Šta je novo?

Sportski događaji

Što se tile sledece utakmice sa Cibonom...To njije ona Cibona iz prvog dela sezone. Novi trener je doneo pozitivne promene, što smo imali prilike da vidimo, jer su u tek proteklom kolu zamalo iznenadili Budućnost, a pre toga dobili Partizan, što se dugo nije desilo. Tako da u ovu utakmicu maksimalno ozbiljno, nema prostora za bilo kakvo taktičko čuvanje snage za Panatinaikos i slicno. Posle toga su dva teška gostovanja, Atina, pa Podgorica.
 
Cibona je arhivirana, pobeda je upisana...Panatinaikos, pa Buducnost...Koliko bi samo znacila jos jedna pobeda u Evroligi.
 
Veceras hrabro na Panatinaikos, za čast i obraz kluba. Za samopouzdanje za ključne Aba utakmice!
 
Debeli covek iz Sombora je i zvanicno trenutno prvi u trci za najboljeg kosarkasa sveta :vops:
 
Džoni hara, noćas Malone eksperimentiše pa tekma postaje triler, nepotrebno. MPJ se ustalio, VilDTril takođe a Nađi bi morao mnogo duže da bude u igri. Kampaco terorista u odbrani, mag u asistenciji, strašno pojačanje.

Zvezda nanizala dve pobede u Jevropi, pohvalno!
 
Debeli čovek iz Sombora mi uze' san noćas, a on i Marej se probudiše tek krajem 1og poluvremena.
Kampacova ukradena def donela pobedu..
MPJ se ustalio indeed, ali bi Barton mogao da popravi procente šuta. Sve u svemu, Denver on fire, u finoj su seriji, još da se vrati Harris pa da se pošibamo u play off-u sa ostalim alama Zapada. Ove sezone se valjda igra nekih 10ak utakmica manje regularne sezone (due to Covid) ..
Ne biH da umanjujem zadnje 2 pobede, ali dobismo (uz nas) dve najgore ekipe u EL. Sutrašnja eventualna pobeda u Titogradu bi nam mnogo više značila. :wink:
 
Ovu sezonu su, što se CZ tiče, pojeli skakavci. Bilo bi sjajno da Volden i Lojd ostanu u timu. Samo neka sutra ne bude 'prljava' utakmica, pa ko dobije.

A sada, Hoksi vs Lejkersi. Bogdan je u usponu i Atlanta je sjajan tim, pa da uživamo, ko gleda. :)
 
Mislim da smo kolektivno hipnotisani i uvuceni u tu americku pricu gde se sve svodi na brojeve. Veci brojevi = vise para.

Nikolin sam fan i pre NBA-a, neverovatan je, ali najbolji igrac sveta? Tesko!

Znam i da Nikolu nekad tuku, a da mu ne sviraju nista, ali generalno i u vecini slucajeva, kriterijum je takav da ako nekog pogledas kako ne treba, svira se faul.

Dakle, liga je to odlucila da bude tako da bi igraci i timovi imali vece brojeve, sudije to sprovode, a igracima poput Nikole to savrseno odgovara.

Lagano postizanje statistike kao sinoc, a da igra nista specijalno, jeste deo njegovog majstorstva, ali ipak cini se i toga da se ne igraju odbrane zbog toga sto ce sudija odmah da svira faul za svaku sitnicu.

Nikola je, kao i Janis koji je dva puta bio MVP, igrac sa mnogo rupa i nedostataka u igri. Nisu i dalje dorasli da budu najbolji na svetu, sto se vidi i na FIBA takmicenjima.
 
Došao je trenutak da nazdravimo najmlađem igraču u NBA, Alekseju Pokuševskom! Njegov prvi dabl dabl 13-10 uz dve asistencije i tri banane, u pobedi Okle nad Minesotom u gostima. BTW strpali su im 21 tricu, luda tekma! :)
 
Ај, живео, па ће и овај мали Петрушев из Меге за њим...
 
Klinika Denvera u gostima kod Pelsa, u dresovima boje trule cigle. ZajonDLajon rekord karijere 39 p. a i Džoni mu je aplaudirao tokom igre. Barton se posvetio odbrani i pokidao, da ne poveruješ! Milsap sjajan, Marej standardno, MPJ kida. Sa ovim pojačanjima, biće još atraktivnije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834297#p834297:1f3kt28k je napisao(la):
tribi » Sre Mar 24, 2021 10:37 am[/url]":1f3kt28k]Jel' se igralo Budućnost-Zvezda?

Igralo se...I, koliko god se to ne sviđalo meni i ostalim navijacima, definitivno je otklonjeno ko je glavni favorit za trofej Aba lige ove sezone. To je Buducnost. Pakleni ritam može da bude upravdanje za poraz, ali onakvu igru ne može. Zvezda je ,,počišćena" sa plus 20 u ,,Morači". Opet kažem, nije sramota izgubiti, taj poraz nece ostaviti vece posledice po plasman u ligaškom delu Aba lige, ali ne moze da bude opravdanje za onakvu igru bez želje i energije. Nadigrana je Zveda u svakom segmentu.

