Šta je novo?

Severna Tangenta, Most Zemun - Borča

@weseli

Bilo je nekoliko čl. BB koj su se najavili da ce pratiti napredovanje gradilišta, valjda im je hladno sada. . . .
radovi baš lepo napreduju ,
+ 1 :) za sličicu
 
Cela jesen pa i zima niskog vodostaja
mogla je da se iskoristi za lakše uređenje BG priobalja
kao što je odvoženje raznog dugogodišnjeg rečnog nanosa i đubreta ,
produbljivanje i odmuljavanje - čišćenje postojećih kanala itd i td.. . .
Ti kanali direktno utiču kasnije na uređenje pristupnica i dr.
upravo i za taj most. -
 
boca-ica":166s9c6s je napisao(la):
@weseli

Bilo je nekoliko čl. BB koj su se najavili da ce pratiti napredovanje gradilišta, valjda im je hladno sada. . . .
radovi baš lepo napreduju ,
+ 1 :) za sličicu

Eh, kad bi ja gledao na hladnoću, bajs bi mogao odma' u šupu da ostavim. ;)

Nego, na nasipu je sad blato do kolena, pa čekam odgovarajuće vreme. Idealno bi bilo kad bi vikendom bio lep dan, jer tad imam najviše vremena... al' da ne izvoljevam.

PS: Fotka od prošle godine (nasip kod Crvenke), tako je i sada (bio>video).

 
@dzonihsv
tvoj doprinos je jako veliki ovoj temi
a konkretno mislio sam na čl. koj stanuju na N.Galenici
realno, lične obaveze svakog od nas su samo povećane u ovom vremenu
tako da je i manje i vremena za BB . . . . :(
 
miki_ns":3okfavs4 je napisao(la):
vucko":3okfavs4 je napisao(la):
Jeste,bas se setim da su nam to pominjali kao zanimljivosti profesori mehanike.Znas li Sizife,kako se zove ta pojava?

Koliko ja mogu da pokapiram ciljate na Koriolisov efekat. Ovaj efekat se ispoljava kod inercionog kretanja u rotacionim referentnim sistemima. Kako se zemlja rotira, svako inerciono kretanje (koje po pravilu teži da bude pravolinijsko) je u suštini zakrivljeno zbog rotacije referentnog sistema. Koriolisov efekat vidljiv je primarno na kretanje vode i gasova tj. u slučaju cele Zemlje - vetrova. Na severnoj hemisferi sve teži da skreće udesno, a na južnoj ulevo.
U ovom slučaju (razlika visine obala) to bi moglo da znači da je ovo uslovljavalo da vrtloženje vode u reci uvek taloži nanos na južnoj obali Dunava.

Mislim da efekat "posrtanja" udesno (ulevo na juznoj polulopti) zavisi od pravca u kome se kreces. Najjaci je kad ides direktno na jug ili sever. I Nil i Dunav (tamo gde tece bas na jug) tako neproporcionalno potkopavaju desnu obalu koja je u slucaju Nila istocna a u slucaju Dunava zapadna. Ali tamo gde se ide istok-zapad tog asimetricnog efekta potkopavanja obala valjda nema.
 
Boca-Ico, čim na ovoj strani počnu nekakva dešavanja bićete obavešteni. Ne brini. :gobb:
 
Napreduju radovi na mostu Zemun - Borča
30. Decembar. 2011

mostkineski30122011.jpg

Osam meseci od početka izgradnje mosta Zemun - Borča nad Dunavom već se vidi rezultat.

Međutim, to što se nad rekom nadvija, nije glavni već pomoćni most s borčanske strane dužine 780 metara, dok će isti takav sa zemunske biti dug oko 200.

Oba pomoćna mosta grade se da bi se s njih, u paralelnoj ravni, gradio glavni most koji će spojiti Zemun i Borču.
Izvor: Studio-B


Zanimljiva slika... bilo bi dobro videti ovu konstrukciju i iz nekog drugog ugla...
 
Srećna Nova godina svima!

Dok se pola Beograda sjatilo do mosta na Adi, ja sam se sjati' do mosta Zemun-Borča. Nekako se psihički spremih za blatnjavanje i krenu'. Laganica preko nasipa, nigde nikoga - uživanje. Tamo na mestu izgradnje takođe slabo koga vido'. Bilo je par kineza, par ''haj, haj (engl. hi)'' razmena reči i to je to. I da ne zaboravim, cenim da se ovaj privremeni most mnogo bolje vidi sa zemunske strane, no sa banatske. Ako niko ne bude fotkao odatle u roku od jedno nedelju dana, onda ću ja čim mi stigne novi par guma (za bajs).


Pogled na kineski kamp, sa nasipa kod Borče.


Panorama kineskog kampa (sad se kao bolje vidi kad je lišče opalo).


