Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

A da li vidis tim svojim ocima da te je vlast kome si ti dao mandat i svoje poverenje svesno lagala, krsila zakone koje je sama donela , a za koje te tera da ih ti postujes i kaznjava te ako ih prekrsis...? Da li ti to smeta? Da li mislis da je to normalno za zemlju koja sebe smatra za demokratski uredjenu? Da li vidis da je ta policija koja treba da te stiti od raznih kriminalaca svesno zanemarila svoju duznost...? o da li ti to vidis gradjanine Srbije i da li ti smeta?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Shvatio je covek da ce mu govorenje lepo upakovane istine ipak biti vise od koristi umesto sto cuti i pravi se blesav, pa je to saopstio na nacin na koji je saopstio. Ja nisam ni ocekivao da kaze imena odgovornih iako ih zna svakog poimence jos od prvog dana. Na kraju krajeva, ne biva da pored ostalih koji su ucestvovali u ovom nezakonitom poduhvatu i sam na sebe pokaze prstom, jer bez njegovog miga sigurno se ne bi ni rusilo.

Vodeci se njegovom logikom, svaki gradjanin Srbije ima pravo da stavi fantomku i porusi ono sto mu se cini ruzno i neprikladno, a svoj cin da opravda time sto je to sad lepse nego sto je bilo.
 
Šetalište kod hotela Jugoslavija, 70-te godine prošlog veka. Zaključke izvedite sami, kako kome volja. Lično mi je ovo lepše preko nekoliko milijardi puta.

nbg9.jpg
 
Nik_B":245129fs je napisao(la):
Shvatio je covek da ce mu govorenje lepo upakovane istine ipak biti vise od koristi umesto sto cuti i pravi se blesav, pa je to saopstio na nacin na koji je saopstio. Ja nisam ni ocekivao da kaze imena odgovornih iako ih zna svakog poimence jos od prvog dana. Na kraju krajeva, ne biva da pored ostalih koji su ucestvovali u ovom nezakonitom poduhvatu i sam na sebe pokaze prstom, jer bez njegovog miga sigurno se ne bi ni rusilo.

Vodeci se njegovom logikom, svaki gradjanin Srbije ima pravo da stavi fantomku i porusi ono sto mu se cini ruzno i neprikladno, a svoj cin da opravda time sto je to sad lepse nego sto je bilo.

Onda da srušimo Staklenac na Trgu?
 
Bulbuderac svaka vam čast, izgurali ste svoje, čestitam. Po meni bi celu Kaluđericu trebalo ovako preko noći srušiti i izgraditi nešto humanije i lepše. Ali jbg to ne bi bilo po zakonu, a propisi su propisi...i zato ona stoji 50 godina i još će 500. Nije bitno kako nam deluje na oko nego kako nam deluje po zakonu. I zato i kažem da sam krajnje subjektivan , i da treba sve što je ružno u Srbiji srušiti i umesto njega sagraditi lepo. Ali ne bilo ko, ne svaki građanin, nego vlast. Da Srbija bude lepa umesto ružna.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390636#p390636:io9rytb9 je napisao(la):
Bulbulderac17 » 08 Jun 2016 01:56 pm[/url]":io9rytb9]Treba da odgovaraju oni koji su ove informacije krili i zataskavali u policiji i komunalnoj. Vodja je ovo znao isti dan posle te veceri, da li bi ovo objavio da nije bilo pritiska od strane javnosti? pa mi sad vi recite da svo ovo gradjansko delovanje nije imalo poentu...?
Ne samo da je imalo poentu, nego je to jedini razlog za ovo priznanje. Za tri dana, u Subotu u 18h, zakazan je novi skup. Prvi je bio pristojno posećen, drugi je bio zaista veliki, a bez ovog priznanja treći bi verovatno polako počeo ličiti na početak onog prošlog ciklusa Beogradskih demonstracija. Problem opozicije je bila pre svega razjedinjenost i kompromitovanost. Beograd na Vodi je poslužio kao fokusna tačka za novi pokret, a njegov uspeh je naterao čak i opozicione vođe da se tiho priključe bez pokušaja da preuzmu stvar u svoje ruke. I to je ono što je opasno. Masi uvek treba JEDNA centralna tačka za koordinaciju, nešto što je prihvatljivo raznim političkim varjantama. To se veoma teško stvara, ali kad se jednom napravi, pređe "kritičnu masu", i krene, onda stvar poprima sopstveni momenat i teško se zaustavlja.

