Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Prvi pokušaj ovlašćenja tog broda nije uspeo jer, navodno, ni angažovani tegljač nije imao neke potrebne dozvole za taj posao.

Ovo čudo će na kraju verovatno krasiti Blok 18.

TT
 
Taj deo obale bi mogao da bude povezan koridorima kao sto je ovaj na slici sa Terazijama, parkom kod Mostara ili Senjakom:

wildlifebridge.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=396316#p396316:3nhyp3ag je napisao(la):
Saobraćajna Kamera » Thu Jul 07, 2016 8:21 pm[/url]":3nhyp3ag]Prvi pokušaj ovlašćenja tog broda nije uspeo jer, navodno, ni angažovani tegljač nije imao neke potrebne dozvole za taj posao.

Ovo čudo će na kraju verovatno krasiti Blok 18.

TT
Mogu da taj brod hotel, valjda se zove "Compass river city", odvuku tamo gde ce da grade hotel-kulu Beograd ( posto nesto sporo ide izgradnja hotela, a i niko se ne bi bunio da mu zaklanja pogled ) da imaju seici, investitori i ostala svita iz Igl Hils-a, Belgrade Waterfront Capital Investment-a i BnV doo gde popodne da prilegnu i odmore se posle obilaska svoje imovine u SA... :D
 
Може и ту да се усидре, али тек након што се уради обалоутврда.
 
Realno brod je lep i takvih primeraka skoro i da nemamo na prostoru Beograda, e sad mu treba naci odgovarajucu lokaciju.
 
Evo, ovde. Što je najvažnije, postoji pristupni put. Postoji urađeni kej. Komunalije. Mesto je dobro, skoro na samom ušću. Tu je i mali zaliv i marina. Kad se sredi stara centrala biće krajnje egzotično. Ne smeta nikome. Dobro se vidi iz turističkih kruzera i sa reka oko ušća, pa možemo malo da se pohvalimo da u Beogradu imamo bar JEDAN takav brod. Za goste hotela vrlo je blizu veliki sportski centar 25. Maj, otvoreni bazeni i tereni čuvenog Đokovića. Sve taman za njega pa ne mora više da izigrava lutajućeg padobranca i smeta tamo gde nije poželjan.

MestoZaBrod.jpg
 
Zumo, predlog ti je bez veze.
Pa niko ne bi dosao da ih poseti ako ga stave tu.
Definitivno najzapusteniji i najprazniji deo Dorcolskog keja.
 
Lokacija ima više prednosti nego ona gde je bio, u sred nedođije između Juge i ušća. Gradski prevoz je na otprilike istoj razdaljini, a ovde je moguće brodu prići kolima, što je važno zbog snabdevanja i taksija koji dovoze goste. Okolina se lako može srediti da bude izuzetna. Naravno, ako nikome ne smeta moguće ga je pomeriti i uzvodno, prema 25. Maju, ali je ipak problematično ovoliki brod usidriti bilo gde, pa mnogim ljudima i u zgradama i na šetalištu ukinuti vidik na reku. Ovo je najbolje što tolika grdosija može dobiti u centralnoj zoni grada. Znam da se o vidiku na reku do sada nije vodilo računa, ali treba najzad da počnemo (ko zna šta će u BNV-u biti na Savi?), a on je ipak prevelik čak i za naše dosadašnje standarde.
 
Vidi Zumo, ja taj deo setalista jako dobro poznajem posto zivim 300 metara od keja i mogu ti potvrditi da vecina ljudi koji izlazi na kej seta ka 25om maju a nikako ka marini posto tamo bas nema nista osim nekih rusevina gde su ziveli romi.
Tako da ti je lokacija nikakva, osim ako ne zelis da taj brod propadne zbog malog broja musterija.
 
Pa kada bi malo sredili marinu Dorćol, lokacija za brod bi bila odlična. Plus neki sadržaji, tipa iznajmljivanja čamaca.

U marini napraviti neki fin restorančić i eto, slepo crevo keja pretvaramo u nešto lepo.

Nikako ne raditi ništa između MGM i Marine, jer je to jedan redak miran deo za šetnju bez prepreka za pogled ka reci (tj. Zemunu).
 
