Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Evo kako dva mlada nemca dozivljavaju BnV. Uglavnom mnogima je neverovatno da se nesto toliko moderno nalazi u Srbiji.

3 puta za redom sam odgledao ovaj video i mogu da kazem da mi je srce puno! Momci su pokidali i jako sam srecan sto su odusevljeni i sto su u ovako pozitivnom svetlu predstavili nas grad. Ovakav marketing nam treba! Moje misljenje je da bi vlada Srbije ili ministarstvo turizma trebalo da naprave posebnu kancelariju sa online promociju Beograda i Srbije preko globalnih influensera. Treba ciljati na ovakve ili vece profile i dovoditi ih u Srbiju da prave afirmativne video materijale. Takodje treba se fokusirati i na svetske zvezde koji imaju milione pratilaca. Nazalost, takvav vid influencer marketinga nije jeftine i svetske zvezde koje imaju milione ili desetine miliona pratilaca nece besplatno doci u BG i snimati video klipove i vlogove, ali mislim da je takva reklama u 2024. godini neuporedivo efektivnija od reklame na recimo CNN-u (mislim da je takva reklama nekad postojala za Srbiju).
 
Evo kako dva mlada nemca dozivljavaju BnV. Uglavnom mnogima je neverovatno da se nesto toliko moderno nalazi u Srbiji.

Супер, а како га доживљавају грађани овог града којима је потребан јавни простор, паркови и музеји, опера, путници који су користили главну железничку станицу?
 
Ovi prsli :)))) Hejteri na aparatima :)))) Ko god dodje pada u nesvest jer ovo je bolje uradjeno nego Svajcarska. Nadam se kao i oni sto kazu da ce skroz do Ade da bude.
 
Наравно да ће моћи да се диве архитектонским достигнућима на потезу према Ади, јер је тамо Сајам.
 
Супер, а како га доживљавају грађани овог града којима је потребан јавни простор, паркови и музеји, опера, путници који су користили главну железничку станицу?
Čista patetika. Taj profil je nepostojeći, muzeji su nam prznjikavi, nismo ljubitelji opere, ljudi ne putuju vozom, parkovi su postali toaleti za džukce. A sa druge strane gužva na promenadi, na galeriju otkidaju. Tako da su baš pogodili šta prosečnom Srbinu treba.

I jedna zanimljiva anegdota. Ne znam da li sam 5 puta u životu prošetao promenadom. I skoro svaki put sam sreo prijatelje koji na sav glas pljuju BNV. Pa čekaj, šta tražiš tu ako ti je projekat toliko mrzak? Što si mazohista?
 
Poslednja izmena:
Čista patetika. Taj profil je nepostojeći, muzeji su nam prznjikavi, nismo ljubitelji opere, ljudi ne putuju vozom, parkovi su postali toaleti za džukce. A sa druge strane gužva na promenadi, na galeriju otkidaju. Tako da su baš pogodili, šta prosečnom Srbinu treba.

I jedna zanimljiva anegdota. Ne znam da li sam 5 puta u životu prošetao promenadom. I skoro svaki put sam sreo prijatelje koji na sav glas pljuju BNV. Pa čekaj, šta tražiš tu ako ti je
Требају нам музеји и опера.
Људи не користе железницу на релацијама где је инфраструктура запуштена, колико људи жели да користи услуге квалитетног жел. се види на прузи БГ- НС и још пар пруга где је воз конкурентан аутобусу и друмском саобраћају.
То није проблем паса већ јавних служби које одржавају паркове.
Људи би ишли на Променада и да је шеталиште дупло уже, јер је једноставно нормално да се користи шеталиште поред реке које годинама није било у завидном стању.
Галерија би била пуна и да се налази код петље Бубањ поток
Шеталиште, иако уско у поређењу са читавим СА који је био слободан до градње Бнв, заједно са одржавани улицама и зеленилом је позитивна ствар овог пројекта, што ме значи да је урбанистички и архитектонски насеље решено у складу са околином и потребама града.
 
Odgledah ovaj video i ne znam šta vi vidite pozitivno. Oni se fasciniraju jer su došli sa idejom da je Beograd neka kriminalna nerazvijena postsoc pustara, pa su šokirani time što se dosta gradi, što je čisto i niko ih nije opljačkao na ulici.

Dosta informativan video, ali više o njihovim predrasudama nego o Beogradu.
 
Čista patetika. Taj profil je nepostojeći, muzeji su nam prznjikavi, nismo ljubitelji opere, ljudi ne putuju vozom, parkovi su postali toaleti za džukce. A sa druge strane gužva na promenadi, na galeriju otkidaju. Tako da su baš pogodili šta prosečnom Srbinu treba.

