Šta je novo?

Sportski događaji

Novi evroligaski poraz Zvezde od Žalgirisa...
Mnogo je skracena ekipa, a ovo je Evroliga. Ponestalo je snage u jednom momentu. Borbe je bilo i na tome svaka čast. Ne može se igrati ovo takmičenje sa jednom klasičnom peticom koja više nije evroligaški igrač, nego što jeste. Zao mi je bacenih +13, ali šta je tu je - idemo dalje. Treba pobediti bar za čast, ono sto se bude moglo.
 
Ne može se na Zelenu šumu sa 9 igrača tj. 8, pošto za Smorišu, iz meni nepoznatih razloga, čak i u ovoj max skraćenoj rotaciji, nije bilo mesta na parketu.. :notok:
 
Zvezda se više nego dostojno oprostila od Lige Evrope. Ovde 2:2, tamo 1:1 i Milan je prošao dalje zbog više datih golova u gostima. Ali potez sudije da ne pusti da se izvede korner na kraju, stvarno džukelski, a koji je pritom ispravno dosuđen. Kao lavovi su se borili Zvezdini fudbaleri, ne da se nisu obrukali, nego cu slobodno da kažem da su za mene večeras pobedili. Ceo meč su bili ravnopravan protivnik daleko boljoj ekipi. Čak su i ostećeni, moglo bi se reci.

Mislim da se skoro 30 godina nijedna srpska ekipa nije plasirala u 1/8 finala nekog evropskog takmičenja i Zvezda je stala na korak od najveceg uspeha u istom periodu. Ova ekipa mora da nastavi da raste i da se bori, ovo nije neuspeh, nego mnogo veliki uspeh za tim koji je do pre par godina zaboravio kako izgleda igrati neko evropsko takmičenje.

Naravno da ostaje zal, Iako za to realno ne treba da bude razloga, zasluzili su momci prolaz, zbog svega sto su prikazali. Pruzili su otpor preko svih realnih ocekivanja. Bili u situaciji do kraja da mogu da prođu dalje.

Treba nastaviti ovako u pohodu na kup i prvenstvo. Još se ima za šta boriti. Za ovogodisnje izdanje u Evropi, svaka čast su male reči.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=826619#p826619:3fgfx2c6 je napisao(la):
Blade » 25 Feb 2021 11:11 pm[/url]":3fgfx2c6]Mislim da se skoro 30 godina nijedna srpska ekipa nije plasirala u 1/8 finala nekog evropskog takmičenja i Zvezda je stala na korak od najveceg uspeha u istom periodu.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5LlvTMKci4M[/youtube]
 
Да, Партизан је избацио бившег Дњепра из бившег Дњепропетровска, сада Днипро из Днипра.
 
Rekoh da mislim. što znači da nisam siguran. Zahvaljujem na ispravci.

No, bez obzira na to, bio bi nemerljiv uspeh. I verovatno je da i iz tog zadnjeg kornera ne bi bilo ništa, ali bilo bi u redu da je pušten da se izvede. Ja nisam pristalica teorija zavere, ali čisto sumnjam da sudija ne bi pustio da se izvede korner, da je bilo obrnuto. Sve osim toga je razmljivo. Sada vidim svi se.u po Gobeljiću, kao po najgorem dušmanimu...Pogrešio čovek, pa šta, hajde sada da ga ubijemo, da ga obesimo na Terazijama za primer...Čoveku nije bilo veče, e sada što mu nije bilo baš sada kada timu najviše treba, nije za zameriti. Ne može se očekivati da niko ne pogreši nijednom i da svi igrači budu maksimalno raspoloženi za igru, a radi se o ovakvom protivniku.

Krivo mi je što se momcima nije vrato njihov, trud, lavovska borba i srce koje su na terenu ostavili tokom oba meča...A sa druge strane sam preponosan kao navijač.


