Šta je novo?

Skyline Belgrade [Stambeno poslovni kompleks | 100 000kvm]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430929#p430929:371ejvmr je napisao(la):
razgradjevinar » 30 Јан 2017, 14:02[/url]":371ejvmr]ali ocigledno premalo posto se zaslo i u tudje dzepove.

као и увек у овој земљи

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430931#p430931:371ejvmr je napisao(la):
Пантограф » 30 Јан 2017, 14:09[/url]":371ejvmr]Е, па, сада га заклања. А и јесте "гадан за све паре".

па ти га онда руши. а пошто је то немогуће, онда треба да се гледа да се среди максимално, да не буде толико ружан. а и не мислим да га заклања. улица Светог Саве се лепо наставља да Краља Милана да апсолуто нема приче о заклањању. више Храм заклања онај бетонски Телекомов скрндељ, него хотел Славија


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430932#p430932:371ejvmr je napisao(la):
direktor » 30 Јан 2017, 14:12[/url]":371ejvmr]Panto beogradjanka se nalaz na uglu 3 ulice bar se meni tako cini

па оно парче Ресавске тешко да можеш да назовеш улицом

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430932#p430932:371ejvmr je napisao(la):
direktor » 30 Јан 2017, 14:12[/url]":371ejvmr]Ambasada americka bivsa do ulice kneza milosa ostaje kakva jeste to je sam investitor rekao
vratice prozore gdje su nekad bili a ostatak bunkera se rusi i tu se gradi novi objekat
Koji ce upotpuniti blok i visinama odgovarati okolnim ulicama

нешто је било приче, средиће се, али неће ићи много у висину

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430932#p430932:371ejvmr je napisao(la):
direktor » 30 Јан 2017, 14:12[/url]":371ejvmr]Kamo srece da mu obe udzerice u sarevskoj prodaju vlasnici pa da zaokruzi sve to fino

да, боље и то да је узео заједно са горњим блоком, мало да се тај део дотера

(-2 :) )
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430903#p430903:3hs6a3vw je napisao(la):
Пантограф » 30 Jan 2017 01:02 pm[/url]":3hs6a3vw]
Појавиће се, убрзо, још state of the art, second to none и сличних пројеката по граду, јер, капиталисти, кад не раде у уређеном систему, увек ће мислити само о свом дупету. Архитекте ће им, наравно, у томе помоћи својим квазифилозфским мистификацијама (искрено, не знам где вас уче том метајезику, али сте у томе успешни).
Ovo je apsolutna pobeda!
Pantografe, legendo, skidam kapu ;)
 
Stf, ovde mešaš uzroke i posledicu. On ne ptreba da plati za veću kvadraturu je u prvom slučaju nije ni mogao dobiti dozvolu za veću kvadraturu.
Bivši gradonačelnik je govorio da su tenderska pravila bila jedna dozvoljena kvadratura i po tim pravilima je plaćeno 12 mil evra ili koliko već. Možda bi i ja konkurisao da sam znao da mogu gradim 100 spratova pa bi dao više od 12 mil evra? Uložio bi 100 dinara i zaradio bi 1000. Ali pravila igre tendera za koji su platili 12 miliona su bili gabariti u skladu sa gabaritima prethodnog objekta ili nešto veći, ne sigurno 5x više od njega. Do ovoliko većeg gabarita se došlo naknadnim menjanjem pravila završene igre i ja ne vidim čime drugo do korupcijom. Ako ima neko drugo objašnjenje kako su nakon tendera dobili dozvole za ovolike gabarite a ne korupcijom voleo bi da čujem.
 
Meni prvenstveno smeta prosirenje objekta na park, dakle privatna svojina se siri na teritoriju javnog prostora.
To sto je neko 'obecao' da ce odrzavati park, ne znaci apsolutno nista meni kao gradjaninu.
Taj isti to nece raditi doveka. U stvari oce, ali onaj deo koji je zauzeo i koji je sastavni deo njegovog projekta i samog objekta.
Niko mi nije odgovorio na konkretno pitanje koje sam postavio, pa da ga ponovim. Kako ja 'legalno' da uzirpiram deo parkovske povrsine pored moje kuce?
Evo obecavam da cu i dalje da je odrzavam, cistim, kosim, podswjavam travu, dodacu jos neku jelku, a sve sam to radio i do sad, pa valjda sam 'zasluzio' ?
;)


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
али они не излазе на парк. само ће дотерати део парка који се директно наслања на парцелу
 
