Šta je novo?

Severna Tangenta, Most Zemun - Borča

Opet stativa danas. :)

Bio tamo, obezbeđenje po fazonu ''trte-mrte opasan sam, prebiću te ako me pogledaš'' (a sveukupno manji od mene za jedno 30%), plus ja sa ortakom i pitam ''Poštovanje, može da se slika?'' i pokažem na privremeni most. Kaže da ne može. Pitam zbog čega? Kaže opet ne može. Ja, kako to ne može, nema nigde nikakav znak zabranje fotkanja, niti išta slično. I dodam, ako mi službeno lice kaže da ne slikam jer ometam, ja neću slikati. Te on meni, 'oćeš da zovem službeno lice, tj. policiju? Ja reko, 'aj zovi, ne žurim nigde. Te se on tu nešto komeša i pokaže mi na tablu gde piše da se za sve informacije trebam obratiti upravi gradilišta (rade samo radnim danima od 08.30-15.30h, a hvala bogu niko drugi osim njih ne radi po sličnim satnicama, pa informacije možeš da dobiješ na kukovo leto). Uz to, dodade mi da mogu pogledati fotke na sajtu (ne reče kojem) ili u novinama. Da sam hteo da gledam Đilasa i kompanjone, mogu da upalim TV na 5 minuta u bilo kom dobu dana.

Ako neko hoće da fotka, nek' zna da slika kinesku vojnu bazu, a ne most. ;) Al' u principu, iz svega ovog a izvlačim da su se kinezi ''ušiplali'' da će doći Romi da im marnu kran od 70 tona.

PS: I da, krenuli su da popunjavaju stubove koji će držati glavni most.

P.P.S: Neću više da pokušavam. I ćorava koka kad-tad zrno ubode, u mom slučaju, shvatiti kad bataliti borbu sa vetrenjačama.
 
^Zemun preko puta kliče: Ne pričaj sa njim .....!!!! Ali ti si The Good Guy :)

Trebao si ti njemu da kažeš da slike borčanske strane mosta ljudi mogu da vide na netu samo zahvaljujući tebi i da on treba da poseti beobuild.rs da bi se više informisao …

A ako im Romi deknu 70 t težak kran, evo ja skupljam dobrovoljne priloge da kupe novi … `~!@#$%^&*()
 
@dzonihsv
šta si očekivo , ideš biciklom a ,,gepek,, prazan ?
,,krmača,, je čudo - a ako je mlađi i coca-cola od 115 din otvara ki kalauz :p
zar ce te takve sitnice obeshrabriti , kako bi tek sa buldužerom izašao na kraj :laugh: :lool: :laugh:

evo odmah unapred + 1 :)
za naredni pokušaj :)
 
@nova
Hvala al pre bi bilo
u odnosu na moje godine , onaj iz ,,kupusa,, zbori :laugh: :lool: :laugh:
e mladosti , samo da ne uvenemo dok se ovaj most ne zavrsi :rolleyes:
 
Ja to zbog ovog

http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?id=1728&p=16

boca-ica":3jpgcq9n je napisao(la):
Pa kad vec tražiš iskrenost red je da ti i kažem
za v a l i d a t o r e ne bih mrdnuo ni malim prstom, (postoje službe koje su plaćene za zaštitu imovine)
al za zaštitu ljudi (konkretno putnik/ca koj su lepo upozorili vandale a oni krenuli s i l o m na njih )

senario jedan
ako ima mesta ,jednostavno bih se rukama odignuo od poda na šipke i nogom maxsimalno zavalio napasnika u glavu jednog a drugog pesnicom sastavio ,,međ rogove,, . . . . pa dokle se može. . .


senario drugi
umlatili bi me kao ,,vola u kupusu,, pa bih mesec dana bio na bolovanju :laugh: :lool: :laugh: a i to je život

:laugh: I ne sumnjam uopšte da ako ti je to palo na pamet, nije ni nemoguće izvesti.

