Šta je novo?

Sportski događaji

Kaaaakooooo da tiii veeeeeruujeeeem sadaaaa kaaaaad saaaam neeekoooo
 
Svi koji su hejtovali da vode Bekija na veceru u Djerdan, Sindju ili tako bolji restoran
 
Pa da nam se bucne Beki kao Somborac.
 
Kad bi me svi koji su hejtovali vodili na dobru veceru, postao bih brzo deblji od Seselja i Canka zajedno, jokića bih prestogao prve nedelje 🤣
 
mi losi, oni promenili koncept u odnosu na igru s amerima na puno poena
 
Velika šteta baš! :( Prva utakmica koju sam gledao na SP, kakvo amatersko suđenje (nisu odlučili pobednika).

Presudila ta povreda na početku i partija našeg prvog centra. Klinci su doprineli brzopletošću na kraju, a i Kari se pogubio što ranije nije menjao. Nije Dobrić nosilac, ali je 2way mekane ruke i prebitan za rotaciju! Još im je ušla voda u uši, baš su nam se nudili, ali eto, otvorena trojka i promašaj zicera za 2+1 igrača koji jeste klačer.

Svaka čast Nemcima, zaslužili su, svaka čast i Avramoviću, kupio me kao Topić nekad. Diskretni heroj iz backgrounda.
 
Poslednja izmena:
Falili su nam centri. Jokic smrad, onda kad Milutinovu ne ide. Nismo imali teskase pod kosem
 
Bice da Vogtman ga dobro poznaje.
I Franc protiv S.Jovica je dosta unakazao nas napad.
 
Imaju Nemci frame, atletičniji su i viši, izuzetni u rotacijama u odbrani svih visokih (Vagner, Vojtman, Tajs) samo se čini da su slabiji. Uz to su i brži!

Jbg, mora da postoji neka kosmička pravda i balans u univerzumu, tačno sam znao sinoć kad sam ovo pročitao da neće biti dobro. Još ako fudbaleri dobiju večeras, plašim se i za Noleta...

 
Jel Nemačka zemlja košarke? Država u kojoj 90% stanovnika pre finala nije imalo pojma da se ovo igra, osvaja zlato. Mi bismo izgubili i od Alžira, ako je u pitanju finale. Opasni smo kada nas otpišu, čim imamo šansu, izgubimo se. Ovo srebro je previše za ove momke. Ovo je poslednja šansa da se uzme zlato u košarci, propuštena je. Sada sledi gašenje srpske košarke.
 
Pa... dobili smo Jovica mladjeg. Dobili smo Aleksu u najcistijem izdanju. Dobili smo odbranu, srce, sve.
Ja vidim zdravo izdanje nase kosarke.
Ponavljam, puno srce. Bice nas.
 
Jel Nemačka zemlja košarke? Država u kojoj 90% stanovnika pre finala nije imalo pojma da se ovo igra, osvaja zlato. Mi bismo izgubili i od Alžira, ako je u pitanju finale. Opasni smo kada nas otpišu, čim imamo šansu, izgubimo se. Ovo srebro je previše za ove momke. Ovo je poslednja šansa da se uzme zlato u košarci, propuštena je. Sada sledi gašenje srpske košarke.
Igore, daj trajni ban.
 
Pa... dobili smo Jovica mladjeg. Dobili smo Aleksu u najcistijem izdanju. Dobili smo odbranu, srce, sve.
Ja vidim zdravo izdanje nase kosarke.
Ponavljam, puno srce. Bice nas.
Kakvog Jovića? Dečko se zabada kao vo u protivničke igrače. Najveći uspeh je overena viza za OI. Srebro već imamo, to nam ne treba. Da smo izgubili od SAD-a, ok. Ovako, osvaja Nemačka, ej Nemačka... 😂 Ma smešno.
 
Igore, daj trajni ban.
Za šta ban? Ne smem da iznesem sopstveno mišljenje? Pratim sport ceo život, odgledao sam na hiljade utakmica. Trenirao sam i bavio se sportom. Nisam kompetentan? Njima svaka čast, limitirana ekipa osvaja srebro. Lični uspeh, a ok rezultat za Srbiju. Možemo mi to mnogo bolje. Problem je što nemamo vremena pošto nam se za 6 godina gasi košarka. Šteta zbog zlata, to je ono što nam nedostaje.
 
Nikola Jović ima 20 godina.