Pogledajte ponovo ovu skicu.

file.php


Za razliku od drugih Evropskih gradova koji visinskim ograničenima štite svoje istorijsko jegro, Beograd je u ovom pogledu posebno osetljiv. U njemu je površina koju zauzima arhitektonski najvredniji deo grada isuviše mala, pa nije dovoljno ograničiti visine samo tu, to se mora uraditi i u nešto široj okolini, inače niste postigli ništa, nikakvu zaštitu. Pa onda je taj problem dalje pogoršan oblikom terena, pošto on naglo PADA od Terazija ka SA. To znači da se dno Savskog amfiteatra i zgrade u njemu posmatraju sa visine, pa čak i mali objekti postaju za toliko vidljiviji, tj manje zaklonjeni i upadljiviji. A ako sad baš TU napravimo zgrade koje nisu samo veće od okolnih, nego su DRASTIČNO veće, i PO SVEMU RAZLIČITE, dobijamo vizuelnu nakazu. Nešto što bode oči. Jer je sada problem pojačan po četri različita osnova. Za staro jezgo i istorijski ambijent ometajući objekti su onda:

1. previše blizu u odnosu na relativno malu zaštićenu površinu
2. posmatraju se sa uzvišenja, ukoso nadole, pa su upadljiviji
3. DRASTIČNO su veći od SVEGA i u bližoj i daljoj okolini
4. previše različiti od SVEGA i u bližoj i daljoj okolini (materjali, tekstura, boje, oblici, estetika, svetlosno zagađenje)
 
U sumrak i noću, što u praksi znači i čitave zime, nećemo moći čak ni da VIDIMO stare zgrade u SA. U odnosu na blještave geometrijske pravougaonike jarko osvetljenih prozora koji idu i preko 100 metra visine, pa onda i po širini formiraju kontinualni zid, sve ostalo će da utone u mrak. Bukvalni i simbolički.

01-berlin-sony-center-670NEW.jpg


Zbog zaštite i prilagođavanja oka na maksimalni nivo svetlosti sledeći pejsaž više neće biti vidljiv (tj onaj njegov mali deo koji neće biti zaklonjen i po danu):

beograd.jpg
 
zuma koliko vremena dnevno ti ode na promovisanje prizemljusa i niskog rastinja? citam komentar, a znam da namerno ne otvaram temu o savskom amfiteatru jer nemam sta ni pametno da procitam ni da napisem, kad ono i nisam tamo. pa dokle bre vise..
 
Stegla zima pa ne pušta. Od Decembra do sad. Pa bar da korisno provedem višak slobodnog vremena.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430988#p430988:zmc4y1rc je napisao(la):
laki72 » 30 Јан 2017 06:19 pm[/url]":zmc4y1rc]Meni prvenstveno smeta prosirenje objekta na park, dakle privatna svojina se siri na teritoriju javnog prostora.
А одакле ти тај паушални закључак? Улаз у гаражу комплекса је из Дринске, прилазни плато објекту је изнад тог улаза и парк остаје парк.
 
Zumi će bar savest biti čista kad dobijemo sr.nja poput monstruma u Rajićevoj, moći će reći: ja sam se borio kolko sam mogao da to sprečim ali jbg nisam mogao sam.
 
stf":1pw1agwf je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430988#p430988 je napisao(la):
laki72 » 30 Јан 2017 06:19 pm[/url]":1pw1agwf]Meni prvenstveno smeta prosirenje objekta na park, dakle privatna svojina se siri na teritoriju javnog prostora.
А одакле ти тај паушални закључак? Улаз у гаражу комплекса је из Дринске, прилазни плато објекту је изнад тог улаза и парк остаје парк.
Zakljucak nije pausalan.
Drinska ulica je isla do Kneza milosa. Na samom vrhu je bilo nekoliko stepenika kojima se spajala sa trotoarom.
To sto se sredinom 90-tih dopustilo MUP-u da deo ove ulice ogradi betonskim stubovima i zicanom ogradom, da bi motorna vozila ovde parkirana bila 'bezbedna' nije nesto sto je trebalo da ostane kao trajno resenje, a kamoli da se nastavi daljim sirenjem ka parku.
Naknadno nakon bombardovanja objekta zbog bezbednosti, ogradjen je i gornji deo, do coska zgrade.
fe9a8b33ebe150c8c55bd382cf740f15.jpg