Večeras kosarkaši igraju sa Baskonijom...A taj meč će kako god se završio, proći u zatišju, jer su sve realne šanse za nešto više u EL propale.Iako nema malo do kraja, može se eto malo popraviti stanje na tabeli, ali F8 je odavno precrtan. Bruka, nema šta. Ne mislim da ih je trebalo kamenovati da nisu ušili u F8, ali ovo je ispod svih očekivanja. Ne pričam za zadnje 2-3 utakmice, nego za sve pre toga.
 
Blade":29ckf0zw je napisao(la):
Sada vidim svi se.u po Gobeljiću, kao po najgorem dušmanimu...Pogrešio čovek, pa šta, hajde sada da ga ubijemo, da ga obesimo na Terazijama za primer...Čoveku nije bilo veče, e sada što mu nije bilo baš sada kada timu najviše treba, nije za zameriti. Ne može se očekivati da niko ne pogreši nijednom i da svi igrači budu maksimalno raspoloženi za igru, a radi se o ovakvom protivniku.

Gobeljić je pogrešio sport, a ne samo jedno veče. Mada krivicu snosi i uprava koja jako dugo nije dovela krštenog beka, a doveli su more drugih fudbalera. Bar 2 godine u nazad su bekovi najslabija karika u timu.
 
Trebalo je da se dođe dotle da krsteni bek bude prvi problem, da se reše prethodni problemi, kojih je bilo puno do pre par godina. Sada ne sme da se stane, odnosno ako sada Zvezda stane, ma koliko da neki procenjuju da sporo napreduje, situacija od pre par godina, kada se zaboravilo kako izgleda učestvovanje u i grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja može lako da se vrati. Primera radi, da sledeće sezone prođe Zvezda i stepenicu dalje u LE ili da u LŠ ne bude samo učesnik grupne faze, za tim će biti veliki korak napred. Ono što mi se kod Dejana Stankovića najviše sviđa je što je veliki motivator i ako ništa drugo, to sa uspehom odlično radi. A to je jako bitan i veliki deo trenerskog posla u svakom sportu.

Jeste Partizan pre 15 godina otišao dalje, ali protiv koga, a protiv koga bi prosla Zvezda, da je prošla. Milan je ipak evropski velikan i višestruku prvak starog kontinenta. Ne pocenjujem tadasnji uspeh Partizana, da me ne shvatite pogresno. Ali ovo bi bila daleko veca senzacija.
 
Zvezda može da pobedi neki prosečno dobar tim (Tipa Hofenhajm) samo na sreću. Nemaju teoretske šanse da ih nadigraju. Ima možda 5 dobrih igrača, ovo ostalo su sve panjevi. Jedino što funkcioniše dobro u Zvezdi je trpanje para u Terzićev bunar bez dna
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=826899#p826899:jx5sx947 je napisao(la):
Blade » 26 Feb 2021 06:39 pm[/url]":jx5sx947]Jeste Partizan pre 15 godina otišao dalje, ali protiv koga, a protiv koga bi prosla Zvezda, da je prošla. Milan je ipak evropski velikan i višestruku prvak starog kontinenta. Ne pocenjujem tadasnji uspeh Partizana, da me ne shvatite pogresno. Ali ovo bi bila daleko veca senzacija.

Koliko je ovo nesrećno napisano, da ne upotrebim neke teže fraze... otkud znaš, možda bi tadašnji Dnjepar izbacio ovaj nesrećni današnji Milan koji nije tukao samo ko nije hteo, to niko ne može da zna... s druge strane, Partizan je izbacivao Njukasl, Anderleht, nadigravao Real-galaktikos, a ispadao od Šamroka ili Zaglebja... isto kao i Zvezda - pobeđivala Romu i Liverpul, a ispadala od Kairata, Černomoreca ili Sasuola... takva poređenja su čist debilizam.
 
I ova utakmica pokazuje da mi već godinama nemamo dobre bekove. Kuburimo sa tom pozicijom i u reprezentaciji. Da je neko pametan pa da sve usmeri da napravi dobrog beka, zagarantovano mesto u reprezentaciji bi imao do kraja svoje karijere.

