Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Znaci ipak krece ,videcemo sta ce podpisati dali ce se graditi u delovima ili zgrada po zgradu.
 
RioBL":1yd1y9l3 je napisao(la):
mek, vidio sam jedan Delijin render skoro. slican ovom, samo se vidjelo da se radi o vozilu koje je na nivou tla. ovde nisam siguran da li je ovo uzdignuta platforma ili tlo?
u svakom slucaju, misljenja sam da je potreban nezavisni sinski sistem kroz SA, jer tramvaj imamo. a to bi znacilo ili ukopavanje ili vijadukt.
Ako ce seik da utrosi 3.5 milijarde, logicno bi bilo nagovoriti ga da bar podrzi jedan dio trase, ako ne i da uzme koncesiju jer i njegovom cedu na vodi je bitno da uspije :wink:

Tu se već slažem. Ali je po meni bitnije da prva linija metroa prođe kroz SA i tako ga poveže sa NBG i centrom grada u isto vreme.

A ta neka poprečna linija bi bila zgodna, ali nije neophodna. A i ne može da se pravi pre mosta Vinča.
Ovaj predlog U.LJ.Ž. je više bio pitanje iskorišćenja potojeće infrastrukture - ako za male pare prugu možeš da konvertuješ u LRT, zašto da ne?
 
Mekbejn vec mu je objasnjavano nemoj dzabe da trosis vrijeme .Sejk je samo maska ovo radi nasa bratija za pranje para vec se pominju polako bice sve glasnije
 
direktor":2x0ici1d je napisao(la):
Mekbejn vec mu je objasnjavano nemoj dzabe da trosis vrijeme ...

A vidi direktore, pa mi smo zemljaci! nisam znao. odsad cemo, siguran sam, biti na istoj strani :wink:
 
mekbejn":1ehv7k46 je napisao(la):
Tu se već slažem. Ali je po meni bitnije da prva linija metroa prođe kroz SA i tako ga poveže sa NBG i centrom grada u isto vreme.
A ta neka poprečna linija bi bila zgodna, ali nije neophodna. A i ne može da se pravi pre mosta Vinča.

Meni se cini da bi ta linija kroz SA mogla i trebala postati prioritet! Promjeniti dosadasnje planove oko izgradnje metroa koji su ovo podrucje zaobilazili u korist terazijskog grebena i NBG. Ako se planira i pokrece izgradnja ovih razmjera u SA onda je i nama i investitoru u interesu prolazak metroa cijelom duzinom SA.
Nama, jer ne zelimo dio grada tolike velicine koji bi se usljed nedovoljno izgradjene infrastrukture zagusio automobilima, umjesto da bude prostor za pjesake i bicikliste okruzen zelenilom, rijekom i mirom.
investitoru, koji ce dobiti takvo okruzenje pozeljno za stanovanje i rad, neoptereceno garaznim prostorom i samim tim postici visoku cijenu kvadrata koji zeli prodati ili iznajmiti.
Stavise, misljenja sam da takav predlog projekta treba treba hitno uraditi i predociti investitoru da bi se sto prije uslo u izgradnju. Sad ili uskoro kad SA bude ociscen moci ce na najlaksi i nabrzi (i najjeftiniji) nacin da se gradi metro u SA. Cim pocne izgradnja saobracajnica i zgrada stvari postaju komplikovanije i skuplje.
Za pocetak mozda jedna mala trasa od 3km sa 6 stanica...
2015-04-23141916.jpg
 
A da mi izmestimo BAS za pocetak?

A ne, zasto bi postavili tako mali i realan cilj? Mozda zato sto bi takvo obecanje moralo da se i ispuni?
 