Ipak, tvoji ohrabrujući diplomatski saveti su više primenjivi za Džonija ;)
 
Nisam ja nasilan čovek i što se tiče frke, ja je ne bi' izazivao sigurno. Ali ne bi ni bežao od nje.

Mene najviše nervira to što niko osim novinara (tj. fotografa) ne može da fotke gradilište. Ako se boje krađi, izvolite pa angažujte neko sposobno obezbeđenje (ako postoji). A zna se od pamtiveka da je dobar broj novinara politički orijentisan i neke stvari ne mogu da odrade objektivno. Daće na kašičicu deo da ''na'rani'' raju i fajront. Pogledajte npr. fotke sa prošle strane. Kakve su ono fotografije izgradnje mosta i gde oni tu vide isti? Svega ima, a od mosta se jedva ''m'' nazire.

Uz to, ja hoću kao i svaki drugi građanin, da vidim šta je to što ću narednih godina da otplaćujem.
 
dzonihsv":26zbs6en je napisao(la):
....

Mene najviše nervira to što niko osim novinara (tj. fotografa) ne može da fotke gradilište. Ako se boje krađi, izvolite pa angažujte neko sposobno obezbeđenje (ako postoji). A zna se od pamtiveka da je dobar broj novinara politički orijentisan i neke stvari ne mogu da odrade objektivno. Daće na kašičicu deo da ''na'rani'' raju i fajront. Pogledajte npr. fotke sa prošle strane. Kakve su ono fotografije izgradnje mosta i gde oni tu vide isti? Svega ima, a od mosta se jedva ''m'' nazire.

Uz to, ja hoću kao i svaki drugi građanin, da vidim šta je to što ću narednih godina da otplaćujem.


Meni ovo sve više liči na strogo kontrolisan publicitet da bi se umanjili efekti upoređivanja ovog projekta i projekta mosta preko Ade.
Voleo bih da imamo i npr. sajt www.borcabridge.com sa web kamerama, opisom projekta, istorijom, crtežima, renderima, periodičnim foto-reportažama. Pogotovo zato što se ovo gradilište nalazi bogu iza leđa i daleko od očiju, bar za nas sa Novog Beograda. Zbog čega ne može da se ista praksa primeni i na ovaj most? Da neće neko da ukrade kinesku tehnologiju gradnje betonskih mostova? :)
 
@dzonihsv
Ti si izgleda išao na kartu "budi fin" a ja bih slikao i ič se ne bih obazirao na to šta ti obezbeđenje priča, a ponajmanje ih pitao za dozvolu! Oni svakako ne smeju ni da te pipnu, ukoliko se ne ponašaš nasilno i ne činiš nikakvu drugu pretnju po gradilište. Jedino što mogu je da zovu policiju, pa nek ih zovu je će ispasti budale, posebno kada bi takva stvar došla u novine (neko brani građanima da slikaju ono što je njihovo) jer policija čak i kad bi došla ne bi mogla ništa da ti uradi jer nikakav zakon ne kršiš (ako slikaš sa javne površine). Uzgred, gradilište mora da bude vidno ograđeno (po zakonu) tako da se zna gde je linija dokle sme da se ide i preko koje sme da se slika!

Vidimo da slikanje Mosta na (ili ono beše preko?) Ade ne da nije bila zabranjivana već je čak i ohrabrivana od strane izvođača, dokle god ne uđeš u samo gradilište sve je čisto i zakonito, ne mogu ti ništa!

P.S.
Ne pričam napamet, isto sam bez pardona svojevremeno radio na Beogradskom aerodromu kada je u zlo vreme obezbeđenje furalo priču da ne smeš ni da pogledaš avion, a kamoli da ga fotografišeš. Došli panduri, konstatovali da nema prekšaja i doviđenja. :p Pre par nedelja sam slikao i ruglo u Rajičevoj ulici kroz rupu na ogradi, došao stariji čovek iz obezbeđenja da me opomene, pretio da će zvati policiju... Ma pravio sam se da ne postoji!! Možda zvuči drsko ali ne mogu, zaista ne mogu, da se upuštam u besmislene rasprave sa dokonim obezbeđenjem, a svoja prava znam i ne plašim se predstavnika zakona i reda.
 