Ne zameram ja Gobeljiću što ne zna da igra na toj poziciji. On se trudi, ali jednostavno ne zna. Možeš ti d abudeš srčan, da možeš da trčiš i to će pokazati rezultate u nižim ligama, ali on jednostavno nije za evropska takmičenja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827049#p827049:197qgij0 je napisao(la):
tribi » Sub Feb 27, 2021 11:34 am[/url]":197qgij0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=826899#p826899:197qgij0 je napisao(la):
Blade » 26 Feb 2021 06:39 pm[/url]":197qgij0]Jeste Partizan pre 15 godina otišao dalje, ali protiv koga, a protiv koga bi prosla Zvezda, da je prošla. Milan je ipak evropski velikan i višestruku prvak starog kontinenta. Ne pocenjujem tadasnji uspeh Partizana, da me ne shvatite pogresno. Ali ovo bi bila daleko veca senzacija.

Koliko je ovo nesrećno napisano, da ne upotrebim neke teže fraze... otkud znaš, možda bi tadašnji Dnjepar izbacio ovaj nesrećni današnji Milan koji nije tukao samo ko nije hteo, to niko ne može da zna... s druge strane, Partizan je izbacivao Njukasl, Anderleht, nadigravao Real-galaktikos, a ispadao od Šamroka ili Zaglebja... isto kao i Zvezda - pobeđivala Romu i Liverpul, a ispadala od Kairata, Černomoreca ili Sasuola... takva poređenja su čist debilizam.

Možda bi, svasta je moguce. Ali između pobede nad Milanom i pobede nad Dnjeprom, sada, pre 5 ili 15 godina, staviti znak jednakosti je smešno, to je kao du.e i oko, uozbilji se malo.

To se zove - Ne sviđa mi se istina. I meni se mnoge istine ne sviđaju, ali razlika između tebe i mene je sto ja ne osporavam i onu koja mi se ne sviđa, kao npr. tu da je Zvezda sada, sti se tiče košarkaške Evrolige, tim protiv koga svi računaju na pobedu i kanta za napucavanje. Teška i bolna istina, ja navijam za taj tim - ali cinjenice su tu. I ne mogu da kazem da nije, kada jeste. Fali nam nekoliko igraca - moze da bude opravdanje za zadnjih par utakmica, ali ne za ono pre toga.

I koji si bre ti moj da ti prosenjuješ da li je nešto debilizam ili nije? Za koga se ti ovde smatraš i koga ti predstavljaš? Sve bre neki stručnjaci i naučnici...
 
Nema šta da se smirujem, nisam se ni uzbudio. Odakle ti to? Šta ti misliš, ko si ti, pa da se uzbuđujem zbog tebe? Čak si uspeo i da me nasmeješ...Hvala ti.
 
Kosarkaška utakmica sa Bajernom...

Žalosno je koliko je, ne opalo, nego skoro pa ne postoji interesovanje za Zvezdine utakmice u Evroligi, bez obzira na sve. Kako bi znacila pobeda, iako nista ne znaci takmicarski, ali hoce psihološki igračima, a nama navijačima ništa manje. Što se tiče Evrolige, ostala je samo borba za čast kluba. A i to je vredno, prema tome, sutra glavu gore i napred. To su sve kvalitetne ekipe i treba dizati formu kroz te utakmice, da je bude kako valja kada dodju najvažnije ,,bitke" u Aba ligi. I u Evroligi treba bar izbeci da bude najgora sezona u zadnjih par godina, a sada se ka tome dobrano ide. Zvezda ove sezone ima mozda najlosije organizovan tim u zadnjih nekoliko sezona. Od samog starta sezone nijedan los rezultat nije bio slucajan. Iako je, kada se pogleda papir, ovo mozda, pa ne najbolji tim u istoriji, ali među prva tri jeste sigurno.
 