Što se tiče CSKA, poraz je blag, kakav je mogao da bude. Taj CSKA, koji svakako može mnogo bolje od toga kako je igrao te veceri, je pobedio očajnu Crvenu Zvezdu. Opet kazem, sreca je sto ni oni nisu igrali na svom nivou.

Utakmicu sa FMP-om, iako je Zvezda pobedila sa plus 30, necu da komentarisem.
 
Opet paklena nedelja Evrolige, prvi protivnik je Armani, pa Makabi, a za vikend Aba liga, svakako najvažnija od 3 utakmice je ova treca.

Armani nikada nije pobedio Zvezdu u Evroligi, a sada je najblizi tome. Zvezda ima tezak zadatak da se bori za svoju cast, u najgore odigranoj evroligaskoj sezoni u zadnjih par godina. Obe utakmice ove nedelje su na domacem terenu. Armani je 4. na tabeli i bori se za više od F8 plasmana, Makabi, koji igra u prvom delu nedelje sa Barselonm, koja se nadam da ce ih istrositi dobro, nebitno koji bude ishod i olakša Zvezdi pretezak posao, je 12. i nema više šanse za F8. Naravno, što se tiče C. Olimpije, nadam se pobedi koja ce doci iz lekcije onoga protiv Buducnosti. A od dve evroligaške utakmice očekujem da se dostojno brani čast kluba i igra junački na obe strane.
 
Frustrirajuci su ovi porazi! Ne zbog toga što su porazi, nego zbog odnosa igrača prema igri. Razumem da ih Evroliga odavno ne zanima, ali ne može ni ovako. Jedva čekam da se ova sezona Evrolige završi i da se ovako kako je, tim nekako sastavi da brani trofej prvaka Aba lige, što će biti mnogo težak zadatak. Od očekivanja da Zvezda uđe u F8 Evrolige, za šta na papiru ima tim, do toga da se Evroliga za Zvezdu što pre završi - jedna tužna realnost. Armani je došao u Beograd sa željom da pobedi, boreci se za što bolju pozociju u F8 zoni i to je uspeo.
 
Lepo je dobiti Makabi, ali draze od toga mi je sto se Crvena Zvezda od ove sezone Evrolige u svojoj dvorani oprostila pobedom. Ostala je jos jedna utakmica na strani, to je sa Albom, gde bi isto valjalo zabeleziti pobedu. I ovu sezonu, koliko god je bila losa, zavrsiti pobedom.

Mogu se navijači tešiti da je Čović prodavao pricu, koliko hoce, ako je tako lakše, ali ovo je na papiru dobar tim, prilicno skup za nase standardne. A nisu ulozene ovolike pare da bi bili pretposlednji u EL i da bi dosli u situaciju da ne budu glavni favoriti za osvajanje Aba lige. I kao takav, ovaj tim je predviđen za vece ambicije i očekivanja. Bar neka sredina tabele Evrolige i da bude glavni favorit za osvajanje Aba lige(ne apsolutni).

Protiv Makabija čak 4 dvocifrena, Noko 10 poena, najvece iznenadjenje, ali bio je 22 min na parketu. Lojd 21, Dobic 13 i DeDa 11. Da se napomene da Rit i Volden, vrlo važni igrači, nisu bili u sastavu, veliki hendikep.

Za ovu pobedu sve pohvale, nema šta. Ovo je Zvezda kakvu sam bar ja očekivao da će biti tokom cele sezone.

Zvezdu čeka za vikend u Sloveniji protiv C. Olimpije veoma bitan meč, opet jedna ekipa koja ima visoke ciljeve. Nadam se povratku Voldena i Rita, naravno i pobedi.
 
Tri nasa igraca najbolji strelci u svojim timovima nocas. Verovatno se nikad nije desilo.
 
Odlozen meč zbog Covid-a protv C. Olimpije, pa u zadnjem kolu Evrolige, Alba je počistila Crvenu Zvezdu sa 20+. Poraz koji boli, iako ništa ne znaci. Kada bi se ova sezona Evrolige mogla zaboraviti ili da bude nauk za sledecu, pa ni po jada, ali znam da nece ni jedno ni drugo. Pricalo se da je trener problem, ali promenjen je i to nije dalo nikakve rezultate. Do početka onog niza od 9 poraza, sve se mislilo da ce krenuti, ali nije.

Protiv Igokee je za malo izbegnut poraz, a koja sa pravom može sebe da zove kandidatom za Aba trofej, bez da drugi to ospore. Cak cu da kazem da su se protiv Zvezde uplasili od pobede.

Kod Zvezde je crveni alarm, borba za najbitniji trofej, takmicenje u kom jedino učestvuje u ovom trenutku i pod velikim je pritiskom. Hvala Bogu da se ova nesrecna sezona Evrolige za Zvezdu zavrsila, bila i ne ponovila se. Borba za Aba trofej, vec u 1/2 finalu, ko god da naiđe, bice teska. U zadnjih par godina, mislim, najteza.
 