Tako da je ovo priznanje samo iznuđena kontrola štete. Bolje reći gašenje moguće vatre. A jedinu zaslugu za to ima taj građanski pokret i ništa drugo.

Nova šetnja:
https://www.facebook.com/nedavimobeograd/
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390626#p390626:2ru5zarg je napisao(la):
stf » 08 Jun 2016 15:16[/url]":2ru5zarg]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390605#p390605:2ru5zarg je napisao(la):
Delija » 08 Јун 2016 11:26 am[/url]":2ru5zarg]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390548#p390548:2ru5zarg je napisao(la):
stf » 08 Jun 2016 06:42 am[/url]":2ru5zarg]Опет кењања достојна једног клозета .... на свим осталим БГ шеталиштима, видим, има клозета на претек на сваким 100 метара, клоња, и чесма, само овде нема ... :bash:
Остала шеталишта су грађена и опремљена пре 30-40 година а за разлику од овог, нисмо их платили милијарду+ евра.

Да ли си сигуран да их нисмо платили или да тек нећемо? Сва та СФРЈ урбанистичка супер насеља грађена на отиманој земљи чији власници тек треба да се обештете ... платићемо ми и та шеталишта од пре 30 - 40 година и то папрено ... ти то као жесток антикомуниста врло добро знаш, само "заборављаш" када их хвалиш. :wink: :D

Сва та широка шеталишта и абнормално велике јавне просторе СФРЈ урбанизма је и било могуће градити на тај утопистички начин само на отиманој земљи, јер да је плаћена, не би је сигурно тако "бацали" већ би градили мало гушће да би могли да покрију трошкове тог земљишта.

Али и то заборављамо. Ја сам ту да вас подсетим кад тако, намерно заборавите. :wink:

Teško da su te plavne obale bile nečije. Inače te obale imaju tu širinu jer jedan deo njih služi za plavljenje i time povećava zapreminu korita u vreme visokih vodostaja. Velika je greška koja se ovde ponavlja već 2 godine upoređivati levu obali reke Save (Novobeogradska) sa desnom obalom reke Save. Zato što nije uporedivo. Možda te je @Delija malo slučajno isprovocirao što je rekao da su stariji kejevi bolji i imaju toalete (u stvari nemaju niti imaju potrebe, jer se sve obavlja u kafićima na splavovima), ali na to si mogao da lepo odgovoriš da prvi susedni objekat u kome će sve biti, pa i kafić sa WC-om se trenutno gradi u "Beogradu na vodi".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390661#p390661:50tvur9k je napisao(la):
Zuma » 08 Jun 2016 04:19 pm[/url]":50tvur9k]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390636#p390636:50tvur9k je napisao(la):
Bulbulderac17 » 08 Jun 2016 01:56 pm[/url]":50tvur9k]Treba da odgovaraju oni koji su ove informacije krili i zataskavali u policiji i komunalnoj. Vodja je ovo znao isti dan posle te veceri, da li bi ovo objavio da nije bilo pritiska od strane javnosti? pa mi sad vi recite da svo ovo gradjansko delovanje nije imalo poentu...?
Ne samo da je imalo poentu, nego je to jedini razlog za ovo priznanje. Za tri dana, u Subotu u 18h, zakazan je novi skup. Prvi je bio pristojno posećen, drugi je bio zaista veliki, a bez ovog priznanja treći bi verovatno polako počeo ličiti na početak onog prošlog ciklusa Beogradskih demonstracija. Problem opozicije je bila pre svega razjedinjenost i kompromitovanost. Beograd na Vodi je poslužio kao fokusna tačka za novi pokret, a njegov uspeh je naterao čak i opozicione vođe da se tiho priključe bez pokušaja da preuzmu stvar u svoje ruke. I to je ono što je opasno. Masi uvek treba JEDNA centralna tačka za koordinaciju, nešto što je prihvatljivo raznim političkim varjantama. To se veoma teško stvara, ali kad se jednom napravi, pređe "kritičnu masu", i krene, onda stvar poprima sopstveni momenat i teško se zaustavlja.

