Šta je novo?

Severna Tangenta, Most Zemun - Borča

Budimo iskreni, kod nas se puna linija i znak poštuju onoliko! Ili uvesti kameru da se most otplati ili postaviti barijeru.
 
arsa.arsa":b1noz255 je napisao(la):
danas sam prosao trasom, mislim da je postavljena barijera i crveni stubici...

Ako je barjera postavljena samo na raskrsnici, nisam siguran da li je time situacija i malo poboljšana. Iako je sasvim moguće da grešim, ipak mi se čini da ivičnjaci razdelnog ostrva između dve trake nisu preterano visoki. Čitav rezultat bi mogao biti da će ljudi sada prelaziti u suprotnu traku na bilo kom mestu koje im se svidi, dok bi se to ovako sa mnogo većom verovatnoćom dešavalo samo na raskrsnici. Tako bi opasnost ustvari bila povećana. Na slici vidite koliko je to lako uraditi bilo gde, samo ako ivičnjak nije previsok.

IMG_7905_resize.jpg


Ne samo vikendice na obali, nego i dobar deo čitave leve obale Dunava će još dugo biti orjentisan uglavnom na Zemun i Novi Beograd, a ne toliko na Borču. Tako da će mnogi ljudi sa desne obale morati i da odu preko mosta, ali i da se vrate nazad u Zemun (uz sve one druge koji su jednostavno pogrešili put). Sumnjam da će oni koji imaju posla na obali Dunava ili blizu nje da idu čak do petlje na Zrenjaninskom putu samo da bi se okrenuli.

Takođe, pristup novom putu, i to sa obe strane, se što pre mora rešiti. Samo čekam gde će se prvo formirati divlji pristupni put uz peščani nasip. Jeste strmo, ali teško da će to dugo biti problem. Jer ljudi moraju NEKAKO da se popnu gore. Sve ostalo je ipak previše daleko. Ne može se realno očekivati da se novim putem otvori ovolika i ovako privlačna površina, a onda ne ostaviti prilaz. To je veliki propust i ne može da čeka, jer ni početak eksploatacije leve obale Dunava neće čekati. Krenuće sa prvim lepim danima.
 
Пошто су пустили људе да ту направе куће, сад треба да поставе и букобране.
 
Dal su ih pustili, to je pravo pitanje ?
Ako su bespravno podignute, ne treba postavljati nista!
Saobracajnica tu postoji vise od 30 godina, a vise od pola tog vremena nije bilo tih objekata. Postojalo je divlje naselje, Vojni put II, koje ipak nije izlazilo blizu saobracajnice i koje je bilo predvidjeno za rusenje.
Svako ko je bespravno gradio na ne odgovarajucim lokacijama treba da trpi i snosi posledice takve odluke. Ovako dolazimo u paradoks da potrebe ljudi koji su regularno gradili po galenici i zemun polju postaju manje bitne od potreba ovih gradjana koji su mimo svih propisa napravili kuce gde im se 'cefnulo'
 
Neka se jave onome nacelniku ko im je izdao privremenu dozvolu (za par stotina evra) za taj objekat, ili ako ni to nemaju onda mi ih je bas zao. Nista od bukobrana.
 
Све сте ви са формално-правног становишта у праву, али, ја у концепт некакве "дивље градње" заправо уопште не верујем. Не може кућа да се сазида, а да то нека власт не одобри, макар прећутно. А зар има смисла да санкције од актуелне власти сносе они који су градили по Земуну "на дивље" у време док је Александар Вучић био директор "Пинкија"? А он да се лагодно дере на посланике у Скупштини и да га боли ћоше? Ја мислим да нема смисла. Зато бих и донео пропис да нелегална зграда, ако у неком разумном року не буде порушена (рецимо, десет година) постаје легална, уз обавезно достављање рачуна власнику шта мора да плати, да би могао да има одговарајућу инфраструктуру, па и букобране.
 
Znam pPantografe, sve je to lepo, ali kao sto rekoh, dolazimo u paradoks da neko ko je `legalan` trpi zbog divljih koji se postupno legalizuju.
Pri tom ta naselja koja su totalno divlje gradjena su rupa bez dna po skoro svim komunalnim pitanjima i pravo pitanje je dal je veci trosak komunalno ih opremiti, ili ih porusiti i napraviti nova planska na njihovim mestu.
 
