Šta je novo?

Severna Tangenta, Most Zemun - Borča

Борчанац":s49yi7fg je napisao(la):
Прво.
Ако нису ажурирали...жали се Игору ако смеш :p

Не смем. Опасан је човек.

Борчанац":s49yi7fg je napisao(la):
Друго.
Хајде да оставимо мало простора да видимо који ће део бити споран. Било је опречних тумачења у којима је помињано и каскање на самом мосту. Па се сад појавила и фамозна виша ограда...да видимо, полако. :kafa:

Ово ко код Агате Кристи, нико не верује својим очима :p

Борчанац":s49yi7fg je napisao(la):
Треће.
Није битно ко је дао кредит. Ти их плаћаш тим кредитом, значи да си газда. :pob: :D

Битно је да је кредит што повољнији за отплату, а газда си тек кад и ако вратиш паре. :(

Борчанац":s49yi7fg je napisao(la):
И најважније. Брига мене, да ли је кинезе нешто брига!

Не знам колико је важно, али нађи онда неку разбибригу. :mrgreen:

Борчанац":s49yi7fg je napisao(la):
Та еуфорија ми није сметала због њих никако, већ је то по мени једна од највећих мана нашег човека. Нерационално и неумерено, одмах на прву лопту, па се свиђа или не екстремно у крајност, без средине и праве оцене. Све док не постане касно. Те браћа те душмани.

Нема никакве еуфорије. Кинези професионално раде свој посао, а људи углавном реагују на онај скептицизам појединаца с почетка ове приче да ћемо добити мост од бамбуса и да ће трајати колико и кишобран од сто динара. У праву си најбоље је сачекати да се виде коначни резултати.. :kk:
 
Veliki Vracar":3pca9rbp je napisao(la):
Борчанац":3pca9rbp je napisao(la):
Прво.
Ако нису ажурирали...жали се Игору ако смеш :p

Не смем. Опасан је човек.

:grand:

Ne bih da se cenkam ali kako vam se cini procena na nekih 65% koje sam sada stavio. Prakticno su svi stubovi zavrseni koji cine dobar deo betonskih radova dok se obostrano rade glavni rasponi i jedna strana u celoj duzini skoro pa je gotova.
 
Ako je samo most u pitanju, evo šta su rekli sami kineski inženjeri pre dva meseca:

08.08.2013.

Kineski inženjeri su rekli novinarima na gadilištu da je do sada od svih predviđenih radova na mostu zavrešeno oko 56 odsto.

Glavni inženjer zadužen za taj projekat, Li Ke, rekao da se radovi na mostu obavljaju planiranom dinamikom, i da će kompanija CRBC završiti gradnju tog objekta u skladu sa predviđenom dinamikom i standardima.

B92

Tada niko nije pominjao kašnjenje. :dil:
 
Mislim da je neko skoro gledao film "Wag The Dog" (Ratom protiv istine).

Stanley Motss: The President will be a hero. He brought peace.
Conrad 'Connie' Brean: But there was never a war.
Stanley Motss: All the greater accomplishment.
....
Conrad 'Connie' Brean: And it's most certainly NOT about the B-3 bomber.
John Levy: There is no B-3 bomber.
Conrad 'Connie' Brean: [Knowingly] I just said that! There is no B-3 bomber. I don't know how these rumors get started!

Tako je i sa kašnjenjem na izgradnji mosta

- nećemo dozvoliti da Kinezima da kasne sa mostom
- ali Kinezi ne kasne sa mostom
- pa kada im nismo dozvolili...
 
Igor":3eirrw8g je napisao(la):
Veliki Vracar":3eirrw8g je napisao(la):
Борчанац":3eirrw8g je napisao(la):
Прво.
Ако нису ажурирали...жали се Игору ако смеш :p

Не смем. Опасан је човек.

:grand:

Ne bih da se cenkam ali kako vam se cini procena na nekih 65% koje sam sada stavio. Prakticno su svi stubovi zavrseni koji cine dobar deo betonskih radova dok se obostrano rade glavni rasponi i jedna strana u celoj duzini skoro pa je gotova.


Поштено!
Две трећине је реална процена и рок може да се испоштује. Сигуран сам да може и испред да се иде, али нема ни потребе. Чак и ако се касни није смак света, стићи ће већ. Пре пар година се нисмо ни надали овом мосту.
Само да се медијске игре рокова не настављају :bash:
 
@suvi genije sa SCC na temi o Mostovima.

