Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Da podje*******avaš znaš, ali da odgovoriš na jednostavno pitanje ne znaš:
Kome trebaju ti tržni centri i za šta? Čemu ti tržni centri i zgrade meni, kao Beograđaninu, služe? Šta ja lično imam od njih? Šta vas dvojica imate od toga?
 
Ajde kratki odgovor kad si vec zapeo:
Trzni centar isplacuje jedan deo investicije koju nije lako povratiti s'obzirom da se radi o 3 milijarde dolara.

Na neki nacin, to je nuzno zlo. Niko ovde ne voli da ima trzni centar u centru grada niti voli njihovu arhitekturu ali sa ekonomske tacke gledista, on je potreban zaokruzivanju finansijske konstrukcije.
 
I mora baš tu da se gradi, jer nam je grad toliko izgrađen i moderan pa nemamo više gde da gradimo, nego smo došli u fazu da jedno rušimo da bismo drugo gradili... Blago nama... A ja slep pored očiju, pa čim se malo udaljim od centra, počnem da haluciniram njive i livade... Posetiću lekara, da vidim šta nije u redu sa mnom...
Uzdravlje...
 
Mora bas tu, nego gde drugde?

Nece toliki novac da uloze u Maloj Mostanici tamo gde su te livade i njive koje spominjes...
 
Fotke sa prezentacije u Dubaiju
http://www.ekapija.com/website/sr/page/ ... centar-dva

beogradnavodi1020314.jpg

beogradnavodi020314.jpg
 
spatiotecte":17hoxby3 je napisao(la):
Mora bas tu, nego gde drugde?

Nece toliki novac da uloze u Maloj Mostanici tamo gde su te livade i njive koje spominjes...
Što onda ne ruše staro sajmište i tu ne grade? Ima mesta koliko hoćeš.
 
Ako im je već to mesto bitno, ista skroz lokacija, samo na drugoj obali, ogroman prostor koji ne služi ničemu. Staro sajmište. Plus, što je to stil gradnje koji više priliči Novom Beogradu. Nikako ne bismo smeli dozvoliti širenje Novog Beograda na stari deo grada, kolike god da su pare u opticaju.
 
157713604153137af52ca47595473621_orig.png


3362087353137afa5cf28673826219_640x453.png


153364106253137afc266fd892995044_orig.png


- За оволику густину насељености и коефицијент изграђености једна метро линија би била минимум минимума.

- Тржни центар заузима око 1/6 укупне површине десног дела СА.Да је макар померен даље од реке.Локација уз Газелу је најмање болна за ТЦ.

- Зграда поште капут

- Аутор памфлета се превише служио опцијом "мирор" у 3дмаксу.

- Да памфлет није овако мегаломански можда бих и могао да поверујем да ће се реализовати. Овако,добијамо ТЦ у врх главе и можда неки крњи солитерчић.А и то је мало вероватно.
 
Zasto ljudi misle da je suma solitera nesto mdoerno i lepo... Ima sasvim dovoljno prostora da se gradi manje i humanije...
 
Конкретно ово:

153364106253137afc266fd892995044_orig.png


...Је за класу хуманије,рационалније и квалитетније од Белвила,блока 72,Степе или највећег дела транзиционог Врачара.
 
To sto si stavio se i meni svidja...

Konkretno mislim na gomilu solitera desno od "kule Beograd", a ova tvoja fotka je rub tih solitera koji se naslanja na park i to mi je ok...
 
Ako se bolje pogleda u pitanju su vecinom copy paste objekti u prostoru
 
EUKALIPTUS":3b5q9tsk je napisao(la):
Da podje*******avaš znaš, ali da odgovoriš na jednostavno pitanje ne znaš:

А како да не подјебавам онакав аргумент? Не изјашњавам се често на овој теми јер не видим разлог, али онај аргумент је једноставно - већи хит од самог Београда на води.

Тражни центар је саставни деосваке приватне инвестиције колика год она била. То је тако у свету капитала и профита. Величина шопинг мола само зависи од величине целог пројекта, али је он увек ту. Као што Спатио написа, нужно зло. Мени лично не треба, ја сам противник капитализма, купохоличарство сматрам прихичко-друштвеном девијацијом, али сам прихватио да је тржњак саставни део инвестиције, или инвестиције - нема.

Како се захуктава дискусија на овој теми, можемо лако закључити да ми, као град и држава, НИКАДА нећемо успети да урбанизујемо СА, јер је то готово немогуће са 3.1 милијарде евра страних пара а дали смо и бесплатно земљиште и ткз. "брзу линију" ...

Дајте ми било какву економску рачуницу по којој би држава сама могла да СА доведе у ред, или да га прода странцима, када га нећемо видети урбанизованог иако поклањамо земљиште.
 
Igor":m2uex19m je napisao(la):
Ako se bolje pogleda u pitanju su vecinom copy paste objekti u prostoru
Управо тако. Но ајде да кажемо да им се то може и опростити с обзиром да је у питању мастер план који се бави само коефицијентом изграђености,организацијом и наменом простора и који би требао да пружи неко оквирно решење саобраћаја.
 
Izgleda da je ovo skica rešenja za saobraćaj u SA.

Ova zelena linija je verovatno neki masovni prevoz tipa metro?

02032014-3_zpsfe26df56.jpg
 
Pokušao sam nekako na osnovu ovih fotki koje kruže netom, da izvučem predloge za izlged kule i tržnog centra.

Ima ova kula:

130629133853137af8b82c9013071070_orig.png


I ova spiralna koja se vidi pored Malog:

dubai-aleksandar-vucic-muhamed-alabar-prezentacija-beograd-na-vodi-foto-kurir-1393766224-454419.jpg


Ovo je ja mislim samo predlog za tržni centar. Vidi se i potpis arhitektonskog studija - BENOY

dubai-aleksandar-vucic-muhamed-alabar-prezentacija-beograd-na-vodi-foto-kurir-1393766224-454423.jpg


Valjda će po sutrašnjim novinama biti više detalja :?
 
Neko je već napisao računicu koliko to minimalno može da košta, uz najosnovniju računicu, bez ičijeg ugrađivanja. Meni ovo miriše najviše na to da će ovo biti još jedan u moru započetih projekata.
 
Ова друга кула је савршена.

Штета што је оно што се налази на левој страни фотографије гарант да се неће изградити.
 
Delija":29oxb5ka je napisao(la):
Ова друга кула је савршена.

Штета што је оно што се налази на левој страни фотографије гарант да се неће изградити.

Uze mi rec iz usta. Prelepa. Eto sta uradi mala promena da ne podseca na sex shop. Veoma jednostavna i elegantna. Haha ti kazes za "mikrofon". Neee, ja mislim na jednostavniji Espacio tj. trecu.
 
Render je izmenjen. Soping mol je pomeren prema Mostaru, a pre je bio u centralnom delu SA odmah iza kule:

157713604153137af52ca47595473621_orig.png


Ali to opet moze da najavi da su jedini objekti koji ce uopste i biti izgradjeni trzni centar i kula, jer za njih zapravo i ne treba da se iseljava stanica.
 
Šoping mol na strani ka ka Gazeli je daleko logičniji jer je taj deo SA samim nadvožnjacima dehumanizovan i nije pogodan za razidencionalni kvart.
 
Ovo je vec VEOMA ozbiljna studija za detaljnim renderima.

Mislim da cela prica o beogradu na vodi sada poprima sasvim ozbiljniji izgled u odnosu na ono sto smo videli do sad.
Spominju se i konkursi za kulu i trzni centar i to je svakako za pohvalu.
 
Vrh