Е, па зато кажем да бих им накнадно све наплатио, и то скупље него да су градили легално.
 
Какав букобран па ове куће имају излаз овде као на обичну улицу, букобран би их затворио
 
Пантограф":3qvdr3i8 je napisao(la):
Е, па зато кажем да бих им накнадно све наплатио, и то скупље него да су градили легално.
Cekaj bre... pa covek jedva skupio malo para da napravi 500 m2 i sad ces jos da mu naplacujes komunalno uredjenje zemljista, pa taj nema para ni da greje vise od garsonjere u toj kucerini.
A sad ozbiljno, u Srbiji ima 1.200.000 divljih objekata i neka svaki ima u proseku 100 m2, to je 120.000.000 m2 a u BGD 200.000 objekata tj. 20.000.000 m2. E sad ako je cena komunalnog uredjenja (magistralno, primarno i sekundarno) na teritoriji BGD oko 100 evra/m2.... znaci ovom gradu je ukradeno 2 milijarde evra samo za komunalno opremanje zemljista od strane divljaka, sta dalje pricati ? Posta bese ono metro ili koliko mostova kao onaj na Adi (bez pristupnica :D ) ? i jos da ih zalim zbog buke pod prozorom .... :dil:
 
Kriva je država, a ne ljudi koji rade ono što im je omogućeno. Ne treba ni ići u prošlost. Postoje li planovi za novi grad koji će nići na levoj obali Dunava? Gde treba da budu ulice, gde će biti blokovi, kakvi oni treba da budu i gde su trase i lokacije za njima potrebnu infrastukturu? Već je pušten u rad most i put, prve gradnje počinju uskoro, a gde su planovi? Oni treba da budu gotovi pre nego što se prva njiva pretvori u građevinsko zemljište. Ljudi primaju platu za takve stvari. Ali je ipak takvo ponašanje u Beogradu postalo već tradicija, namerna strategija svih birokratija. Ako ništa ne planiraš, ne treba ti nikakvo ozbiljnije znanje, može da se zaposli ko hoće, nemaš ni problema niti bilo kakvog posla, a za sve na što se ljudi žale, uvek postoji spreman izgovor: "Oni pre nas nisu ništa radili, pa smo mi sada nemoćni da to ispravimo." Sledeća ekipa će onda, i to sa punim pravom, reći to isto, pa je tako čitava nasledna birokratska dinastija srećna & zadovoljna. Još samo da po zidovima drže slike svojih prethodnika i da im pale sveće. Zašto bi onda plaćali pojedinci? Da im je bilo zabranjeno da grade ili koriste ono što su ilegalno napravili, ne bi to radili, i problem rešen. Sve je potpuno jasno i sve ostaje potpuno isto.
 
moj otac je svojevremeno prodao garsonjeru od 18 kvadrata u strogom centru grada u kojoj smo ziveli nas cetvoro(roditelji i brat i ja) posto je tada trajala akcija imas kucu vrati stan, ili tako nesto.. znace stariji forumasi o cemu pisem, radi se o ranim osamdesetim. elem, prodao je tu garsdonjeru da bi mogao da pogleda kolege u oci (secam se tog objasnjenja koje je davao zacudjenim prijateljima, odmah da pojasnim, logican i "mudar' potez bi bio prenos vlasnistva nad garsonjerom na suprugu, tj moju majku) posto je bio pri vrhu liste za stan u svojoj firmi. tako smo u medjuperiodu, nakon prodaje starog a pre formalnog dobijanja novog stana i zavrsetka njegove izgradnje par godina ziveli kao podstanari . bio je to, smatrali su svi u okruzenju, izrazito idiostski potez.. on covek nije zalazio u dublju analizu, to mu nije bilo moralno i cao.. tada sam bio mali i nezainteresovan, kasnije u momackim danima cesto bih zazalio sto tog stancica vise nema i proklinjao caleta "moralnu gromadu".. danas.. srecan sam sto me jedan takav covek napravio i vaspitao!

