Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Све што си изнео су лажи и пропаганда која се примењује у свим пропалим државама. Паркови су сви одреда пуни, то што су постали тоалети за џукце је кривица оних који не спроводе законе у граду. Музеји нису празни. Иди у било који од сређених музеја и видећеш да то није истина. Народно позориште или Коларац су по правилу распродати унапред. Људи путују возовима када нормално изгледају и иду примереном брзином.
Idi malo van Srbije pa vidi kako ljudi provode vreme i uživaju u parkovima. Kod nas to ne može, pošto bi se uvaljao u pseća govna, inače finih vlasnika pasa kojima nedostaje samo malo represije. Isto tako i u neki muzej, ne mora izvikani, pa se vrati u Narodni muzej da vidiš da li je prznjikav ili ne.
Čim izađem na ulicu odmah mi je jasno koliko smo kulturan narod. Kulturo eve me, samo da otkuca 12 sati.
 
Ta vrsta kulture se u ljude instalira represijom kada komunalna i saobracajna policija rade svoj posao, komunalce na ulicu isterati pa da počnu da kažnjavaju sve što vide, narod bi se kultivisao za mesec dana.

Isto je i sa saobraćajem.
 
Да ли су ограде обавезне за шеталишта и површине које се под тупим углом спуштају ка реци? Подразумевају се ограде на платформама, и деловима шеталишта који су под правим углом, али зашто за овакву конфигурацију терена:
Pogledajte prilog 212702
Slazem se sa tobom, Eurovea mislim da je projekat iz 2002 sa početkom izgradnje 2006 pa možda tada nije bilo obavezno.
 
Razumem ironiju, mora pošto neki ljudi idu samo da pljuju, a ne razumeju suštinu. Ipak, nekako, vikendom tamo ne može igla da se ubode.

Ovi likovi su nemci, došli su da snime video za svoj kanal i oni gledaju stvari iz svoje prespektive. Čak je i vrlo moguće da ceo Svet ne zna za SNS, Vučića, Hercegovačku itd...

Došli ljudi, dopalo im se, logično nisu zalazili u to što nema opere, iako je nekako ona srbima odjednom postala neophodna. Verovanto zato što je nema u BnV. Mislim, srbin sam, ali nismo mi baš nešto naštelovani da nam je u DNK da idemo u operu, tako da na to gledam kao na neko proseravanje dok vreme prolazi.
Možda zato što na najvrednijem gradskom zemljištu treba da se nalazi neki objekat od opšteg značaja i zajedničke koristi, neki veći park...
 
Poslednja izmena:
Promenada nije javni prostor? Savski trg nije javni prostor? Savski park nije javni prostor?
Sto se tice muzeja BnV uskoro dobija 3 muzeja (Istorijski, Teslin i Deciji), pa dobija i operu u sklopu hale 1. Izmestanje glavne zeleznicke stanice poceo je pre nego sto je nastao SNS, samo zu zavrsili zapoceto. Ali dobra alternativa je sto ce umesto glavne zeleznice stanice na isto mesto biti glavna metro stanica (mesto ukrstanja linije 1 i 2).
Promenada jeste javni prostor, postojalo je šetalište i pre Bnv, i da je sređeno, ljudi bi tamo šetali, bez obzira da li su pored zgrade ili skladišta ( koja je svakako trebalo izmestiti).
Savski park je isto tako postojao i pre Bnv, oni ga nisu ni osmislili ni izgradili, već samo rekonstruisali izmestivši tokove pešaka sa trga.
Sva tri muzeja se grade u zgradama koje za to nisu predviđene.
Metro stanica neće koristiti zgradu GŽS, a ljudi koji budu koristili stanicu Savski trg neće skoro da i neće koristiti sam trg.
 
Inače za dečiji muzej bolje da su izabrali ceo kvart oko fabrike papira, ili da su ostavili prostor iza Pošte, gde ima mesta za zabavni i rekreativni prostor na otvorenom, da se izgradi mini železnica za decu, parkiću, mali gradić...
 