@dzonihsv
Imao si fenomenalne postove sa predivnim sličicama ,
možda ti sa njihovom negativnošću i remete umetničku inspiraciju
pa i to je uredu bice prilika neki dr. put ili na nekom dr. mestu
pa nisi ti jedini BBac sa fotoaparatom :)
a sobzirom da je meni daleko , bicu zadovoljan i tvojim rečima u postovima bez slike :kk:
 
Џонисв, апсолутно те подржавам у свему што си рекао (написао), о проблему који је искрсао. Твоје фоторепортаже су биле дивне и штета ако их не буде више.

Знам како то изгледа кад одеш да нешто сликаш, сви те гледају чудно и питају зашто се слика, за кога радиш и слично. Мени сваки пут кад одем да сликам градњу вртића и забележим шта има ново, кажу да не може, забрањено, нема шефа градилишта, отишао у дирекцију, дођи сутра па питај њега. Ипак ја не могу одем сваки пут на ово градилиште, морам и да радим.

Кад сам једанпут питао, зашто је забрањено, нису знали да ми одговоре! Рекох и да је то реклама за грађевинско предузеће, да радите добро и квалитетно (да се мало подвучем под кожу), али није вредело, нису имали осећај за публицитет (!). Зато увек сликам изван градилишта, јер то не могу да забране.

Можда ћеш се Џонисв и предомислити, кад те мало прође љутња и бес, па ће опет бити твојих лепих и корисних фоторепортажа. :kk:
 
Nadjoh urbanisticke planove u pdf formatu i slikama takodje u pdf za taj deo od raskrsnice sa Cara Dusana preko Dunava,zrenjanica pa sve do pancevackog puta.Imam dobru i losu vest.

Prvo dobra,ukrstanje sa pancevackim putem ce biti petlja,ne klasicna detelina ali neka malo funkcionalnija budzevina,a losa vest je da je 100% ukrstanje sa Cara Dusana u zemunu klasicna raskrsnica.

Ako hocete mogu da vam postavim linkove ka tim pdf-ovima.Planovi su usvojeni prosle godine u gradskoj skupstini
 
Gago, ne vredi, ljut sam na kineze ihaha. Misle da su još uvek u komunističkoj Kini... Ali, sad kad sam se dobro informisao (kako pravno tako i sa foto strane), te popričao sa nekim ljudima, odlučio sam da ne odustajem tako lako. Popamtio sam sve moguće zakonske akte, članove, itd. (da me ne preje6u na taktiku) i ima da fotkam svakog meseca uveliko. Ako im ne odgovara, nek' zovu policiju.

Elem, glavni deo poruke tek ide.

Danas požurih kući, sedo' na konjića (u daljem tekstu - bajs) i uputih preko njiva i nasipa na most. Vremenski zacrtan, morao sam da kratim put i objasnim blatu i pojedinim čoporima pasa da me ne zaje*******avaju. Probi' se kroz sve to, dolazim tamo, gledam levo i desno, da nađem nekog iz obezbeđenja i tražim da me vodi svom glavešini. Nema ih, tek na 200m od mene ih primećujem i silazim do njihovog kampa. Reko' da vidim šta glavni kinez kaže. Tamo sve po propisima sa čovekom iz obezbeđenja, dobar dan, on meni takođe isto. Ja objasnim šta mi rekoše pre koji dan ovi na nasipu. Takođe me pitao za koga slikam, ja reko' za sebe i BeoBuild (objasnim mu šta je u stvari BeoBuild), i naglasim mu da sam ja član, ne administracija tog sajta i da nikakve veze sa njima tj. vama tj. BeoBuld-om nemam (da ne pravim Igoru i ostatku tima problem). Ode on (čovek/gospodin iz obezbeđenja do glavnog kineza) i uz pomoć prevodioca, da prenese ono što sam mu ja rekao.