Na ovom snimku sam oznacio polozaj ulaza u podzemni prolaz.
735b94279b070b33763e3512eca2205c.jpg


A takodje, lepo se vidi i na ovoj mapi da tu nikakvog aneksa i sl. nije bilo.
110e57325657332b0cb3dafcdf7ea7f9.jpg


A na ovom renderu mozete lepo videti dokle ce biti 'privatizovan' prostor
1de9ead5a827e7b84be412b57b92dbb4.jpg


Dal nam je ovo predvidjeno urbanistickim planom ili nekim drugim planom?
Dal je prvi kupac koji je prodao objekat KUPIO ovaj teren ?
Dal je svaki drugi potencijalni investitor doveden u zabludu?

Probajte da ostavite po strani emociju dal vam je drago sto se konacno jedna rusevina uklanja i prostor ponovo privodi nameni, uredjuje i sl.

Probajte takodje da ostavite po strani emociju svidja li vam se arhitektura objekta koji se planira.

Probajte po strani da ostavite i pricu o spratnosti i tome zelite li visoke objekte koji dominiraju okolnim prostorom, ili zelite objekte koji ce biti u skladu sa dosadasnjim na okolnom prostoru.

Ja ovde pokusavam da komentarisem svojevremenu kupovinu ostecenog objekta bivseg saveznog MUP-a (koji je imao jasno definisane gabarite i render po kojem su ti (kupljeni) gabariti prosireni na javnu parkovsku povrsinu.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Али где ти видиш да су објекти проширени на парковску површину? Ја не видим. Објекти прате регулациону линију.

Тај простор на који ти мислиш није отуђен већ остаје јавни простор. Разлика је у томе што ће бити уређен и моћи да се користи. До сада није могао.

Ја видим јавни пешачки плато изнад наткривеног завршетка улице. Шта ти видиш?
 
Ljudi najcesce vide ono sto zele, a to ipak govori dosta i o njima, zar ne?
Ja ovde plato vidim kao vezu sa parkovskom celinom sto je jedan izuzetan plus projektu.

Sto se samog objekta tice, nakon sto je proslo par dana i nakon sto se slegao prvi utisak, smatram da je na odlicnoj lokaciji za visoke objekte, ne narusava ni jednu celinu, a i odlicno je povezan gradskim prevozom. Na par stotina metara ima sve pa cak i Prokop.
 
Jeste @Galeks tako je.

Eto ja vidim ovo i ne svidja mi se
7549dc71c38db32f05b1c993649c2156.jpg


da287b276627c93b05db1694cf93eb46.jpg


237cb97559b6af9fbe61a07df4a2bee1.jpg


58cd8869dc2291608378eb824cf28540.jpg


Sta vidim? Uzurpiranje javnog prostora. To sto je taj javni prostor silom prilika zadnjih 15 godina bio uskracen za koriscenje gradjanima zbog opasnosti od urusavanja objekta ostecenog u NATO bombardovanju ne menja stvar.

Prvi kupac je kupio ostecenu zgradu SMUP-a. Prodao je drugom kupcu. Drugi kupac sada pravi objekat ciji aneks (ulaz u podzemnu garazu) , a bice jos neceg u tom delu. To sto ce zbog topografije terena iznad biti stepenasti plato, ne menja stvar.
To dal mi se ceo objekat svidja ili ne, to dal volim kule ili ne ne menja moj stav da ovo nije OK.

E SAD TI MENI KAZI, sta ovo govori o meni?

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Isto tako ces taj prostor moci da koristis i posle, sa velikom razlikom sto ce ti biti dostupan. Ono sto govori o tebi jeste da stvari posmatras izuzetno pesimisticno.
Mi ne znamo kako ce finalno izgledati sve i diskutujemo samo na osnovu rendera, ali ako bude kako je na renderu, onda je ovaj projekat daleko iznad bio cega sto je ovaj grad video, pa i iz ugla drustvene odgovornosti, jer sredjuje javni prostor i za tebe kao i za sve nas.

Podsetilo me je na ono casa polu puna ili polu prazna, otud i moja reakcija.
 