Pa da su uradili onaj projekat marine sto su jevreji hteli da urade, bila bi potpuno drugacija prica. tada bi imalo smisla usidriti brod na tom mestu, ovako bi bio cist promasaj.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=396460#p396460:2i1g58u6 je napisao(la):
spatiotecte » 08 Jul 2016 04:14 pm[/url]":2i1g58u6]Vidi Zumo, ja taj deo setalista jako dobro poznajem posto zivim 300 metara od keja i mogu ti potvrditi da vecina ljudi koji izlazi na kej seta ka 25om maju a nikako ka marini posto tamo bas nema nista osim nekih rusevina gde su ziveli romi.
Tako da ti je lokacija nikakva, osim ako ne zelis da taj brod propadne zbog malog broja musterija.
A zar je teško ovde poseći šiblje i zasaditi travu? Ovo je fantastičan prostor. Tik pored marine, uz pristupnu ulicu, i uz već postojeći kej koji se ne koristi. Zašto se ne bi privremeno napravio "drugačiji, avangardni" park i otvorio još jedan izuzetan deo Beograda? Ja ovde vidim već gotove terene za mali fudbal, već popločane kafanske bašte, mali golf, betonske klupe. Kad se postavi brod hotel, mali restorani i prodajni štandovi će sami nići. Uz nikakva ulaganja ovo se može pretvoriti u najzanimljivije parče čitavog tog dela grada. Veće firme bi same platile uređenje ovog prostora za pravo privremenog korišćenja. To je trebalo uraditi i umesto BNV-a, ali sad šta je tu je.

MestoZaBrod1.jpg
 
Ustvari, šta pričam, kakve veće firme. Evo, mi sami to možemo, toliko je jednostavno. Grad ne treba da daje nikakve pare. Osnujemo "Beobuild Fans Incorporated", pa ćemo sa ovoliko arhitekata, entuzijasta, besposličara i sendvičara kao jeftine radne snage, od ovog prostora napraviti mali raj, samo da dobijemo pravo korišćenja na par godina. Ima bre svi da postanemo truli bogataši.
 
Ako ti hoces da platis taj "avangardni park" sa terenima za mali futbal, kafanskim bastama i mini golfom, ja ti dajem punu podrsku. :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=396321#p396321:1ep60ojg je napisao(la):
Aleksandar1 » 07 Jul 2016 09:06 pm[/url]":1ep60ojg]Taj deo obale bi mogao da bude povezan koridorima kao sto je ovaj na slici sa Terazijama, parkom kod Mostara ili Senjakom:

wildlifebridge.jpg
Тако је, покажи овим шинофобима на које све начине се може премостити нека инфраструктура градског и државног значаја! Како шинофобија произилази из антиталента, да им се макар предоче нека решења за преписивање.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=396470#p396470:tggxvdyy je napisao(la):
spatiotecte » 08 Jul 2016 05:18 pm[/url]":tggxvdyy]Ako ti hoces da platis taj "avangardni park" sa terenima za mali futbal, kafanskim bastama i mini golfom, ja ti dajem punu podrsku. :sesir:
Ako je biznis plan dobar, krediti se lako dobijaju. Nije u tome u problem. Ustvari, pare su retko kada problem. Problem je ko je to rezervisao za sebe, i kako su sveci blago podelili ...
 
Pa kad nije mogla firma sa desetinama miliona to da izgradi, mi tek nemamo sanse na nasem nivou pojedinca.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=396473#p396473:bmdq9psj je napisao(la):
Karlo del Ponte » 08 Jul 2016 05:25 pm[/url]":bmdq9psj]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=396321#p396321:bmdq9psj je napisao(la):
Aleksandar1 » 07 Jul 2016 09:06 pm[/url]":bmdq9psj]Taj deo obale bi mogao da bude povezan koridorima kao sto je ovaj na slici sa Terazijama, parkom kod Mostara ili Senjakom:

