Šta je novo?

Severna Tangenta, Most Zemun - Borča

Po mom misljenju radovi odlicno napreduju, i ne ocekujem nikakva znacajnija kasnjenja na potezu od Zemuna do Zrenjaninskog puta.
Po meni, prica o kasnjenju ima vise politicku pozadinu...
 
Па наравно да прича има само политичку позадину, јер је као "наводно" кашњење, а касније да кажу ето натерали смо их да заврше на време и у року, требало да послужи дс-у као адут за изборе.
 
Јел то клиника Анлаве има неки уговор са кинезима или градом, кад је њихово возило на грађевини, због повређених радника или сличног ? На задњој Маркус Вулфингеровој слици, се види део њиховог возила.
 
Pa ja mislim da je to bilo neko rashodovano vozilo koje su koristili kao prevozno sredstvo, a ko drugi nego pripadnici romske nacionalnosti
 
Види, види, модернизовала се наша национална мањина, сад под плаштом хитне помоћи, сирене, ротације, "иду и скупљају" секундарне сировине :lol: !
 
Kineska firma sabotira izgradnju mosta Zemun - Borča da bi zaradila milione od penala

Boris Vuković | 18. 10. 2013. - 21:25h | Foto: A. Dimitrijević | Komentara: 0
Kineska kompanija CRBC sabotira i ucenjuje firmu “Ratko Mitrović”, podizvođača radova na izgradnji mosta Zemun - Borča, tako što ne plaća završene radove i čini sve da uspori izgradnju, kako bi domaća firma probila rok, a kineska kompanija naplatila odštetni zahtev od Srbije zbog kašnjenja, ali i dobila još novca iz kredita.

Na sastanku u prostorijama kineske kompanije “Čajna roud end bridž korporejšen (CRBC)” prošle nedelje, firma “Luj Beržer” koja vrši nadzor radova na izgradnji mosta, utvrdila je da će preduzeće “Ratko Mitrović” izgraditi deonice u vrednosti od 89,98 miliona dolara, dok će za te radove od kineske firme, izvođača radova, naplatiti 55,33 miliona dolara.

Sa druge strane, kineska kompanija CRBC izvešće radove vredne 77,83 miliona dolara, a naplatiće od kineskog investitora 130,8 miliona dolara - navodi “Luj Beržer”.

Nakon sastanka, inženjeri preduzeća “Ratko Mitrović” napravili su detaljan izveštaj o izgradnji mosta.

- Pošto se projekat finansira iz kredita koji je dobijen od kineske Eksim banke, sistemom da se radovi plaćaju samo kineskoj firmi, a ne srpskom podizvođaču nanosi se šteta Srbiji koja se na ovaj način zadužuje i plaća kamatu za radove koji nisu izvedeni. S druge strane, oštećena je srpska privreda, jer se neplaćanjem podizvođaču zaustavlja ceo lanac domaćih firmi koje učestvuju u projektu i koje same finansiraju gradnju. To znači da Srbija finansira firmu CRBC - navode u “Ratku Mitroviću”.

Đilas: upozoravao sam na bahatost

Dragan Đilas, gradonačelnik Beograda u tehničkom mandatu, pre samo mesec dana ukazivao je na podatak da CRBC traži dodatnih 19 miliona evra i pomeranje roka za još šest meseci.
- Mi naravno nećemo da platimo ništa i tražimo da bude u roku, jer ako kasne, moraće da plate penale - rekao je Đilas, i dodao da domaće firme poštuju rokove, a da Kinezi kasne, kao i da je Grad angažovao kompaniju “Luj Beržer” koja nadzire radove.

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/4134 ... -od-penala
 
Скоро сам сигуран да лажу. ЦБРЦ једноставно није пилићарска фирма док Ратко Митровић то јесте.Фирму држи један жути партијски пацов који има практично монопол на инфраструктурне послове у Београду и који је на тај начин ојадио грађане за десетине милиона евра.
 
Delija":1cvovh3a je napisao(la):
Скоро сам сигуран да лажу. ЦБРЦ једноставно није пилићарска фирма док Ратко Митровић то јесте.Фирму држи један жути партијски пацов који има практично монопол на инфраструктурне послове у Београду и који је на тај начин ојадио грађане за десетине милиона евра.

A ko drži “Luj Beržer”?

Ne stajući ni na jednu stranu, samo primećujem da su Kinezi insistirali da oni obavljaju i nadzor. Iz kog razloga? Nisu ni oni ništa manje "žuti". Ne deluju mi skroz čisti, a izgleda da su počeli da pokazuju pravo lice.
 