Naravno Djordje.
Preduslov za uopste pocetak izgradnje u SA je rasciscavanje prostora a to podrazumjeva i izmjestanje BAS-a. Sve ce to potrajati. Najmanje 10 godina ako sve bude OK :roll:
 
Izgleda da moja prethodna poruka nije bila preterano jasna. Da pokušam ponovo. Sva ta razmišljanja o boljim predlozima za metro, saobraćaj ili kvalitet života, u situaciji koju stvarno kod nas imamo, zavise od dve još nedokazane pretpostavke koje se na kraju svode na prave namere oba aktera:

(1) Da se željene izmene investitoru očigledno isplate,

(2) ili da se političarima isplati da ga na njih nateraju, u slučaju da uopšte imaju mogućnosti za to (tj da oni sami imaju interesa, da mogu da mu ponude nove uslove pod kojima bi se njemu izmene isplatile, i da su uopšte u takvoj pregovaračkoj poziciji da to mogu uspešno ispregovarati)

Naravno da investitoru delom ide u račun da je okolina njegove zgrade kvalitetnija po pitanju saobraćaja i po svim drugim parametrima. Ali on ne razmišlja samo o tome. Osnova njegove odluke je da li se njemu isplati da poboljša kvalitet života, tj po koju cenu on to može postići, i da li će više zaraditi ako ne ulazi u takve investicije?

Naprimer, ako namerava da pored obale gradi i drugi, udaljeniji niz zgrada, onda mu (možda) ide u račun da mu niz pored obale bude nešto niži nego što bi mogao biti, a drugi red viši. Tako maksimizuje profit iz oba niza zgrada. Ali šta ako uopšte i ne namerava da ih gradi, ili misli da će to samo možda jednog dana raditi u nekoj tako dalekoj budućnosti, da se ne isplati danas računati sa tako sumnjivim i dalekim dobitkom, nego je bolje napraviti najvišu moguću zgradu uz samu obalu, pa iz dobre lokacije odmah izvući najviše što se može? A o drugom redu zgrada će brinuti kada, i ako uopšte on dođe na red.

Ili zelene površine. Ako misli da pravi čitavo naselje, dakle čitav SA, ONDA možda (jer i to zavisi od želenog nivoa luksuza), dakle samo možda ima smisla investirati u velike parkovske površine. Tada se gubitak površine za gradnju možda isplati jer će ga koristiti veliki broj stanara u njegovim zgradama, pa se park deli na mnogo korisnika i tako ga ne košta puno. Tj malo povećanje kvaliteta života (zbog parka) se isplati jer se posledično malo povećanje zakupnine prostora množi sa velikim brojem stanara. Međutim ako ne namerava da gradi ceo SA, ili ako su njegove zgrade samo pored obale, a na drugim mestima grade drugi investitori, a ne on, zašto bi pravio veliki centralni park za ceo SA? Zar nije bolje da SVOJE zgrade okruži sa onoliko zelenila koliko misli da odgovara nivou luksuza njegovih stanara, a zabole ga uvo za ostalo. Iako bi cena kvadrata i njegovim zgradama bila nešto veća ako je ceo SA kvalitetno naselje, isplati li mu se da u to investira zbog par zgrada koje jedino namerava da gradi? Naravno da ne, jer mu je onda odnos dobit/trošak nepovoljan. Mnogo je povoljnije da maksimizuje pre svega profit, a eventualno i kvalitet, opremanja SVOJIH lokacija na račun svih tuđih lokacija. Tako on dobija, a mi gubimo (jer naš profit zavisi samo od kvaliteta celine čitavog budućeg naselja).