wildlifebridge.jpg
Тако је, покажи овим шинофобима на које све начине се може премостити нека инфраструктура градског и државног значаја! Како шинофобија произилази из антиталента, да им се макар предоче нека решења за преписивање.
Ko ne zna, ovo gore je most za životinje, a ne za ljude. Uočite vizuelnu ogradu od neprovidnog drveća. Tako da još manje ima veze sa šinama, ali dobro, slika je svakako upečatljiva. Isto to sam i ja ranije predlagao pošto se ideja neprekinutog povezivanja Terazijske padine i parka u SA nameće sama od sebe.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=396475#p396475:2l0zkm9c je napisao(la):
spatiotecte » 08 Jul 2016 05:27 pm[/url]":2l0zkm9c]Pa kad nije mogla firma sa desetinama miliona to da izgradi, mi tek nemamo sanse na nasem nivou pojedinca.
Ne pričam ni o kakvoj ozbiljnoj gradnji nego da se mnogi godinama zapušteni placevi po Beogradu mogu jeftino pretvoriti u neki park ili plato, i tako privremeno koristiti. Što može da se protegne i na čitave decenije. Ako na njima nema ozbiljnijih objekata, dovoljno je odneti đubre, ukloniti poneki opasan predmet i prekriti rupe, zasaditi travu, i to je sve. Prazan prostor na atraktivnom mestu se može iskoristiti na milion načina, a mnogi od njih su po grad DALEKO korisniji od nečije zgrade koja bi se tu izgradila. Imaš li predstavu kolika bi korist (ili zarada) bila da se proteklih 60 godina ovaj fantastični prostor koristio za nešto korisnije od mesta oko koga stoji ograda?
 
spatiotecte":iz0dxk78 je napisao(la):
Vidi Zumo, ja taj deo setalista jako dobro poznajem posto zivim 300 metara od keja i mogu ti potvrditi da vecina ljudi koji izlazi na kej seta ka 25om maju a nikako ka marini posto tamo bas nema nista osim nekih rusevina gde su ziveli romi.
Tako da ti je lokacija nikakva, osim ako ne zelis da taj brod propadne zbog malog broja musterija.
Taj "brod" bi mogao i da plovi.

Ili da stane pored "Krivi Stojko". Tu ne smeta.

TT
 
Htedoh da stavim na temu unapređenja BG turizma, ali mi se čini da će ovde bolje da pristane.

Seks na vodi. :sesir:

„Egzit, Guča, noćni život u Beogradu – sve je to već desetak godina formulisano kao nekakav brend, a podtekst tog brenda upravo je jeftin provod. Seks u širem smislu je pritom veoma važan deo putovanja, jer se putnik odvaja od svoje realnosti, istražuje drugu, slobodan je. (...) Takođe je karakteristično da kod nas ne dolaze izuzetno bogati poslovni ljudi, već srednja, menadžerska kasta, koja na Zapadu ne može da ima moć kakvu ima ovde.

Zanimljivo je u tom ključu razmišljati o projektu ’Beograd na vodi’, jer se njime zapravo vodi borba da se otvorimo prema Ruskim i Arapskim klijentima. Stalno se pominju hiljade novih radnih mesta, ali kakvih tačno radnih mesta? Šire uzev, legalne prostitucije. Arapski ulagači će sagraditi svoje tri kule i dolaziće na provod kod siromašnih, potkupljivih Evropljana, što je stereotip na koji nisu navikli“.

Rečju, ko želi da priča o propasti društvenih vrednosti, neka počne od kritike kapitalizma. I nek’ usput pomene da je projekat od državnog značaja uistinu projekat seks-turizma. Uostalom, nije slučajno onaj toranj onako oblikovan.

Stefan Slavković – „Škola za strane udvarače“ NIN 30. jun 2016.
 
Daj me podsetite.... pa zar nisu sve te parcele do pancevackog mosta pod sporom....
Zar to nije bila jos jedna uspesna privatizacija....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=396575#p396575:1ch2ncir je napisao(la):
CASTELBIANCO » Sat Jul 09, 2016 12:16 pm[/url]":1ch2ncir]Tema se lagano pretvara iz Savski amfiteatar u Dunavska padina :)

Sad malo Zumine lične fantazije da saslušmo... :lol: Auu, majkumu, nije novac u pitanju, nego neko se setio pre njega. :lol: Čovek koji je mislio da će sprečiti BnV ili da se ništa neće desiti od tog projekta... :lol:

Moram reći svaka čast Vučiću kad može da istrpi toliku neprincipijelnu opoziciju i sve čime su pokušavali da ga spotaknu - Titovi pioniri, inžinjeri i arhitekte.
 
Vrh