to je osvrt na "kriva je drzava, a ne ljudi..".. mi kao narod volimo da kad pricamo o pravima i obavezama nas kao ljudskih bica, gradjana, srba, muskaraca, zena, dece.. preskocimo onaj dosadni deo o nasim obavezama i grakcemo iskljucivo o svojim pravima.
jadni mali kalimero srbi

zuma, oprosti, samo sam se nadovezao na tvoju prvu recenicu, nije ideja da oponiram bez razloga nego glasno razmisljam.. zasto ne reci da ce dobar covek zabranu naci u sebi pa makar ga drzava cak stimulisala da ubija jevreje (ekstremni primer) a da sa druge strane baraba kad vidi zabranu ne ustukne, nego gleda nacin da je nekako zaobidje.. ako budemo tako razmisljali vremenom ce dobri ljudi prestati da se stide svojg postenja pred krezubom pohotnom ruljom zeljnom svoji prava.. uopste ne mislim da je ovih drugih vise, samo su glasniji i bezobrazninji, a ovakvim tvojim stavom, dozvoli da primetim, tapsemo ih po ramenu

edit :ako cemo tako da razmisljamo onda je drzava kriva i za ne znam, djindjica, srebrenicu, svaku pljacku menjacnice i silovanje nekog deteta.. a mi, pojedinci.. mi smo samo svi zasluzni za noletove gran slemove, onu tricu sto im je sale zabio u poslednjoj sekundi i .. dobro ajde, mariju serifovic
 
Ih, pa treba Zuma najmanje deset godina danonocnog rada da se uradi jedan urbanisticki plan za tu ledinu. :) A kako i da se uradi kad prvo treba ispostovati razno razne licne interese nekih partijskih sponzora, pa rodjaka, pa zemljaka, pa kumova.... Sto znaci, gradi sta ti i gde odgovara, a posle ce da se nekako uklopi u neki plan pa ce da nikne nova Kaludjerica, Altina ili Borca.
Prvo treba nauciti neke brdjane da BG nije neka vukoje*******ina gde moze svako da gradi gde mu se digne, kao da mu je "tajo" vlasnik celog grada, a za to postoje "gospoda" opstinari i tamo neki gradjevinski inspektori koji bi trebalo da rade svoj posao za koji su placeni ! Da li da spominjem neke sojenice kod novobeogradskih blokova i bajcetinske vlasnike? Nije kriva drzava, nego ljudi koji ne postuju zakone te drzave. Ovo je banana drustvo koje bi htelo u EU. Nismo mi jos ni za Afriku.. :(
Pogodio si sustinu " Sve je potpuno jasno i sve ostaje potpuno isto "
 