Ista logika važi i za saobraćaj, metro, itd. Ako Abar lično (jer to ne radi Emaar) sigurno namerava da gradi i eksploatiše ceo Savski amfitatar (i ima para za tako nešto, i predviđa siguran profit, i ubeđen je u budući ekonomski bum u Beogradu) tj sigurno gradi ceo BNV projekat, ONDA mu se isplati da unapred planira i odmah odvaja veliki prostor za nadzemnu trasu metroa, za velike metro stanice, za most i prilazne puteve. Ako ima ograničene ciljeve, onda mu je teško da svojim akcionarima opravda velike troškove vezane za gubitak korisnog prostora i druge investicije koje tako skupi infrastrukturni zahvati podrazumevaju. Master plan za ceo SA bitno zavisi od ovih odluka, pa tako utiče i na gradnju u samom početku, tj na čak i svega par prvih zgrada. Naprimer onda treba ostaviti mesta na obali za most, za njegove prilazne puteve, za dugačku nadzemnu trasu metroa. Ako se predviđa mnogo ljudi treba im ostaviti široke pešačke prolaze, i do centralnog parka i pogotovo na obali (jer joj svi gravitiraju), potrebno je drugačije planirati raspored i broj uslužnih javnih objekata. Drugačije je (po njegovu dobit) optimalno rastojanje prvog reda zgrada od reke i gustina prvih objekata koje gradi. Ako on gradi samo deo BNV-a, mi možemo imati bitno različite interese.

Sve ovo zavisi od početne procene investitora šta je najverovatniji scenario budućih događaja. Na osnovu toga on planira svoje prave namere, a to je nešto sasvim različito od onoga što javno priča. Zbog toga sam napisao da otkrivanje pravih namera i investitora i političara mora da ima veći prioritet od ambicija da im se predlažu (po nas) kvalitetna rešenja na osnovu opštih urbanističkih normi. Te rasprave su korisne da bi se razjasnilo šta bi u nekom teorijskom slučaju bilo najbolje, ali uzevši u obzir ono što se stvarno dešava, plašim se da kao konkretni predlozi mogu biti jalovo gubljenje vremena ako su prave namere investitora i političara sasvim različite od proklamovanih. Jer bi tada trebalo menjati pristup čitavoj diskusiji i teme o kojima se priča.
 
Ljudi vi raspravljate o sinskom prevozu u SA? Razradjujete linije, ukrstanja, kapacitete?
U kom vi gradu zivite?
 
I ja se to vise puta zapitam, posle studijoznih postova, sta bi bilo kad bi bilo, okrenite se trenutnom stanju kakvo jeste i prihvatite realnu situaciju takvu kakva jeste.
Pricate o nekim stvarima koje ni moji unucici nece doziveti.

Mene samo interesuje KADA ce poceti da se pojavljuju prve masine u SA tj. kada ce krenuti u nesto konkretnije od kafanice na Savi i koje ce firme biti angazovane na relizaciji tih projekata.
 
@Zuma,
Slazem se sa svim sto si napisao. Sigurno nisi primjetio ali u tvom postu se 13 puta ponavlja rijec "ako" :) . I s pravom. Sve je jedno veliko AKO.
mnogo je nepoznanica a ja vjerujem i na strani investitora, politicara i svih drugih koji su ukljuceni u ovaj projekat.
nama ostaje samo da gledamo sta se desava i da se nadamo povoljnom ishodu.
Ja do sad nisam krio da sam optimista i misljenja sam da ako su u ovaj projekat ukljuceni ljudi koji su u vrhu svjetske trgovine nekretninama i ljudi u vrhu svjetske arhitekture, da im nece biti u interesu da u svojim referencama imaju jedan veliki fijasko i da ce se svojski potruditi da pokazu sta mogu.
meni je zao sto sto se ne realizuju planovi Jovina, Brasovana i ostalih urbanista i arhitekata u pogledu buducnosti Beograda. Jednostavno ti planovi nisu nasli put do realizacije. Mozda je buducnost Beograda u arhitektonskom i urbanistickom smislu u rukama stranih arhitekata i urbanista i ne trebamo se zbog toga ljutiti. Naprotiv.
 
Tintoreto":7268bv05 je napisao(la):
Pricate o nekim stvarima koje ni moji unucici nece doziveti.

Pa dobro Tintoreto, moramo malo da mastamo. Stvarnost je pomalo siva :?

