Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Ma ovo nije nista u odnosu na bajke koje nas cekaju.

Cekajte da se na sledecim izborima Vucic konsultuje sa Al Gorom u vezi globalnog zagrevanja kako bi mogao da predstavi projekat veka usled formiranja Panonskog Mora v2 - "Beograd pod vodom".

Jos jednom porucujem politicarima: narod ne zeli bajke nego potrebne projekte koji resavaju probleme. Nisu nam potrebni projekti koji stvaraju nove zastoje poput gradnje "okolokucnog vodopiskala" (tramvaja u tunelu), pardon LRT-a koji kruzi oko meseca da bi autobusom dosli u SA.
 
Ok, onda je to druga priča. Nisam tako razumeo tvoj post. Sve je ok, nemam ja ništa protiv da neko drugačije misli, samo imam svoje uverenje i procenu o čemu se radi. Mislim da je u pitanju svesno plasirana fora i ništa više.
 
Politika, Među nama, 27.2.

2ususa5a.jpg


Sent from my C2 using Tapatalk now Free
 
Сумрак београдског урбанизма траје већ 35 година и све то позамашном заслугом "стручне елите" којој аутор текста вероватно припада.
 
Sutra stiže nova serija rendera :D

Beograd na vodi sutra u Dubaiju
IZVOR: B92
Beograd -- Za nešto manje od 24 sata u Dubajiu će biti predstavljen mastar plan projekta Beograd na vodi.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
18883591105311f34218c6d960663207_640x480.jpg


To je najkonkretniji korak do sada u realizaciji investicije iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Predstavljanju projekta prisustvovaće i Muhamed al Abar čija kompanija finansira ovaj projekat, kao i prvi potpredsednik vlade Srbije Aleksandar Vučić.

Član Privremenog organa Beograda Siniša Mali izjavio je za B92 da će Beograd na vodi svetsku premijeru doživeti u Kanu.

"Svetska premijera projekta Beograd na vodi biće 11. marta na najvećem svetskom sajmu nekretnina koji se održava u Kanu, nadam se da će tada svima biti jasno da će ovaj projekt biti realizovan", rekao je Mali.

Prema njegovim rečima, slede razgovori o tome kakva biti infrastruktura i ćemu će biti namenjeni projekti, a nakon to nakon toga krenuće se u pripremu urbanizma.

Kako je najavljeno ranije, prvi radovi na realizaciji projekta "Beograd na vodi" počeće u maju, a čitav posao biće završen do 2019. godine.

Investitori iz UAE trebalo bi da ulože tri milijarde dolara, a kasnije će se deliti dobit od prodaje nekretnina na tom prostoru.

Izvor: B92

Dakle, BG na vodi ide i na MIPIM!?
 
Vucic je u nekom od intervjua pomenuo "neki sajam u Kanu" misleci na MIPIM.

Prisustvo na MIPIM-u nije garancija bilo cega a pogotovo ne pocetka realizacije projekta ali je dobro mesto da se kompanije i drzave pokazu stim sto je daleko manje projekata tamo prikazanih i realizovano.

Evo i reportaze sa MIPIM-a iz 2011. koju je Beobuild radio svojevremeno http://www.beobuild.rs/read.php/476.html

110317-MIPIM2011-11.jpg


110317-MIPIM2011-21.jpg


Izuzetna prezentacija Dubrovnika i njihovog projekta
110317-MIPIM2011-23.jpg


MIPIM je u sustini spisak lepih uglavnom nerealizovanih zelja. Valja reci da je svakako dobro da smo tamo prisutni sa sto vise projekata mada svi znamo kolike su sanse da do realizacije dodje
 
Igore ocekujem te tamo i da napravis ekskluzivu kao 2011
 
hehe nazalost ove godine odmaramo u bg kada je MIPIM u pitanju.
 
Mali je izjavio da posle predstavljanja projekta na sajmu nekretnina u Kanu, neće valjda biti nikog ko će sumnjati u realizaciju projekta. Odavno nisam čuo nešto gluplje i blesavije. Podsetilo me je na najbolje doba Borisa Tadića, kada je umeo da iznenadi sličnim bizarnostima. Izgleda da nam ne ginu bizarni ljudi, deformiteti prirode. Pogledajmo se u ogledalo i zapitajmo gde nam se dede savest, pamet i obraz, kad nam je jedna karikatura poput Malog prži inteligenciju ovakvim izjavama?
 
Bolje da idu na filmski festival u Kanu, da se kandiduju za najbolje ostvarenje u zanru naucna fantastika. Pardon, samo fantastika.
 
