvezdu i u kojoj bi se poništio gol kakav je večeras poništen Partizanu. Možda eventualno u Severnoj Koreji.
Ja tek sad vidim sta se desilo na Partizanovom mecu i ona dva ,,penala" i ti se jos bunis nesto HAHAHAHA

Ovaj tvoj post u muzej treba staviti.
 
Ali koliko neobjektivan moraš budeš i da se žališ i na poništen gol i da kažeš da su bili penali 🤣 Sva tri su najjadnija i najslabija moguća kontakta, pa ako je bio takav kriterijum suđenja, onda reci pošteno i da je sudija doneo dobru odluku kad je poništio gol.

Ako misliš da ono nije bio faul i da je gol nepravedno poništen, onda ono nisu ni p od penala i bilo bi 2:2.
 
Kakvi argumenti 😂😂😂 poređenje stvari koje nemaju veze jedni sa drugim. Dečko odnosi loptu, lik pravi još dva koraka posle toga i pada preko njega vs. obaranje s leđa sa obe ruke i guranje s leđa sa obe ruke.
 
Ali ga je sutnuo Partizanov igrac dodatno posle tog prvog kontakta. Imaju veze jedna sa drugom, kako nemaju, sto se mene tice nista nije faul od ta tri, ali ako je taj gej sudijski kriterijum, ok, onda su sve faulovi. Najjaci faul od sva tri je kod Partizanovog ponistenog gola, plus sto generalno u sesnaestercu se tolerise u 99 posto slucajeva odredjena doza kontakta i ne svira se penal za svaku sitnicu.
 
Au jbt, ja tek sad kapiram da je Partizanov igrac gurnuo igraca Radnika koji onda pada na drugog Partizanovog i pravi penal. Stvarno ne gledam ovo kao Zvezdas jer mi se fucka za domaci fudbal, ovo samo ostrascen covek moze da kaze da nisam u pravu. Ajde ruku na srce i gledaj video

Pauzirati na 0:15


Ali generalno to se igra dalje, iako je ovo faul za Radnik pre nego za Partizan, ne bi trebalo nista da se svira.
 
Ali zato ce sad doci Mancester Siti i staviti stvari na svoje mesto, a budale nek se loze nad namestene pobede protiv Radnika iz Surdulice.
 
Mančester Siti će pokazati onima koji se lože na nameštene pobede protiv Radnika??? 😂 OK
 
Au jbt, ja tek sad kapiram da je Partizanov igrac gurnuo igraca Radnika koji onda pada na drugog Partizanovog i pravi penal. Stvarno ne gledam ovo kao Zvezdas jer mi se fucka za domaci fudbal, ovo samo ostrascen covek moze da kaze da nisam u pravu. Ajde ruku na srce i gledaj video

Pauzirati na 0:15


Ali generalno to se igra dalje, iako je ovo faul za Radnik pre nego za Partizan, ne bi trebalo nista da se svira.
Haha, ušao sam na temu mislio pišete o Zvezda - Siti, ne pratim našu ligu godinama. Elem, ovo nije penal ni da ga nije gurao ovaj crno beli, a tek što ga je gurnuo.
Postala je normalnost da se namešta za zvezdu, kao to smo usvojili kao normalno, i sad mi čudno što za partizan namešteno, a ne što je namešteno.
 
Šta prognozirate danas Siti - Zvezda?
Ja ne smem da se usudim da dam prognozu ali kao Zvezdaš, bio bih zadovoljan ako se ne primi više od 4 ili 5 golova, mada ne znam koliko je to realno. Eventualno postignut neki gol Zvezde, bio bi premija.
 
Kada god svi očekuju nešto tipa 7:0, bude 2:1 ili 3:1
 
Necu komenatisati ovaj penal za Partizan, meni je to sada nebitno...Večeras Zvezda igra najtežu utakmicu u poslednjih nekoliko godina. Naravno da je aktuelni prvak Evrope, kao domaćin protiv Zvezde apsolutni favorit, pa i više od toga, ako se tako može reći. Po tezama ne treba navoditi zašto, suvišno je. To može nekome da se sviđa, nekome ne, ja sam od onih što im se ne sviđa, ali istina je istina. Nemam tu moć da ubedim sebe da je istina nešto što ja hoću da bude istina, pa da to vrtim kao pijan gaće, dok sam sebe ne ubedim.

Bitka nije gotova dok se ne završi, a ova nije ni počela. Naravno da se nadam iznenađenju i pozitivnom rezultatu, a ovde je sve osim teškog poraza od 4:0 ili više, pozitivan razultat u neku ruku i izbegavanje bruke. Mada ni to nije strašno, nema tima koji nije imao teške poraze. Ali ako smo sigurno da će biti težak poraz i ni malo ne verujemo kao zvezdaška javnost (pričam za navijače Crvene Zvezde), da do iznenadjenja može da dodje, onda neka se ni ne igra i to je pošteno. Ja lično verujem u iznenadjenje, bar toliko da iako bude poraz, bude pristojan, a ne ovakav o kakvom sam pisao.
 
Vrh