Tintoreto":7268bv05 je napisao(la):
Mene samo interesuje KADA ce poceti da se pojavljuju prve masine u SA tj. kada ce krenuti u nesto konkretnije od kafanice na Savi i koje ce firme biti angazovane na relizaciji tih projekata.

I sve nas :wink:
 
Au momci, s prolećem procvetala i ovde napredna flora?! Svojim jednoumljem izgleda okupiraju polako, ali sigurno svako mesto gde se drugačije misli. Još malo pa će u uniformama i sa zastavama da slave svoga vođu i njegove makete. O kakvim se to milijardama ovde raspravlja? Čijim? Polako nam stavljaju bukagije, a ovi mlađani se uskopizdili da postanu šefovi logorskih četa. Ko još ima malo integriteta i m*** neka ode u nedelju i direktno zatraži svoja prava...
 
RioBL":1em0ozvf je napisao(la):
@Zuma,
Slazem se sa svim sto si napisao. Sigurno nisi primjetio ali u tvom postu se 13 puta ponavlja rijec "ako" :) . I s pravom. Sve je jedno veliko AKO. mnogo je nepoznanica a ja vjerujem i na strani investitora, politicara i svih drugih koji su ukljuceni u ovaj projekat. nama ostaje samo da gledamo sta se desava i da se nadamo povoljnom ishodu.
Ja do sad nisam krio da sam optimista i misljenja sam da ako su u ovaj projekat ukljuceni ljudi koji su u vrhu svjetske trgovine nekretninama i ljudi u vrhu svjetske arhitekture, da im nece biti u interesu da u svojim referencama imaju jedan veliki fijasko i da ce se svojski potruditi da pokazu sta mogu.

Nažalost RioBL izvukao si potpuno suprotan zaključak od onoga na koji sam ja mislio. Smisao mog teksta je bio upravo da ne treba da čekamo i nadamo se povoljnom ishodu, ili da odustanemo od onoga što je najbolje. Da upravo zato uobičajeni sadržaj poruka u ovoj temi možda nije dobro prilagođen stvarnoj situaciji. Naprimer, ako razgovarate sa nekim sirovim i nasilnim tipovima onda su uglađene intelektualne konverzacije bespredmetne. U ovom slučaju, ako je jedini cilj par zgrada ili brza zarada, kakvog smisla ima gubiti vreme na komplikovane i pametne predloge metroa ili saobraćajnica? To je za njih kao da pričamo na nerazumljivom stranom jeziku, promašena tema i nešto sasvim neprimenljivo i izvan konteksta. Ako narod naše predloge ne razume ili ne čuje, a oni nisu primorani na njih, zašto bi radili nešto što im nije u interesu? Tako samo traćimo dragoceno vreme i priliku koju imamo da bar malo pomognemo Beogradu. Struci je sve to ionako već jasno, a ove koji odlučuju ne interesuje ništa što nema politčku moć, dok Abar uopšte nije isto što i Emaar Properties, pa se ni "ugled" ne računa na isti način. Zbog toga pisanje treba prilagoditi realnoj situaciji, tako da ima stvarnog uticaja. Da bi se to postiglo, PRVO treba shvatiti šta investitor i političari STVARNO žele, pa onda,

Za investitora:

- ako se obaveže na veću izgradnju, ako zaista sa nama deli rizik, onda možemo imati bar izvesno poverenje da je i u njegovom interesu da CEO projekat BNV ispadne dobro. Tek onda ima smisla predlagati razna celovita urbanistička rešenja jer tek onda ima izgleda da će ih on usvojiti.

