Šta je novo?

Sportski događaji

i ja sam se neprijatno iznenadio, nije bio pomena o odlaganju do pred sam pocetak meca. umesto planiranog denvera odlgedao sam do kraja hjuston i oklahomu... ono sto je nama zanimljivo je najava da ce ipak biti odrzana G liga te da ce pokusevski tamo dobiti priliku da se dalje privikava na seniorsku kosarku. on trenutno ima odlicnu minutazu ali u sustini samo trici oko trice, bez hrabrosti da udje pod protivnicki kos i stvarno ucesvuje u napadima.. kako nba komentatori kazu bice to odlicno za njega posto ce u G ligi imati mnogo vise lopte u svojim rukama i samim tim bolju sansu da unapredi igru. decko ima bas dobre fizikalije i uz malo srece mogao bi bez problema da postane novi npr kirilenko.
 
Posle odlaganja utakmice sa Zalgirisom, zbog 4 člana zaražena Covidom 19, Zvezda ce i Aba ligi ipak igrati protiv Krke, koja ne sme da bude pocenjena, a onda selidba na kup. Aba liga je prioritet, sve i da u Evroligi ide dobro ili solidno, kao sto trenutno ne ide nikako.

Kup, koji mnogi vec godinama nazivaju nebitnim takmicenjem, fakticki od kada postoji, za Zvezdu je ove godine i tek kako bitan. Ne samo zbog trofeja, nego osvajanjem tog takmicenja treba koliko-toliko da se potisne lose raspolozenje izazvano nezadovoljavajucim rezultatima u Evroligi. Ni malo ne mislim da ce se Zvezda prosetati do trofeja, daleko od toga, vec u prvom kolu mora da se pokaze ozbiljnost, iako je dobijen laksi protivnik, nego sto je dobio Partizan. Veciti derbi je moguc u polufinalu. Partizanu je F4 Aba lige samo teorija, pa ce i oni ,,baciti sve karte" na sto u ovom takmicenju, sanse im nisu nista manje nego Zvezdi. Pre 3 sezone se ,,Žućko" odselio sa Malog Kalemegdana i sada je nova prilika za povratak. Motivacije je vise, nego ikad, od kada to takmicenje postoji.
 
I utakmica sa Krkom je odlozena, posto po pisanju medija cak 10 clanova KK Crvena Zvezda ima Covid19. Pred Kup Radivoja Koraca, Zvezda ce biti u velikom problemu. Od 6 utakmica u ovom kolu Aba lige, odlozene su cak 3, plus sto je utakmica Cibona - Primorska upisana sluzbeno 20:0, posto je ekipa iz Kopra prestala da se takmici zbog finansijskih problema vec nekoliko kola unazad.
 
MPJ zreo za Goli otok posle ovog miniranja. Ostali... reče jedan u komentaru, da treba da promene ime u Denver Pajsers! :lol:
 
Rastes slusajuci mitove o Sabonisu, Drazenu, Divcu, Kukocu, Stojakovicu... a buckili ih je vec sve prestigao sto se tice NBA karijere. I mali Doncic je postao mit, ali pitanje da li je uooste bolji, jeste mladji, ali isto tako vec deluje vise potrosen, vise se povredjuje plus je ishajpovan od pocetka i ima sav prostor sveta i trosi mnogo vise lopti.

Braca Gasol su ispred i dalje samo zbog duzine karijere, ali nikada nisu na ovako visokom nivou igrali. Samo kontinuitet i bice bolji od njih. Janis ga sije, ali i oko toga se sve vise postavlja pitanje, kada dodje plejof i ozbiljna kosarka, Adetokumbo gotovo nestaje dok Nikola tek tad zasija.

I prakticno ostaju samo Novicki i Parker, gde, eto, Nikoli ce morati i neke kockice da se poklope oko tima da bi mogao da napadne i prsten.

