Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Zuma":qwmkjfmg je napisao(la):
spatiotecte":qwmkjfmg je napisao(la):
Usmerite malo diskusiju na tacku gledista koja nije politicke prirode, bice mnogo zdravije za sve nas.
Potpuno se slažem, iako sam savršeno svestan koliko će to u praksi biti teško postići. Ja sam se oduvek trudio da svoje pisanje maksimalno očistim od političke pristrasnosti i političkog aktivizma. Prvo zato što me politika i politički rad uopšte ne interesuje, a onda zato što mislim da je to štetno za Beobuild. Politiku treba spominjati samo u meri u kojoj ona direktno utiče na ono što je tema Beobulda. Dakle urbanizam i arhitektura Beograda, njegovo funkcionisanje kao grada, i pokušaji da doprinesemo tome da on bude bolji i uspešniji. Razlika je suptilna, ali jasna. Ako neki konkretan, čisto politički stav ili princip, utiče na urbanističku odluku, predstavlja njen direktni izvor, onda se može i treba pričati o toj vrsti politike (dakle o vrsti politike, a manje o partiji koja je zastupa) i razjasniti kakve veze takva politika ima sa Beogradom. Ali ne treba nastupati agresivno protiv političkih partija i protiv političkih ličnosti izvan ove direktne veze, kao neki opšti, aktivistički politički stav. Borimo se protiv originalnih, prvobitnih izvora neke urbanističke odluke, ne protiv partije ili ličnosti. To je mnogo šira odluka koju svako donosi za sebe, i nema veze sa Beobuildom. Ovu ravnotežu, odnosno razliku između po ciljevima strogo ograničene borbe protiv političkih izvora urbanističke odluke i opšte političke borbe same po sebi, je u praksi veoma teško postići i održavati, ali se u to svakako mora uložiti maksimalni napor. Kao praktični primer te razlike da navedem jednu hipotetičku mogućnost. Ako bi partija sa čijim se stavovima vi u privatnom životu uopšte ne slažete, naglo promenila svoj stav SAMO u onim aspektima koji su ovde tema, onda bi mi morali ovde da javno podržimo promenu tih aspekata politike te partije, sasvim nezavisno od našeg opšteg mišljenja o njoj koje se, zbog drugih stvari, uopšte nije promenilo. U tome je razlika, i to bi po meni bio ispravan odnos prema politici na Beobuildu.

Najvaznije stvari u urbanizmu i upravljanju desavaju iskljucivo kao politicko-ekonomski projekti, sa jasno odredjenim nosiocima i interesima - znaci morate da govorite o politici.
Svaki put kada debatujete o prosirenju mosta, dubini zelenog pojasa uz reku, kada ste za ili protiv necega , vi ucestvujete u necijem politickom/ekonomskom poduhvatu. I ucestvujete u igri po pravilima danasnjih upravljaca koje bih moga nazvati - uzurpatorima. To mi lici na zucne rasprave medju arhitektama 19. veka koji je klasicni stil najbolji za recimo zgradu poste.

Kada debatujemo o politici treba da vidimo zasto nas sistem u celini pravi smece. Jer ako nemamo dobar sistem, stalno cemo da proizvodimo smece, i to na svim lokacijama ( i svim disciplinama ).
 
Пошто се момак не зауставља...