- ako ispadne da je on sebe osigurao, da ide polako, bez ikakavog rizika po sebe i bez ikakvih čvršćih garancija za nas, onda sve napore treba usmeriti da se kompletan projekat odloži, ukine ili BITNO izmeni. A ako se ipak nešto malo gradi, da to bude u skladu i sa našim, a ne samo sa njegovim interesima. Jer to onda SIGURNO nije isto. Onda ili mi moramo usmeravati gradnju ili se ne sme graditi. Lokacija je isuviše važna. Najgore je čekati i pasivno prihvatiti šta se ponudi. A onda ovi globalni urbanistički predlozi imaju smisla samo kao neka ideja za nas same, ali je bespredmetno to upućivati investitoru. A lako mogu biti štetni, jer odvlače pažnju i zauzimaju mesto konkretnim predlozima o stvarima koje mogu biti korisne SADA, u OVOM TRENUTKU, naprimer kako najbolje sprečiti projekat ako se već ne može popraviti toliko da bude prihvatljiv.

Za političare, prvo treba shvatiti koju tačno vrstu koristi očekuju od BNV-a:

- Da li su spremni da odbiju eventualno trenutno raspoloživ keš na račun zaista kvalitetnih urbanističkih rešnja, što bi ukazivalo na dugoročne političke interese, odnosno da žele da ostanu dugo na vlasti i da su im važne i zasluge koje će narodu tek kasnije postati očigledne.

- Ili im je trenutni priliv novca važniji od svega drugog, pa su za njega spremni da trajno upropaste i najbolje delove Beograda.

Za ova dva slučaja važe iste preporuke kao i za investitore. U prvom slučaju znamo da bi njihovi lični politički interesi mogli biti kompatibilni sa interesima Beograda, pa ima smisla razmatrati i predlagati im razna poboljšanja projekta BNV. U drugom slučaju sve napore treba usmeriti na to da se na ovom prostoru nikako ne radi ništa sve dok oni time rukovode. Onda je privremeni park apsolutno idealno rešenje, ma kakave prividne koristi oni sugerisali da tobože postoje u slučaju gradnje par zgrada.

Ukratko, kad već moram da crtam, politika je važnije od tehnike. PRVO se analizira šta nam praksa pokazuje da su stvarne namere i STVARNI interesi bitnih faktora, pa se ONDA, eventualno, ili mudruje o urbanizmu (jer prvo mora postojati neko kome je to uopšte bitno), ili se sve snage usmere da se projekat u celini odbaci i spreči. U drugom slučaju skoro da je gubljenje vremena i razmatrati poboljšanja, a sasvim sigurno predlagati ih. A čekanje i pasivno prihvatanje šta god nam bude ponuđeno je najgore od svega.
 
Zuma":kj74mbe7 je napisao(la):
Ukratko, kad već moram da crtam, politika je važnije od tehnike. PRVO se analizira šta nam praksa pokazuje da su stvarne namere i STVARNI interesi bitnih faktora, pa se ONDA, eventualno, ili mudruje o urbanizmu (jer prvo mora postojati neko kome je to uopšte bitno), ili se sve snage usmere da se projekat u celini odbaci i spreči. U drugom slučaju skoro da je gubljenje vremena i razmatrati poboljšanja, a sasvim sigurno predlagati ih. A čekanje i pasivno prihvatanje šta god nam bude ponuđeno je najgore od svega.

