Šta je novo?

Severna Tangenta, Most Zemun - Borča

Žika":2xx5kk8g je napisao(la):
Otprilike radijus krivine sa Google
upoređen sa ibarskom magistralom između Rušnja i skretanja za Ripanj

Samo što prvo i nije krivina već lakat.
 
MisterNotyzen":4krzxzza je napisao(la):
20141130_101238.jpg

Zanimljivo da otprilike u sredšnjem delu nekadašnje njive sa obe strane postoji prekid u drvoredu oko 20-ak metara-meni se čini kao da planiraju u budućnosti nove ulice sa obe strane za komercijalnu zonu sa obe strane puta.
20141130_101453.jpg

Evo i sa druge strane, tačno je ostavljeno po 20-ak m/meni deluje nešto veća praznina prema Galenici nego prema Zemunu/možda je u pitanju dugorćni plan, ali barem neće biti seče drva.
@Мистер Нотицен, ту где је прекид у дрвореду са једне и друге стране саобраћајнице Т6 треба да буде раскрсница за улице које су у плану. На пројекту испод се виде те раскрснице.
По мени су требали сад одмах да ураде те раскрснице и да тако стоји, као у многим деловима града, па кад се некада једног лепог дана почне нешто ту градити на том земљишту, само наставе да раде саобраћајнице -улице ту где су стали. Било би јефтиније, него да кад буде требало скидају ивичњаке, зелени појас, тротоар,... и онда раде те раскрснице са једне и друге стране саобраћајнице Т6.
Кликни за увећање.
 
A gde će ta rakrsnica na dole da vodi?
Posred polja pa usred Banatske gde nema našta dalje se poveže.
Mogli su da posade po tri sadnice da se određeni članovi foruma ne dovode u nedoumicu.
Lako je to posle počupati :mrgreen:
To će da bude komercijalna zona samo ako tzv.predsednik republike, poznatiji kao toma Diploma, bude opet
direktor zemunskog Poslovnog prostora.
 
Praksa postavljanja drvoreda pored puteva je odavno napuštena,kao veoma opasna.Svako izletanje sa puta,garantuje smrt ili teške povrede.Pretpostavljam da će pojedinci ovde razvijati velike brzine.I ako ja neću voziti ovde brže od 50 na sat,uvek postoji mogućnost,da me neko zakači i izbaci sa puta.Kada sam video ovaj drvored,želudac mi se okrenuo.Još ako su platani koji izazivaju alergije kod stanovništva,onda je glupost kompletna.
 
Hahhahahha, pa ne mogu da verujem da je automobilski lobi čak i protiv drvoreda! :D Mogli su umesto drvoreda jednu dodatnu traku kao "buffer" zakrivuda li neko slučajno krećući se 200 na sat u naseljenom mestu :D
 
Juče dok sam obilazio most po njemu prošlo par ludaka i to kontra smerom.
 
Пантограф":32l8slpe je napisao(la):
Ууууххх... Ајде и висина са које је сликано и све, али не бих рекао да је ова кривина за 100-120 км/х, никако.

Него, зна ли се колико ће бити ограничење? Све мање од 80 км/х од моста (укључујући и мост) па до ове кривине је сулудо, а сигурно би могло и 100 км/х.

Pa to se zove opticka varka . Radi se o velikim dimenzijama i avionski snimak to vidi skoro kao lakat krivinu , ali je radijus te krivine kao sto je napisao Zika veci , od 500 metara , tako da krivina sigurno nije opasna za 100km/h , a mozda i 120 km/h .

Evo neki su na slicnim lokacijama isli i 190 km/h , iako je to , ne nasilnicka nego ubistvena voznja ...
 
bboris7":2j18mt8b je napisao(la):
Pa to se zove opticka varka . Radi se o velikim dimenzijama i avionski snimak to vidi skoro kao lakat krivinu , ali je radijus te krivine kao sto je napisao Zika veci , od 500 metara , tako da krivina sigurno nije opasna za 100km/h , a mozda i 120 km/h .

Evo neki su na slicnim lokacijama isli i 190 km/h , iako je to , ne nasilnicka nego ubistvena voznja ...

Zavisi sta vozis i kakav si vozac. :wink:
 
@Spatio

Pravim 'sacekusu' kod Orlovace. Cilj - kupe italijanske proizvodnje :D
 
Zajedničko za sve koji su ubili sube ili nekoga drugog u takvoj vožnji je da su bili prepuni samopouzdanja...
 
spatiotecte":3cs904pl je napisao(la):
bboris7":3cs904pl je napisao(la):
Pa to se zove opticka varka . Radi se o velikim dimenzijama i avionski snimak to vidi skoro kao lakat krivinu , ali je radijus te krivine kao sto je napisao Zika veci , od 500 metara , tako da krivina sigurno nije opasna za 100km/h , a mozda i 120 km/h .