Ali neverovatno je da vec sad buca iz Sombora sesti najveci evropski igrac u NBA, a tek sad puni 26 i sve mu je otvoreno da se penje dalje na lestvici.
 
Jokara troši mnogo energije (i živaca) na raspravu sa sudijama. Nije da nema razloga, ali tu bi trebao da uleti couch Meloun i da po cenu jedne tehničke gospodi u sivom probere malo porodično stablo..
Nije Denver toliko hrđav, što smo videli u play off-u prošle godine, ali su sinoć sem bucka svi odigrali ispod proseka + nedostatak dvojice iz startne petorke.
 
Od te ekipe i plej ofa prošle godine su mnogi otišli. Veoma moguće da će njihovi transferi biti proglašeni najgorim ove sezone. Imamo Bartona i MPJ koji su postali prva petorka, a ne zna se ko je gori. Bljesnu jednom u 5 utakmica i onda kreću hvalospevi.
 
Malo li je samo to sto ostali bez lika koji ovako igra ove godine i bio im je treci igrac u plejofu

20210207-143806.jpg
 
Eto, Lale napravise iznenadjenje protiv FMP-a, Mega to vec nije dozvolila, daleko od toga. Borac stao na korak od senzacije, a za Zvezdu je ovo bio trening, cak i ovako krnju, ruku na srce. Ja cenim skromne ljude, ali od lazno skromnih mi je muka, pa to necu biti.

Da budemo posteni, utakmica Borac - Partizan je ipak bila najzanimljivija za gledanje. Iako i jedni i drugi mogu bolje od ovoga kako su igrali. Ako Partizan protiv Zvezde odigra kao protiv Borca, na tom nivou, a Zvezda da odigra sa 2/3 svoje snage, za pobedu ne treba da se sekira.

Za svaki slucaj, necu da pocenjujem Partizan, a i to nije moj stil. Od prvog momenta mora ozbiljno i slozno. Mnogo je oslabljena Zvezda...Hajde Kolom i Hol, ali Volden i Rit su mnogo vazni za ekipu.

Voleo bi da je finale, ali je samo jos jedan korak ka vracanju ,,Zucka" na Mali Kalemegdan. Motiva je vise nego dovoljno, iako je to borba za ,,nebitan" trofej. A Zvezdi ce ovaj put da bude i tek kako bitan.
 
Ja cu da kazem koju....

Prvo, kada se igra bez trecine tima i pobedi veciti rival, makar i ,,na zub" kao veceras, to je veliki podvig. Svaka cast celom timu...Sve sto cu dalje reci, nemojte shvatiti kao da umanjujem bilo ciju zaslugu. Derbi je dobijen zasluzeno, igralo se srcem, nagrađena je Zvezda srecom malo cak, koju su igraci zasluzili.

Drugo, loše je Zvezda pocela mec. Partizan je napadacka ekipa, a takve ekipe se lakse dobijaju kada je odbrana fukncionise bolje od napada, a Zvezdi tada nije funkcionisalo dobro ni jedno, ni drugo. A i Partizan je hteo sut kao budalu ona stvar. Onda je bilo nar naleta za stizanje prednosti, dok jedan nije uspeo i utakmica je otišla u egal. A tada je Zvezda imala 2-3 sanse da ode na 3 ili 4 poena prednosti, a umesto toga je opet isla na rezultatsku klackalicu. Napad je bio korektan, ali losa odbrana. A posle ona 3 ofanzivna skoka Partizana pred kraj sam se prodrao u kuci recima: ,,Jel niko ne može da uhvati je..nu loptu iz 3 puta, u pi..u mate..nu!!!" Ali eto srece na drugoj strani da oni naprave faul i da Zvezda realizuje oba bacanja. A onda su se spetljali u svom zadnjem napadu. Posle toga ono bacanje lopte u aut...Došlo mi je da izlomim sve po kuci. Da smo nas 5 sa foruma tada bili na terenu, pa izveli bi i zadrzali loptu 0:01 pre kraja. Msm tesko da za to vreme moze nesto da se uradi, vrlo tesko, ali opet...Po meni Partizan je veceras odigrao dosta bolje od proseka, kako igra ove sezone. A Zvezda ih je dobila takve bez trecine tima, kakva god da je pobeda, za pohvalu je. I to veliku.