Tako da je ovo priznanje samo iznuđena kontrola štete. Bolje reći gašenje moguće vatre. A jedinu zaslugu za to ima taj građanski pokret i ništa drugo.

Nova šetnja:
https://www.facebook.com/nedavimobeograd/


Motiv njegove konferencije je jasan i tu si u pravu. Samo ja bih rekao da je ovakva kontrola stete neuspeno uradjenja. Umesto da prizna gresku, covek je izneo niz pohvala na racun gradonacelnika na koga su gradjani ozlojedjeni, takodje izneo je i neistine glede finansijkih podataka za grad Beograd. Sve to garnirano reziranim pitanjima tzv. novinara, neumsenim komentarima, manipulacijama...
Uradio je sve kontra od onoga sto bi protestanti ocekuvali stoga ocekujem jos masovniji protest za vikend.
 
Stf nije daleko od istine, misim da je belka bas pominjao zemljiste pod restitucijom na nbg o kome se malo zna i mislim da nije bilo clanaka u novinama koji su ga pominjali.

Sa nbg strane nam je ostavljen kej posle hotela Jugoslavija bez ikakvih sadrzaja i zato je slabo posecen u tom delu. Pritom je pogled na dunav i stari deo grada kidnapovan od strane splavova. Sto bi Zuma rekao nema kontakta sa rekom ;)
 
Тешко да су биле. Насип код савских блокова је градила још Аустро-Угарска.

Него, да сажмем своја размишљања о данашњем догађају: ово је само једна мала, надасве симболична, али не и безначајна победа против фашизма.
 
Mislim da je pominjao neki slucaj u oko blokova 25, 26 mozda cak i njih ne mogu bas da se setim
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390667#p390667:1vel3reh je napisao(la):
Igor » 08 Jun 2016 03:42 pm[/url]":1vel3reh]Stf nije daleko od istine, misim da je belka bas pominjao zemljiste pod restitucijom na nbg o kome se malo zna i mislim da nije bilo clanaka u novinama koji su ga pominjali.
A najskuplje od svega je ako imate grad koji ne funkcioniše ili nije dovoljno privlačan da bi pobedio konkurenciju drugih gradova. Moderni urbanizam kaže šta je poželjan odnos javnih i drugih površina u jednom velegradu. Ako se ide ispod toga, to je uvek daleko najskuplje.
 
mislim da se mesaju malo stvari i ide se tako daleko da se uporedjuje otimanje zemlje od strane drzave u socijalizmu i ovo otimanje javnog zemljista u korist stranog investitora to je bitna razlika zar ne...?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stara obala koju bi ti kopirao na bnv prakticno ne funkcionise dobrim svojim delom sem sto po koji biciklista i zalutali pesak prodje do Brankovog mosta o odlasku do Gazele necu ni govoriti.

edit:
@Bulbulderac17
Svakako da nije isto ja sam se osvrnuo na post od stf-a da ipak skrenem paznju da ni u "zlatna" vremena nisu bas sve bile ciste stvari niti da nas je neko bilo sta pitao kako ce se graditi. To sto je sada toliko losije na svim nivoima ne znaci da je tada bas bilo sjajno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390681#p390681:2ieee9n2 je napisao(la):
Igor » Sre Jun 08, 2016 5:48 pm[/url]":2ieee9n2]Stara obala koju bi ti kopirao na bnv prakticno ne funkcionise dobrim svojim delom sem sto po koji biciklista i zalutali pesak prodje do Brankovog mosta o odlasku do Gazele necu ni govoriti.

Mislim da grešiš, cela obala od hotela Jugoslavija do Brankovog mosta je uvek puna šetača i biciklista, jedino što je naružena silnim splavovima.
 