Evo neki su na slicnim lokacijama isli i 190 km/h , iako je to , ne nasilnicka nego ubistvena voznja ...

Zavisi sta vozis i kakav si vozac. :wink:

Na tom potezu sam više puta video vozila hitne pomoći u akciji, prevrnute traktorske prikolice i da se ne izražavam dalje. :bash: Taj deo puta je izrazito nebezbedan sa magistralni pravac.

Dalji komentar na razvijenu brzinu i povezanost sa sopstvenim mogućnostima samim tim je suvišan
 
Или, што реко покојни комша: "Ја кад попијем, возим боље..."
(умро од цирозе)
 
Vrlo dobro poznajem taj deo puta jer mi je vikendica u naselju lipovica koje se nalazi 2 km odavde.

I tu deonicu sam presao na stotine puta i takdoje sam video svasta.
Zapravo to je crna tacka jer na tom delu koji se nalazi na brdu sa pravca koji dolazi iz grada ima 2 trake i suzava se u jednu, a pravac koji dolazi iz Lazarevca takodje ima 2 trake i sizava se u jednu.

Na tom delu puta ima jedna zebra koja je dugacka preko 100 metara i tu ima samo po jedna traka i opastnost predstavlja preticanje sa oba pravca preko te zebre (sto u zivotu nisam radio) ali sam video da ljudi to konstantno rade.

Na toj deonici je preglednost odlicna jer kad si na vrhu brda vidis veoma daleko napred a kad si na dnu brda ima po 2 trake bilo da dolazis iz Beograda ili iz Lazarevca.

Kad nema nikog nocu, ako znas da vozis i ako imas ispravna kola nije nebezbedno voziti 190km na sat na toj deonici.

@laki, nisam to uradio sa plavim coupeom. :)
 
Opasnije je voziti 80 na toj deonici i preticati kad ima guzve (sto ljudi konstantno rade, preticu preko zebre i preko pune linije) nego voziti 190 u 3 ujutru kad nema nikog i drzati se svoje trake.

Ali svako moze da ima svoj pogled na to (ja sam samo jednom vozio tom brzinom na tom delu) kao sto je svako od nas bar jednom u zivotu negde vozio preko dozvoljenog ogranicenja.
 
Jedno je votiri preko ograničenja, a nešro sasvim drugo voziti 190 ibarskom.
 
Сада су многи Спатови ставови по разним питањима на форуму куд и камо јаснији.
 
MilisaV":2r5515uq je napisao(la):
Jedno je votiri preko ograničenja, a nešro sasvim drugo voziti 190 ibarskom.

Hej vozio sam samo jednom 190 ibarskom i to pre 7 godina.
I to sam napisao da bi dokazao da moze da se prodje onom lakat krivinom na SMT-u brzinom od 120.
Inace vozim uvek normalno. Bas sam lud da trosim benzin.

A ako hocete da mi bacate kamenje zbog toga, slobodno bacajte. :D

Kraj off topica za mene. :)
 
E sad, jedino i isključivo od opštinskih organa zavisi da se u delovima oko mosta i saobraćajnica spreči divlja gradnja.
Opasnost je velika, ali divlje gradnje nema bez podrške države!
 
spatiotecte":2kvwwqmd je napisao(la):
MilisaV":2kvwwqmd je napisao(la):
Jedno je votiri preko ograničenja, a nešro sasvim drugo voziti 190 ibarskom.

Hej vozio sam samo jednom 190 ibarskom i to pre 7 godina.
I to sam napisao da bi dokazao da moze da se prodje onom lakat krivinom na SMT-u brzinom od 120.
Inace vozim uvek normalno. Bas sam lud da trosim benzin.

A ako hocete da mi bacate kamenje zbog toga, slobodno bacajte. :D

Kraj off topica za mene. :)

takve vozale volim. Kada voze u okviru svojih mogućnosti
 
spatiotecte":2hxdg0mx je napisao(la):
Kad nema nikog nocu, ako znas da vozis i ako imas ispravna kola nije nebezbedno voziti 190km na sat na toj deonici.

Kakav težak bullshit.
 
uh. koliko laznih moralista i pravednika!!!! :D ;)

redovno u J. Gagarina ili Kneza Milosa 80 umesto ogranicenih 50, a verujem i da u zonama skole svi vozite 30km/h :kafa:
Sta navaliste sa tim `stubom srama`

@spatio
ipak olabavi malo na magistrali :grand:
 
Vrh