Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Eh, da, šta je poenta? Evo još jedne. Dizanje opšte svesti o tome šta sve čini kvalitetnu gradnju. Ovo nije ni prvi ni poslednji projekat koji nam se predstavlja na ovako čudan način. Ako se bar ovaj jedan, minimalni broj, uglavi u svest ljudi, imaju još jednu malu alatku viška da razumeju i dekodiraju kvalitet, stvarne namere i smisao onoga što će im se i ubuduće nuditi uz višak šljaštećih rendera i manjak stvarnih podataka. Jer ako investitor napravi manje parkinga nego što na tom mestu stvarno bude potrebno, pa makar i formalno poštovao zakonski minimum predviđen za bilo koji deo Beograda, šta mislite, ko će kasnije plaćati rešavanje problema parkiranja i saobraćaja? Investitor sigurno ne.

Samo u onom kratkom izvodu iz GUPa ima još ovakvih zanimljivih detalja. Naprimer, rastojanje između dve zgrade u otvorenom bloku ne sme biti manje od visine više zgrade, ako je u pitanju lice zgrade, odnosno polovine visine, ako je u pitanju fasada sa pomoćnim prostorijama i bez prozora (Tabela 15). Nije li to VEOMA interesantno, pogotovo u ovom slučaju? Jedva čekam da vidim kako će izgledati martovska ponuda u SA, uzevši u obzir ovaj kriterijum.
 
Pa šta misliš. zašto su gurnuli beogradsku kulu toliko u Savu? :D Šalu na stranu, čekamo martovski plan :) On će valjda imati detalje!
 
Ima li veze, nema li veze, tek ... Siniša Mali na današnjoj konferenciji za štampu :D

BEOGRAD: Do kraja godine počinje izgradnja četiri nove podzemne garaže!
Beograd 12:18, 25.02.2014.
Autor: Agencija TANJUG,Foto: Tanjug

BEOGRAD - Plan Grada Beograda je da zbog nedostatka parking mesta do kraja godine počne izgradnju četiri podzemne javne garaže po modelu javno privatnog partnerstva ili koncesije, izjavio je danas predsednik Privremenog organa Siniša Mali.

Mali je na konferenciji za novinare u Skupštini grada, posle sastanka sa predstavnicima Parking servisa i španske kompanije "Asignia" zainteresovane za projekat, rekao da je plan da garaže budu izgrađene ispod Đeram pijace, Skerlićeve ulice kod Narodne biblioteke, Studentskog trga i Kosovske ulice.

http://www.kurir-info.rs/beograd-do-kra ... ak-1245019
 
То једино има везе са профитом матичне странке и поготово Човића који иначе стоји иза паркинг сервиса.

А донекеле има везе и са антибеоградском политиком и градњом што већих,што скупљих и што бескориснијих пројеката.
 
Dosta je bilo o parkinzima. Ovo je prava ekskluziva, i to specijalno za Beobuild, pa moram da vam pokažem dok je još vruće :D

Danas sam rešio da iskoristim prvi sunčan dan i poslednji trenutak pre nego što drveće olista da bih napravio par jasnih slika Savskog amfiteatra pre nego što eventualno počnu nešto da menjaju. Tako se ispostavilo da sam isto kao i lik iz čuvenog fima Uvećanje Mikelanđela Antonionija, ustvari snimio nešto što sam primetio tek analizom fotografija. Nije ubistvo, ali jeste ni malo naivna nezgoda. Evo šta sam kasnije pronašao na Internetu. Sve vrlo kratko i umirujuće, počevši od naslova, i naravno, samo generičke agencijske fotografije.

-----------------------------------------------

Cisterna vraćena na kolosek

utorak 25.02.2014 | 15:58 -> 18:37
Izvor: Tanjug

Beograd -- Na beogradskoj železničkoj stanici danas je iz šina iskliznula cisterna sa dizelom, a saobraćaj je normalizovan posle tri i po sata.

Na sreću, gorivo nije curilo, tako da nema opasnosti po građane.

"Cisterna tom prilikom nije oštećena i iz nje nema curenja dizel goriva, pa stoga nema opasnosti za stanovništvo i okolinu", saopštile su Železnice Srbije.

Do incidenta je došlo u železničkoj stanici Beograd Spoljna u 12.49, kada je železnička cisterna sa dizel gorivom iz sastava teretnog voza iskliznula sa dve osovine.

