Šta je novo?

Severna Tangenta, Most Zemun - Borča

Добисмо и нову БГ:валуту.

0.3 Дјиласа му дође 30 Мркоња?
 
неее нее, 1 Ђилас је 3,3 Мркоње

зато је мост на ади прозван "3 у 1"
 


Ovo su slike sa prvog kanala,neki ga znaju kao kanal "vizelj".Rade se temelji za most preko njega.Poslove obavlja "geosonda" i "ratko mitrović".U pozadini druge slike se vidi zrenjaninski put.Udaljen je oko 700 metara.Idući ka samom mostu,mogao sam da primetim da su skoro svi propusti za vodu završeni.Na drugom kanalu se izlivaju stubovi mosta,koji će biti oko 33 metra.Čuo sam na gradilištu da naši moraju do kraja septembra da izbiju na Zrenjaninski put.Čuo sam takođe,da su počeli radovi kod Pančevačkog puta,tačnije na mostu preko pruge.To je onaj most,koji je čini mi se oko 500 metara dužine.
 
drum1":2p2kxq0e je napisao(la):
неее нее, 1 Ђилас је 3,3 Мркоње

зато је мост на ади прозван "3 у 1"

Znaci nesto kao metri i stope :mrgreen:
Mrkonjic je jos u "imperijalnim" jedinicama a i dalje ceka da mu se imperatorka vrati iz Moskve. A JUL je i stof merio na lakat a naplacivao metar, pa mu valjda ostalo...

No sta cemo sa Oliver-Dulumima? I gde je tu Veljalj?
 
Ima li kakvih vesti sa gradilišta? Jesu li počeli Kinezi da "šaluju" glavne stubove i jel počela ona klizna skela da "putuje" duž stubova? Ajmo ko je najbliži.. :mrgreen:
 

Evo slike sa zrenjaninskog puta,u pravcu Pančeva.

Takođe.U daljini se vide geometri kako postavljaju kočiće.

Još jedna sa zrenjaninskog puta ka Pančevu.

Evo jedne slike sa Zrenjaninskog puta,u pravcu ka mostu Zemun-Borča.U daljini se može videti dizalica kod prvog kanala.Slike sa tog mesta se nalaze u prethodnom postu.I ovde grupa geometara postavlja kočiće.Tako da možemo zaključiti,da će pristupna saobraćajnica,mosta Zemun-Borča,uskoro preći Zrenjaninski put.

Evo jedne slike sa drugog kanala.Stubovi su već poprilično porasli.


Detalj stuba mosta na drugom kanalu.

Drugi kanal.

Stubovi se sa ove strane mosta Zemun-Borča privode kraju.U pokretnom kalupu je veoma živo.Dizalica ubacuje armaturu.Pretpostavljam da će uskoro početi izlivanje prvog segmenta.

Ovde se prave fabrikovane betonske grede,koje će se ugrađivati na ovaj deo sa širim stubovima.



Čini mi se da niču još dva stuba u vodi.Čini mi se i da ima neka velika narandžasta dizalica u pozadini.Tek sam je sad primetio.


Dizalicom ubacuju armaturu u pokretni kalup.Nadam se da će uskoro kalup da bude stvarno "pokretni".



 
Odličan prikaz trenutnih radova na borčanskoj strani. Svaka čast na trudu. Ostaje žal zbog nemogućnosti slikanja trenutne situacije na samoj reci. To izgleda samo Gizmo može da uradi.
 
Nekoliko novih slika sa zvaničnog sajta izvođača radova (http://www.crbcserbia.com):


phoca_thumb_l_05sep2012.jpg


phoca_thumb_l_04sep2012.jpg


phoca_thumb_l_02sep2012.jpg


phoca_thumb_l_06sep2012.jpg


phoca_thumb_l_01sep2012.jpg
 
Ovo nije bilo bas trivijalno izvesti, ali, vredelo je, posto sada imamo i slike sa uzvodne strane mosta. Svaki stub je pokriven sa bar dve slike, onoliko jasne koliko je to bilo moguce u zavisnosti od ugla pod kojim se moze videti sa jedne ili druge obale. Numeracija stubova je ona koju je okacio Blagoje (http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=202208#p202208)

Tacka gledišta :)

IMG_2297.jpg


Opsti pogled

IMG_2347.jpg


Stub 12

IMG_2321.jpg

IMG_2322.jpg


Stub 11

IMG_2264.jpg

IMG_2267.jpg


Stub 10

IMG_2350.jpg

IMG_2280.jpg

IMG_2281.jpg

Ovde se vidi ne samo stub 10 sa Zemunske obale, nego SVI stubovi - ovi do reke tacno po vrhovima.
IMG_2113.jpg

Dve grupe stubova nemaju isti nagib. Takodje, lepo se vidi da donji nivo oplate ide tacno po vrhovima blizih stubova.
IMG_2114.jpg


Stub 9

IMG_2270.jpg

IMG_2351.jpg


Stub 8

IMG_2271.jpg

IMG_2352.jpg


Stub 7

IMG_2353.jpg


Stub 6

IMG_2354.jpg

IMG_2355.jpg


Stub 5. Levi, Borcanski, stub glavnog raspona.

IMG_2356.jpg

Pogled sa Zemunske obale. U prvom planu je privremena platforma za stub broj 5. Iza njega se vide i ostale sa leve strane glavnog raspona.
IMG_2107.jpg


Stub 4. Desni, Zemunski, stub glavnog raspona.

IMG_2104.jpg

IMG_2105.jpg

Pogled na stub 4 sa Borcanske strane.
IMG_2359.jpg


Stub 3

IMG_2103.jpg

IMG_2128.jpg


Stub 2

IMG_2101.jpg

IMG_2130.jpg
 
Bravo Zuma! Sve pohvale za uloženi trud i odlične slike. Lepo se vidi izvedena armatura za treći stub u vodi (stub 9). :kk:
 
Bravo Zuma majstore!! :kk:
Za tebe veliki trud, a za nas veliko zadovoljstvo! Hvala ti puno! :D :vops:
 
Vrlo lepa foto repotaza j e d i n o g zivog mega gradilista , sva ostala su uklasi polu zivih :kk: :) :kk:
 
Ima li plana da se veže pančevački mosi i novi kineski, lokalnom saobraćajnicom koja bi isla paralelno sa nasipom ??
 
nmilic":1mtzwbnm je napisao(la):
Ima li plana da se veže pančevački mosi i novi kineski, lokalnom saobraćajnicom koja bi isla paralelno sa nasipom ??
Ni meni nije jasno da to nije cak ni u planu . Mislim da bi dobar deo saobracaja iz Zemuna ka Karaburmi i Mirijevu , a i obrnuto , isao bas tom saobracajnicom . Ovako ce zbog duzine obilaska preko Banatske strane ljudi opet ici na Brankov most pa u Despota Stevana . Nemam predstavu o kolikom obimu saobracaja je rec , ali mislim da nije zanemarljiv
 
Vrh