Trece, jedno, blago receno cudno sudjenje na obe strane...Dosta je bilo situacija da se npr. neki faul ne svira, pa se nekom odlukom koja bas i nema takvih osnova nadomescuje. Jedna od stvari zasto je cudno. Onda ono ,,sekirce" na Kuzmicu je nesportski faul po sadasnjim pravilima, koji nije sviran kao takav.

Četvrto, ja navijah za Lale u drugom mecu, uvek navijam za slabijeg kada Zvezda ne igra, ali oni ne pobedise. Tako da sa Megom mora da bude ljuta borba za povratak ,,Zućkove levice" na Mali Kalemegdan.

Peto, niko ne treba da misli da se Zvezda vec jednom nogom popela na postolje za prvo mesto. Nije! Ovo je samo korak. A Mega ne dolazi sutra da izgubi, nego da pobedi. Tako da Zvezda mora kako zna da se konsoliduje, jer je ovo veceras bila ,,Pirova" pobeda. Mnogo je ekipa potrosena. Za Zvezdu ce mnogo da znaci ovaj trofej, tako da sutra punom snagom mora da se udari i da se na kraju, Boze zdravlja, podigne pehar kupa, sto Zvedza vec 3 sezone ne zna kako izgleda. Sutra cemo se valjda podsetiti.
 
I ja ću da kažem koju...

Ništa novo... nakon Beronovih četvorokoraka ponovo smo videli sudijsko kreiranje konačnog rezultata i to (za svaki slučaj) u dva navrata...

Prvo je priznat koš Davidovca iako se iz aviona odmah videlo da je isteklo vreme za napad... sudijama, koje obično u takvim situacijama gledaju snimak, to ovoga puta nije padalo na pamet...

A onda u zadnjem minutu, pri rezultatskoj klackalici, izmišljaju faul Jaramaza kome je to peti i tako jednim udarcem ubijaju dve muve: poklanjaju slobodna bacanja KKCZ i onemogućavaju najboljeg igrača KKP da završava poslednji napad...

Koš Davidovca nakon isteka vremena za napad:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=CbcKB_FlE9o[/youtube]

"Faul" Jaramaza:
https://twitter.com/i/status/1360708010574757900
 
Tribi, u live-u sam video da je DeDa zakasnio sa šutem, faul nad Jaretom isto tako verovatno nije bio, ne vidi se lepo na snimku, ali tvrdim da je Vas je sinoć više oštetio Zaqrac nego li sudije.. :mrgreen:
 
Zvezda je osvojila kup, protiv Mege u finalu, posle 3 godine neuspeha, trofej je konacno vracen u vitrine na Mali Kalemegdan. Jedan cilj ove sezone je ostvaren.

Sto se tice utakmice u polufinalu

DeDa nije izbacio sut na vreme, ne sporim to. Ali to je opet bila sudijska kompenzacija za neke pre toga nedosudjene stvari u korist Zvezde. Mnogo je bilo takvih kompenzacija na obe strane. One dve sekire pred kraj, jedna na Kuzmicu, druga zaboravih na kome bese, bi bile nesportski faul, a nije bila nijedna, ni druga.

Ako mislis na ovo...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=oSKWNLRtcg0[/youtube]

Slicne situacije u EL i EK se u dosta slucajeva sviraju, ima osnove, ako se strogo drzis pravila. Mogao je i da se ne svira ovaj faul, sto se takođe neretko dešava, ali eto, Zvezda je imala srece. Ta situacija je mnogo manje za veštacenje, nego let glumca koga je udario brzi voz, prosle godine u finalu istog takmicenja. Po pravilima, svaki udarac u igraca koji je sa obe noge na zemlji je faul i svaki faul gde se ruka odbrambenog igraca ne ide na loptu je nesportski faul. Cak su sudije tu situaciju sa Kuzmicem gledale, gde on dobija udarac, sekiru, preko podlaktica, ali sudije su odlucile da bude obican faul.