stf":1691u8p7 je napisao(la):
Tako je ljudi. Polako se neki osvešćuju u pravcu konstruktuvne kritike
Тако је људи! Они ће нас просветлити! Партијска књижица ће спасити свет!
stf":1691u8p7 je napisao(la):
U svetlu toga da već postoje u fizičkoj formi realizovani pojedini segmenti projekta.
Не, не постоји ни један реализован сегмент пројекта наводног београда. Постоје само сегменти дивље градње, сужења шеталишта и козметичких промена на 150м обалоутврде и ништа од тога није рађено по пројекту.
stf":1691u8p7 je napisao(la):
Narod ih može pipnuti i koristiti.
Ја, а верујем и огромна већина народа нису део талога који користи Саванову, тај простор за бал вамапира, не припадају чак ни истом свету, систему вредности, нити икада желе да постану део тог друштвеног талога. А видели смо да ни "променада" није за све грађане. Као што се по уговору и сав јавни простор у СА отуђује од грађана.
stf":1691u8p7 je napisao(la):
Da bi se kritički stavovi približili narodu, ne sme se anulirati i negirati projekat jer profesionalnim populistima i demagozima samo daje vetar u leđa a kritičari u očima narda zaista i bivaju viđeni kao bezidejni retrogradni borci za status kvo.
Dakle, stav "zatvor, prijave, bageri, izdaja, pljačka" i slično, neće proći ni kod naroda, ni kod vlasti. Narodu je muka od međusobnog političkog pljuvana i ogradiće se po fazonu "ko vas j*** sve, šta me boli uvo".
Ali zato stav " revitalizacija je odličan korak za grad, imamo predloge da bude još bolji" će biti primljen i u narodu, i kod vlasti, i podstaći narod da se uključi.
Ако неки социолог, политиколог или једног дана историчар буде писао о девијантности и перфидности просечног политичара у Србији и његовим демагошким подметачинама узеће овај пасус као одличан пример.

Понављајте сви за Стф-ом:

ne sme se anulirati i negirati projekat - revitalizacija je odličan korak za grad
ne sme se anulirati i negirati projekat - revitalizacija je odličan korak za grad
ne sme se anulirati i negirati projekat - revitalizacija je odličan korak za grad
ne sme se anulirati i negirati projekat - revitalizacija je odličan korak za grad
hypno.gif

stf":1691u8p7 je napisao(la):
Da se vratim i na prvu kritiku Beograda na vodi od strane Udruženja ljubitelja železnice. Tada su nastupili sa stvaom, "ovo ništa ne valja, ukidanje železnice je katastrofa"
Лажеш бестидно, онако како само ти умеш.
stf":1691u8p7 je napisao(la):
i naravno da su doživeli populističko-demagoški napad. Ali, da je nastup bio, lupam "Urbanizaciju Amfiteatra podržavamo, imamo neke predloge" nikad ne bi bili onako napadnuti.
Ми смо криви што сте ви демагози. Као што си ономад у тренутку твог потпуног психичког растројства овде нас кривио што си бот. Да поново укључим времеплов: "Хтели сте Стф бота, ево вам га".
stf":1691u8p7 je napisao(la):
A predlozi bi možda i prošli, ko zna.
Прошли би (и прошли су/смо) као што је и Вукша прошао код твојих на власти. ;)
 
Stf o kakvim predlozima mi pricamo kada nije bilo javnog konkursa.

Kazem vam jedina sreca u celoj prici je sto trziste nece podrzati ovaj projekat u dimenzijama kako je on zamisljen. I ako Mali kaze da nije trgovac nekretninama sto je par puta ponovio vrlo dobro zna kakva je situacija na trzistu, uostalom i da ne zna kao sto kaze trebalo bi da nauci posto mi imamo kao neki udeo u celoj prici pa ne bi valjalo da budemo neobavesteni.
 
dosen":3jj0fosq je napisao(la):
Najvaznije stvari u urbanizmu i upravljanju desavaju iskljucivo kao politicko-ekonomski projekti, sa jasno odredjenim nosiocima i interesima - znaci morate da govorite o politici.
Svaki put kada debatujete o prosirenju mosta, dubini zelenog pojasa uz reku, kada ste za ili protiv necega , vi ucestvujete u necijem politickom/ekonomskom poduhvatu. I ucestvujete u igri po pravilima danasnjih upravljaca koje bih moga nazvati - uzurpatorima. To mi lici na zucne rasprave medju arhitektama 19. veka koji je klasicni stil najbolji za recimo zgradu poste.
Ja nigde nisam rekao da uopšte ne treba govoriti o politici, već da političke sadržaje treba ograničiti samo na one aspekte neke politike koji predstavljaju izvor urbanističkih odluka ili se na drugi način direktno tiču Beograda.