Razgradjevinar,

Potpuno te razumem, tim pre što je i u istoriji moje porodice postojala slična vrsta moralne dileme. Takvo je bilo vreme, vreme borbe dve velike ideologije, a njihova teorijska osnova je uvek trebala da bila etika. U praksi se dešavalo nešto drugo, ali su obični ljudi sa obe strane, kao i uvek, uglavnom verovali u tako objašnjene osnovne pricipe, jednostavno zato što bilo koja složena zajednica zaista ne može da funkcioniše bez nekih opštih etičkih normi. Ono što sam ranije napisao ne znači da ja ne verujem u važnost lične inicijative i poštovanja moralnih obaveza prema zajednici. Nisam malo vremena proveo lupajući glavu oko tog problema. Nažalost, na kraju uvek dođem do toga je istina sastavljena iz puno delova i da nemaju svi delovi istu važnost, što ne znači da svi oni ne moraju da budu prisutni. Zajednica je pre svega drugog ipak sistem odnosa, i to je primarno. Ti odnosi, bolje reći opšta pravila koja ih određuju, to je ono što ogromna većina ljudi sledi, pa onda i ono najvažnije što moramo menjati. To su pre svega zakoni ali i široko rasprostranjeni običaji, kultura i nivo znanja. Lični primeri su neophodni ali nisu ni dovoljni ni presudni. Aktivisti zato moraju da veći deo svoje energije usmere na menjanje SISTEMA, dakle PRAVILA koja zajednicu organizuju i ukupnog nivoa znanja na osnovu koga ljudi procenjuju tuđe postupke. Ako neko misli da je dobročinitelj lud, ili ne zna kako bi to što on radi realno moglo pomoći, dobro delo nema previše efekta. Činjenje dobra i nada da će taj lični primer mnogi drugi slediti je svakako pohvalno i od izvesne pomoći, ali nedovoljno. Upravo zbog toga nema previše ljudi kao što su Gandi ili Isus (ako je ono što je preneto od njegovih govora pouzdano), ali zato ima veoma mnogo revolucija, ustanaka, pobuna, smena vladara i vlada. Hiljadugodišnje empirijsko iskustvo, koje upravo zato ne može biti pogrešno, jasno govori da je taj metod daleko efikasniji. Pojedinac inspiriše druge i ponekad, kad je situacija dobro pripremljena, posluži kao inicijator, ali su većini drugih ljudi najčešće vezane ruke bilo nivoom znanja bilo odnosima koji u sistemu vladaju, pa jednostavno NE MOGU da slede dobar primer sve i da hoće. Tako da se sve svodi na efikasnost napora za promenom. Promena pravila sistema automatski utiče na mnoge, primer delatno utiče samo na one koji već misle, znaju i mogu isto što i dobročinitelj. Zbog toga nema puno smisla govoriti o krivicama. Mnogo je korisnije razmišljati koja promena ima izgleda da ima najviše efekta i šta je najlakše postići.
 
Imam par pitanja nadam se da neko zna odgovore !
Kakva je frekvencija saobracaja na mostu,imal nekih informacija >
Jel ima vise vozila nego na mostu kod Ade >
Sta se izdesavalo sa onom cuprijom kod konjickog kluba , jel su je uklonili >
Pozdrav svima i sve najbolje u 2o15.godini !
 
Ćuprija kod konjičkog kluba nije sklonjena, verovatno niko nije ni prijavio!
Što se tiče frekvencije, ništa spektakularno, na Novosadskom putu od lakta do Tempa za nijansu povećan obim saobraćaja, ali ništa kritično!
Primetio sam da na Bezimenom bulevaru od lakta do mosta u smeru ka mostu, svaka treća, četvrta svetiljka na pešačkoj stazi radi, a takodje svetiljke još uvek nisu u potpunosti iznivelisane!
 
Гага":1ljlzvix je napisao(la):
Безимени булевар има техничко име тј. "саобраћајница Т6" и тако је треба звати до даљег.
Jel može Koridor 12? :)
 
banacanin dovla":r1rkk72g je napisao(la):
Imam par pitanja nadam se da neko zna odgovore !
Kakva je frekvencija saobracaja na mostu,imal nekih informacija >
Jel ima vise vozila nego na mostu kod Ade >
Sta se izdesavalo sa onom cuprijom kod konjickog kluba , jel su je uklonili >
Pozdrav svima i sve najbolje u 2o15.godini !

Hm , Pupinov most nikada nece imati veci saobracaj od Mosta na adi ili da se ispravim , nece dok se na Banatskoj strani ne izgradi nesto slicno Novom Beogradu . To je skoro nikada ...

Inace sada je jos praznicni saobracaj u gradu i realnije stanje ce biti vidljivo tek za 7 do 10 dana ...

Neko rece da nema problema od lakat krivine do tempa iako je saobracaj pojacan , pa cu ponoviti , to je zato sto su praznici , inace tu ce biti mnogo vece guzve , a guzve su bile i pre pustanja mosta ..
 
Sto se tice gradnje i ja mislim da nema sanse da tu skoro nikne naselje , to su samo prazne price! To je tranzit a i plodno je zemljiste ! Mislim da su vece sanse da gradnja bude u Ovci tj prema Pancevu tamo je bolja lokacija a i planirana je i jedna velika raskrsnica tj veza sa Ovcom !
 
Hoce ili nece ....al za svaki slučaj
treba da udje u urbanistički plan
kako se ne bi ponovila nesretna Kaludjerica
koja je usput (ja video) pustila svoje pipke i oko Zrenjaninskog puta ...
 
Vrh