Nasim glupostima nema kraja!
Most Zemun-Borca napreduje dobro i sigurno, uskoro ce konstrukcijski biti premoscene obe obale, i on ce, vrlo verovatno, biti gotov u ugovorenom roku, a to je kraj sledece godine.
Nazalost, ima i nastavak- izgradnja pristupnih puteva ce kasniti najmanje godinu dana! Banatski deo sporo napreduje (treba zavrsiti sve one sline petlje), a zemunski nije ni zapocet- tako da su nasi azijski prijatelji ponudili da nam za neku smesnu cenu oni to zavrse, kad su vec tu, da ne stoji gotov most, na koji ne mozemo na cetiri tocka.
__________________

Da li neko zna nesto vise o ovome? Ja sam ga pitao. Cekam odgovor.
 
Jedan pogled iz pticije perspektive na deo trase puta sa one strane Zrenjaninskog puta :gobb:

(slika je manja, posto nije kao proletos planski slikan napredak radova, vec je samo deo slike sa skakanja iznad L.Jarka)
 
Кад видим задњи пост да је оставио Тешке, увек се обрадујем! +


Чак се на слици види и мостовска конструкција на врху језера велико блато, на слици крајње лево код воде.
Види се и да је преосталих 5-6километара кроз брисан простор остало, нек дигну мало цену за оранице и заврше са тим спорним деловима. Уз Земунску страну од 1-2км, само је ово без радова.
 
Rampa.. vise se ne moze prici do ivice
lyev.jpg


Stub 3 izliven
fobw.jpg


Betoniranje i na zemunskoj strani
zrc1.jpg

1xib.jpg
 
Ваљда ограда није померена због клизишта. Надам се да ће се део испод ове бетонске конструкције утврдити. Неког померања тла је већ било.
 
Otidoh juče jer ne stigoh u nedelju.

Nažalost, svetlo je bilo koliko-toliko ok, al' zato neka vlaga što je ubijala... za sve pare. Sa fotkama nisam baš 100% zadovoljan, tako da ću sigurno u narednim nedeljama ponoviti fotkanje. Neke su morale biti hdr, jer drugačije nije moglo (prejaka vlaga i direktno Sunce).

Inače, upoznah i još jednog biciklistu - Ratka. Dođoh tamo i vidim čovek pokazuje nešto. Stanem pored njega, a on objašnjava kinezu (vozaču kamiona) da mu je nešto ispalo. Tu malo popričašmo i shvatih da je došao sa istim ciljem kao i ja - da vidi kako napreduju radovi. Napravih par fotki i predložih mu ako hoće da mnom da se promuvamo kroz kubike i dođemo do Dunava gde je bolji pogled. Popričašmo usput o raznim društveno-životnim temama i mogu reći - dobar neki čovek koji zaista razumno razmišlja. :)

Da ne dosađujem dalje. Ima ispod fotki i jednog kratkog video klipa. Kvalitet videa je takav kakav je, al' služi svrsi (rekao bi').

Inače, još jedna stvar. Na ostrvcetu odma' pored lokacije izgradnje mosta (uzvodno) se nalazi dooosta pasa (u boksovima i vezanih, možda ih ima i puštenih). Dosta su glasni, verovatno gladni i/ili žedni... i ne znam koja je fora sa time. Pa sam razmišljao da prijavim ja ovo Veterini Beograd? Da l' mogu da reaguju i ispitaju stvar?



Pogled na glavni raspon by dzonihsv, on Flickr


Pripreme za asfaltiranje by dzonihsv, on Flickr


Pogled na most (Zemun u pozadini) by dzonihsv, on Flickr


Ide ovo lepo... by dzonihsv, on Flickr


Već se naslućuje kako će most izgledati by dzonihsv, on Flickr


Pogled iz pravca Kovilova by dzonihsv, on Flickr


Sa druge strane... by dzonihsv, on Flickr



[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2fykz5YeEdY[/youtube]
 
Odlične slike, dzonihsv! Zaslužen plus.

Izgleda da su počeli asfaltiranje pristupnog puta mostu sa borčanske strane.

10297025515_c820b6bd60_o.jpg
 
Hvala ljudi. :)

Što se asfaltiranja tiče, moguće je. To mi reče lik sa kojim sam vozio, da asfaltiraju, al' dok ne vidim svojim očima (sa fotke ne raspoznajem baš), nisam hteo ništa da pominjem.
 
Rekao bih da se na slici iza valjaka vide finišeri za asfalt.
 
Na osnovu slika dzonihsv vidi se da su Kinezi spojili prefabrikovanim gredama stubove 21 i 22 kao i 29 i 30. Takodje su izlivene prefabrikovane grede za vezu od 27 do 29 para stubova tako da ostaje da se izliju stubovi i 28 i postave već gotove grede. Znaci da će uskoro početi i izlivanje ploča gornje konstrukcije od stubova 21 do 30. Sledi prebacivanje pokretne skele na deo mosta ka Zemunu i nastavak sa izlivanjem segmenata. Dobar napredak u poslednjih mesec dana.
 
Па пошто су изгледа убрзали на свим фронтовима, вероватно ништа.

Одлични кадрови Џонија и Борче011, радост и плусеви...
 
Vrh