Kada debatujemo o politici treba da vidimo zasto nas sistem u celini pravi smece. Jer ako nemamo dobar sistem, stalno cemo da proizvodimo smece, i to na svim lokacijama ( i svim disciplinama ).
Ako pod "smećem" podrazumevaš užasne posledice loših odluka u pojedinim gradskim projektima, u urbanizmu i upravljanju Beogradom, dakle u onome što je ovde tema, onda da, slažem se, tada zaista moramo razjasniti što je početni koren takvih odluka. Bez obzira šta je taj početni uzrok, da li je to politika, ili bilo šta drugo. Tada je politička rasprava u nekim slučajevima nužna, jer se urbanistička greška ne može ispraviti i ubuduće izbegavati ako se ne sagleda njen pravi, početni izvor. Inače samo gubimo vreme tražeći je ponovo i ponovo u strogo stručnim aspektima svakog novog projekta, u kojima su greške zapravo posledice nekih političkih, a ne stručnih odluka. Primer ovoga je sada već prilično očigledna politika da se zemljište Beograda izrazito agresivno koristi za popunjavanje budžeta, tako što se usvoji politika postepenog smanjivanja procenta javnih površina po glavi stanovnika, a da se uz to ide na velike koeficjente iskorišćenja i na radikalnu privatizaciju praktično svih slobodnih ili zapuštenih površina Beograda, pri čemu se za početak redom uzimaju najkvalitetniji delovi grada. To je strogo politička odluka (jer se tiče pitanja raspodele društvenog bogastva, što je osnova karakterizacije političkog sistema), koja ima direktne i drastične posledice po Beograd, pa se upravo zato o takvim stvarima ovde može i mora raspravljati.

Ali, ako pod "smećem" podrazumevaš BILO KOJE po Srbiju loše posledice vladajuće politike, naprimer zašto smo toliko siromašni, zašto vlada korupcija, partijsko zapošljavanje, dakle probleme iz oblasti opšte politike, koji nemaju, ili možda tek na vrlo zaobilazne načine imaju neki uticaj na urbanizam Beograda, onda to treba izbegavati, jer takve stvari ovde nisu tema. Ako se Beobuild pretvori u uobičajeni opšte-politički forum, bez jasnog profesionalnog fokusa i zaista objektivnog odnosa prema svim političkim faktorima, to iz čitavog niza razloga na jednom stručnom sajtu ovakvog profila ne može biti uspešno. Samo će napraviti štetu i onemogućiti da Beobuild ima i onoliki uticaj koliki ima sad.

Dakle, o politici se može i treba raspravljati, ali na kulturan način, i samo tamo gde ona ima jasnu, relativno direktnu i značajnu vezu sa temama koje su ovde on-topic.
 
Delija":1fn2tccl je napisao(la):
Пошто се момак не зауставља...

stf":1fn2tccl je napisao(la):
Tako je ljudi. Polako se neki osvešćuju u pravcu konstruktuvne kritike
Тако је људи! Они ће нас просветлити! Партијска књижица ће спасити свет!

Kaze neko kome je Tadic glavni akter na profilnoj slici. :roll:
 
Mali je bio u pravu, on ne prodaje stanove, on ih kupuje. Ne jedan vec 24!
I onda se cuditi kako raspodase 4/5 stanova u Beogradu za dva dana.
 
Delija ovo nesto na tvoj racun covjek te zna izgleda
Kad je prije nakupovo toliko to gomilanje nije zdravo
 
I od tebe direkotre ima boljih, sta da radis, vreme te pregazilo.
 
laki72":5yvs6521 je napisao(la):
Nije odgovarao pravno gledano, al je snosio politicke posledice.
Primera je puno:
Vuk - SPO, Kostunica - DSS...

Политичке последице су релативне. Поента је да нико није одговарао кривично за комплетну пљачкашку приватизацију државе и десетине мањих или већих афера. Нико никад.

Партије трпе политичке последице када финансијери тако одлуче. Финансијери и одлучују кад ће бити смена власти и ко ће следећи да дође тако дајући народу лажни осећај демократије и промена да би остао миран док се агенда спроводи. СНС ће имати сигуран и следећи намдат, јер опозиција не постоји, растављена је на атоме. Та иста опозиција, по мом неком мишљењу ће се поново саставити у неки нови ДОС пред изборе 2020. и биће поново реприза. Освоје власт, и почну да се распадају на неке нове деривате до 2030. Точак се окреће. Он се окреће по физичким законима. Нема ту никакве случајности.