Pa jel ti mislis da mi ovde na forumu mozemo znati "stvarne interese politicara i investitora"?
Nit bi Vucic mogao biti politicar (i svi drugi politicari) nit bi Abar mogao biti veliki investitor kad bi ja i ti mogli znati sta sve oni planiraju.
S druge strane, ja razumjem strah i nepovjerenje koje vlada u nasem narodu nakon ovoliko losih godina iza nas ali prepustiti se paranoji da dominira prilikom rasudjivanja moze samo voditi destrukciji. Eto, je li konstruktivan predlog da se od svega odustane? Zar neko zaista zeli da se od svega odustane i vrati sve kako je bilo i da se ceka jos x godina? Jel stvarno mislis da bi neko u slucaju odustajanja tu izgradio park? Ko od nas ima 2 miliona eura da napravi park? Da li IKO u svjetu ima 2 miliona eura za park?
Da bi se bilo sta uradilo, makar i postavila jedna klupa, potrebna je politicka volja. Sto je tu volju pokazao Vucic i njegova stranka meni je sasvim svjedno (vjerujes, ja ne znam ni kako se njegova stranka zove). Bitno je da volja postoji i bitno je da postoji investitor.
A sto se investitora tice Alabar upravlja Emaar Properties-m i sa jos nekoliko drugih firmi. Medju njima i Eagle Hills koji formalno grade Bnv. To se sve lako moze provjeriti ako se samo za trenutak odbaci strah.
Ovaj projekat je dovoljno velik i za Alabara da bi lose rjesenje projekta ugrozilo njegov ugled. Njegov posao je da pravi urbanisticke i gradjevinske cjeline koje potom prodaje. U proizvodnji tog svog proizvoda angazuje najvece svjetske arhitektonske firme jer zeli da njegov proizvod ima i kvalitet i cijenu. Ako u ovaj projekat zaista udje Skidmore cega onda da se plasimo? Da iza svega stoji Cikaska mafija? :D
Ljudi, samo nam treba malo vise optimizma. Nemojmo da budemo kao ona dva lika sa balkona iz Muppet Show-a koji gledaju shou i samo ga kritikuju. :wink:
 
jonathan":xdfrjpyf je napisao(la):
Ko još ima malo integriteta i m*** neka ode u nedelju i direktno zatraži svoja prava...

Zalosno :( . Ponekad pomislim da je ovaj narod i zasluzio sve sto je dobio.
 
Rio, ti ili si naivan, ili si stranacki aktivista koji iz politickih razloga gura ovu pricu.

U oba slucaja, ne zelim da moj post shvatis kao prekorevanje ili etiketiranje, jer mi to i nije namera.
Svako u svom zivotu ima pravo da izabere svoj put, svoja uverenja, kao i svoje motive.

Ali kada napises da niko u svetu nema 2 miliona za park i slicne nebuloze, a pri tom stalno potenciras pricu o investiranju 3 milijarde od strane firme koja je osnovana sa 100 dinara, e onda prijatelju to vredja intelegenciju svakog odraslog normalnog coveka!

Kazes kako je 'projekat' doovoljno veliki da bi lose resenje ugrozilo njegov ugled ???

Dal je odustajanje US Steel - a u Srbiji narusilo njihov ugled?
Dal je odustajanja GASPROM-a od juznog toka narusilo njihov ugled?
Dal se madjarski MOL pored svih 'kontraverzi' i afera vezanih za kupovinu INA-e obazire na ugled???

Ne prijatelju, zanima ih samo profit.

Cak sta vise, balkan nije prostor gde ce iko da se utrkuje da gradi ugled.

Ako imas objekat na parceli i trazis investitora da na njemu gradi, oces li se osloniti na poverenje i slepo verovati, ili ces gledati da izvuces maksimum za sebe, naravno uz cvrste garancije da ce sve sto ti je obecano biti ispostovano ???

Ako je i posle svega tvoja prica, ma sve je super, cemu strah, poznata firma, i slicne parole, ja zaista onda ne znam ima li smisla vise diskutovati...
 
Renoviranje tasa je kostalo 2 mil e .Najmanji problem je naci 2 mil e za park
 
RioBL":1gxbkhpf je napisao(la):
jonathan":1gxbkhpf je napisao(la):
Ko još ima malo integriteta i m*** neka ode u nedelju i direktno zatraži svoja prava...

Zalosno :( . Ponekad pomislim da je ovaj narod i zasluzio sve sto je dobio.

Naravno! Svako dobije po zasluzi. Doduše, ja ne bih koristio izraz "narod", sem u obliku "narodni bunt"... dobijanje po zasluzi je više lično predodređeno. :pob: A apropos gore citiranog, ovaj baja ih je oduvek imao i verujem da će nas uvek biti dovoljno da to tako i ostane.
 