Ne samo što su otkazali, zbog povrede ili bola u kurcu, Jokić, Micić, Kalinić i Lučić, prva petorka sa prethodnog EP, nego i Pokuševski, Nedović, Jaramaz, Smailagić, Mitrović pa onda Simanić operacija i u finalu Dobrić.

Plus smo izgubili matore Bjelicu, Marjanovića, Teodosića... i vrši se smena generacija.

Tim koji nije igrao finale je jači nego tim koji je igrao i to (na papiru) dosta jači.

Pa vidimo šta se desi Amerima kad im ne idu najjači, završe četvrti, a mi drugi.

I onda kao luzeri izgubili finale. Pa za nas je finale bilo i protiv Litvanije i Kanade pa smo dobili.

Nema ovde mesto za zamerku. Više nego očigledno su nas pokrale sudije više puta, Dobrić nije igrao, pa uz sve naše greške i loše partije pojedinaca, da toga nije bilo, objektivno smo mogli da dobijemo.

A košarka se gasi već milion godina, a eto nas opet na podijumu.

Četiri medalje u deset godina. Sa večito nekim problemima i povredama i otkazima.

Pa nisu ovo 90-e i ne mogu uvek da budu. A i tad smo bili Srbija i Crna Gora, mi Crnu Goru lako otpisujemo i FIBA moze da se slika sto nam oduzima te medalje jer to je isti savez i mi smo naslednici i ko je kriv Crnoj Gori sto se odvojila, ali imali su uvek i neki Crnogorci neke uloge koje su cesto bile i kljucne. Kao sto bi i danas jedan Vucevic nam doneo da dobijemo mec, eto, samo on.

A dobili smo Jovica i Avramovica, kao nekoga za koga se nismo nadali (osim mene 😁) kao jako dobre opcije za buducnost. A Milutinov se digao na visi nivo, S.Jovic pokazao da jos moze, Dobric i Marinkovic su bili na visem nivou, Petrusev nadolazi...pa cak je i Guduric se uzdigao jer je ranije bio jos gori.

Na OI sledece godine nas cekaju verovatno znatno pojacani i zainaceni Ameri i tu cemo tesko do zlata, ali vec 2025.godine je EP.

Kakva crna poslednja sansa, tek tada ce ovi svi momci 94. i 95. godiste biti u prajmu, a ovi mladji - Jovic, Petrusev, Pokusevski, Topic, Smailagic, Djurisic... ce biti daleko bolji nego sada.

2025. godine mozemo da imamo tim da se smrznes, a ako opet budu otkazi i povrede, opet cemo se snaci.
 
Imali smo veliku šansu. Jović srlja, potom i Petrušev. Problem je što smo izgubili od ekipe koja se plaši pobede što znači da nije šampionska. Nije stvar u porazu, nego kako izgubiš. Mi smo se opet stegli i uplašili uspeha. Nemci odradili odličan posao u odbrani, Milutinov se zbog toga nije video. Nemamo tim za zlato. Najjači smo kada nas otpišu, a kada imamo šansu, onda sve upropastimo. Mada, sada nije ni bitno.

Večeras Đoković osvaja US open, mogu na kuću da se kladim. Smiren je, pun samopouzdanja, nema pritiska i proučio je prethodni poraz od Medvedeva iz 2021. godine. On ne greši dva puta. 🙂
 
Petrušev je sam rekao na kraju, ljudi, ja nikada nisam igrao SP, a kamoli finale. Njih dvojica u proseku imaju 21. i po godinu. Klinci. Buducnost.

Sudije gledaju snimak, jednu ruku snimak od napred, a ovaj ga opalio drugom rukom za nesportsku i vidi se na snimku iza ledja.

Srudera Avramovic ni takao nije, samo je Aleksi nabio noge, a gledaju snimak i sviraju tri bacanja za Nemce.

Dobric nam je bio drugi najbolji igrac u polufinalu i povredio se. Pa stavi ga samo u cosak u onom napadu u poslednjem minutu umesto Gudurica i bilo bi nereseno.

Ali bravo i za Guduru, bez obzira.

A reći, ma, kakvi Nemci... je kao da kazes pred pocetak prethodne sezone, ma, kakav Denver... osvajaju Cikago Bulsi. Procitaj malo o Nemackoj kosarci i reprezentaciji poslednjih godina.

I ako u Nemackoj 90 posto ne zna da se igra finale, to znaci da 8 i po miliona zna tj. vise nego cela Srbija.

A nije bas tako, ispratili su ovo sasvim fino.
 
Vrh