Doncic da trojku za pobedu tako da ni njegovim igracima nije jasno sta se desilo i da li su pobedili :lol: Flouter trojka, kao da je zicer sutnuo

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=K1jgwEdNRPc[/youtube]
 
Sada pored dva minuta snimka sa naplatne rampe Doljevac fali i 26 sekundi iz hale Pionir...
 
Ovaj Djokovic i gospoja mu reprezentuje sve sto je pogresno sa svetom danas :lol: Ima li neki normalan teniser da se navija za njega?
 
Posle jedva pobede protiv C. Olimpije u ,,Pioniru", u ,,Stožicaam je bila sigurna pobeda. Velika, za samopouzdanje, da se vidi da se tim koji je kandidat za Aba trofej 8tačnije jedan od tih timova), može pobediti sigurno. Mornar je pobedio favorizovanu Buducnost i otvorio Zvezdi put do prvog mesta. takmica protiv Krke u Novom Mestu od početka nije imala pitanje pobednika. Ostao e Zadar, koji se takođe sigurno mora dobiti. Primecuje se da vise nema danka koji uzima Evroliga i to kako. A toga su i protivnici svesni, nece Zvezdu poceniti. Zveda, Buducnost i Igokea su, koliko vidim sigurni F4 ABA učescnici, a da vidimo za vikenf koje četvrti, Mornar ili Cedevita Olimpija.
 
Pao je Zadar ovaj put u dvorani koja kod nas, navijača Crvene Zvezde ne budi baš lepa secanja, zbog onog nesećnog ispadanja u 1/2 prve sezone Aba lige u kojoj je Zvezda učestvovala. I to trojkom u zadnjoj sekundi. Ali važno je šta je sada. Zvezda u 1/2 igra sa Igokeom, a Budućnost sa Mornarom. Težak zadatak je pred Zvezdom.

A fudbaleri su veceras protiv Vojvodine overili istorijsku, po redu 32. , a 4. uzastopnu titulu prvaka države. Do sada Zvezda nikada nije bila prvak države 4 puta za redom. Veliki uspeh za ovaj tim, a ostao je još kup. U Ligi Evrope je bio cilj da se učestvuje, a tim je dočekao proleće u Evropi i bio dostojan protivnik Milanu, evropskom velikanu, višestrukom prvaku kontinenta, mnogo dobroj ekipi. U ova dva takmicenja cilj je ostvaren, u evropskom, cak i prebacen. Kako rekoh, ostaje cilj osvajanja kupa protiv Partizana.
 
U prvoj rundi F4 Aba lige, Zvezda je iskoristila prednost domaceg terena protiv Igokee, ali je i Buducnost protiv Mornara, koju je utakmicu obelezilo i iskljucenje trenera gostujuceg tima. Zvezda je, reklo bi se lako, dobila Igokeu, ali da li je baš tako? I da li je Zvezda favorit u sleecoj utakmici? Možda blagi, a možda ni to...Ide se ka tome da bude repriza poslednja dva finala, odnosno sa istim učesnicima, ali možda i ne bude tako, jos nije kasno za promenu...Igokea se nece lako odreci toga da seriju vrati u Beograd, a nece ni Mornar, da vrati u Podgoricu. Ako nikad do sada, ove sezone je vise nego bilo uslova da bude F8, umesto F4, jer ima dosta kvalitetnih ekipa, koje bi imale sta da pokazu, pa i da naprave iznenađenje.
 
Dosao je dan za drugu rundu polufinala Aba lige. Zvezda ide na teren u Laktašima sa koga je počišćena u regularnom delu sezone, a gde Igokea ima sva prava da kaže da može da vrati seriju u Beograd. Šanse su joj bar onolike kolike su Zvezdi, koja sebe baš i ne može nazvati favoritom u ovom meču, možda blagim. Mornar će takođe probati da vrati seriju u Podgoricu protiv Budućnosti, iako su Podgoricani više od blagog favorita, a za Aba titulu, glavni favorit, za sada. I ako se polufinalne sije u drugim mečevima završe, tj. Zvezda i Buducnost pobede i sastanu se u finalu...Budućnost će biti favorit, bez obzira koliko sam ja veliki navijač Crvene Zvezde, za mene onaj ko me dva puta pobedi u rekularnom delu sezone, na mom i svom terenu, u playoff-u, favorit protiv mene. Zvezdi je ove sezone tako falila jedinica, baš onakva, kao što je igrač Budućnosti, Nikola Ivanović. A da ga sledeće sezone vidim u Zvezdinom dresu, veoma bi voleo.

Nemam ništa protiv stranih igrača, ali sam pre za domaće igrače ili bar sa prostora bivše Jugoslavije. Stranac samo ako pravi razliku i ako ono što on pruza timu, ne može da se nadje u domaćem igraču. A veliki sam protivnik dovođenja skupo plaćenih stranaca koji igraju na nivou prosečnog Aba košarkaša ili čak i gore.
 
Vrh