Da li neko moze da napravi spisak sta sve mora drzava da izgradi kao MINIMUM da bi SA funkcionisao. Onda bi na forumu mogli da odredimo koliko drzava za taj projekat treba da plati. Procenjene vrednosti su proizvoljne, informacije iz medija mnozim sa 1.5 jer JEto bize realnosti. SLOBODNO MENJAJTE I DODAJTE NA SPISAK..

1-PR Prokop stanica sa platformama /40me
2-PR Prokop nekoliko linija autobuskog saobracaja /5me
3-PR Prokop prilagodjene saobracajnice, pristupne, javne povrsine, parkinzi/ 10me

4-ZEL Makis terminal/?? 50 me
5-Zeleznicka obilaznica/ 200 me
6-Most na Dunavu u Vinci/125 me

7-SA ciscenje zeleznicke infra sa dekontaminacijom / 100 me
8-SA nivelacija nova infra. mreza /100me
9-SA sobracajnica za rasterecenje Savske / 10me
10-SA rekonstrukcija Savske / 10 me
11-SA rekonstrukcija zgrade Zel. Stanice i Poste/ 20 me
12-SA Prilagodjavanje sobracajnica i resavanje pristupnih povrsina /20me
13-SA tranvajska linija na postojecoj sinskoj mrezi /50me

14-NBG izgradnja nove autobuske stanice / 40 me
15-NBG prilagodjavanje saobracajnica i povrsina/5me

16-SA postrojenje za preciscavanje vode/50me

Ja mislim da tu realno vec ima za milijardu eura...
Da vas podsetim, grad Bg. nije imao para da sam plati uredjenje Tasmajdana od par miliona eura, vec su to uradili donacijom istocnjackog diktatora i stavili njegovu bistu.
 
belka":3kaenqf7 je napisao(la):
Mali je izjavio da posle predstavljanja projekta na sajmu nekretnina u Kanu, neće valjda biti nikog ko će sumnjati u realizaciju projekta.

Čovek nije informisan i da je Liberskindov "Grad na vodi" takođe bio predstavljen na istom samu i nikada nije došao dalje od skice masterplana.
 
@dosen

Ovo pod 16 je vec planirano, s tim sto nije 50, nego duplo vise novca, nalazice se u Velikom Selu iza Visnjice. Kada i ako Srbija udje u EU, moci ce da aplicira za bespovratna sredstva u ESF, jer do iznosa od 50 miliona evra nije potrebna kost benefit analiza, vec samo projektni predlog. Sad je u izgradnji kolektor Interceptor koji ce celu kanalizaciju, koja se sad izliva u Savu, da sprovede do postrojenja. Kolektor se finansira u potpunosti od naknada za izgradnju gradjevinskog zemljista, nedostaje jos 40% do zavrsetka projekta. tako da stavku broj 16 ne planirajte u troskove SA.
 
@ arsa.arsa
Cak i ako neko to delimicno plati ( a nema besplatnog rucka) uvek dodatnih troskova u visini od 50% i to nije samo u Sr. zato ostavljam 50me.
 
spatiotecte":382d9ttc je napisao(la):
Ajde malo da obnovimo gradivo :D
Proces izgradnje u Srbiji...

1: Najavljen projekat epohalnih razmera: 2 miliona kvadrata, avioni kamioni, bla bla truc....
Reakcija naroda: Wauuuu, super!!! :gobb: ili Xaxaxaxa, koja laz!!! :violina: ... ... ...

Na žalost, ovo će da započnu i da završe... Sudeći po tvom sarkazmu, rekao bih da se raduješ uništavanju kulturne i istorijske tekovine Beograda, i šoping centrima?

Zašto bih se ja radovao šoping centrima? Šta će to meni? Zašto bi mi bili lepši čak i od krša koji je sada tamo?
 
Dubai: Predstavljen Beograd na vodi
Izvor: B92
Dubai -- U Dubajiu predstavljen master plan izgradnje projekta "Beograd na vodi". Pored toga, predstavljena su i idejna rešenja za Kulu Beograd i tržni centar.

Prezentaciju je vodio Muhamed Alabar, direktor novoosnovane kompanije "Igl hils" (Eagle hills) koja je investitor projekta. Predstavljanju master plana prisustvovoa je i prvi potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić.

Firma "Igl hils“, koja će graditi "Beograd na vodi“, raspisala je konkurs za arhitektonska rešenja za dva objekta - Kulu Beograd i tržni centar, saopšteno je iz Vlade Republike Srbije. Na konkursu su učestvovale najpoznatije firme u svetu, među kojima i američki studio "SOM" koji je autor najviše zgrade na svetu - Burž Kalifa u Dubaiju.

