Šta je novo?

Severna Tangenta, Most Zemun - Borča

orion":rifqwzt3 je napisao(la):
Овај мост је једна од ретких ствари око које постоји потпуни национални консензус. Зато поједини медији и нису могли да агитују отворено јер би се потпуно открили и постигли би само контраефекет.
Зато су примењене тарзанијско-њузовске методе синхринизованог спрдуцкања око неких неправилности (које то у ствари и нису биле али је небитно за целу причу) и онда су корисни идиоти одрадили остатак посла.

Мало подсећа на извештавање из Сочија где није била вест ко јо освојио коју медаљу већ како је монтирана клозетска шоља.

Da, samo što su se na vest o šoljama u Sočiju smejali neinteligentni ljudi (očigledno je bilo da posao nije završen i da je potrebno par sti posla da se postave paravani), a ova nadgrobna ploča i bici staza je zasmetala ljudima sa mozgom jer je bukvalno vređalo inteligenciju.

Ipak, ne treba precenjivati moć foruma jer narod zaboravlja na te stvari, a most će ostati i koristiće nam sigurno. Uvek će postojati žal kod pametnih ljudi što neke stvari nisu završene, ili su zbrzane, ali ogromna većina ljudi to neće konstatovati...
 
Pod hitno sraviti nove table na autoputu kod zmaja. Pa šleperi ne zaju kuda za preko mosta. Trenutno satoji samo žuta tabla Batajnica ali ne piše nigde Zrenjanin. Juče ja iz grada u tempo a šleper ne zna kuda će pa produžijo ja iza njega a
on stao pa u rikverc. Stavljaju tamo neke spomen ploče a ljudi ne znaju ni gde treba da skrenu za most. HITNO!
 
Inače zanimljivo, na B92, a čini mi se da je sličan tekst pročitan i na N1, a možda i na RTS, pa nije nemoguće da je to neko zvanično saopštwnje za medije, su Vest o otvaranju mosta propratili sa " što je prvi most preko najveće reke u Srbiji nakon 79 godina, dosad smo imali samo Pančevački most". Čini mi se da je neko iz p.r. službe hteo da stvar izgleda što grandioznije pa su ili teritoriju Beograda proglasili jedinom Srbijom, ili se odrekli Vojvodine, jer ja nešto gledam ove mostove u NS i Beški, pa sad ili nisu preko Dunava, ili ako je to ispod njih Dunav, ispada po tim vestima da nam niko nije javio da više nismo u Srbiji. Sve u svemu diletantski sročena vest da bi se slabomisleći naslađivali grandioznošću poduhvata.
 
Ja mislim da su reklu prvi most u bg posle 79 godina. Btw postoji mostnpreko dunava i u kovinu.
 
MilisaV":2j2rtq06 je napisao(la):
Ja mislim da su reklu prvi most u bg posle 79 godina. Btw postoji mostnpreko dunava i u kovinu.

Beška (oba mosta), Most slobode u NS, Žeželjev, Varadinski...Pančevački je ponovo sagrađen posle rata...
Svako može da postane novinar i urednik, svako može da postane ministar...
 
U petak popodne se čekalo oko 30-45 minuta da se prođe semafor, kolone su bile od Geomašine do Saobraćajne škole u smeru ka Zemunu, svaki dan je tako, taj put je sada sporedni, samim tim i semafori kraće drže, ispada da je gore sada nego kada je bila ona obilaznica kroz Zemun...
 
Na Borčanskoj okretnici 85/95/96 i sto i nekog izgleda ovako
Nekih 100-150 putnika uredno stoje po vetruštini na stanici čekajuči novu 85,
Tokom tih 40-50 min. tugavljivim pogledom ispracaju gotovo prazne autobuse
i to pet šest kom. 95, tri četiri kom. 96 i dva kom. stoi neki....