I jedna zanimljiva anegdota. Ne znam da li sam 5 puta u životu prošetao promenadom. I skoro svaki put sam sreo prijatelje koji na sav glas pljuju BNV. Pa čekaj, šta tražiš tu ako ti je projekat toliko mrzak? Što si mazohista?
Možda traže tu jer je i to njihov grad? Ja recimo izbegavam ovu Dubai wannabe seljanu, ali ako nečeg što mi treba ima samo u Galeriji, što ne bih otišao? Da dozvolim da me divlji isteraju? Neće moći. Pljuvao sam i Most na Adi kao nepotrebno skup i nedefinisan projekat, pa kad mi je zgodno, koristim ga.
 
3 puta za redom sam odgledao ovaj video i mogu da kazem da mi je srce puno! Momci su pokidali i jako sam srecan sto su odusevljeni i sto su u ovako pozitivnom svetlu predstavili nas grad. Ovakav marketing nam treba! Moje misljenje je da bi vlada Srbije ili ministarstvo turizma trebalo da naprave posebnu kancelariju sa online promociju Beograda i Srbije preko globalnih influensera. Treba ciljati na ovakve ili vece profile i dovoditi ih u Srbiju da prave afirmativne video materijale. Takodje treba se fokusirati i na svetske zvezde koji imaju milione pratilaca. Nazalost, takvav vid influencer marketinga nije jeftine i svetske zvezde koje imaju milione ili desetine miliona pratilaca nece besplatno doci u BG i snimati video klipove i vlogove, ali mislim da je takva reklama u 2024. godini neuporedivo efektivnija od reklame na recimo CNN-u (mislim da je takva reklama nekad postojala za Srbiju).

Ovo je odlicno. Kada neko nas ko je veoma uticajan na drustvene mreze dovede nekog slicnog.


Ugled Srbije u svetu nije najbolji i na tome treba kolekitvno raditi.
 
Čista patetika. Taj profil je nepostojeći, muzeji su nam prznjikavi, nismo ljubitelji opere, ljudi ne putuju vozom, parkovi su postali toaleti za džukce. A sa druge strane gužva na promenadi, na galeriju otkidaju. Tako da su baš pogodili šta prosečnom Srbinu treba.

I jedna zanimljiva anegdota. Ne znam da li sam 5 puta u životu prošetao promenadom. I skoro svaki put sam sreo prijatelje koji na sav glas pljuju BNV. Pa čekaj, šta tražiš tu ako ti je projekat toliko mrzak? Što si mazohista?

Razumem ironiju, mora pošto neki ljudi idu samo da pljuju, a ne razumeju suštinu. Ipak, nekako, vikendom tamo ne može igla da se ubode.

Ovi likovi su nemci, došli su da snime video za svoj kanal i oni gledaju stvari iz svoje prespektive. Čak je i vrlo moguće da ceo Svet ne zna za SNS, Vučića, Hercegovačku itd...

Došli ljudi, dopalo im se, logično nisu zalazili u to što nema opere, iako je nekako ona srbima odjednom postala neophodna. Verovanto zato što je nema u BnV. Mislim, srbin sam, ali nismo mi baš nešto naštelovani da nam je u DNK da idemo u operu, tako da na to gledam kao na neko proseravanje dok vreme prolazi.
 
Odgledah ovaj video i ne znam šta vi vidite pozitivno. Oni se fasciniraju jer su došli sa idejom da je Beograd neka kriminalna nerazvijena postsoc pustara, pa su šokirani time što se dosta gradi, što je čisto i niko ih nije opljačkao na ulici.

Dosta informativan video, ali više o njihovim predrasudama nego o Beogradu.

Pa eto, možda je pozitivno što se razbijaju te predrasude koje Zapad ima o nama...
 
Супер, а како га доживљавају грађани овог града којима је потребан јавни простор, паркови и музеји, опера, путници који су користили главну железничку станицу

Promenada nije javni prostor? Savski trg nije javni prostor? Savski park nije javni prostor?
Sto se tice muzeja BnV uskoro dobija 3 muzeja (Istorijski, Teslin i Deciji), pa dobija i operu u sklopu hale 1. Izmestanje glavne zeleznicke stanice poceo je pre nego sto je nastao SNS, samo zu zavrsili zapoceto. Ali dobra alternativa je sto ce umesto glavne zeleznice stanice na isto mesto biti glavna metro stanica (mesto ukrstanja linije 1 i 2).
 
То одушевљавање западњака кад дођу у Београд траје већ деценијама, јер они овде имају ниска очекивања.

Предрасуде које имају према Балкану су постале гротескне, јер је Балкан данас убедљиво најбезбеднији и најмирнији део Европе (безмало и света).
 