Ukupna površina "Beograda na vodi“, uključujući stambeni i poslovni prostor, iznosiće 1.850.000 metara kvadratnih. Dužina bulevara iznosiće 1,8 km, a širina 40 metara. Gradiće se u tri velike faze, a prva u pet etapa.

Četiri velike svetske kompanije već su dostavile osam predloga za Kulu Beograd, od kojih su četiri ušla u uži krug, dok su za tržni centar u uži izbor ušle dve ponude.

Prvi potpredsednik Vlade Aleksandar Vučić je nakon sastanka, obraćajući se novinarima, rekao da će u izgradnju projekta "Beograd na vodi“ biti uključene firme i arhitekte iz Beograda i da će oko 20.000 ljudi biti zaposleno.

"Beograd će postati regionalni centar. Bićemo zemlja koja privlači najveći broj turista i investitora u regionu", istakao je Vučić.

"Jedan od najznačajnijih objekata 'Beograda na vodi', Kula Beograd, biće završena do 2017. godine“, izjavio je Muhamed Alabar, posle prezentacije projekta u Dubaiju.

"Bez ikakve sumnje, kada pogledate Srbiju, kada pogledate osnove ekonomije i proaktivnu politiku koju sprovodi Vlada, projekat će biti fenomenalan ne samo za ljude kiji će u Srbiju dolaziti već će to biti projekat koji će podići ponos celoj Srbiji", poručio je on.

Potpredsednik Vučić je istakao da je potrebna politička i ekonomska stabilnost neophodna za privlačenje stranih investicija i da je Srbija zemlja u kojoj su ti uslovi ispunjeni.

"Ovaj projekat znači novo rođenje Srbije", istakao je Vučić.

Svetska premijera projekta "Beograd na vodi" dogodiće se 11. marta u Kanu, na najvećem sajmu nekretnina na svetu.

Izvor: B92.net

Nema slika, niti informacija koje su to "četiri velike svetske arhitektonske" učestvovale na zatvorenom konkursu za kulu i tržnjak, osim SOM-a. :grand:
 
EUKALIPTUS":kpthkyjg je napisao(la):
spatiotecte":kpthkyjg je napisao(la):
Ajde malo da obnovimo gradivo :D
Proces izgradnje u Srbiji...

1: Najavljen projekat epohalnih razmera: 2 miliona kvadrata, avioni kamioni, bla bla truc....
Reakcija naroda: Wauuuu, super!!! :gobb: ili Xaxaxaxa, koja laz!!! :violina: ... ... ...

Na žalost, ovo će da započnu i da završe... Sudeći po tvom sarkazmu, rekao bih da se raduješ uništavanju kulturne i istorijske tekovine Beograda, i šoping centrima?

Zašto bih se ja radovao šoping centrima? Šta će to meni? Zašto bi mi bili lepši čak i od krša koji je sada tamo?

O kojoj kolturnoj i istorijskoj tekovini u Savskom amfiteatru pricas?
Jedino istorijsko sto tu ima su sine iz 1884 i olupine vagona iz doba SFRJ...

Ne radujem se izgradnji sopping mola ali shvatam da je to nuzna stvar kako bi investitor vratio ulozene pare na neki nacin.
Bas je lud arapin da nam izgradi centar prestonice za 3 milijarde dolara a da on tu ne zaradi nista.
 
Čemu tajnovitost, zatvoreni konkurs, nije Beograd njihova dedovina pa da mogu da rade šta žele sa njim.

Kako god, iskreno se nadam da će neko na kraju završiti u zatvor zbog svega ovoga.
 
Ovde postoji politicki pritisak, zbog izbora, da nesto podpisu. Neka pricaju sta hoce, nek slusamo dan i noc o BNV, samo nek ne potpisuju nista. Arapi vrlo dobro znaju da Vucic mora da se vrati sa nekim predizbornim trijumfom za umobilne. Velika je verovatnoca da ce to da iskoriste.
 
"To će biti proširenje Novog Beograda na desnu obalu Save. Pa zar nam to treba u srcu Beograda?"

Zašto bih se radovao šoping centrima? Šta će to meni? Zašto bi mi bili lepši čak i od krša koji je sada tamo?