Možda zato što na najvrednijem gradskom zemljištu treba da se nalazi neki objekat od opšteg značaja i zajedničke koristi, neki veći park...

Opet pitanje ponovljeno X puta - što nije do sada napravljen "veći park", nego eto baš sada smeta što ga nema...
Izmenjali su se svi na vlasti, pa niko nije ništa uradio. Sada kada nema više žabokrečine, e ipak je mogao "veći park". E, pa ne može više "veći park" da bude tu i to je to.
 
Inače za dečiji muzej bolje da su izabrali ceo kvart oko fabrike papira, ili da su ostavili prostor iza Pošte, gde ima mesta za zabavni i rekreativni prostor na otvorenom, da se izgradi mini železnica za decu, parkiću, mali gradić...
A шта је то уопште дечији музеј? Први пут чујем за тако нешто. Нека историјска играоница?
 
Muzeji u Srbiji su zapostavljeni zato što je SNS sve pare i fokus preusmerio da ljudima da kakvu takvu ekonomsku stabilnost, na uštrb svega ostalog.

A mnogi naši muzeji su bili srednje žalosni još pre Vučića i SNSa. Kod nas prosečan muzej izgleda kao par povezanih soba sa brdom fotografija i tek ponekim eksponatom, najčešće minijaturnim i trivijalnim.

Daj ljudima normalne i pristojne muzeje, pa će biti još posećeniji i popularniji. Neću da idem da gledam fotografije, to mogu i kući s kompa.

Eto na prostoru Sajma mogu da naprave nekoliko muzeja, pogotovu one sa vozilima i tehnikom. Ali ne, Prvi reketi Srbije žele da i tu nabiju betonsku džungletinu i prodaju precenjene stanove koji će stajati prazni. I onda posle što Srbi ne idu više u muzeje... Pa idu. Bili su. Videli svih 40 fotografija, slikali svih 30 predmeta u malim vitrinama i rekli ok to je to, obišao sam sve što ima od ove teme i vrste. Niko normalan ne ide da gleda više puta fotografije i sitnice po vitrinama.
 
Poslednja izmena:
A шта је то уопште дечији музеј? Први пут чујем за тако нешто. Нека историјска играоница?
To zaista nemam ideju šta planiraju da naprave, meni bi se sviđalo da npr. postoji železnica za decu sa modelima lokomotiva i vagona iz različitih istorijskih epoha.
 
Opet pitanje ponovljeno X puta - što nije do sada napravljen "veći park", nego eto baš sada smeta što ga nema...
Izmenjali su se svi na vlasti, pa niko nije ništa uradio. Sada kada nema više žabokrečine, e ipak je mogao "veći park". E, pa ne može više "veći park" da bude tu i to je to.
To što nije napravljen, ne znači da nije potreban, a vlast koja gradi novi deo grada, mogla je da ostavi prostor za javne površine i objekte.
 
Inače za dečiji muzej bolje da su izabrali ceo kvart oko fabrike papira, ili da su ostavili prostor iza Pošte, gde ima mesta za zabavni i rekreativni prostor na otvorenom, da se izgradi mini železnica za decu, parkiću, mali gradić...
Одустало се од дечијег музеја, последња информације је да ту долази археолошки.
 
A шта је то уопште дечији музеј? Први пут чујем за тако нешто. Нека историјска играоница?
Poseti muzej nauke I tehnike u sklopu njega se u par 2 prostorije nalazi dečiji muzej igračke iz raznog perioda ...
Najveći problem je što oni nznaju sta hoće sa zgradama a bilo je više nego prosto
1.IMS u zgradu poste
2.Muzej železnice u lozionicu
3.Prirodnjacki u zgradu jugospeda
4.Hala sajma muzej automobila
5.Tesla snaga i svetlost
6.Mnt po podrekinom projektu
7.Muzej gsp ....
8.....
 
17269 (1).jpg
 
Vrh