A ko drži “Luj Beržer”? isti je obavljao nadzor na mostu na adi ko li ga je tad izabrao navodno grad na tenderu
 
blagoje":35n0d02s je napisao(la):
Delija":35n0d02s je napisao(la):
Скоро сам сигуран да лажу. ЦБРЦ једноставно није пилићарска фирма док Ратко Митровић то јесте.Фирму држи један жути партијски пацов који има практично монопол на инфраструктурне послове у Београду и који је на тај начин ојадио грађане за десетине милиона евра.

A ko drži “Luj Beržer”?

Ne stajući ni na jednu stranu, samo primećujem da su Kinezi insistirali da oni obavljaju i nadzor. Iz kog razloga?

Па вероватно да партијски пацов не би млатио на незаконит начин милионе као што је млатио на пилону и још неким деловима УМП-а преко своје друге фирме МБА.
 
Delija ,ubrzo će neki instant forumaši da ti okarakterišu tvoj posta kao "ostrašćen""tabloidni" i sa "zlom namerom",to je sada postalo popularno,kada nemaju drugu argumentaciju da iznesu.. :kafa:
U najboljem slučaju dobićeš i ličnog lektora.. :wink:
 
Delija":gp7qise9 je napisao(la):
blagoje":gp7qise9 je napisao(la):
Delija":gp7qise9 je napisao(la):
Скоро сам сигуран да лажу. ЦБРЦ једноставно није пилићарска фирма док Ратко Митровић то јесте.Фирму држи један жути партијски пацов који има практично монопол на инфраструктурне послове у Београду и који је на тај начин ојадио грађане за десетине милиона евра.

A ko drži “Luj Beržer”?

Ne stajući ni na jednu stranu, samo primećujem da su Kinezi insistirali da oni obavljaju i nadzor. Iz kog razloga?

Па вероватно да партијски пацов не би млатио на незаконит начин милионе као што је млатио на пилону и још неким деловима УМП-а преко своје друге фирме МБА.
Делија, не мораш баш на сваком посту да машеш својом партијком књижицом СНС-а, и да нас засипаш мржњом према ДС-у и Ђиласу (не, нисам никада био члан ДС-а или неке друге странке). Уосталом они које највише мрзиш су највише допринели изградњи Београда, који се у последњих 10 година изградио више него у претходних 30. Знам да те боли што Вучић, твој нови слоба и тито, није и никада неће учествовати у стварању тако великих пројеката.

Луј Бержер је велика 60 година стара америчка фирма која се бави инжењерингом, пројектовањем, саветовањем у своим областима изградње. http://www.louisberger.com/

Нормално да би кинези волели да обављају надзор, тако би могли да ''пажљивом анализом'' утврде да су они у праву. НИГДЕ У СВЕТУ ФИРМА КОЈА ИЗВОДИ РАДОВЕ ИСТОВРЕМЕНО ОБАВЉА И НАДЗОР.
 
Ahhahha,Delija šta sam ti rekao.. :laugh: :lool: "seješ mržnju".
 
Можда је овдашњи луј бержер само франшиза у рукама "домаћих".

Извођач и надзор да су исти то је као "кадија те тужи - кадија ти суди". Макар и да су другачије фирме не би смеле да буду кинеске јер не знамо њихове односе тамо.
 
vladanc

Polako sa optuživanjem, svež si forumaš.

Najveći procenat starih forumaša su politički neutralni a Delija je jedan od njih. Ako ne podnosi Đilasa, i DS, kao i ja /najradije bih voleo da na sledećim izborima ne pređu cenzus bag** žuta beskičmenjačka/, to ne znači po automatizmu da je SNS-ovac.

Zar u našoj sredini zaista ne možeš da budeš iskreno protiv nekoga a da te ne etiketiraju kao "suprotni tabor".? To je i najtužnija karakteristika našeg društva.
 
stf":szsrlhbw je napisao(la):
vladanc

Polako sa optuživanjem, svež si forumaš.

Najveći procenat starih forumaša su politički neutralni a Delija je jedan od njih. Ako ne podnosi Đilasa, i DS, kao i ja /najradije bih voleo da na sledećim izborima ne pređu cenzus bag** žuta beskičmenjačka/, to ne znači po automatizmu da je SNS-ovac.

Zar u našoj sredini zaista ne možeš da budeš iskreno protiv nekoga a da te ne etiketiraju kao "suprotni tabor".? To je i najtužnija karakteristika našeg društva.
свеж сам ко роса у подне, овај форум пратим редовно од оснивања, једино што нисам много коментарисао само ми је сада досадило да читам оволико лупетање и пресеравање. Извини можда је делија и коштуницин. што се тиче политике, свакако би ови што им празилук из носа вири боље водили град и то право у катастрофу. за разлику од вас двојце и још 50% срба ја добро знам шта се догађа на републичком нивоу.
 