Cisterna iz sastava teretnog voza, koji je saobraćao na relaciji Beograd Spoljna-Požega, vraćena je na kolosek u 15.50 i teretni saobraćaj na ovoj pruzi normalizovan je u 16.20, dodaje se u saopštenju.

Na mesto nezgode odmah su došle vatrogasne jedinice i Stručne službe "Železnica Srbije".

-----------------------------------------------

Sve je kao što su u vesti i naveli, samo što nisu spomenuli da se to desilo tik pored stovarišta uglja sa jedne strane, i nečega što liči na trafo stanicu za napajanje koloseka. Takođe, "teretni voz" iz vesti je ustvari skoro sigurno kompozicija isključivo sastavljena iz takođe punih cisterni nafte koja se vidi parkirana u jednom od nastavaka tog koloseka. Da je zbog udara i kasnijeg varničenja tokom klizanja duž dugog zaustavnog puta čitave kompozicije došlo do curenja i paljenja nafte, što se na sreću nije desilo, posledice možda ne bi bile tako naivne. Definitivno će svi lakše spavati kad se ovakav saobraćaj izmesti iz grada.

BgZs_IMG_3044_resize.jpg

BgZs_IMG_3009_resize.jpg

BgZs_IMG_3020_resize.jpg

BgZs_IMG_3022_resize.jpg

BgZs_IMG_3024_resize.jpg

BgZs_IMG_3023_resize.jpg

BgZs_IMG_3025_resize.jpg

BgZs_IMG_3025c1_resize.jpg

BgZs_IMG_3025c2.jpg
 
Zuma":26vwkuwj je napisao(la):
......

Danas sam rešio da iskoristim prvi sunčan dan i poslednji trenutak pre nego što drveće olista da bih napravio par jasnih slika Savskog amfiteatra pre nego što eventualno počnu nešto da menjaju. Tako se ispostavilo ...........

Načekaćemo se
 
Ne treba preterano brinuti. 12.3.2014. godine počinje čupanje šina, i one će se čupati svaki dan, tako da nema brige, nećemo ih više gledati. Svaki dan ćemo moći da snimamo odnošenje šina i raščišćavanje SA. Zato verujemo u bolju budućnost, koju donosi raščišćavanje SA i gradnja Beograda na vodi. S verom u budućnost - za Beograd na vodi. (Čim neko pomene reč budućnost, a pogotovo ako se radi o mojoj budućnosti, i ako kaže da radi nešto da bi moja budućnost bila bolja, meni se zgadi i poželim da ga oteram od sebe. Naučno dokazano da onaj ko govori o našoj budućnosti koja će biti bolja, jeste jedno obično ljudsko đubre).

Čudna simbolika: budućnost, Beograd na vodi, šine, 12.3.2014. godine, vera u bolju budućnost ili budućnost u koju verujemo, gledajte u budućnost i tamo ćemo se negde, nekad mi sresti. Vizionarstvo je u pitanju. Glup sam i ne mogu to da dokučim. Mnogo sam učio, čitao i razmišljao, ali nisam se uzdigao do tih visina. Šta ću ostao sam glup.

Zato još jednom da ponovimo stav temeljne gluposti moje: u SA neće biti izgrađen ni jedan jedini kvadrat bilo čega.
 
relja":wgwrk9wk je napisao(la):
Politika, 26.2.2014

Јел стварно постоји џамија у плану? Мислио сам да је то глупост коју су пласирали "националисти" и остали..
 
U celoj priči o ovom "poslovnom planu" (pretenciozno nazivanom "projekat") to je sasvim periferna stvar.
 
Za sada jedino sigugno je
da ce se uzeti ne male pare od starog gvoždja . . .

bilo bi bolje da se ne izveze kao pretopljena sirovina , vec upotrebi u Bgdu
kao sto je na pr. popravka Pančevca i sl
 
spatiotecte":3bo6l57x je napisao(la):
Belka poceo si da trolujes...
Cenis da je tako? Onda cu i ja da 'trolujem' zajedno sa njim. Ovaj projekat se nece raditi. :)
Eto, ja necu tvrditi da nece ni m2 izgraditi, ali "Beogradom na vodi" zvati jedan ili max 2 objekta koji ce mozda nici je krajnje pretenciozno i zlonamerno.
Ljudi probudite se iz sna, protrljajte oci i razbudite se.
Misko, Beko, Kole i ostali dobro pozicionirani tajkuni nemaju interes i viziju, ali arapi imaju?
A i mi puni ko brod, sta je za nas pola milijarde do milijardu da ulozimo da bi prostor bio spreman za ulaganja genija sa bliskog istoka koji imaju viziju kako da pomognu Beogradu i Srbiji. Pa kad se sve zavrsi, lova do krova, cenim da ce i google da prebaci evropsku centralu u nasu "savsku kulu"...