Dobila je Zvezda i Borac sa 9 igraca i to sa 50% snage. Pored ovih sto vec fale zbog Korone, falio je Simanic i O Brajant, koga vec mnogi proglasavaju bivsim igracem. Sta ce od toga biti, ko zna, dok ne bude zvanicno. Ali na Zenit, ovako, tesko.





Došao je i dan fudbalske utakmice sa Milanom u LE. Italijanski tim je apsolutni favorit, a Zvezda je svoje ciljeve u LE ove godine ostvarila. Naravno da verujem da moze da se desi pobeda. Kada je dobijen Liverpul, bio je jos veci favorit, pa se desilo. Zasto da to ne bude i sada. A ono sto zelim da vidim je borba do zadnje kapi znoja za obraz i cast fudbalskog kluba, pa neka bude i 6:0 za njih.
 
Bez obzira na primljen gol, Zvezda se dobro drzi. Bilo je 3-4 greske, jednu su Milanezi morali da iskoriste i iskoristilu su. Zvezda je i tek kako imala svoje sanse, uz malo srece koja je falila, bar do jednog gola je mogla. Ipak je protivnik tim koji ima igraca koji vredi vise nego cela Zvezda, ako nemam pogresnu informaciju. Ostalo je jos celo polovreme, treba nastaviti i nadati se da se moze bar do neresenog, sto bi bio veliki uspeh. Ipak se igra protiv tima kome je realan cilj osvajanje Lige Evrope. Treba biti realan. Pobeda, nekim slucajem, je mnogo vise od velikog uspeha. Igraci se bore i to je ono sto sam zeleo da vidim.
 
Sa tNJitera.. "Pored Gobeljića samo još beogradski metro nije prošao" :laugh:
Ja bih još dodao da je PaNJkov učestvovao kod sva 4 gola rosonera.. :bash:
 
Video sam ono sto sam zeleo, a to je borba za klub. Svaka čast svim igracima i ostalim clanovima tima. Ovi momci, koji su daleko manje placeni od onih sa kojima su igrali, a ciji jedan igrac vredi kao cela Crvena Zvezda,...Ostavili su srce na terenu, necu da kazem da su imali srece, nego su posteno nagrađeni za svoju vitešku borbu. Sreca bi bila da je Zvezda dala i treci gol, koji ne bi bio nezasluzen. Tim se suprotstavio višestrukom evropskom prvaku, drugom ili trecem(nisam siguran) najtrofejnijem timu Italije, ciji je cilj da osvoji Ligu Evrope, ekipi ciji jedan igrac vredi kao cela Crvena Zvezda,...Njeni fudbaleri su takvoj ekipi dali gol sa igracem manje. Jos jednom ove sezone, oni nas navijace nisu razocarali, naprotiv, zadivili su nas.

Šanse za, nekim cudom prolaz i dalje postoje. Ovo je pozitivan rezultat za Zvezdu, mada je za Milan pozitivniji, ako me razumete. Ja bi bio mnogo mirniji, da se druga utakmica igra u Beogradu, a da je u Milanu bilo 2:2. Njima sada odgovara i 0:0 tamo, pa i 1:1, tek na 2:2 je opet jednako. A svaki remi preko toga odgovara Zvezdi.

Ali ono sto je najrealniji scenario da ekipa prodje, je dati bar 1 gol, a ne primiti nijedan. Težak zadatak. Ali ovi vitezovi su zasluzili da im se veruje.

