Šta je novo?

SIV ..... exPalata Federacije

Treba kompletno rekonstruisati fasadu kao i stolariju i bravariju na zgradi, naravno i kompletan plato ispred zgrade.
Po svom izgledu mislim da bi bilo greota da se bilo koja državna administracija tu "ugnjezdi".
Zgrada ima idealan oblik i okolinu za superluksuzni hotel, i s tim u vezi bi trebalo pozvati gospodina Hiltona da razmisli da to pretvori u najlepši hotel u Evropi!
 
Palata Sribija ostaje drzavna reprezentativna zgrada usko re ce sanirati krov i sistem grijanja i hladjenja :kafa:
 
Nick Slaughter":8cx3pjbn je napisao(la):
Treba kompletno rekonstruisati fasadu kao i stolariju i bravariju na zgradi, naravno i kompletan plato ispred zgrade.
Po svom izgledu mislim da bi bilo greota da se bilo koja državna administracija tu "ugnjezdi".
Zgrada ima idealan oblik i okolinu za superluksuzni hotel, i s tim u vezi bi trebalo pozvati gospodina Hiltona da razmisli da to pretvori u najlepši hotel u Evropi!
i jos samo da se vlda srbije obaveze da ce mu subvecionisati prazne sobe sa po 150eur na dan ako nema gostiju
 
Pustolov":2rqpd1wb je napisao(la):
Nick Slaughter":2rqpd1wb je napisao(la):
Treba kompletno rekonstruisati fasadu kao i stolariju i bravariju na zgradi, naravno i kompletan plato ispred zgrade.
Po svom izgledu mislim da bi bilo greota da se bilo koja državna administracija tu "ugnjezdi".
Zgrada ima idealan oblik i okolinu za superluksuzni hotel, i s tim u vezi bi trebalo pozvati gospodina Hiltona da razmisli da to pretvori u najlepši hotel u Evropi!
i jos samo da se vlada srbije obaveze da ce mu subvecionisati prazne sobe sa po 150eur na dan ako nema gostiju
Ne bi sobe bile prazne, uvek ima gostiju i svi hrle uvek na najluksuznije mesto.
 
A kava nam je država i kakvi su džiberi na državnim funkcijama, za njih je sasvim adekvatan neki "karton city" a ne tako velelepne zgrade.
 
Cemu tolika opsesija "Hiltonom" O_o

Da sam milijarder sagradio bih u Beogradu zgradu koja bi bila najvisa u Evropi, u kojoj bi naravno bili "Hilton", "Ikea", H&M i "Starbucks" i do koje bih sproveo jednu liniju metroa... Tada bih ostvario sve vlazne snove Beobuildera i postao njihov idol :gobb:
 
Nick Slaughter":2n65bvsf je napisao(la):
Pustolov":2n65bvsf je napisao(la):
Nick Slaughter":2n65bvsf je napisao(la):
Treba kompletno rekonstruisati fasadu kao i stolariju i bravariju na zgradi, naravno i kompletan plato ispred zgrade.
Po svom izgledu mislim da bi bilo greota da se bilo koja državna administracija tu "ugnjezdi".
Zgrada ima idealan oblik i okolinu za superluksuzni hotel, i s tim u vezi bi trebalo pozvati gospodina Hiltona da razmisli da to pretvori u najlepši hotel u Evropi!
i jos samo da se vlada srbije obaveze da ce mu subvecionisati prazne sobe sa po 150eur na dan ako nema gostiju
Ne bi sobe bile prazne, uvek ima gostiju i svi hrle uvek na najluksuznije mesto.
kako da ne vidim svaki dan u beograd dodje 10,000 nnovih turista
 
Sta ce beogradu josh jedan, i to superluksuzni hotel, pored, nadam se uskoro, revitalizovanih interkontinentala, jugoslavije, hajata, (mozda i metropola)?Pa imacemo uskoro i onaj Falkensteiner hotel kod opstine NBG. Ljudi precenjuju turisticku popularnost Beograda, barem u proporciji sa sadrzajem koji svaki dan pruza ovaj grad. A josh posebno kada uzmemo u obzir i "borbu protiv nocnog zivota" (mozda je ovo trebalo i bez navodnika) koji je , budimo iskreno, ono sto stranac najvishe pamti u ovom gradu i sto najvishe prepricava svojim prijateljima kada se vrati.

Siv treba da se vrati u reprezentativno stanje i da bude u njemu skoncentrisano sto je vishe moguce ministarstava, agencija. Barem da se ne troshi gorivo i sluzbeni audiji na vozikanje izmedju zgrada vlasti.

A sto se tiche starih zgrada, neke od njih bih dao Narodnom muzeju ( cak i kada se zgrada na trgu rekonstruishe, kroz jedno 5 godina, ona ce i dalje biti mala za fond umetnina koji imamo), neku dao da napokon Muzej Beograda ima svoju zgradu a neku pretvorio u jednu veliku bibliotekucitaonicu, kao u Parizu, koja ne bi bila namenjena samo studentima i djacima, nego svima
 
колико има празног корисног простора у СИВ-у не можете да замислите, ако нисте били. то су холови од 200 квм. да се сва министарства из Немањине преселе у ту зграду, опет би остало још места
 
Та зграда може бити истовремено државна администрација и отворени музеј.
Зграда има велику "некорисну" површину разних холова, ходника, сала, дворана које не служе ничему, а треба их одржавати.
Значи, у канцеларије сместити државну администрацију, а јавне просторе отворити за слободне посете. Такође вратити старе називе дворана по Југо републикама. Може се направити фантастична тура о некадашњој моћи Југославије, јер, она је ипак најпознатији појам ових простора и могућа туристичка атракција за богате западне туристе.
 
