Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390564#p390564:12l7z1jv je napisao(la):
stf » Sre Jun 08, 2016 9:35 am[/url]":12l7z1jv]
Иритира само та константна поставка проблема као скандалозног типа "шетачи имају 500 метара без клозета, како ће да трпе" а на осталим кејевима имамо и по 2 - 3 километра без клозета па ником ништа.
Slazem se, ponovo pocinje dramatizacija kako ce hiljade gradjana na ovom kratkom setalistu morati da se suzdrzavaju, verovatno ce svi imati proliv istovremeno ? Da ovaj wc nije postavljen 99.99% niko se ne bi ni setio da nema javnog wc-a, nego se samo ceka i najmanja greska da se krene sa histerijom.

Savanova je prilicno blizu, kome je hitno, a i siguran sam da ce ovaj wc biti osposobljen, zasto bi ga inace kupili? Iskreno znam za samo dva javna wc-a u gradu, na trgu i u Karadjordjevom parku pa se nikad nisam uneredio...

Takodje, da li smo sigurni da je ovo javan wc, palo mi je na pamet da Lunch box je napravljen od kontenjera i nema svoj wc (ili makar nisam video), mozda ovaj wc pripada njima? Pisalo je da zeton treba da se preuzme kod njih?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390539#p390539:33sp396r je napisao(la):
vradovic » Wed Jun 08, 2016 2:38 am[/url]":33sp396r]Moje licno misljenje je da se nadam da ga nece ni staviti. U principu gde imas tuseve, toalete tu se okupljaju beskucnici. Ovo je ipak deo grada koji treba da bude ponos Beograda i elitni deo gde ce dolaziti stranici koji ce odsedati u elitnim hotelima.

Retko maliciozan post na ovoj temi.
 
S obzirom na 24h i brojno obezbedjenje neće tu biti mesta za beskućnike ni pod razno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390542#p390542:38f8wnre je napisao(la):
tzoran1 » Wed Jun 08, 2016 5:15 am[/url]":38f8wnre]Jeste, a elitni stranci po navici u setnju nose ovo, ili mozda i nemaju fizioloske potrebe.. levi model je za gospodu, desni za dame :laugh:
file.php

Ako ne smislite nesto novo, ovaj topik ce uskoro postati besmislen. Verovatno ni jedan projekat od javnog znacaja u Srbiji nije propracen sa ovolikom paznjom. Tito je mogao da gradi sta god je hteo bez ikakve opozicije, cak i da sagradi sebi mauzolej, a da vasi i vi niste smeli ni da pisnete.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390539#p390539:ogx9su9h je napisao(la):
vradovic » 08 Jun 2016 02:38 am[/url]":ogx9su9h]Moje licno misljenje je da se nadam da ga nece ni staviti. U principu gde imas tuseve, toalete tu se okupljaju beskucnici. Ovo je ipak deo grada koji treba da bude ponos Beograda i elitni deo gde ce dolaziti stranici koji ce odsedati u elitnim hotelima.
au, da postoji neki softver na forumu da radi automatski ban, ovo bih mu stavio kao primer iz koga da uci sta ne sme da se pise na jednom ovakvom forumu
 
Ma Tito je trebao tu lepo sebi da lepo sagradi piramidu sa grobnicom unutra i kraj price, mi Srbi se posvadjasmo oko parceta zemlje :lol: :lol: :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390548#p390548:2mmdwaet je napisao(la):
stf » 08 Jun 2016 06:42 am[/url]":2mmdwaet]Опет кењања достојна једног клозета .... на свим осталим БГ шеталиштима, видим, има клозета на претек на сваким 100 метара, клоња, и чесма, само овде нема ... :bash:
Остала шеталишта су грађена и опремљена пре 30-40 година а за разлику од овог, нисмо их платили милијарду+ евра.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390586#p390586:12uvl96b je napisao(la):
direktor » 08 Jun 2016 10:29 am[/url]":12uvl96b]Zato se ovo zove forum a i sad zivimo u demonokratiji

Ne treba prizivati demone, sada smo na strani 666 !!!
 
mene cudi sto nadlezni nisu prepoznali komercijalni potencijal klozeta i iskoristili priliku da spoje lepo i korisno. kao sto je stf lepo pimetio kilometrima unaokolo ljudi piske iza drveca, po nekim coskovima, cak direktno u reku.. izgradnjom jednom mega klozeta, kapaciteta jedno 100-200 luks cucavaca, svakako najveceg u regionu, bnv bi i u tom segmentu pokrio ne samo postojece potrebe vec bio spreman da ugosti i milione novopridoslih turista koji sigurno imaju fizioloske potrebe a pri tome mnogi od njih nisu spremni da odmah usvoje lokalni obicaj kenjanja uz bukvu.