Kakvi su interesi političara odn. investitora u čitavoj priči ?
Nikad do kraja dokučeni, ali se u većoj meri mogu razaznati kroz UGOVOR koji će biti potpisan za par dana.Uvek u ugovoru postoji odredjen broj tačaka koji nikada neće biti dostupan javnosti ,ali VEĆINA STAVKI HOĆE i to bi po mom mišljenju trebalo da bude dostupno PRE POTPISIVANJA UGOVORA.

Zašto? Pa ne radi se ovde o nekoj prćiji nego o 100ha NAJVREDNIJEG zemljišta u centru grada,pored reke,koje grad treba da uredi i pripremi za izgradnju. Ovim ugovorom se PEČATIRA sudbina SA u narednih 100godina. :dil:
Šta znamo o ugovoru? Znamo da će se odnositi na celokupno zemljište SA i da će to zemljište biti dato u zakup u narednih 100 godina (da investitor neće plaćati takse za gradjevinsko zemljište zbog lex specijalisa) i to je sve.

Koja će biti cena zakupa,rokovi , obaveze investitora itd?Mnogo jednačina sa puno nepoznatih.

Investitor kako će se on ponašati u čitavoj priči u narednom periodu? Pa zavisi od ugovora. Ako npr. dobije zemljište za dž..,oslobodjen je taksi za gradjevinsko zemljište ima minimalna ulaganja za izgradnju stanova (cca 1000 evra) po kvadratu ,normalno je da će ići sa maksimalnom zaradom po tipu "svaka roba nadje svog kupca",postepena izgradnja i obilato skupljanje kajmaka.Uopšte ne sumnjam u kvalitet gradnje i sredjivanje okoline tih zgrada,jer će to biti najskuplji stanovi u gradu,vodiće se računa o svakom detalju i o okolini naravno.

Potpuna druga priča bi bila kada bi investitor bio u obavezi da plati kvadraturu za prvu fazu po tržišnoj ceni unapred(pa tako za fazu po fazu izgradnje, pa npr 320.000 kvm cca 160 miliona evra,e onda bi se investitoru i te kako "žurilo" da izgradi te stanove,ne bi se išlo na neke megalomanske prosečne kvadrature,megalomanske cene kvadrata,išlo bi se na što veće interesovanje "pravih" kupaca kojih bi i te kako bilo s obzirom na lokaciju (centar grada,blizina reke itd).
 
pri svemu tome alabar već ima dosta propalih projekata.


toliko o ugledu
 
Kako piše "Politika u nedelju potpisivanje ugovora i otvaranje kafane. :kafa:
-----
U nedelju ugovor za Beograd na vodi, a šta piše u njemu?
http://rs.n1info.com/a54463/Biznis/Beog ... prila.html

Potpisivanje ugovora o Beogradu na vodi najavljeno je za nedelju, 26. april. N1 istražuje da li će i kada javnost saznati sve detalje projekta oko koga se u javnosti lome koplja?

Ugovor sa arapskim partnerom za izgradnju projekta Beograd na vodi biće potpisan u nedelju, 26. aprila u zgradi Geozavoda, najavio je gradonačelnik Beograda Siniša Mali. Međutim, šta su detalji ugovora koji će biti potpisan, i dalje nisu poznati javnosti.

“Sačekajte konferenciju za štampu koja će biti organizovana u nedelju, kada taj ugovor budemo potpisivali. Sve će Vam biti jasno”, rekao je gradonečlnik.

Beograd na vodi neke neodoljivo podseća na Zagreb na Savi. I taj projekat je na čekanju, kaže gradonačelnik Zagreba Milan Bandić, jer trenutno čeka sinergiju. Verovatno politike grada i države.