Evo veceras protiv Bajerna, sve sto se desilo, desilo se sa razlogom. Jedna dobra ekipa je usla u zadnji period sa zaostatkom i zaigrala neprepoznatljivo u odnosu na prethodne 3 cetvrtine, dobro u oba pravca. I recicu, rutinski preokrenula rezultat. Šteta, veceras je bila prilika da se bar malo ublazi losa situacija u Evroligi, ali eto...Jos jedan, pitaj Boga koji poraz u nizu...
 
I protiv Olimpijakosa je nastavljen niz poraza i to na vec viđen scenario. Razumem da je Aba liga priritet i da se gleda da se u El ne potrosi mnogo i da ne dodje do novih povreda i drugih problema, ali 8 poraza za redom...Totalni debakl. Mozda je F8 Evrolige bio nerealan cilj, ali ovo je ispod svakih očekivanja. Valjao bi do kraja regularnog dela da se upise jos neka pobeda za čast. Da se bar Evroliga iskoriscava za podizanje forme, nego ni to. Nema napretka, ne vidi se. I da se situacija sa koronom nije desila, ne verujem da bi bilo mnogo bolje. Bila bi 1-2, teško i 3 pobede od ovih 8 poraza. Prosto ekipa nema hemiju. Ne na leto, nego posle Aba lige, uz srecu da je Zvezda osvoji, vec moze da bude ozbiljnijih promena.
 
Kari-Doncic-Janis-Dzejms-Jokic

Najjaca petorka u istoriji kosarke xD
 
Ниси далеко. Да ставиш Меџика и Џордана, даће мање кошева од ове двојице бекова, јер су (знатно) слабији тројкаши. Леброн је неупитан, Јанису би се нашла алтернатива, а ни Јокић ипак није најбољи центар свих времена. Тако да, све у свему, ово јесте потпуни пакао од петорке, у којој свако "зна баскет".
 
Zvezda je pobedila Split, a o ostalom ne treba pricati. Realno, Zvezda je za Split apsolutni favorit, uz svo poštovanje prema protivniku, bez lažne skromnosti. A bili su dostojan protivnik sve vreme, osim zadnja 3 minuta, kada ih je uhvatila konfuzija, pa je jezičak na vagi prevagnuo na stranu kluba sa Malog Kalemegdana. I njima je jasno da Zvezda može mnogo bolje od onoga sto je pokazala sinoc i imaju da žale za time što je nisu iznenadili i iskroristili to što je igrala daleko ispod svog nivoa.

Lazićev faul za isključenje - nepotrebno apsolutno!

Njima mora da se pruzi ruka, jer su bili skoro celu utakmicu ravnopravan protivnik timu koji je daleko kvalitetniji.

Znam da odavno nema šanse za ništa dalje u Evroligi, ali valjalo bi da vidimo jos neku pobedu, napredak, pred najbitnije Aba utakmice, što je sada, dok se ne završi to takmičenje, jedini cilj. Da se nekako izvuku fleke iz totalno propale evroligaške sezone. Možda F8 nije bio realnost, ali ovo je ispod svakog ocekivanja, koliko god da je Evroliga kvalitetno takmičenje, a Zvezda tim sa najmanjim budzetom.

Bar što se Aba lige tiče, najveće razočarenje je svakako Partizan, koji na papiru ima tim sa kojim je bilo realno da se bori za trofeje svih takmičenja u kojima je učestvovao, a da će u ovom trenutku imati soro duplo više poraza, nego pobeda, mislim da niko realan, nije očekivao. A najveće iznenadjenje je svakako Igokea, koja i dalje ima realne šanse za F4, a tek nesto manje iznenadjenje je Mega, koja je takođe premašila očekivanja.

Tabela...

1 MOR 16 4
2 IGO 15 4
3 COL 15 3
4 MEG 13 7
5 CZV 15 2
6 BUD 14 3
7 PAR 7 12
8 SPL 6 14
9 CIB 7 11
10 KRK 6 13
11 FMP 6 12
12 ZAD 6 11
13 BOR 4 14
14 PRI 0 20


Da kazem da Primorska ispada, pa se 4 tima bore da ne idu u baraz za ispadanje ili opstanak u Aba ligi, pa su tu Cibona i Partizan, koji verujem da ce opstati. A čak 6 timova se bori za play-off.