Svaka obala koje generiše puno ljudi mora biti naružena komercijalnim sadržajima bilo u kopnenoj(kiosko-vašarskoj),rečnoj(splavarskoj) ili kombinovanoj varijanti ,jer upravo masa sveta generiše te sadržaje i profit.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390681#p390681:3dww3bvf je napisao(la):
Igor » 08 Jun 2016 04:48 pm[/url]":3dww3bvf]Stara obala koju bi ti kopirao na bnv prakticno ne funkcionise dobrim svojim delom sem sto po koji biciklista i zalutali pesak prodje do Brankovog mosta o odlasku do Gazele necu ni govoriti.
Ne znam kad si poslenji put bio tamo, ali leti u večernjim časovima tamo se valja čitava reka ljudi, što peške što na biciklima. Ali to nije važno, čak i kad bi bilo skoro prazno. Nije moguće porediti obalu gusto naseljenog dela grada sa obalom za koje ti treba prevozno sredstvo da bi do tamo uopšte došao. Mi govorimo o BNV-u, ili malo šire, o desnoj obali Save u starom delu grada. A ja sve vreme govorim o budućnosti za koju se možemo pripremiti jedino sada, o pravom silasku grada na reke, dakle o situaciji koja će nastati kad (ili ako) se centar života Beograda preseli na reke, a Savski amfiteatar kompletno izgradi. Kad se i Karađorđeva i Savamala obnove. Šta misliš koja vrsta usluga će tamo biti? Svakako ne pisanje softvera za Mikrosoft, a još manje će bilo ko tamo noću da mirno spava. Koliko će ONDA biti potrebno mesta na obali reke? Znaš li kako trenutno izgleda Knez Mihajlova i okolne ulice u večernjim časovima? To je ono za šta se SADA moramo pripremiti na obali reke, samo što će tamo ljudi biti još mnogo više.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390609#p390609:b6kr4c4p je napisao(la):
Zuma » Wed Jun 08, 2016 1:07 pm[/url]":b6kr4c4p]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390564#p390564:b6kr4c4p je napisao(la):
stf » 08 Jun 2016 08:35 am[/url]":b6kr4c4p]Иритира само та константна поставка проблема као скандалозног типа "шетачи имају 500 метара без клозета, како ће да трпе" а на осталим кејевима имамо и по 2 - 3 километра без клозета па ником ништа.
Znači sada smo prešli na rezervne pozicije u stilu "pošto je do sada bilo loše, iz sve snage ćemo se truditi da tako i nastavimo". Pitanje javnih WC-a nije novo. Otkad mogu da se setim, ljudi pitaju zašto ih nema mnogo više. Nažalost Beograd je prvo bio palanka bez puno ljudi koji nisu domaći, a zatim je problem bila ideologija. Smatralo se da ljudi uglavnom treba da cirkulišu između svojih stanova i posla, i da nemaju šta da traže na ulici. Beograd nije bio turistički grad, a na ulični život se gledalo više kao na dangubljenje i rizik. Tako da ni razni javni servisi namenjeni onima koji su na ulici nisu bili zanimljivi. Naprimer, i dalje nemamo ni jedno javno kupatilo. Plus što u starom delu grada nije ni bilo mnogo mesta koje pripada Gradu, a gde bi se oni lako i jeftino mogli napraviti.

Beograd na vodi je različit po svemu. Gradi se u vreme kad Beograd stvarno postaje metropola sa aktivnim uličnim životom i velikim prometom ljudi koji ovde ne stanuju, u kojoj se Engleski jezik ponegde već može čuti ravnopravno sa Srpskim. Takvi ljudi ne sede u sobi na dva metra od WC-a. Takođe, po prvi put se u turističkom i rekreativnom centru grada od početka gradi čitavo naselje na velikoj slobodnoj površini. Što znači da se umesto pojedinih zgrada čiju namenu bira investitor i koja služi SAMO njemu, sada ne samo može, nego i MORA planirati KOMPLETNA usluga i kompletan urbani ambijent. Beograd na vodi bi zato trebao biti šablon, primer za ugled, kako dalje raditi da bi se približili modernom gradu. Zbog toga ljudi savim opravdano od njega očekuju bar to da ispravi greške koje su se do sada pravile. Zar investicija od tri milijarde da bude bez WC-a? A pogotovo što ovde imamo situaciju da se govori o rekreativnoj zoni i obalskom ŠETALIŠTU velike dužine. Ovde ljudi dolaze sa ciljem da provedu mnogo vremena napolju, daleko od svojih privatnih klozeta. Plus što će upravo ovde da piju ogromne količine tečnosti svih vrsta. Tako da je pogotovo ovde apsolutno neophodan WC. Ali ga nema zbog privatnog grabeža javnog prostora. Ni komunisti ih nisu gradili, ali su oni bar ostavljali dovoljno javnog prostora za buduće potrebe, pa samo zato danas imamo i biciklističke staze (probajte da uspešno uglavite bici stazu na novu Promenadu :x ) i mesta gde bi se WC-i mogli graditi kad bi neko u vlasti to želeo. Ali ne želi, iz istog razloga zbog koga nema novih parkova nego se moraju voditi epske bitke za svako bedno parče zemlje. Zbog svega toga, ono što ZAISTA iritira je kad neko ko vrlo dobro zna zašto je ovo poseban slučaj tvrdi kako mu to nije jasno.