A nije ti palo da nije ničiji? Ili je to nemoguće po tvom pojimanju našeg društva. Zar smo toliko oboleli da ne postoji više neutralna kritika.

Zamisli, može se ostrašćeno kritikovati jedna politička opcija, a ne pripadati suprotnoj.
 
vladanc":25q7qfon je napisao(la):
Луј Бержер је велика 60 година стара америчка фирма која се бави инжењерингом, пројектовањем, саветовањем у своим областима изградње. http://www.louisberger.com/

Нормално да би кинези волели да обављају надзор, тако би могли да ''пажљивом анализом'' утврде да су они у праву. НИГДЕ У СВЕТУ ФИРМА КОЈА ИЗВОДИ РАДОВЕ ИСТОВРЕМЕНО ОБАВЉА И НАДЗОР.

Druže, bilo je dovoljno samo ovo da napišeš (samo bez CapsLocka - u internet komunikaciji se to tumači kao vikanje). Ovako ceo prvi deo tvog posta skreće temu sa onoga što bi trebalo da bude suština - tako da umesto da pričamo o izgradnji mosta, rokovima, nadzoru, Kinezima i Luj Beržeru, tema je u opasnosti da skrene u dnevno-političko blato ;)
 
Covece, sta ce tek biti ovde kad krene kampanja za izbore u Beogradu... :(

Inace postoji vise vrsta nadzora i ako nisu svi ovi zakonom obavezni. Postoji nadzor koji imenuje projektant, i prati da li se sve gradi prema projektu - projektantski nadzor, nadzor izvodjaca radova (u velikim kompanijama imaju poseban tim za nadzor), kao i nadzor investitora kojeg on sam bira i duzan je da:
- stiti interese investitora
- prati i proverava kvalitet izvodjenja radova
- prati primenu propisa, standarda, tehnickih normativa i normi kvaliteta
- vrsi kontrolu kvaliteta materijala koji se ugradjuje
-vrsi kontrolu da li je izvodjenje objekta u skladu s odobrenom tehnickom dokumentacijom
- vrsi kontrolu primene mera zastite zivotne i radne sredine
- prati dinamiku gradjenja

Louis Berger nije mala i nestrucna kompanija, cak naprotiv.
 
Ahahah sit se nasmejah sprdnji, kao 2012 kaze da ce se ubrzo javiti instant forumash da pljuje i gle cuda, lik se javlja posle pola sata sa dugackim postom na cirilici a zatim se ponovo javllja 2012 posle 5 min i kao: sta sam vam rekao, show :lool:
Sry za offtopic, nisam mogao da se suzdrzim da ne zapljeskam predstavi :mrgreen:
:kafa:
 
vladanc. Изгледа да ипак слабо пратиш овај форум јер у супротном би знао да ја имам прилично радикалан став по питању политичке опредељености:

- Свако ко искрено симптише било коју странку је глуп,наван или има материјалне користи од чланства у истима из простог разлога што су се све странке изређале на власти и све су доказано лоповске и суштинси антидржавне и антинародне.

И још нешто,пошто си се јавио овде да нам причаш о партијама а не о пројекту или макар о мутним радњама око њега ти или баш слабо пратиш форум или искрено симпатишеш неку од странака.

Иначе,најсрећнији бих био када би кредитор ангажовао независни надзор но то једноставно не иде тако када су у питању кинеске компаније. Не само да су другачији обичаји пословања већ и политички и економски систем. У том светлу као и околностима српског корумпираног грађевинарства,сматрам да је надзор кинеске грађевинске компаније друго најбоље решење.
 
Српско корумпирано грађевинарство испада полако невинашце, у односу на (не)пилићарске поштењачине са друге стране и заједничке политичке менторе.
Никако да научимо, где су ствари без механизама контроле, свако ће воду (паре) на своју воденицу да вуче. Криви су за сву прашину, наши потписници договора. Зар нема уређене динамике исплате нашим фирмама? Мора да буде неког реда у нашој кући, а не да нас весла свака шуша, па да им још држимо страну. А кинезе бих стиснуо брутално. Чак и отерао без динара ако у уговору нађем и најмањи пропуст. Једина брига ми је добробит домаћих фирми и државе, дунђери из азије ме не занимају, ако неће поштено да раде, показао би им излаз.
Док не изађе све на видело, није ми логично толико држање до тога да су кинези чисти, а све говори супротно.
 
Шта говори супротно?

Испоставило се да је кашњење лаж,барем што се тиче кинеског дела посла.

А мени разум не дозвољава да не прихватим са резервом оглашавање корумпиране грађевинске фирме преко корумпираног страначког гласила какав је Блиц или било које друге новине.
 
Vrh