Što se tiče Zvezde, do kraja vecinom teški protivnici, koji se bore za F4, plus zaostale utakmice, a vec u sledecem kolu je novi večiti derbi. Što se tiče Evrolige, pomenucu Zvezdu koju je vodio Dušan Alimpijević, a koja je u Evroligi napravila rezulat iznad očekivanja, a u Aba ligi ipak nesrecno ispala u finalu. A to je na papiru bio mnogo slabiji tim, nego ovaj sada.

I da će tim koji posle Zvezde, na papiru ima najbolju ekipu Aba ligi, pored losih rezultata dva puta da menja trenera i da sa tom ekipom, koja je daleko od onoga sto pokazuje rezultat, Sašo Filipšovski, koji je veoma poznato ime u evropskoj košarci, ništa nije mogao da uradi, je neverovatno. Pored svega, to je skoro, pa ista ekipa od proslogodisnje, za koju znamo kakve je rezultate postigla.
 
Što se tiče Partizana, sve ovo je posledica sledećih nerazumnih poteza predsednika kluba: ničim izazvano teranje trenera koji je POD UGOVOROM, ničim izazvana prodaja prvog pleja koji je POD UGOVOROM, malo kasnije ničim izazvane prodaje drugog pleja, pa trećeg pleja. Koji su razlozi svih ovih besmislenih i nerazumnih poteza možemo samo pretpostavljati.
 
Kako god, nije to ekipa koja se raspala za sezonu, da je rasporodat kostur ekipe...Naprotiv. Na stranu sto je ta ekipa prosle godine imala odlican sistem. Jeste promenjen trener, ali opet...

U EK, samo je Buducnost od svih Abaligaša prošla dalje od top16 faze.

Ja sam očekivao najzanimljviju Aba ligu ove sezone, od kada postoji, sto bi sigirno bila da Partizan nije bio ispod svakog očekivanja. Kako god, ako nešto nisam, nisam očekivao ovoliko vezanih poraza u Aba ligi.

Za Zvezdu, rekao sam vec, ostaje da sada nekako proba da pobedi Himki, Partizan i dalje po nekom pobedom u EL i osvajanjem Aba lige, sprere gorak osecaj od, recicu slobodno, debalka i Evroligi, koji nas navijače, boli. Sve i da se Aba liga osvoji, sto nimalo nece biti lako, tek tada dolaze teške stvari za rešavanje. Ovako ne ide...
 
Konačno je prekinuta ova crna serija, što je trenutno najvažnije. Materijala za analizu ima da ispišemo 30 strana bar...Ono što je upečatljivo, ako sam dobro zapamtio, Zvezda je imala 16/23 za 3 poena, što je skoro 70% i smatra se odličnim. Značilo je osveženje u vidu Duopa Rita, koji je odigrao malo, ali ako nije odradio svoj posao za peticu, onda je za vrlo dobar (4+) , što je za igrača koji je dugo bio van stroja, ma kakav da je, iznad svakih očekivanja. Lojd je konačno bio onakav na kakvog smo navikli.

Počelo je loše, da bi se do poluvremena nekako dovukli sa pristojnom razlikom, a onda u drugom delu trece cetvrtine, magični preokret.

Onaj koš Himkija jednom rukom - definitivno nešto što se ne viđa često. Ona nesportska nad Lazićem nije imala osnovu, ali to je bila kompenzacija za neke druge stvari koje nisu svirane, sto ne volim nikako. Fantastične trojke Voldena, Davidovca i Lojda, to je ono što treba ekipi, raste samopouzdanje...Uz to je odbrana bila bolja, nego prosečno u Evroligi ove sezone. Koliko fali jos jedan centar, vidi se po tome, koliko je Rit, koji nije klasičan centar značio ekipi. Od, sada bivseg igrača, O Brajanta, se očekivalo da bude Duop Rit u 3 puta jačoj verziji, međutim ispostavilo se da je ovaj prvi, ne ne znam koliko, ali bolji za ekipu, a placen mnogo manje.