"Ima sinergiju Vlade i zgrada Zagreba i dvaju trgovačkih društava - hrvatske Elektroprivrede i hrvatskih Voda. Kada se te četiri sastavnice ujedine u jedno, a nadamo se da ćemo mi sledeće godine sve to skupiti na hrpu - počećemo sa tim projektom", najavio je Bandić.

Stručnjaci upozoravaju da u slučaju Beograda na vodi mora da se zna šta su obaveze koje prihvata država, a šta su obaveze investitora.

Nije čudno da su ugovori tajni dok se pregovara, kažu u Transparentnosti, ali ističu da je mnogo važnije da li država prihvata neke obaveze prema investitoru u slučaju da on ne može da izda ili proda prostor koji gradi.
 
laki72":15sg3j8t je napisao(la):
Rio, ti ili si naivan, ili si stranacki aktivista koji iz politickih razloga gura ovu pricu.
Vec sam vise puta rekao da nemam veze ni sa kakvom strankom ali to izgleda niko ne moze da svari. Da je neko za projekat BNV a nema veze sa Vucicem! :shock: :shock: ,je li to moguce!?
A da sam naivan izgleda da jesam jer mislim da nekom mogu nesto objasniti.

laki72":15sg3j8t je napisao(la):
Ali kada napises da niko u svetu nema 2 miliona za park i slicne nebuloze, a pri tom stalno potenciras pricu o investiranju 3 milijarde od strane firme koja je osnovana sa 100 dinara, e onda prijatelju to vredja intelegenciju svakog odraslog normalnog coveka!
Sto tebe to nervira!? Pa ajde ti onda probaj naci nekog ko ce dati 2 miliona bilo cega (dinara) za park u SA. Za 40 godina nije se mogao naci niko da posadi jedno drvo. Imedju tvog "moci" i mog "moci" je izgleda ogromna razlika. ne znam sta drugo da kazem.

laki72":15sg3j8t je napisao(la):
Kazes kako je 'projekat' doovoljno veliki da bi lose resenje ugrozilo njegov ugled ???
Dal je odustajanje US Steel - a u Srbiji narusilo njihov ugled?
Dal je odustajanja GASPROM-a od juznog toka narusilo njihov ugled?
Dal se madjarski MOL pored svih 'kontraverzi' i afera vezanih za kupovinu INA-e obazire na ugled???

Gdje sam ja rekao da odustajanje ugrozava ugled!? Citaj ponovo..."projekat doovoljno veliki da bi lose resenje ugrozilo njegov ugled". Ako si ovaj put dobro procitao onda da pojasnim:
Los projekat ako se izvede ugrozio bi ugled svakog izvodjaca. ako se od projekta odustane prije realizacije (sto je san mnogih) onda bi ugled NEizvodjaca projekta bio sacuvan.

laki72":15sg3j8t je napisao(la):
Ne prijatelju, zanima ih samo profit.
Pa sta je tu lose? NISTA. A kako se do profita stize? Tako sto napravis proizvod koji se dobro prodaje. Ako ce taj proizvod da bude pozeljan ljudima, sto se mi bunimo?

laki72":15sg3j8t je napisao(la):
Cak sta vise, balkan nije prostor gde ce iko da se utrkuje da gradi ugled.

E tu si u pravu :(
Ajmo onda da ugasimo ovaj forum i da nastavimo kopati po kontejnerima.

laki72":15sg3j8t je napisao(la):
Ako je i posle svega tvoja prica, ma sve je super, cemu strah, poznata firma, i slicne parole, ja zaista onda ne znam ima li smisla vise diskutovati...

Naravno da ce ostati ista. Danas sam se cak i osisao. spremam se za potpisivanje u nedelju :)
Poslije toga cemo ja Vucic i Albar na janjetinu. :wink:
 
Posle ovoga ja mogu samo da pozelim da ti sendvic i sokic budu ukusni...
Janjetinu ti neces okusiti ;)
 
Vrh