Као што написах више пута. Људи овде се деле на оне који не капирају како систем функционише и они који не желе да укапирају.

Igor":5yvs6521 je napisao(la):
Stf o kakvim predlozima mi pricamo kada nije bilo javnog konkursa.

Као што смо видели, од прве макете до почетка изградње дошло је до читавог низа промена, и те промене ће се дешавати и даље, а пројекат ће еволуирати и мењати се. Потребно је да се сви удруже и учествуву у тим променама јер је то могуће. А могуће промене ће издејствовати само они који приступе са позитивним ставом. И сам градоначелник је у последњем интервјуу то и најавио.

Примера ради, на обе макете је, због фазности градње остављен коридор старе пруге неизграђен. На њему су што друмске, што пешаке улице. И да се пруга укине, коридор остаје слободан и увек ће се моћи провући макар трамвај. Удружење љубитеља железнице треба да се бави тиме.

Уосталом, то удружење је увек излазило у јавност са предлозима. Бициклисти су такође излазили са предлозима увек. Они су предложили трасу бици обилазнице која је и обезбеђена баш таква, каква је била у предлогу. Имамо План је излазио са предлозима. Само од Министарства простора нисмо никад чули никакав предлог, само критику. Ок, то је легитиман начин борбе против ако имаш политичку агенду као што је они имају. Али утицати се може. Само ако не негираш.
 
Igor":3jxdngwo je napisao(la):
Stf o kakvim predlozima mi pricamo kada nije bilo javnog konkursa.

Kazem vam jedina sreca u celoj prici je sto trziste nece podrzati ovaj projekat u dimenzijama kako je on zamisljen. I ako Mali kaze da nije trgovac nekretninama sto je par puta ponovio vrlo dobro zna kakva je situacija na trzistu, uostalom i da ne zna kao sto kaze trebalo bi da nauci posto mi imamo kao neki udeo u celoj prici pa ne bi valjalo da budemo neobavesteni.



Da, samo: ovde se provlačila teza "nije naše da brinemo ko će da kupi te stanove i ko će da iznajmi taj poslovni protor, ne bi Arapin ulagao da to ne zna..."

E pa, sad je ispalo da Arapin i ne ulaže baš toliko i da "strani partner" zapravo ne preuzima bilo kakav rizik.
Naša strana je srljala u ovo, preuzela sve obaveze i rizike.
O prodaji nekretnina izgleda da ni STFovi ne razmišljaju ozbiljno...kao što ne razmišljaju ozbiljno ni o prodaji čelika iz Železare, prodaji "srpskog Mercedesa"...
 
direktor":1bzqw0f9 je napisao(la):
Delija ovo nesto na tvoj racun covjek te zna izgleda

Ne poznajem gospodina, ali citanjem ove teme polako sam poceo da preskacem zumine kilometarske postove, a sada mi i Delija dize pritisak svaki put konstantno napadajuci nekoga zbog - Čega!? ...Deli ljude po partijskim knjizicama. Ako se neko slaze sa njim onda je dobar, a ako ne, onda je "sns pacov"... postalo je smesno vise.
 
@DarkoRS misliš da ti je kritika relevantna, nakon samo dva posta na ovom forumu?
Razumem da neko ne voli da čita dugačke postove ili knjige, ali onda otvoriš Kurir, Blic ili B92 i "informišeš" se u skraćenoj formi ili se opredeliš za slikovnice. Svakako da članovi kao Zuma doprinose da se forum razlikuje od Kurira, Blica, B92.... ako ti je to preteško da svariš, preskočiš teme gde oni pišu ili se upustiš u raspravu na toj temi, pa kom opanci kom obojci.
 
DarkoRS":d7di60ve je napisao(la):
Kaze neko kome je Tadic glavni akter na profilnoj slici. :roll:
:D Што волим новорегистроване форумаше који се прво мени обрате. Ту слику сам почео да користим као својевремену спрдњу и критику тадашње пацовске клике на власти јер приказује то уплитање партијског талога и страних интересних група у градске инфраструктурне пројекте и њихов разарајући утицај на исте. Та слика ми је и даље испод надимка јер, као што видиш, и даље партијски талог (друге боје, гори и бахатији него икад) јаше овај град и њене грађане водећи се истим пљачкашким и издајничким мотивима.
 
