Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

BW-Nova-Streetview-min-scaled.jpg


Nova je i dalje pobednik
 
Veliki turnir na Padel Terenina u subotu zato su montažne tribine, inace jos uvek nije pocelo iznajmljivanje terena, ako posluzi vreme u oktobru krenuce sa radom, ako bude lose vreme krecu sa radom na prolece...

 

Prilozi

  • IMG_9134.jpeg
    IMG_9134.jpeg
    195,5 KB · Pregleda: 116
  • IMG_9132.jpeg
    IMG_9132.jpeg
    239,4 KB · Pregleda: 118
  • IMG_9126.jpeg
    IMG_9126.jpeg
    306,4 KB · Pregleda: 120
Veliki turnir na Padel Terenina u subotu zato su montažne tribine, inace jos uvek nije pocelo iznajmljivanje terena, ako posluzi vreme u oktobru krenuce sa radom, ako bude lose vreme krecu sa radom na prolece...

Упропастише Ложионицу са овим накарадним анексом.
 
Žao mi je što nemamo neki standard za fasade na nivou grada, ili bar u centru, nego grade ove bezlične ChatGPT zgrade.
 
Mislim da kužim šta su 'teli sa ovom novom zgradom na mestu BAS-a, ali ne znam baš koliko su uspeli:
Pogledajte prilog 212973
Lepa zgrada. Nadam se da će koristiti fasadnu keramiku na svim spratovima, kao na renderu što mi se čini. Jedino mi je ogavan ovaj novi trend povučenih spratova koji izgledaju kao divljačka nadogradnja. Izgleda nabudženo, kao da ne pripada zgradi.
 
ne izgleda mi uopste lose ta na uglu
jedino sto bih promenio je da bude više uvucena da bi imala drvored ispred
 
Posto se ovi sigurno ne brinu o urbanizmu, izgledu, narodu... rekao bih da je manja spratnost dobra stvar je ipak ukazuje na pad potraznje.

Nemojte da se bojite, napravili bi oni 50 zgrada od 50 spratova na prostoru Savskog amfiteatra da mogu sve da prodaju.

Ostaje zal sto kada se visina zgrada dovela u normalu dobijamo Fimski grad arhitekturu na najlepsem mestu u gradu. Bez uvrede za Filmski grad.
 
Mislim da kužim šta su 'teli sa ovom novom zgradom na mestu BAS-a, ali ne znam baš koliko su uspeli:
Pogledajte prilog 212973

Pa ovo je moderna interpretacija klasicne arhitekture, ali jeste utisak je mogao da bude bolji da su malo vise razradili fasadu, ove terase da su uradili na malo bolji nacin i ovo procelje je nekako sterilno, fali neki venac zgrada se zavrsava nivou P+6 malo bez veze. Falilo je suptilnosti u detaljima. Ne kazem da je lose, ovo je prihvatljivo i rekao bi da je bolje od onih prvih zgrada ali falilo je tu kreativnosti, svi su balkoni u istoj vertikali, mozda je tu trebalo da se seta levo desno ne znam previse je uobicajna za nesto sto je trebalo da bude eksluziva na ovoj raskrsnici. Ocekivalo se vise od projektanata.
 
Posto se ovi sigurno ne brinu o urbanizmu, izgledu, narodu... rekao bih da je manja spratnost dobra stvar je ipak ukazuje na pad potraznje.
Cuj pad potraznje. U BW Divi nema stanova ispod 250.000e. Spratnost je niza zato sto po GUP-u tu nije dozvoljeno graditi vise.
Uskoro krece prodaja stanova u 3 kule (od 27 spratova) pored mosta.
 
Vrh