Pogled na kamp i deo gradilišta (pogled ka Kovilovu).


Pogled na kamp i deo gradilišta (pogled ka Crvenki/Borči).


Cevke, tj. šipovi za nabijanje.


Bliži kadar tih ''cevki''.




Privremeni most. Po nekim mestima u Srbiji okakav tip mosta je i glavni. :)


Privremeni most, slika 2.


Privremeni most i pravljenje temelja za glavni.


Pauza, smena ili kraj radova za danas - nešto jeste. ;)


Nabijač šipova.


Pogled na zemunsku stranu i na kraj (za sada) privremenog mosta.


Pogled na zemunsku stranu i na kraj (za sada) privremenog mosta - slika 2.


Duž privremenog mosta.


Duž privremenog mosta - slika 2.



Toliko, za sada. Pozdrav!
 
Све најлепше свима у Новој 2012. години, пре свега пуно здравља.

Џони, браво за слике, велики укњижени плусићћћ. Значи мало те ипак попустила љутња од задњег пута кад ти нису дозволили да сликаш напредак радова. Без бриге, то полако пролази (љутња).
 
То је то. Свака част, све речи упрете у МостНа Ади а овде лепо слике с градилишта Кинеза. Свака част Џони. Иако сам ја, маторо говдео мало попио, плусеве видим, начи плушччина ко враата :kk:
 
Džoni, hvala puno za trud!

Stvarno, trebalo bi postaviti kameru na gradilištu.
Pa imamo privremeni most do pola Dunava, a i ne znamo za to!
Da li ima neki neko mesto u samom Zemunu sa kojeg mogu da se naprave snimci? Sa same obale?
 
@dzonihsv

Da li su krenuli da prave privremeni most sa Zemunske strane?
 
Hvala ljudi!

@Trialin

Na toj strani nikakvu novu ''skalameriju'' nisam video.

Kad malo otopli i kad se blato stvrdne, znam još par prilaza obali odakle se može fotkati, pa će (nadam se) biti i fotki ka bočnoj strani mosta.
 
Veliko hvala Dzoniju! Priznajem da ovo gradilište izgleda manje "fancy" nego ono kod Ade (mada su i sa Ade slike u početku bile ovakve), ali važno je da se radi! Mislim da nas vreme malo zavarava, ipak ide zima i sneg, pa ja očekujem zastoje u napretku na svim gradilištima, a tek od februara i marta da se krene vidljivo dalje...
 
Super covece!!!Bravo,bravo,bravo!

Posebno mi je ova fotka dobra jer se vidi koliko je obala u Zemunu visa

privremenimost8.jpg


Sto se tice radova,mislim da sa strane zemuna ako je verovati onoj tabli ne pocinju sve do septembra ili kraja 2012 godine.
 
Odlične slike!

Sada samo čekam dan kada će prekinuti radove na dva dana da Beograđani prošetaju privremenim mostom sa koga će se graditi glavni most koji povezuje Zemun i Borču :laugh:

Šalim se malo. Dobar je osećaj gledati izgradnju mostova (množina, jbt) u Beogradu. Jedva čekam da se i ja fotografski aktiviram kada počne izgradnja našeg dunavskog mosta.
 
Postoji jedno odlicno mesto, doduse uzvodno je i sa zemunske strane ali mislim da je perfetkno za uvid u napredak. U pitanju je Govedji brod, obecavam snimke.
 
Homer Jay":1vaemzbx je napisao(la):
Odlične slike!

Sada samo čekam dan kada će prekinuti radove na dva dana da Beograđani prošetaju privremenim mostom sa koga će se graditi glavni most koji povezuje Zemun i Borču :laugh:

Šalim se malo. Dobar je osećaj gledati izgradnju mostova (množina, jbt) u Beogradu. Jedva čekam da se i ja fotografski aktiviram kada počne izgradnja našeg dunavskog mosta.

Pa ne mogu to ovi iz DSa, to ce mozda kad se promeni vlast ;)

Mada su se i Toma i SPS nesto kao EU-ropeizirali, jedino da dodju vadikali pa da onda bude svaki dan izvestaj sa mosta. No izvestavali ili ne, mislim da ce biti impresivno kad se Kinezi razmasu i krenu glavni radovi, svaki projekat pocinje prilicno minimalisticki sa istraznim radovima i pripremom.
 
Verujem da ce otvaranje ovog biti u decembru 2014 sa svim pristupnim ako bog da. Jer mi deluju manje komplikovano od ovih na adi.

Zna li neko sledece:

Kad se zavrsava pomocni most?
kad pocinje izgradnja novog mosta?
Kad izgradnja prsitupnih?
 
Izgradnja saobracajnice od mosta do Zrenjaninskog puta/ oktobar 2011-decembar 2012

Sta je sa tim? zna li neko?
 
Vrh