Bulevarac":bjr8jzfj je napisao(la):
@DarkoRS misliš da ti je kritika relevantna, nakon samo dva posta na ovom forumu?
Razumem da neko ne voli da čita dugačke postove ili knjige, ali onda otvoriš Kurir, Blic ili B92 i "informišeš" se u skraćenoj formi ili se opredeliš za slikovnice. Svakako da članovi kao Zuma doprinose da se forum razlikuje od Kurira, Blica, B92.... ako ti je to preteško da svariš, preskočiš teme gde oni pišu ili se upustiš u raspravu na toj temi, pa kom opanci kom obojci.

Nista protiv zume i njegovih postova, vecinu sam ih i procitao, vise sam mislio na postove o vizurama na koje su i drugi imali primedbe a ne samo clanovi sa 2 posta. Mnogi su govorili da se sve moglo svesti na 2-3 recenice. Svaka njemu cast na trudu, to stoji.

Nemam veze ni sa Beogradom ni sa Srbijom (sada ce neko reci, koji ces moj onda ovde...), ali sam malo po malo citao temu i postala vrlo zanimljiva za citanje, kao i da se nauci nesto novo iz struke sa druge strane Drine (bravo za BB) i onda odjednom skoro svaki post ozbiljnog i strucnog pojedinca se svodi na pljuvanje po politickoj osnovi bez ikakvih drugih argumenata..."ti si ovo jer si sns bot, ti si ono jer si sns bot, nisi u pravu jer si sns bot, to ne moze tako jer si sns bot" itd itd...naravno da tako tema postaje manje zanimljiva i sumnjam da se nekome sa strane citaju postovi gde jedan clan napada drugog a i ostale radi neke knjizice, a moze ih procitati na sada vec skoro svakoj strani i ide na zivce nekome ko zeli da procita nesto konkretno. Zbog toga je valjda forum javan i dostupan svima...
Zivo me zanima, danas sutra, da na vlast dodju zuti, da li bi se onda spominjalo "ti si ds ili sds bot" a ovaj iz sns-a koji je u opoziciji ponovo postaje dobar... :kafa:
Zato sam se i registrovao da kao obican citalac bez politicke pripadnosti ukazem na jednu stvar: "brate mili popusti malo, preterujes" ...
 
@Delija nadji onda jednu zajednicku sliku, ili dve sastavi u jednu ;)
Obratio sam se prvo tebi jer u zadnje vreme (na ovoj temi), tvoji postovi bodu oci. Nakacio se na stf-a i ne popustas...Reci nekad tipa nisi u pravu zato stooo_____,
a ne, nisi u pravu jer si iz sns-a....smesno za jedno ozbiljno lice na forumu.
 
Fino se ti razumes u politiku i stranke a nemas veze sa Bg i Srb i nemas politicku pripadnost. Recimo meni sds ne bi nikad pala na pamet a pogotovo da nisam odavde i neupucen sam u politiku.
 
ftj":vp5m32z9 je napisao(la):
Fino se ti razumes u politiku i stranke a nemas veze sa Bg i Srb i nemas politicku pripadnost. Recimo meni sds ne bi nikad pala na pamet a pogotovo da nisam odavde i neupucen sam u politiku.

Ozbiljno, šta je to "sds"? Znam da Google sigurno zna, ali nije fora...

Za moderatore - da li postoji mogućnost izmene pravilnika foruma:
da nije dozvoljeno registrovati se samo zbog kritikovanja drugih članova i zbog mešanja u lične rasprave između drugih članova?
 
stf":m47r8g93 je napisao(la):
Da se vratim i na prvu kritiku Beograda na vodi od strane Udruženja ljubitelja železnice. Tada su nastupili sa stvaom, "ovo ništa ne valja, ukidanje železnice je katastrofa" i naravno da su doživeli populističko-demagoški napad. Ali, da je nastup bio, lupam "Urbanizaciju Amfiteatra podržavamo, imamo neke predloge" nikad ne bi bili onako napadnuti. A predlozi bi možda i prošli, ko zna.