ja to vidim kao priliku da se mnogi mladi ljudi iz vase stranke prekvalifikuju i posteno zarade neki dinar, posao baba sere mozda nije lep kao posao bota ali nije ni sramotan
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390564#p390564:39szxgon je napisao(la):
stf » 08 Jun 2016 08:35 am[/url]":39szxgon]Иритира само та константна поставка проблема као скандалозног типа "шетачи имају 500 метара без клозета, како ће да трпе" а на осталим кејевима имамо и по 2 - 3 километра без клозета па ником ништа.
Znači sada smo prešli na rezervne pozicije u stilu "pošto je do sada bilo loše, iz sve snage ćemo se truditi da tako i nastavimo". Pitanje javnih WC-a nije novo. Otkad mogu da se setim, ljudi pitaju zašto ih nema mnogo više. Nažalost Beograd je prvo bio palanka bez puno ljudi koji nisu domaći, a zatim je problem bila ideologija. Smatralo se da ljudi uglavnom treba da cirkulišu između svojih stanova i posla, i da nemaju šta da traže na ulici. Beograd nije bio turistički grad, a na ulični život se gledalo više kao na dangubljenje i rizik. Tako da ni razni javni servisi namenjeni onima koji su na ulici nisu bili zanimljivi. Naprimer, i dalje nemamo ni jedno javno kupatilo. Plus što u starom delu grada nije ni bilo mnogo mesta koje pripada Gradu, a gde bi se oni lako i jeftino mogli napraviti.

Beograd na vodi je različit po svemu. Gradi se u vreme kad Beograd stvarno postaje metropola sa aktivnim uličnim životom i velikim prometom ljudi koji ovde ne stanuju, u kojoj se Engleski jezik ponegde već može čuti ravnopravno sa Srpskim. Takvi ljudi ne sede u sobi na dva metra od WC-a. Takođe, po prvi put se u turističkom i rekreativnom centru grada od početka gradi čitavo naselje na velikoj slobodnoj površini. Što znači da se umesto pojedinih zgrada čiju namenu bira investitor i koja služi SAMO njemu, sada ne samo može, nego i MORA planirati KOMPLETNA usluga i kompletan urbani ambijent. Beograd na vodi bi zato trebao biti šablon, primer za ugled, kako dalje raditi da bi se približili modernom gradu. Zbog toga ljudi savim opravdano od njega očekuju bar to da ispravi greške koje su se do sada pravile. Zar investicija od tri milijarde da bude bez WC-a? A pogotovo što ovde imamo situaciju da se govori o rekreativnoj zoni i obalskom ŠETALIŠTU velike dužine. Ovde ljudi dolaze sa ciljem da provedu mnogo vremena napolju, daleko od svojih privatnih klozeta. Plus što će upravo ovde da piju ogromne količine tečnosti svih vrsta. Tako da je pogotovo ovde apsolutno neophodan WC. Ali ga nema zbog privatnog grabeža javnog prostora. Ni komunisti ih nisu gradili, ali su oni bar ostavljali dovoljno javnog prostora za buduće potrebe, pa samo zato danas imamo i biciklističke staze (probajte da uspešno uglavite bici stazu na novu Promenadu :x ) i mesta gde bi se WC-i mogli graditi kad bi neko u vlasti to želeo. Ali ne želi, iz istog razloga zbog koga nema novih parkova nego se moraju voditi epske bitke za svako bedno parče zemlje. Zbog svega toga, ono što ZAISTA iritira je kad neko ko vrlo dobro zna zašto je ovo poseban slučaj tvrdi kako mu to nije jasno.
 
Једном о једној баба-сери писале новине: каже, ништа док није отишла у приватнике!

Шалу на страну, Београду стварно фале јавни клозети, али да имају и сапун, а не ко они на Ади.
 
S obzirom na složenost i čestu vanupotrebnost, pod hitno zaposliti menadžera za upravljanje javnim toaletima BW-a ,a i lepo zvuči em menadžer em upravljanje,em toalet a može i toilette :p
 
Sa Vukajlije

Senior toilette maintenance manager

Uslovi:

VŠŠ ekonomskog usmerenja
3 tri godine radnog iskustva na poslovima mikromenadzmenta
Poznavanje mehanike fluida
Osposobljenost za rad po JUS standardima za higijenu iz 1971. god.
Sposobnost za rad od pritiskom i u kratkim rokovima
Komunikativna, analitična i prodorna osoba
 
Односно, у елитном БнВ-у, за богате странце из луксузних хотела: грендма шит.
 
