Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Alo drzava je suvlasnik? Najbolji dil svih vremena ali ne zlobni ljudi zive i ostace u Srbiji. Neverovatno.
Svuda na zapadu bi skakali od srece da je kod njih dosao takav projekat ali kod nas sve naopako. Ali kada se pominju plate onda "da ali kod njih su vise plate" pa upravo zato sto im je lako da proguraju projekte a ne kao kod nas. Mora Predsednik licno da ide da edukuje narod. Strasno.
Najbolji dil? Ne, nego najveća kompromitacija države.
Prvo je Velja - nevolja angažovan na nezakonitom rušenju i lišavanju slobode radnika obezbeđenja, onda je policiji naređeno da ne sme da izađe po pozivu, pa je nadležni policajac preuzeo krivicu na sebe, uz obećanje o legalizaciji kuće.
Gradi se natrpano, bez ikakvog reda, grad ne dobija novac za unapređenje infrastrukture.
Nasilje neobrazovanih i primitivni nad gradom.
 
Pazite, ovo ne zastareva. 50 godina je trebalo za zakon o restituciji. Više od 60 za poništenje procesa protiv Draže M.

Neko će nekad uzeti da raspetlja ugovore i objavi zatamnjene delove. Ko zna kad, ali ovde se uvek smenjuju ekipe na vlasti koje su na krv i nož. Ne mislim da će biti pravde, ali svašta će se tu još dešavati.
 
i za kraj, ako ti mislis da je ovo sto Nepomenik radi edukacija
istog Nepomenikovog PR tima
Primetio sam da se u poslednje vreme često na forumu i u komentarima na portalima koristi taj izraz "nepomenik". Pretpostavljam da je njegovo značenje nešto tipa neko čije ime ne želim da spomenem (sa sve velikim prvim slovom N). Ali me zanima pozadina tog izraza, kada je ušao u modu, jer mi više zvuči kao nekakav književni izraz koji ljudi koriste da bi zvučali edukovano (isto kao što su mnogi krenuli da koriste izraz "pošast", i "pogron", da bi njihove reči zvučale "veliko").
 
Primetio sam da se u poslednje vreme često na forumu i u komentarima na portalima koristi taj izraz "nepomenik". Pretpostavljam da je njegovo značenje nešto tipa neko čije ime ne želim da spomenem (sa sve velikim prvim slovom N). Ali me zanima pozadina tog izraza, kada je ušao u modu, jer mi više zvuči kao nekakav književni izraz koji ljudi koriste da bi zvučali edukovano (isto kao što su mnogi krenuli da koriste izraz "pošast", i "pogron", da bi njihove reči zvučale "veliko").
Voldemort, he who shall not be named :D
Ja sam uvek to tako dozivljavao kada procitam, da se ljudi sprdaju da je Vucko Voldemort.
 
@vradovic, stalno pričaš da je ovo neka izuzetna investija za našu zemlju. Možda ti nešto znaš što mi ne znamo pa bi te zamolio da nas proslvetliš sa odgovorom na jednostavno pitanje. Koliko je u ovaj projekat uložila država (ili Grad svejedno) računajući i zemljište i sve ostalo, a koliko privatni investitori bilo oni Arapi ili domaći "biznismeni" a koliki deo kolača dobijaju jedni i drugi?
Pitam pošto mi drugi ne znamo, barem ne šta su uložili Arapi i mafijaši, za Grad otprilike znamo, i za kolač valjda znamo da Grad dobija 32%.
 
@vradovic, stalno pričaš da je ovo neka izuzetna investija za našu zemlju. Možda ti nešto znaš što mi ne znamo pa bi te zamolio da nas proslvetliš sa odgovorom na jednostavno pitanje. Koliko je u ovaj projekat uložila država (ili Grad svejedno) računajući i zemljište i sve ostalo, a koliko privatni investitori bilo oni Arapi ili domaći "biznismeni" a koliki deo kolača dobijaju jedni i drugi?
Pitam pošto mi drugi ne znamo, barem ne šta su uložili Arapi i mafijaši, za Grad otprilike znamo, i za kolač valjda znamo da Grad dobija 32%.
Znamo samo da grad ne dobija nista, posto nije on suvlasnik, nego drzava, a najvise je na gubitku ovde
 
in other news vradovic je i dalje vradovic, ljudi se i dalje prepucavaju sa njim

ono sto je meni uvek bilo interesantno u karijeri, biznisu, preduzetnistvu je cinjenica kakvi sve ljudi stignu do kapitala, prosto neverovatno, ja im ne bih dao da ribaju wc.
 