I veceras je Zvezda pokazala da ide napred i da dolaze jos bolji dani za klub.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=824579#p824579:3vtc9p5k je napisao(la):
banjanin » 18 Feb 2021 08:33 pm[/url]":3vtc9p5k]Sa tNJitera.. "Pored Gobeljića samo još beogradski metro nije prošao" :laugh:
Ja bih još dodao da je PaNJkov učestvovao kod sva 4 gola rosonera.. :bash:
Није Раша Унук за овај ниво.
Ипак, помало је и чудо да је Звезда у стању да на овом нивоу игра, па треба честитати Декију и његовим сарадницима - извлаче много из играча (Иванић - један од бољих офанзивних везних у последњих 30 година, Његош - други човек у односу на прошлу сезону), мислио сам да неће бити ни близу Милоју, али у ствари смо сада доста бољи.
 
Da se ne lažemo, Zvezda u revanšu ima šanse samo ako Milan bude ponovo kao sinoć izašao sa rezervnim sastavom...
 
Добро, и Звезда је играла без убедљиво најбољег играча.

Шансе за пролаз су, наравно, мале.
 
Пантограф":bbn6hsf8 je napisao(la):
Није Раша Унук за овај ниво.
Ипак, помало је и чудо да је Звезда у стању да на овом нивоу игра, па треба честитати Декију и његовим сарадницима - извлаче много из играча (Иванић - један од бољих офанзивних везних у последњих 30 година, Његош - други човек у односу на прошлу сезону), мислио сам да неће бити ни близу Милоју, али у ствари смо сада доста бољи.

Njegoš je i dalje jedan od lošijih igrača, on uopšte ne zna da pošalje pas napred. Nikolić je daleko bolji na toj poziciji, uz Sanoga naravno. Mada je i Kanga sinoć odlično odigrao kao defanzivni vezni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=824702#p824702:1plw863z je napisao(la):
tribi » Pet Feb 19, 2021 11:33 am[/url]":1plw863z]Da se ne lažemo, Zvezda u revanšu ima šanse samo ako Milan bude ponovo kao sinoć izašao sa rezervnim sastavom...

Pa,...taj ,,rezervni" sastav nije mnogo losiji od prve postave. Šanse jesu male, ali...Treba dati sve od sebe, pa sta bude. Sto se mene tice, evropski ciljevi su vec ostvareni, bar oni realni i nema se vise sta zameriti. Eventualna pobeda, bila bi uspeh za koji jos nije izmisljeno ime.



Zenit je odneo pobedu iz Pionira, desetkovana Zvezda je cak imala sansu za pobedu. Ne mogu biti zadovoljan, to bi bio da je Zvezda pobedila, ali nemam sta ni da zamerim, cinicno bi bilo. Realne sanse za nesto vise u Evroligi, ne postoje, samo teorija. Do kraja treba igrati koliko se moze za obraz i cast u Evropi. Fokus je na Aba ligi. Ove godine u Evroligi je podbaceno i to je bolna realnost.
 
Dzoni O Brajant je sada i zvanično bivši kosarkaš Crvene Zvezde,...Što je po meni greška, suspenzija je bila sasvim dovoljna. Tačnije, greška je ako je zbog sukoba sa trenerom otpušten. A ako je istina ono što novine pišu, ko hoće da ide, ne treba ga zadržavati. Sa obzirom na dva klasična centra: Kuzimića i Noka (kada se oporavi od Korone) i na četvorci: Kuridza, Simanic, Simonović, Rit i u nekoj varijanti Davidovac(koji je kombo 3-4, ali primarno 3, mislim da je tom upraznjenom mestu najblizi Simanic. Na to poziciji je vec guzva. Ako je plan i jos uvek moze da se dovede neki igrac, treba traziti nekog kombo 2-3 igraca. Beka sutera - krilo. Uskokovica ne treba gusiti na 1, treba mu davati sansu. Kamo srece da i Hol zatrazi raskid ugovora, pa i Kolom, ako moze da se dovede valjan plej.
 
Vrh