U jednom momentu dež. disp. sam omeo u nj. grupnpom bitisanju u plastičnom kiosku
sa pitanjem -kada vec ima toliko puno putnika na stanici koj jako dugo čekaju
zar ne postoji mogucnost da jedan bus sa linije 95 preusmeri na 85

Isti je ni malo nije pocveno, vec mi je uredno objasnio da čak šest ,,85,, radi ny liniji
naravno da nije mrdno ni prstom jadno, jadno,
pitam se šta li mu je posao osim da lupa recke ....

a 85.... e pa 85 kada stigla (dupla) više od pola putnika (uglavnom penzosi) nije ni izašlo iz autobusa
vec je ostala u njemu kako bi se vratili tj. završili svoju počasnu turu prelaska preko novog mosta

E sad ko ima i trunčicu mašte
nek dočara sebi kako je izgledal ta bus vožnja preko mosta u pravcu Borča -Zemun...
 
Boze, koliko prepucavanja i negativne energije...
Dobismo lep, funkcionalan most , povezasmo `prvi put SREM I BANAT (!) ` skratismo i ubrzasmo veze unutar zemlje i grada.
Dobismo alternativu vrememsnom Pancevcu, da konacno mozemo da odradimo preko potrebnu sanaciju.
Cena razumna, rok ok, ni estetski nije lose ispao.
Pa u cemu je ljudi nas problem???
Zasto mi uvek od svega moramo da napravimo zlo? zar nam tako jedna lepa stvar kao sto je pustanje novog mosta u funkciju nije povod za radost i optimizam, umesto sto se `krljamo` etiketiramo ?
zasto bi analizirali reci bilo koje televizije i tumacili njihove namere?
mi treba da se RADUJEMO, a oni koji nam ne zele dobro, nek se jede i nek izmisljaju sta oce. Ignorisite ih.
Radujte se jer razloga za radovanje imamo. U nekoliko godina kompletno je rekonstruisana Gazela, Napravljen je Most na Adi i sada Pupinov most. :)
 
laki +
Samo da nastavimo u pobedničkom nizu , svake dve-tri godine po neki most.
 
boca-ica":22ts79qp je napisao(la):
a 85.... e pa 85 kada stigla (dupla) više od pola putnika (uglavnom penzosi) nije ni izašlo iz autobusa
vec je ostala u njemu kako bi se vratili tj. završili svoju počasnu turu prelaska preko novog mosta
Još jedan razlog više da im se ukine godišnji prevoz za 600 dinara!!!

Laki, pohvale za post! Slažem se, zaista verujem u to da će se ovi prateći problemi rešiti u toku naredne godine :)
 
edgeman":3i7rgk7u je napisao(la):
Pod hitno sraviti nove table na autoputu kod zmaja. Pa šleperi ne zaju kuda za preko mosta. Trenutno satoji samo žuta tabla Batajnica ali ne piše nigde Zrenjanin. Juče ja iz grada u tempo a šleper ne zna kuda će pa produžijo ja iza njega a
on stao pa u rikverc. Stavljaju tamo neke spomen ploče a ljudi ne znaju ni gde treba da skrenu za most. HITNO!

стављени су путокази из правца Шида, међутим као што је већ неко приметио ово ће бити још веће оптерећење на оно кримимално укључење на Т6
 
Zasto na T6 jos mesec dva i ide se na Batajnicu. Druga je stvar sto ovi nasi nikada ne zavrse sve sto treba nego otvaraju sta im se d..... svidja.
 
Danas je i Mirko Alvirk pravio patrolu. Išao je od kružnog toka do petlje Detelina.

Čak i sa ograničenjem od 50km/h stigao je najbrže preko Pupinovog mosta. Kritikovao je ograničenje od 50 km/h.
 
Žika":jk0mu5e6 je napisao(la):
laki +
Samo da nastavimo u pobedničkom nizu , svake dve-tri godine po neki most.

Super za entuziazam... :D :kk:

...ali ni austrugarska nije svojim prestonicama gradila po jedan most svakih 2-3 godine. :grand:
 
spatiotecte":46oq1bke je napisao(la):
Žika":46oq1bke je napisao(la):
laki +
Samo da nastavimo u pobedničkom nizu , svake dve-tri godine po neki most.