Tržni centri nisu nešto što se pravi iz ljubavi prema građanima, već se prave jer donose ogromnu lovu političarima i tajkunima. Izdavanje poslovnog prostora je najunosniji bisnis koji postoji. Tržni centri su ruglo u centru grada. Imaju Novi Beograd, imaju ceo potez od Ade do Obrenovca, imaju levu obalu Dunava, imaju Avalski put itd. itd. Ko ima para da kupuje u tržnim centrima, tome je najmanji problem 15-ak minuta vožnje automobilom, (ili gradskim prevozom).

Kulturnu i istorijsku tekovinu Beograda, i njegov identitet niko nema pravo da uništava. Posebno niko nema pravo da uzurpira železničku stanicu.

Naši roditelji, babe i dede, su sa te železničke stanice odlazili do Jadrana, kad god im je dosadno. Odlazili do Šida, Novog sada, Kosjerića, Priboja... Dolazili su ljudi u Beograd iz cele Jugoslavije. Tu su se provodile noći, ljudi su se družili, zbližavali, opijali u okolnim kafanama. Tu su se rađala prijateljstva.

Danas hoće kapitalisti da nam isperu mozgove, i da nam uvaljuju robu za velike pare. Plašim se da će se to i desiti, a opet, nadam se da je to sve jedna bljutava predizborna kampanja.
 
EUKALIPTUS":3p0bl7xe je napisao(la):
Naši roditelji, babe i dede, su sa te železničke stanice odlazili do Jadrana, kad god im je dosadno. Odlazili do Šida, Novog sada, Kosjerića, Priboja... Dolazili su ljudi u Beograd iz cele Jugoslavije. Tu su se provodile noći, ljudi su se družili, zbližavali, opijali u okolnim kafanama. Tu su se rađala prijateljstva.

Ovo je najjaci argument koji je do sada iznesen na forumu. :grand: :grand: :grand: :grand: :grand: :grand: :grand: :grand: :grand: :grand: :D
 
A zaboravio je da pomene da su mogli da gledaju filmove u bioskopu partizan, kao i da nađu dame za intimno druženje.

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
E sad posto su se babe i dede lepo izludeli oko zeleznicke stanice dok su bili mladi, sad cemo malo da ih pustimo na miru da se i dalje druze ali u domu za stara lica.

Ajmo Tihomire Jovanka i Daliborka, svi na noge, pocinje happy hour u 11, wuhuuuuu!!! :grand: :grand: :grand:
 
Ni ne očekujem da neko sa kapitalističkim načinom razmišljanja razume šta sam rekao. Takav način razmišljanja projekat vrednuje količinom para koju će da zarađuje NEKO.

Da ne bude kako propagiram komunizam i socijalizam, ali pitam sve vas, koji dalje od nosa ne vidite, i za koje je Beograd samo krug dvojke, da li ste svesni koliki bi podsticaj na širenje grada i razvoj predgrađa bio kada bi se tako nešto izgradilo npr. između Ade i Železnika, između Železnika i Umke, na levoj obali Dunava, na Avalskom putu itd.? Odmah ti grad raste, odmah se periferija približava centru, a dalje predgrađe postaje bliža periferija, i tako grad raste. Mi odmah iza Ade imamo pustinju, odmah iza Bloka 45 imamo pustinju, sve na levoj obali Dunava je pustinja, ceo Avalski put je pustinja, cela Ibarska magistrala je magistrala, bez poprečnih ulica, bez naselja.

Beograd godinama tupka u mestu, a oni bi da ruše staro jezgro i da tu natantrlje tržne centre.

Kome to treba i za šta? Čemu ti tržni centri i zgrade meni, kao Beograđaninu, služe? Šta ja lično imam od njih? Šta vas dvojica imate od toga? Mene samo to zanima.

I, iskuliraj sa provokacijama. Toliko nisko, da nemam reči.
 
spatiotecte":22y2xe9y je napisao(la):
EUKALIPTUS":22y2xe9y je napisao(la):
Naši roditelji, babe i dede, su sa te železničke stanice odlazili do Jadrana, kad god im je dosadno. Odlazili do Šida, Novog sada, Kosjerića, Priboja... Dolazili su ljudi u Beograd iz cele Jugoslavije. Tu su se provodile noći, ljudi su se družili, zbližavali, opijali u okolnim kafanama. Tu su se rađala prijateljstva.

Ovo je najjaci argument koji je do sada iznesen na forumu. :grand: :grand: :grand: :grand: :grand: :grand: :grand: :grand: :grand: :grand: :D

Ау аргумент кида .... :) ... ја сам се лично одушевио. По том резону смо и пољске клозете требали да сачувамо, јер, колико су они среће донели својим корисницима, а и мудри су људи у некима кењали. Требалисмо и плочу бронзану са посветом да ставимо. :D
 
Vrh