Pogledajte roster Himkija, ta ekipa je daleko od toga da je najlošija u Evroligi, kao što pokazuje statistika. Pobediti Himki, koliko god da on ne igra ove sezone kako se očekivalo, je za poštovanje.

Ovo je za psihološko stanje ekipe mnogo bitna pobeda, ulazi se u večiti derbi posle toga, što će mnogo da znači. A tada mora da se igra kao da je poslednja utakmica u sezoni, jer je samo tako moguća pobeda. Treba dati sve od sebe, a da li će se dobiti sa +1, +10, +20 ili nekim čudom više, manje je bitno. Najbitnije je pobediti u derbiju. Ne sme da se bude pod pritiskom, jer je to put u poraz, ali ne sme da se izgubi. Podsecam, ove sezone je 2:0 za Zvezdu i obe su dobijene minimalno. Ovaj put ne verujem da će sreca biti naklonjena, nego će za trecu pobedu u derbiju u ovoj sezoni, trebati da se ostavi srce na parketu.

Onda se ide u goste Panatinaikosu, protiv koga takođe treba da se traži šansa za još jednu psihološki mnogo važnu pobedu.

Dugo smo mi navijači čekali ovu pobedu i konačno dočekali.

Da dodam da su 4 igrača postigla više od 10 poena, što mislim da dugo ne beše.
 
Ne sviđa mi se, ni malo, što kladionice i svi drugi pocenjuju Partizan i Zvezdi unapred upisuju pobedu. Koliko sam video, kvota na Zvezdu je 1,2, a na Partizan 5. 

Zvezda večeras može do pobede, ali za to su potrebne sledeće stvari:

1. Da se protivnik krajnje ozbiljno shvati
2. Da bude viteška odbrana od prvog minuta
3. Da u napadu bude ideja i dobre organizacije
4. Da u Zvezdi bude bar 3 poenterski raspoložena igrača
5. Da ne bude velikih oscilacija ni na jednoj strani terena
6. Da se ne pada u vatru zbog neke pogrešne sudijske odluke, koje mora da bude



Ako se ispuni ovih 6 uslova, Zvezda će dobiti sa 15+, a neka se ispuni 60% i to će biti dovoljno za jednu sigurnu pobedu i veoma važne bodove. A o psihološkom značaju pobede u ovoj utakmici koja je velika u svakom smislu, neću da trošim reči, nepotrebno je.

Na večnoj listi Aba lige, rezultat je 22-21 za Crvenu Zvezdu, a na večnoj listi derbija Partizan je bio bolji 146 puta, a Zvezda 125. U poslednjih 10 utakmica, Zvezda je pobedila 7, a Partizan 3 puta.

Očekujem da ta tri poenterski raspoložena budu Lojd i Dobric, za treceg, ne znam ko bi mogao da bude. Rit, DeDa, Volden,...Kapiten će biti verovatno Dobric, pošto Lazić ne igra zbog kazne.
 
Najvaznija je pobeda i taj cilj je ostvaren.

E sada, bez obzira na situaciju sa Ritom, kao da je popusten gas...Da li je to taktika, jer opet ide tezak raspored ili šta...Ko će znati...Imao je Partizan onaj jedan nalet, koji je odbijen lagano, rutinski. Zvezda, ruku na srce, bez nekog duvanja...Može bolje od onoga kako je odigrala ovaj derbi, prosto je igrano koliko je dovoljno, da se ne dovede pobeda u pitanje.

Nažalost za slavlje nema vremena, nastavlja se ritam u NBA rasporedu, do kraja nedelje jos 3 utakmice...Cibona, Panatinaikos, Buducnost.
 
Vrh