Super za entuziazam... :D :kk:

...ali ni austrugarska nije svojim prestonicama gradila po jedan most svakih 2-3 godine. :grand:

Važi, sad ćemo da učimo od gubitnika :p

Naša infrastruktura je toliko zaostala da se naši političari hvale kako mi u Evropi godišnje gradimo najviše kilometara puteva :roll:
 
relja":28f71thc je napisao(la):
spatiotecte":28f71thc je napisao(la):
Žika":28f71thc je napisao(la):
laki +
Samo da nastavimo u pobedničkom nizu , svake dve-tri godine po neki most.

Super za entuziazam... :D :kk:

...ali ni austrugarska nije svojim prestonicama gradila po jedan most svakih 2-3 godine. :grand:

Važi, sad ćemo da učimo od gubitnika :p

Naša infrastruktura je toliko zaostala da se naši političari hvale kako mi u Evropi godišnje gradimo najviše kilometara puteva :roll:

Ok mogao sa da uzmem kao primer Pariz, London, itd...

Inace tacno je da smo dosta zaostali.
 
Да се доврши изградња приступних путева па да мостови добију пуну функционалност :)
Иначе ради се на томе, данас иако је недеља 20ак багера ради на потезу лакат кривина-ковилово :gobb:
 
relja":13kzldgc je napisao(la):
MilisaV":13kzldgc je napisao(la):
Ja mislim da su reklu prvi most u bg posle 79 godina. Btw postoji mostnpreko dunava i u kovinu.

Beška (oba mosta), Most slobode u NS, Žeželjev, Varadinski...Pančevački je ponovo sagrađen posle rata...
Svako može da postane novinar i urednik, svako može da postane ministar...
Odgovor jw bo za miki ns koji je već povrojao te mostove
 
Mini patrola Mirko Alvirko
I rurta Kruzni tok NBG-Brankov most-Pancevac - Zr petlja <<van spica>> 17km -->30min
II ruta Kruzni tok NBG-Gazela-Takovska- Zr petlja << van spica>> 20km -->30min
III ruta Kruzni tok NBG - Autoput- Pupinov most- Zr petlja <<sa ogranicnjem 50km/h 15,7km-->19min
 
Ne znam zašto nije išao kroz Cara Dušana jer je to najkraća (optimalna) putanja?!

Kome se računa, planplus.rs je ubacio (danas ili juče) celu novootvorenu trasu.
 
Kokili":1xbb2i0o je napisao(la):
Zasto na T6 jos mesec dva i ide se na Batajnicu. Druga je stvar sto ovi nasi nikada ne zavrse sve sto treba nego otvaraju sta im se d..... svidja.
Pitanje je da li će se kamioni koji idu iz Šida uključivati preko batajničke petlje.
Duže im je nekih 6 km nego da idu na tzv, "Novosadski put" pored Vojnog puta i Altine!
 
@ relja, micccha67 i ostali

Ako vam cement stize Aksom, vas kvadrat ce biti dosta skuplji , ako vam bandere stizu brzom postom, necete imati struje, Narodno pozoriste nece imati scenu... itd.
Ako zaista zivite u centru vas problem nije sleper, vec prevliki broj automobila na ulicama, u prometu i na parkingu. I to autombila, kamiona, autobusa koji imaju losu emisiju.
Zasto sleper ne smeta centru Londona, koji ima potcijal za mnogo vece zagusenje, ima jedan simpatican razlog - zato sto ulaze u grad nocu. Znaci kod nas je problem UPRVALJANJA. Sve ostalo je populizam za koje se lepe razni slojevi muva.
 
@ ostali

Vama prepustam da slavite Kineski most i mozda slavte Beograd, ja se drzim onoga sto vidim, to sto se vidi nije lepa slika.
Za pare koje su slupane u na petlju kod Zbega moglo je da se doda 20-ak posto lezajeva na Institutu za majku i dete. Veceras su sva odeljenja na Institutu prebukirana, i decu salju u lokalne bolnice, a majke dvogodisnje dece salju kuci, zbog nedostatka prostora. Na odeljenjima je neopisiva vriska i pakao, koji je tesko opisati. Tesko da mozete da slavite takav grad.
 
Vrh