U međuvremenu, skratih vreme čekanja uz pomoć nekih kučića (malo ih mazio i igrao se sa njima) koji se tu nađoše i sve se mislim u sebi, bež'te u 3 lepe, ako je istina za ono što sam čuo za kineze i pse, vi zimu preživeti nećete. U tom trenutku, nalaze 2 kineza i prozborišmo par osmeha, reči na engleskom i oni kao pokušaše da ga uhvate u neko bure (šala, ne stvarno), pa mi tu i tamo potvrdiše sumnju.

Elem, vraća se gospodin obezbeđenja i vidim mu po faci da je odgovor negativan. Kaže da glavni kinez ne da. Te mu ja kažem, da shvatam njegov položaj i sve i da njemu neću praviti probleme ako me ne dira. Popričah sa njim, te mi i on predloži da pogledam na sajtu one makete mosta (već 25 lik koji mi to kaže). Reko' mu da ako gradilište nije ograđeno, ja mogu da priđem do one granice gde ne ulazim u to njihovo ''improvizavano'' gradilište. Mada, istini za volju, mogao sam i da uđem, jer taj deo pravno nisu dobro odradili. Te mi reče da će ograditi za koji mesec sve, ja reko' dobro, uvek preko ograde mogu da fotkam (ne kršim zakon, proverio sam). Kažem mu da ću da sad gore da odem na nasip i da napravim par fotki. On me pogleda ispod oka i misli se. Da ne dužim priču, pozdravim se sa čovekom k'o Srbin sa Srbinom, poželim mu sve najbolje.

Odo' ja gore na nasip, mašem kinezima i fotkam (slike dole). Međutim, kasno dođo', plus vreme k'o pop*šano, ali sam uspeo da nahvatam par fotki. Pakujem aparat i krećem. Posle 200m, gledam guma prednja ispustila. E u 3 lepe, stajem, dopumpavam, fotkam bajs (slike dole) i opet preko nasipa kući. Guma nekako izdrža. Mada eno ga bajs sad napolju sa bušnom gumom, cedi se (morao sam crevom blato sa njega da perem).

Zaključak je da mi kinezi dođu jednu unutrašnju i da sad imam određenu dozu averzije prema njima. Mahaću, pričaću sa njima, ali moraju znati da ako dođu u drugu državu, zakone te druge države moraju poštovati i ne mogu raditi mimo njih.











Reko' i bajs da ufotkam dok malo odmaram od pumpanja gume. :)
http://goo.gl/dTCbL

Odo' sad nešto da jedem. :)

Pozdrav!
 
vucko":1mvmtuv4 je napisao(la):
Ako hocete mogu da vam postavim linkove ka tim pdf-ovima.Planovi su usvojeni prosle godine u gradskoj skupstini

Još pitaš? :) Naravno da želimo! ;)
 
dzonihsv":jbzfp9e3 je napisao(la):
Odo' sad nešto da jedem. :)

Pozdrav!

E vala, zaslužio si i da jedeš i da ..... ovaaaj ...... piješ!
Plus ko vrata za trud i probijanje Kineskog zida!
 
Nisam znao da je Zemunska strana visa od ove Borcanske?

gradiliste1.jpg
 
Hvala ljudi na plusevima. Iako eto ne znače ''ništa'', valjda dobro dođu. :p

@Trialin

Da, nekih 20-30m ako se ne varam.
 
trialin":2tpvgkem je napisao(la):
Nisam znao da je Zemunska strana visa od ove Borcanske?

http://www.dodaj.rs/f/2s/lg/1Bz2xjTH/gradiliste1.jpg

Da, kad sam video nije me iznenadio uspon jer sam očekivao, ali mi je bilo malo čudno zato što u vizuelizacijama nema nikakvog nagiba na samom mostu. Dakle, vizuelizacije ništa ne znače i ko zna kako će most na kraju izgledati.

Da se podsetimo:

111020-ZMB-VS-01.jpg
 
Па, видиш ли колико има стубова на левој обали и колико далеко иду? А на десној се пут готово одмах спушта на земљу.
 
Vrh