Е, па, ово ти није у реду. Зато што та прва критика Удружења љубитеља железнице гласи:


Ljubitelji železnice protiv izmeštanja pruge


BEOGRAD, 20. avgusta 2013. (Beta) - Udruženje ljubitelja železnice predložilo je u utorak da se pruga uz desnu obalu Save pretvori u laku gradsku železnicu umesto da se potpuno izmesti u okviru projekta "Beograd na vodi".

Kako se navodi u saopštenju Udruženja, nije nužno uklanjati prugu da bi Beograd imao bolji pristup reci jer bi mogla da se koristi za gradski prevoz, kao neka vrsta nadzemnog metroa.

"Dok Bratislava i London ulažu ogromna sredstva da železnicu približe centru grada, Beograd teži suprotnom i već gotovu prugu koja prolazi kroz najuži centar želi da poruši", piše u saopštenju.

Prostor izmedju Savske ulice i reke Save u Beogradu - podseća Udruženja ljubitelja železnice - razvio se krajem 19. i početkom 20. veka kao transportni centar na tadašnjem rubu grada, nasipanjem močvarnog zemljišta, ali je potom izgubio tu ulogu zbog razvoja i širenja Beograda.

Udruženje se založilo da se prilikom najavljene re-urbanizacije dela Beograda uz desnu obalu Save, kao primarni, koriste održivi vidovi saobraćaja - pešački, biciklistički, vodni i šinski saobraćaj.

Predsednik Udruženja ljubitelja železnice i saobraćajni inženjer Karlo Polak je kazao da bi zadržavanje dva koloseka, koji bi se koristili za potrebe gradskog prevoza, bilo održivo rešenje i za transport velikog broja stanovnika budućeg priobalnog naselja i zaposlenih u tom kraju.


Цитирао сам доста коректно пренету интерпретацију агенције Бета, да не гушим форум оригиналним (дужим) саопштењем Удружења.
Дакле, из болдованог се исувише јасно види да није било говора о било каквом фронталном нити априорном нападу на пројекат БнВ, већ управо о ономе што си поменуо као исправан приступ: "Urbanizaciju Amfiteatra podržavamo, imamo neke predloge".

Замолио бих те, зато, да не понављаш овај неодржив аргумент, да не би, не дај Боже, на крају испало да је Удружење љубитеља железнице одговорно за пројекат "Београд на води" овакав какав је (то ти је оно по принципу "Ђура ће да ти опрости што те је тукао" :wink: ).


П. С. Тезу о томе да нема аргументоване критике пројекта такође заобиђите, јер је то којешта - веома паметни људи су темељито искритиковали све аспекте овог мрачног подухвата, притом бивајући исмејани од дежурних професионалних ментолчина. Све је јасно, а синоћни кровни аргумент премијера у емисији код оног из Железника - "Људи, па то је потпуно нови концепт становања! Па, тамо ће сви станари имати базен и теретану, зар нисмо за то били све време?!" - потврђује да је све јасно.
 
Sto vise vremena prolazi meni se cini da je SNS iznajmio arape da glume investitore, a da je sve u stvari licni projekat Vucica i podanika i da se arapi tu nista ne pitaju...
 
Obzirom na biografiju gradonačelnika Malog, ne bih se iznenadio da je ovo sve šema za privatizaciju zemljišta u SA.
 
Vidi, ne mozes reci da nismo nekako povezani i da nas ne zanima kako je u Srbiji ili vas kako je u Srpskoj...Sem toga, ziveo sam u S. Mitrovici 8 godina, sada mi kuca ima pogled na Loznicu a trenutno radim u Brčkom...treba neka slika kao dokaz? da odmah razjasnim odakle sam i da nisam bot ;)
Nisam rekao da sam neupucen, vesti iz Srbije dosezu i do nas, nego da nisam politicki opredeljen (sto se Srbije tice) jer niti sam za sns, niti za ds ili koga vec, zbog cega bih bio...meni su dovoljni sds i snsd a i od njih me glava boli.
S obzirom da u RS imamo sds ne treba da te cudi sto sam spomenuo i vas sds a i lider te stranke je do skoro bio na vlasti u Srbiji... i sta je sada tu cudno sto neko 200m od Srbije zna sta se desava kod vas? :)

