Šta je novo?

Sportski događaji

Развалисмо. Ево, на 1:42 пре краја, Шаренац се коначно осмелио да каже да је готово.
 
1.jpg
 
Moram priznati, nisam te slusao i bio sam veliki pesimista. Veliko postovanje za ovaj nastup.
 
2002

Selektor Svetislav Pešić.
Podmlađen tim nakon evropskog prvenstva godinu dana ranije.
Od starijih igrača Divac, Bodiroga i Tomašević.
U polufinalu pored nas Nemačka sa NBA igračem Novickim, Argentina i Novi Zeland.
Prvenstvo se igralo van Evropskog kontinenta.
U četvrtfinalu Gurović postigao tri ključne vezane trojke za pobedu nad SAD.
Nismo bili najbolji u grupi u drugoj fazi takmičenja.
Izborili smo učešće na OI 2004.
Nismo bili među glavnim favoritima za osvajanje prvenstva.
U polifinalu smo igrali protiv Novog Zelanda.
Prvenstvo se igralo krajem avgusta i početkom septembra.
Igrali u plavoj i u beloj garnituri.
Bilo otkaza standardnih reprezentativaca.
Tada se igralo i svetko prvenstvo u odbojci za muškarce.


2023

Selektor Svetislav Pešić.
Podmlađen tim nakon evropskog prvenstva godinu dana ranije.
Od starijih igrača Stefan Jović, Milutinov i Bogdan Bogdanović.
U polufinalu pored nas Nemačka sa NBA igračem Šruderom, SAD i Kanada.
Prvenstvo se igra van Evropskog kontinenta.
U četvrtfinalu Stefan Jović postigao tri ključne vezane trojke za pobedu nad Litvanijom.
Nismo bili najbolji u grupi u drugoj fazi takmičenja.
Izborili smo učešće na OI 2024.
Nismo bili među glavnim favoritima za osvajanje prvenstva.
U polifinalu igramo protiv Kanade.
Prvenstvo se igra krajem avgusta i početkom septembra.
Igramo u plavoj i u beloj garnituri.
Bilo otkaza standardnih reprezentativaca.
U toku evropsko prvenstvo u odbojci za muškarce.
 
Aktuelni svetski i evropski sampion nije bio jedan od favorita? Okeeeej.
 
Rezultat na poluvremenu iznad ocekivanja. Lepa, opipljiva, ali daleko od nedostižne prednosti. Tek je na pola. Nikako se ne uljuljkavati, treba nastaviti u ovakovom ritmu. Kanada je bila favorit pre ove utakmice, to ne treba zaboraviti, faktički po kladionicama, vec je bilo upisano finale SAD - Kanada.

Ovom timu Srbije, mnogi su predviđali da je uspeh samo da se prodje prva faza, a extra da se plasira na OI. Preskočene su obe te prepreke, dosli smo do borbe za medalje.

Ovi momci su tim i to je glavni razlog njihovih uspeha.

Mora da se nastavi u istom ritmu, nista nije gotovo. Ova tesko i ,,krvavom borbom" stečena prednost može da se istopi kao nista, sa 2-3 greške.

Kreće drugo poluvreme...
 
To je zato što sam ja krenuo da gledam. Ako budem gledao i finale pobedićemo provereno...

Nego, zanima me kad igra Nole svoj polufinalni meč, u koje vreme?
 
U 21h, danas. Bravo za košarkaše. Kakvi god da smo zemlja smo košarke i to treba forsirati. Tu je naravno odbojka i ostali normalni sportovi gde možemo mnogo. Kad bi jedan bitniji deo sredstava prebacili na ove sportove umesto na besmisleni fudbal (kod nas mislim), imali bi svakako još bolje rezultate.
 
Велика средства добијају сви спортови. На овом форуму, то је углавном предмет оштре критике.
Фудбал је (у Европи) једини исплатив и није за поређење.
 
Peti put uzastopno Srbija je evropski šampion u basketu 3x3. U finalu je pobeđena Litvanija sa 22:20
Mučni Litvanci nabićemo im komplekse ko Hrvatima. Dobro ko njima teško, al ono..

Велика средства добијају сви спортови. На овом форуму, то је углавном предмет оштре критике.
Фудбал је (у Европи) једини исплатив и није за поређење.
Prvi ja kritikujem, a sport volim, i pratim, i sl. Jedan od razloga što želim da uđemo u EU, da ne bi mogao Terza državnim parama, šac metodom, da kupuje motike za po 3-4 miliona evra. Može druže, al od tvojih para, država finansira samo omladinski/neprofesionalni sport.

Inače nisam očekivao finale SP ovaj put. Očekivao sam neko peto mesto max. A sad se ložim da bijemo i amere.
 
Mene (lično) uopšte ne zanima da fudbal bude isplativ (kod nas). Jednostavno nismo za fudbal i kraj. Koliko se ulaže u smešne fudbalske projekte tipa CZ, Partizana i slično efekti su prilično jadni. A u košarci, vaterpolu, rukometu (seća li se neko Metaloplastike), itd smo ne samo reprezenatativno nego i klupski osvajali trofeje.
 
Не знам ја то, ја сам био у Барију, тако да могу да посведочим супротно. Фудбал је најважнији спорт на свету, кошарка је бр. 2. И одбојка је јако високо. Свеукупно, ми смо јако добри у свему томе. Данас смо чак добри и у атлетици, а некад смо били за спрдњу - а тога нпр. не би било без помоћи државе.
 
A tek cu da fleksujem kada N. Jovic razvali finale :LOL: Rekoh davno, Jovic na 4, Petrusev na 5 kao zamena Milutinovu, S. Jovic odlican, Avram nek grize :cool:




Capture1.PNG

Capture2.PNG


Capture3.PNG


I za kraj poruka svima pred sledece prvenstvo i pisanja o izlapelom Kariju i propalom laznom lideru Bogdanu

Capture.PNG
 
Vrh