Pohvalno je sto je postavljen javni toalet na promenadi, iako ne radi, svaka cast gradskoj upravi, verujem da ce nastaviti sa istim elanom i postaviti javne toalete na svim veoma prometnim tackama u gradu kao sto su stanice gradskog prevoza "Sajam", "Mostar", "Sava Centar" i stanice BG:voza.

Pohvalno je sto je poplocana promenada, svaka cast gradskoj upravi, verujem da ce nastaviti sa istim elanom poplocati i trg Republike, popraviti rupu na Brankovom mostu i ostale vratolomije sirom grada.

Pohvalno je sto je ugledna promenada izgradjena i otvorena u roku, svaka cast gradskoj upravi, verujem da ce nastaviti sa istim elanom i renovirati i otvoriti Muzej Savremene Umetnosti i Narodni Muzej u roku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390605#p390605:3q9uvu9b je napisao(la):
Delija » 08 Јун 2016 11:26 am[/url]":3q9uvu9b]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390548#p390548:3q9uvu9b je napisao(la):
stf » 08 Jun 2016 06:42 am[/url]":3q9uvu9b]Опет кењања достојна једног клозета .... на свим осталим БГ шеталиштима, видим, има клозета на претек на сваким 100 метара, клоња, и чесма, само овде нема ... :bash:
Остала шеталишта су грађена и опремљена пре 30-40 година а за разлику од овог, нисмо их платили милијарду+ евра.

Да ли си сигуран да их нисмо платили или да тек нећемо? Сва та СФРЈ урбанистичка супер насеља грађена на отиманој земљи чији власници тек треба да се обештете ... платићемо ми и та шеталишта од пре 30 - 40 година и то папрено ... ти то као жесток антикомуниста врло добро знаш, само "заборављаш" када их хвалиш. :wink: :D

Сва та широка шеталишта и абнормално велике јавне просторе СФРЈ урбанизма је и било могуће градити на тај утопистички начин само на отиманој земљи, јер да је плаћена, не би је сигурно тако "бацали" већ би градили мало гушће да би могли да покрију трошкове тог земљишта.

Али и то заборављамо. Ја сам ту да вас подсетим кад тако, намерно заборавите. :wink:
 
Пажња, пажња, ботови! Вођа рекао да су "највиши органи града Београда" криви за дешавања у Савамали! Џаба сте ботовали...
 
Ali je odmah zatim rekao da je Mali uradio više od bilo kog gradonačelnika za Beograd za ovako kratko vreme (tu sam shvatio zašto ne gledam političare, već samo pročitam izjave i ugasio sam live stream)
 
Treba da odgovaraju oni koji su ove informacije krili i zataskavali u policiji i komunalnoj. Vodja je ovo znao isti dan posle te veceri, da li bi ovo objavio da nije bilo pritiska od strane javnosti? pa mi sad vi recite da svo ovo gradjansko delovanje nije imalo poentu...?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ajde sad da vratimo i ponovo izgradimo one barake i udžerice jer su nelegalno srušene i da svi budemo srećni, jupi :roll:
 
Kakva predstava. Pozorište od države. Sad će fazon Siniša Mali podneti ostavku pa postati ministar nečega a novi gradonačelnik će postati neka zvanično vanstranačka ličnost, ili možda onaj lik koji je došao bajsem u skupštinu jer to je tako kul, a na njegovoj je listi, lepo i korisno.
 
Poenta je ono što vidiš svojim očima, a ne što ti neko interpretira da vidiš, a ovde vidiš ili barake ili lepo očišćen teren. Da li su maskirani ili ne, meni je sad lepše i samo me moji subjektivni sebični razlozi interesuju, za razliku od "investitora" koji zasigurno ima vrlo humanističke razloge za koje ste se borili.
Ako će razne "građanske inicijative" i NVO-i na nam ulici vode državu onda treba ukinuti glasanje idemokratiju. Ja u ovoj vesti ne vidim ništa dobro za Beograd. Sad će neko biti smenjen, pa dok se izaberu drugi, pa dok se oni uhodaju, pa imaju druge prioritete, pa se menjaju planovi investicija u gradu... ja tu za sebe ne vidim ništa dobro. Ali ako većina ne dobija ništa nek su nam bar srećni ovi koji nešto dobijaju. :notok:
 
Vrh