Sada se ponovo ide u off, ali ovde se prvo izgleda mora dokazati ko si i sta si pa tek onda diskutovati o drugim stvarima :)
 
DarkoRS":12q5cht0 je napisao(la):
@Delija nadji onda jednu zajednicku sliku, ili dve sastavi u jednu ;)
Obratio sam se prvo tebi jer u zadnje vreme (na ovoj temi), tvoji postovi bodu oci. Nakacio se na stf-a i ne popustas...Reci nekad tipa nisi u pravu zato stooo_____,
a ne, nisi u pravu jer si iz sns-a....smesno za jedno ozbiljno lice na forumu.
Хвала. И трудим се да моји постови боду очи. Самобановао бих се када би ми се постови уклопили у овај медиокритетски треш којим нас овде неки бомбардују.

То што теби није јасна моја аргументација мене нешто и не погађа и било би чудно да је другачије. Нпр аргумент: "Прошли смо као што је и Вукша прошао код твојих" није јасан 95% форумаша овде али зато ономе којем је и упућен и те како јесте. :vops: Као што је јасан другим старијим, информисаним и упућеним форумашима до чијег мишљења ми је стало јер их иначе и лично познајем.
 
Пантограф":3dq7lq3u je napisao(la):
Е, па, ово ти није у реду.
Зашто није у реду? Зато што сте непромишљено улетели клизећи протв професионалаца из области спина, демагогије и популизма? И онда су се сви исчуђавали и истраумирали политичким нападом? Свашта.
Ја ваше удружење нисам напао, већ сам га сваки пут конструктивно искритиковао, и све што овде пишем сам рекао и Карлу очи у очи. Ако сте то у стању да схватите, супер, ако нисте, онда само показујете одређену дозу сличности са оним људима које критикујете.

Ви као да нисте свесни да у очима народне масе, Амфитеатар представља огавну депонију а железница је до те мере упропаштена да већини не пада на памет да јој приђе. Притом се деценијама прича о "рашчишћавању тог крша", те сте доста промишљеније требали да наступите. Ево неких финеса које "живот значе":

Уместо:
Удружење љубитеља железнице":3dq7lq3u je napisao(la):
Udruženje ljubitelja železnice predložilo je u utorak da se pruga uz desnu obalu Save pretvori u laku gradsku železnicu umesto da se potpuno izmesti u okviru projekta "Beograd na vodi".
Удружење љубитеља железнице предлаже да се "Београд на води" повеже са остатком града новом модерном трамвајском трасом која би користила садашњу трасу пруге.

Уместо:
Удружење љубитеља железнице":3dq7lq3u je napisao(la):
Кako se navodi u saopštenju Udruženja, nije nužno uklanjati prugu da bi Beograd imao bolji pristup reci jer bi mogla da se koristi za gradski prevoz, kao neka vrsta nadzemnog metroa.
"Београд на води" има савршену могућност да привуче велики број људи до реке из свих крајева града на брз и ефикасан начин уз помоћ нове трамвајске трасе

Овај клизећи ниси болдовао а он је самосахрана остатка текста:
Удружење љубитеља железнице":3dq7lq3u je napisao(la):
"Dok Bratislava i London ulažu ogromna sredstva da železnicu približe centru grada, Beograd teži suprotnom i već gotovu prugu koja prolazi kroz najuži centar želi da poruši", piše u saopštenju.

Удружење љубитеља железнице":3dq7lq3u je napisao(la):
Predsednik Udruženja ljubitelja železnice i saobraćajni inženjer Karlo Polak je kazao da bi zadržavanje dva koloseka, koji bi se koristili za potrebe gradskog prevoza, bilo održivo rešenje i za transport velikog broja stanovnika budućeg priobalnog naselja i zaposlenih u tom kraju.[/b]
Председник Удружења љубитеља железнице и саобраћајни инжињер, Карло Полак је казао да би "Београд на води" могао да буде први део Београда који би добио метро линију на јако једноставан и јефтин начин, користећи садашњу трасу пруге око кога би се развио нови град.
 
Vrh