Mi smo sa WC-ima poprilično kuburili ranije a i kada bi se nešto i uradilo po tom pitanju nekako po definiciji su bili magnet za vandalizam (crtanje grafita,lomljenje pisoara,šolji,stakla,kradja toalet-papira,sapuna,maltretiranje beba-sera i tome slično).Posle zadovoljenja fizioloških potreba uz poriličnu žurbu,nekako je bilo logično i zadovoljenje raznoraznih frustracija kroz razne oblike vandalizma na toj istoj lokaciji(zatvorenoj,pomalo izolovanoj).Upravo iz pomenutih razloga WC su dobijali na "značaju i dodatnom" trošku tipa zaključavanje,noćni čuvar,video nadzor i tome slično,pa su se neretko i zatvarali.

Po pitanju BNV-a izabrana je odlična i trajna lokacija za javni WC ispod SSM gde nisu planirane zgrade,komercijalni sadržaji i tome slično,samo je u pitanju NEMAR i samo NEMAR da se nakon 4 meseca konačno stavi u funkciju.Mnogo je komplikovanije :roll: jedan "veći i složeniji objekat" :roll: staviti u funkciju od npr. košenja korova,popravljanja par otpalih daščica na platformi i tome slično :grand:.
 
Савски Кеј - Насип изграђен још у доба АУ - Ни теоријски га комунисти нису могли одузети било коме.

Земунски кеј - Насип је, јелте насипан од 39 па до изградње СИВ-а. То земљиште не да није никоме одузето него није ни постојало. Једино да се обештети данска приватна компанија која је делимично насипала то земљиште од 39е до 41е.

У сваком случају, још једна страница ове теме је попуњена бесмислицама захваљујући подметачни Стф-а.
 
Данске компаније исплаћене у целости: последњу рату добиле 1942. Земљиште и кеј су градско власништво.
 
Bravo za spatiotecte, premijer se vise puta pozivao na njegovu poruku o patki danas.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390689#p390689:uu13k1u8 je napisao(la):
Zuma » Jun 8th, 2016, 6:56 pm[/url]":uu13k1u8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390681#p390681:uu13k1u8 je napisao(la):
Igor » 08 Jun 2016 04:48 pm[/url]":uu13k1u8]Stara obala koju bi ti kopirao na bnv prakticno ne funkcionise dobrim svojim delom sem sto po koji biciklista i zalutali pesak prodje do Brankovog mosta o odlasku do Gazele necu ni govoriti.
Ne znam kad si poslenji put bio tamo, ali leti u večernjim časovima tamo se valja čitava reka ljudi, što peške što na biciklima. Ali to nije važno, čak i kad bi bilo skoro prazno. Nije moguće porediti obalu gusto naseljenog dela grada sa obalom za koje ti treba prevozno sredstvo da bi do tamo uopšte došao.
Bio sam preksinoc, naravno nigde nikog sem u kasnim vecernjim satima kada su aktivni splavovi. Takav koncept postujem i smatram da je potreban gradu samo da se reka ocisti od splavova ali mislim da preslikavanje toga na BNV nije dobro zato to i pominjem.
 
А тек ови моменти кад нам велики вођа на конференцији за штампу уживо пресуђује ко је крив, ко одговоран и шта се десило а онда крене то да пегла гебелсовском демагогијом и наравно прећуткујући најгоре, а то је да је полиција изигнорисала позиве грађана и да као крајњу последицу киднаповања човека имамо његову смрт.

Ова држава је класичан феудални посед без иједне независне институције у служби народа. А управнници феуда су дубоко зашли у фашизам и тоталитаризам.
 
Vrh