Došli ljudi, dopalo im se, logično nisu zalazili u to što nema opere, iako je nekako ona srbima odjednom postala neophodna. Verovanto zato što je nema u BnV. Mislim, srbin sam, ali nismo mi baš nešto naštelovani da nam je u DNK da idemo u operu, tako da na to gledam kao na neko proseravanje dok vreme prolazi.

mislim da srbija vec ima dovoljno kulturnog sadrzaja za svoj narod.
sve ostalo mi zvuci kao da mislimo da nas narod je drugaciji, ali nije. mirise na suknje turbo folkerki
 
mislim da srbija vec ima dovoljno kulturnog sadrzaja za svoj narod.
sve ostalo mi zvuci kao da mislimo da nas narod je drugaciji, ali nije. mirise na suknje turbo folkerki

Ima puno toga da se odradi, ali izgleda ljudima najviše bode oči taj nedostatak opere u BnV. Niti je opera najpreča stvar, niti joj je mesto u BnV.
 
У Београду на води, највише фали Београда и воде.

Београд на води намерно жели да се дистанцира од Београда, од свега оного што чини наш град, а то није лепо (ако је неко случајно помислио како је ово нешто супер-позитивно).

Вода служи само за селфије са висине, и да прими испусте кишне канализације, и постављене су оне грозне ограде целом дужином да нас држе што даље од реке, за разлику од свих других кејова у граду. То никад нећу успети да сварим - јбле их ограде.
 
3 puta za redom sam odgledao ovaj video i mogu da kazem da mi je srce puno! Momci su pokidali i jako sam srecan sto su odusevljeni i sto su u ovako pozitivnom svetlu predstavili nas grad. Ovakav marketing nam treba! Moje misljenje je da bi vlada Srbije ili ministarstvo turizma trebalo da naprave posebnu kancelariju sa online promociju Beograda i Srbije preko globalnih influensera. Treba ciljati na ovakve ili vece profile i dovoditi ih u Srbiju da prave afirmativne video materijale. Takodje treba se fokusirati i na svetske zvezde koji imaju milione pratilaca. Nazalost, takvav vid influencer marketinga nije jeftine i svetske zvezde koje imaju milione ili desetine miliona pratilaca nece besplatno doci u BG i snimati video klipove i vlogove, ali mislim da je takva reklama u 2024. godini neuporedivo efektivnija od reklame na recimo CNN-u (mislim da je takva reklama nekad postojala za Srbiju).
Ја сам исто у последње време имао пар гостију из иностранства и свима се свидела променада и БНВ. Рекли су да је место упоредиво са сличним местима у свету. То вероватно и јесте реално како људи који су неоптерећени нашим унутрашњим причама доживљавају овај пројекат. Насупрот томе, рекли су да су неки делови центра града у запањујуће лошем стању и да не могу да верују да простор поред Ректората може да изгледа тако како изгледа. У суштини, као и ми када би дошли у неку другу државу, не би превише обраћали пажњу на локална препуцавања која свакако нису црно-бела, већ би понели један општи утисак о томе шта смо видели, како смо се осећали, који је однос цена-квалитет и слично.
 
То одушевљавање западњака кад дођу у Београд траје већ деценијама, јер они овде имају ниска очекивања.

Предрасуде које имају према Балкану су постале гротескне, јер је Балкан данас убедљиво најбезбеднији и најмирнији део Европе (безмало и света).

Pa, onda neka što više njih snima ovakve video sadržaje, jer je to danas najbolji način da se razbiju predrasude. Predrasude su bile negativne prema celoj Istočnoj Evropi, pa danas retko ko ima loša predubeđenja o Pragu, Varšavi, Dubrovniku, Budimpešti...

Možda je eto sada red i na Beograd i Srbiju da razbiju predrasude.
 
Čista patetika. Taj profil je nepostojeći, muzeji su nam prznjikavi, nismo ljubitelji opere, ljudi ne putuju vozom, parkovi su postali toaleti za džukce. A sa druge strane gužva na promenadi, na galeriju otkidaju. Tako da su baš pogodili šta prosečnom Srbinu treba.
Све што си изнео су лажи и пропаганда која се примењује у свим пропалим државама. Паркови су сви одреда пуни, то што су постали тоалети за џукце је кривица оних који не спроводе законе у граду. Музеји нису празни. Иди у било који од сређених музеја и видећеш да то није истина. Народно позориште или Коларац су по правилу распродати унапред. Људи путују возовима када нормално изгледају и иду примереном брзином.
 
Sas su te ograde obavezne zbog propisa za razliku od ostalih šetalista gradjenih za vreme SFRJ.
Да ли су ограде обавезне за шеталишта и површине које се под тупим углом спуштају ка реци? Подразумевају се ограде на платформама, и деловима шеталишта који су под правим углом, али зашто за овакву конфигурацију терена:
1727263095986.png
 
Vrh