Sanjate bajke, a realnost je bliza nocnoj mori...
Podrzavate "instant" resenja nametnuta od politicke elite, iako u podsvesti znate da su to jeftini predizborni trikovi...
Evo ga, sad ce, samo sto nije, poput petooktobarskih milijardi koje su cekale na granici da padne sloba, poput Europolisa, poput Microsofta, poput 200, 300, 500.000 novih radnih mesta 'samo ako ja pobedim na izzborima'...
Verovati u ovu jeftinu predstavu jednako je verovanju u "Dinkicevih" 1000€

Vi kako ocete, ali ja nekome ko je do sad ulozio 0 dinara, a prica o milijardama ne mogu i necu da verujem.


Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
brdjanin":2laj0lxq je napisao(la):
Za sada znamo da Kinezi neće imati centralu u "Savskoj kuli" jer su odabrali Zagreb.
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/4440 ... e-Bacevica

U stvari taman da svi građani Srbije skupe po Dinkićevih 1000 evra i otkupimo od Arapa ovu ideju i ne trebaju nam ni Arapi ni Kinezi!
Eto koliko su "ozbiljni i stručni" ovi u sadašnjoj i budućoj vrhuški, uspeli su da oteraju Kinu!
Od "Beograda na vodi" neće biti ni mulj, a od "prijatelja" šeika nećemo dobiti ni pesak a kamoli milijarde!
Prosto ne verujem u kakvom su stanju mozgovi većeg dela naroda kada veruju u sve te trice i kučine??!
 
Ajde malo da obnovimo gradivo :D
Proces izgradnje u Srbiji...

1: Najavljen projekat epohalnih razmera: 2 miliona kvadrata, avioni kamioni, bla bla truc....
Reakcija naroda: Wauuuu, super!!! :gobb: ili Xaxaxaxa, koja laz!!! :violina:


2: Uradjeni su potezi od strane vlade koji ukazuju na to da se nesto radi ka ostvarenju projekta. (CIP, konkursi, studije izvodlivosti)
Reakcija naroda: pfff klasican predizborni pamflet! :violina: blize se izbori itd!!! Lazu oci ti mazu!!! :laugh: :lool: :violina:


3: Vlada daje rokove za pocetak pripreme terena az veliku investiciju.
Reakcija naroda: Xaxaxaxa, trebali su da dovedu Mrku, on bi to zavrsio pre roka! :violina: :violina: :violina: :violina: :violina:


4: Predizborna tisina... psssstt... :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :o



E sad ili se prica zavrsava tu. (90% slucajeva)
Ili prica ide dalje


5: Pocinje zaista da se rasciscuje teren
reakcija naroda: I to bi bilo to! ostace ta livada tako do 2050te!


6: predstavljena nova verzija projekta
reakcija naroda: Ovo je strasno! :blah: ne valja nista!!! :bash: Mora konkurs!!! :dil: Nema kule od 450metara! :notok: Nije ga projektovao Norman Foster! :pob: Evo ja da vam predstavim MOJU viziju projekta! :grand:
Partijski poltroni se igrali bojanke i crtali cica glise! :kum:
Zasto Beobuild ili udruzenje Imamo plan ne uradi neki bolji projkat od ovog? :gobb: :grand:
Hocu da emigiriram :rant:


7: Najavljen tender za prvu fazu:
reakcija narodam: Uaaaa Lopovi!!!!! :bash: ili ma bice kao za prokop jedno 10 tendera, nema nista od toga... :kafa:


8: Pocetak izgradnje..
reakcija naroda: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


9: Zgrade izlaze iz zemlje:
reakcija naroda: ovo ce da nas kosta boga oca, necemo imati sta da jedemo!!! :o :rant: Gde su pare? :kum:
narod ima pocepane gace a oni grade kule i gradove! :shok:

10: Zavrseni grubi radovi:
reakcija naroda:
Sigurno ce da zaseru fasadu ! :bash:
Samo klime da stave na krov! :dil:
Osecam da ce da uprskaju projekat na samom kraju! :blah:


11: Zavrsen projekat:
Reakcija naroda:
Hej pa s'obzirom da je ovo Srbija, nije lose ispalo! :)
Ajde da vidimo taj novi trzni centar!!!!
Hocu da se popnem na kulu! :D
ili
Ne svidja mi se! (zato sto su ga ipak izgradili a ja sam sve vreme pricao da nece) :notok:
Ovo je totalni fijasko! nisu predvideli metro stanicu u projetku! :fijasko:
Oprali pare! :kum:
Uhapsite bagru korumpiranu! :rant:
Kad bi nas istresli kolektivno ne bi nasli 200 dinara a ovi se bahanalisu! :bash:


Ali sve je to normalno, nemojte se previse uzbudjivati, ovo su srpska posla... :D :gobb:
 
Belka je frustriran kolicinom lazi koju nam serviarju iz dana u dan. Bez ikakvih skrupula, bez da uopste trepnu. I u pravu je covek, kada krenu otpustanja u javnom sektoru ( neminovna), likvidacija preduzeca za koja vise nema ni trunke nade, povecanje poreza i svih mogucih akciza, dalje srozavanje standarda kako bi se izbegao bankrot Srbije. Pa koga ce jos biti briga za ovaj projekat? :violina:
Pa bitno je samo da se skine Djilas, oni su procenili da im ovakav marketinski projekat treba i ovo ce im sasvim sigurno doneti nekoliko %, za sledeci ciklus se ionako sprema nova laz. :kafa:
 
spatiotecte
+ 1 :laugh: :lool: :laugh:
samo ispustio si i ovde pomenutu reakciju na manjak parking mesta i na put starog gvoždja :lool:
 
U postu Spatiotecte-a možemo da komentarišemo njegovu priču do tačke 4. i zaključno sa njom. Kakva je to ludorija da iznese još 6 tačaka hipotetičkog razvoj događaja i da moju sadašnju negaciju cele priče stavlja u kontekst zamišljenog razvoja događaja od 5. do 10. tačke. Uvaženi Spatiotecte kada tačke 5. do 10. krenu da se realizuju na način kako si opisao, moja reakcija ne neće biti to što si napisao kako narod na takav razvoj događaja reaguje, već pokajanje i javno izvinjenje čitavom forumu i svakom pojedinačno na lupetanju gluposti i pogrešnim procenama koje sam iznosio. Dakle, ovo je klasičan model spina. Pošto nema argumenata ubedljivih kojima bi branio tezu da će se projekat realizovati, moje kritike čitavog projekta se stavljaju u kontekst budućih faza realizacije tj u kontekst negativnih reakcija na bilo šta što bude urađeno. To je prvorazredan bezobrazluk Spatiotecte-a.

Šta bi bilo pošteno? Ja verujem u svoj stav da je sve laž i branim ga do kraja. A ti Spatiotecte, ako misliš drugačije brani isto tako svoj stav. Iznesi čvrsta uverenja da će biti gradnje, pa da se odmerimo ovde pred svima ko je u pravu. Evo čitav forum neka bude sudija. I ja javno obećavam da ću priznati poraz, ako bude gradnje. A ne tako iz prikrajka izbacivati teze u prilog moguće gradnje iz očigledne simpatije prema Aleksandru Vučiću i njegovoj politici. Ja mislim sve najgore o Aleksandru Vučiću i to javno iznosim. A ti ako misliš suprotno, isto javno, pa da vidimo ko je u pravu.

I nemoj da okolišaš da se zavitlavamo ovde po forumu, nego direktno: ako će biti gradnje, izjasni se, ako neće, isto tako. Pa da vidimo.
 
@Belka
Zasto sve sto pisem shvatas licno?
I uvek hoces da isterujes pravdu ko je u pravu, ko nije.
Ja se ne odmeravam sa tobom kao prvo, i ne podrzavam Vucica, ne znam gde si to video?

Takodje trazis od mene da se izjasnim da li ce biti gradnje ili ne. Pa nisu oni u Eagle hills-u trazili od mene da projektujem Beograd na vodi pa da imam informacije iz prve ruke sta oni planiraju da rade.
 
Vrh