Iskustvo nas uci da sa ovom vlascu (a i mnogim prethodnim) treba u startu oprezno da te ne bi posle nasankali.
Tako da ja delim Lakijevu brigu i ocekujem ovde bastu kafica
 
Pa ako budemo diskutovali samo na osnovu pretpostavki, onda necemo bas daleko dogurati :)
Radison Blu je jedan od boljih primera odnosa investitora prema javnom prostoru. Ovo posmatram na slican nacin. (mislim da to nema veza sa onim ko je na vlasti vec do ozbiljnosti investitora)
 
@Galeks
Sta je pesimizam u onome sto sam izjavio?
Pesimizmom bi se moglo okarakterisati da sam napisao ovako nesto:
""Da render kula je fin, prostor oko njih je prilagodjen gradjanima, ali cemo u realizaciji dobiti jeftine i ruzne staklene panele, a prostor ce se prenameniti u poluzastakljene plastenik baste 'fensi kafica'. Uostalom, mnogi renderi u zadnje vreme su bili sasvim drugaciji od nakaza koje smo nakon izgradnje dobili."""
E to bi stvarno bilo pesimisticko razmisljanje, koje bar po pitanju ovog objekta i ovog plana nije slucaj sto se mene tice.

Vecinom imam pozitivno misljenje o Skyline Beograd-u.
Izneo sam bojazan o izlasku iz garaze, ali su mi ljubazne kolege forumasi ukazali da se iz K.Milosa planira samo ulaz.
Svidja mi se sto je prostor otvoren, a ne zatvoren blok. Svidja mi se i sto imamo 3 objekta, a ne predimentionisanu 'krmacu'.
Ostavljam rezervu dal je prostoru bilo primerenije da najvisa kula bude malo niza. Ne znam, mozda, al ne menja bitno moje misljenje.
Misljenja sam takodje da ce reakcija trzista dovesti do toga da se na mestu baraka i servisa i malih neuglednih objekata na senjackoj strani autoputa napraviti slicni objekti, a smatram da bi i na prokopu umesto 'velikog' TC trebalo pre ici na ovakav kombinovan stambeno-poslovno-trgovinski prostor.

I sve to sto je trenutno pozitivno razmisljam o Skyline-u ne znaci da ne postavljam sebi neka pitanja.
Objekat se siri na prostor drinske ulice i na prostor parka i u tom delu ce biti ulaz u garazu (a verovatno i jos nesto).
1. Da li je grad prodao to zemljiste investitoru?
2. Ako jeste, kad i na osnovu koje odluke i kada donesene?
3. Ako je prodaja tog terena obavljena, ona je morala biti transparentna i javno objavljena.
4. Kada su promenjeni planovi i uradjena prenamena tog prostora?

Ako je potreba za dodatnim informacijama vezanim za grad u kome tivim i kome placam poreze "pesimizam", onda ocito ja ne razumem definiciju pesimizma ;)


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Laki ajmo redom
Drzava Srb je otudjila objekat
Grad Bgd je dao urbanisticke uslove za tu lokaciju
Urbanisticka kuca je po tim uslovima napravila urbanisticki plan za tu lokaciju
Urb plan tj pgr je bio na javnom uvidu
Zatim plan usvojen na skupstini grada objavljen u sluzbenom listu
Kupcu parcele se daju uslovi takvi da se parcela moze adekvatno koristiti
Granice urbanisticke parcele mogu i nemoraju da se poklapaju sa graicom parcele
Tako grad moze prodati dio javne povrsine ili ustupiti investitoru uz neku obavezu recimo da renovira park
Imas primjer prodaje grad parcele pasnjaka 3 klase sutanovcu na vracaru
u tom slucaju neko pasnjak u katastru nije preveo u gradako grad zemljiste
a dokupljen je pasnjak za rad formiranja urbanisticke parcele
 
Sve sto zelim da kazem da ako neko napravi javni plato, koji delom ulazi u okvire parka to meni ne zvuci lose. Cak kako je prikazno, pravi lepu vezu izmedju objekata i javnog prostora.
 
Niko im ne brani da prave javni plato na svojoj parceli. Ali time smanjuju svoje kvadrate I zaradu, jeftinije je na tudjem.
 
Zemljopomjerac pogleda li ti moj predhodni post kao da si ga preskocio
Uvjek postoji tzv uklapanje javne i privatne povrsine pravite od mrava slona tamo gdje ga nema
 
Procitao sam Diso, sve si lepo I korisno napisao. Ako sam te dobro razumeo, grad moze da to da ali je nepoznato da li im je I dao ili nije. Ako im je dao voleo bi se javno istakne ime onoga iz gradske uprave ko im je to dozvolio kao I da znam ime onoga gradskog cinovnika koji im je potpisao ovlike gabarite. Ime I prezime junaka da pribelezim.
 
Vrh