in other news vradovic je i dalje vradovic, ljudi se i dalje prepucavaju sa njim

ono sto je meni uvek bilo interesantno u karijeri, biznisu, preduzetnistvu je cinjenica kakvi sve ljudi stignu do kapitala, prosto neverovatno, ja im ne bih dao da ribaju wc.

ima ona fora, sto ti manji iq veca sansa je da uspes, jer sa vecim iq mozak ti vise govori zasto ne mozes da uspes :D
 
in other news vradovic je i dalje vradovic, ljudi se i dalje prepucavaju sa njim

ono sto je meni uvek bilo interesantno u karijeri, biznisu, preduzetnistvu je cinjenica kakvi sve ljudi stignu do kapitala, prosto neverovatno, ja im ne bih dao da ribaju wc.

Nije mi jasno kako se ljudi pecaju sve vreme na njegove postove i komentare, samo treba isklurati i pricati da vazi, super.
 
ono sto je meni uvek bilo interesantno u karijeri, biznisu, preduzetnistvu je cinjenica kakvi sve ljudi stignu do kapitala, prosto neverovatno, ja im ne bih dao da ribaju wc.
Najbitnija stvar je da budeš racionalan, fokusiran ka sebi i sopstvenim interesima, i da znaš da plivaš u sistemu. Ljudi koji su emotivni više nego racionalni, ne mogu da se fokusiraju ka sebi i sopstvenim interesima već overtinkuju, više se bave politikom i ulažu vreme u nebitne stvari, i pri tome dodatno ne znaju da plivaju u sistemu u kojem su (da li je to tržište ili korporacija u kojoj rade, društvo, država, okolnosti...) jednostavno nikad neće doći do nekog uspeha.
 
Najbitnija stvar je da budeš racionalan, fokusiran ka sebi i sopstvenim interesima, i da znaš da plivaš u sistemu. Ljudi koji su emotivni više nego racionalni, ne mogu da se fokusiraju ka sebi i sopstvenim interesima već overtinkuju, više se bave politikom i ulažu vreme u nebitne stvari, i pri tome dodatno ne znaju da plivaju u sistemu u kojem su (da li je to tržište ili korporacija u kojoj rade, društvo, država, okolnosti...) jednostavno nikad neće doći do nekog uspeha.
hvala chatgpt
 
ima ona fora, sto ti manji iq veca sansa je da uspes, jer sa vecim iq mozak ti vise govori zasto ne mozes da uspes :D

Siromašan nikada neće sebi da prizna da je glup, već je lakše sebe da teši time da se možeš obogatiti samo lopovlukom. Neko reče ovde da komunjare nisu imale dobru reklamu. Za reklamu ne znam, ali posledice njihove pogubne indoktrinacije trpimo i danas. Od jedne perspektivne kapitalističke prozapadne države, nastao je ovaj bolesni mutant od države, koji niti zna gde su mu granice, niti na kojoj je strani sveta i na kom kontinentu.

Mislim, neki ljudi sanjaju da će se srušiti BnV, a šta će oni imati od toga? Ništa, ostaće i dalje jedni, zatucani i glupi.

NHF - ne mislim na tebe konkretno, već sam to primetio čitajući posebno ovu temu koja ima najviše stranica od svih na Forumu.
 
Pa koliko je do sada ulozeno? Ja nemam info ali sigurno nije daleko od toga.
BNV je jedan od najuspesnijih projekata u Srb do sada. Verovatno i rekorder po privlacenju investicija. Ozbiljna ekipa je ovo uradila. Svaka im cast.
Ево одговора - то што колоквијално називамо "арапским инвеститором" је до сада уложило 85 милиона евра у основни капитал.
 
Slažem se. Za sve tersase ovog tipa pergole bi trebalo da budu obavezne. Ja da imam ovakvu terasu (ili stan na povučenom spratu) pergolu bi ugradio u roku od odmah i baš me zanima kako bi me neko naterao da je skinem. Mogao bi da me tuži do prekosutra, ali pergola nema šanse da bi bila demontirana. U slučaju ovog stana u BNV pergola je tako dobro legla da ja da sam na mestu njegovih komšija organizovao bih akciju da svi stanari ugrade takve pergole i da tamo gde je arhitekta omanuo (nedostatak pergole i nadsrešnice) sami isprave nedostako
Можда овакву перголу као ова на тераси прве зграде "Београдске небеске линије" 😎

пергола на скајлајн.jpg
 
Ovo mi ipak deluje kao neko privremeno rešenje, jer kao da je malo odvojeno od same zgrade
Уз саму је зграду, због угла сликања ти се тако чини. Кад се гледа са бока (рецимо са мото-пута) види се да је уз саму зграду.
 
Vrh