Jest , pa da ih lako možemo prerbrojati , ovako ni za glavu ni za rep, a i imaju razlog naročito leti što su svi u centru grada ,
sako na stolici a oni na štraftti .....
Sad je STF u sosu , kad ga uhvate Kafkin Proces če biti crtani film :laugh: :lool: :laugh:
 
Nick Slaughter":37yh2srt je napisao(la):
Treba kompletno rekonstruisati fasadu kao i stolariju i bravariju na zgradi, naravno i kompletan plato ispred zgrade.
Ajde da ne - samo da ne upropaste jos jednu zgradu u Beogradu, molim te. Dovoljno je sto su joj kratkovidi neobrazovani ljudi unakazili umetnicki i istorijski vredan enterijer.
 
Homer Jay":1ukkpkn7 je napisao(la):
Cemu tolika opsesija "Hiltonom" O_o

Da sam milijarder sagradio bih u Beogradu zgradu koja bi bila najvisa u Evropi, u kojoj bi naravno bili "Hilton", "Ikea", H&M i "Starbucks" i do koje bih sproveo jednu liniju metroa... Tada bih ostvario sve vlazne snove Beobuildera i postao njihov idol :gobb:
A Sheraton nista? :(
 
Još jedan off.

Ja mislim da bi bilo sasvim korektno temu preimenovati u Palata Srbija.
Da se zna neki red. Kakva federacija, kakvo izvršno veće...
 
Ma kakvi , pa onda da se presele tamo ....vrlo štetno...
prvo mnoge kafane izgubile bi prepodnevne mušterije,
drugo gde tamo da se u blizini šetaju, kad je Knez daleko
trece s obzirom da bi bilo sve na jednom mestu treba onda da bace silne sl. automboile , vozače , kurire ....a kako na ispit posle da idu.
ima još ohoho štetnih posledica , ne diraj nam uzaludnu birokratiju, taman smo naučili na preobimnu birokratsku grbu
To što mi imamo, to nema nigde u EU, zato nas mrze i stalno zakeraju da smanjimo administraciju zavidnici jedni

Edit
i još jedna štetna posledica ,
Održavanje protestnih skupova tamo ne bi moglo da paralzuje Beograd, a onda to i nije interesantno
 
boca-ica":1kqksr0u je napisao(la):
i još jedna štetna posledica ,
Održavanje protestnih skupova tamo ne bi moglo da paralzuje Beograd, a onda to i nije interesantno
Morali bi ljudi da pređu preko mostova do tamo... Ako se mudro odredi startna lokacija, dosta mu je to bulevara za zablokirati :D
 
boca-ica":3b29r6jw je napisao(la):
Edit
i još jedna štetna posledica ,
Održavanje protestnih skupova tamo ne bi moglo da paralzuje Beograd, a onda to i nije interesantno
па таман да и ми у старом делу мало жиивмо. нека парализују мало ове преко реке, имају они доста широких улица да обиђу ту гужву
 
Ima li neko slike unutrašnjosti SIV-a?
Znam da ima par fotografija na linku sa prethodne strane, ali to su samo poneki detalji. Guglanje nije dalo rezultate.
 
Isto pitanje,samo za enterijer Skupstine,prakticno nigde nema slika.
 
Ja sam nešto ranijih godina pročitao, ali nemam sačuvan takav tekst i grafiku, da se ispod te palate nalazi čitav kompleks podzemnih skloništa?
I da čak postoji i izgrađen tajni tunel sa izgrađenom železnicom koji negde dalje vodi????!
Može li neko o tome nešto više da napiše, ako zna nešto o tome?!
 
Nick Slaughter":g5h04oor je napisao(la):
Ja sam nešto ranijih godina pročitao, ali nemam sačuvan takav tekst i grafiku, da se ispod te palate nalazi čitav kompleks podzemnih skloništa?
I da čak postoji i izgrađen tajni tunel sa izgrađenom železnicom koji negde dalje vodi????!
Može li neko o tome nešto više da napiše, ako zna nešto o tome?!
Nema ništa od navedenog. Podzemna skloništa za potrebe SIV-a su objekat "Karaš" (Predsedništvo) i objekat KUK-0 ispod Biokova.
 
Nick Slaughter":3hropu5a je napisao(la):
Ja sam nešto ranijih godina pročitao, ali nemam sačuvan takav tekst i grafiku, da se ispod te palate nalazi čitav kompleks podzemnih skloništa?
I da čak postoji i izgrađen tajni tunel sa izgrađenom železnicom koji negde dalje vodi????!
Može li neko o tome nešto više da napiše, ako zna nešto o tome?!
A zato se ne grade kule po NBG :D
 
Vrh