Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Natrpali kvadrate, zeznuli nas za železnicu, zeznuli nas za metro (uradili tako da otežaju gradnju), zeznuli nas za parking mesta, zeznuli nas za razvoj biciklističkog transporta, zeznuli nas da će napraviti bar nekakav most, makar i samo drumski...

Spremaju se da nas zeznu za Sajam.

U okviru saniranja štete, razvoj bezbednog biciklizma i lečenje meteopsihoze su važni pravci rada.
 
Али што је од кад је Вучић дошао на власт до данас Софија отворила 3 линије метроа укупне дужине 60 километара а ми од целе градске инфраструктуре добили селфи мостић испред једне граде и још се Вучићеви сведоци понашају као да је то спектакуларан успех Србија побеђује
Vrhunski komentar
 
M
Natrpali kvadrate, zeznuli nas za železnicu, zeznuli nas za metro (uradili tako da otežaju gradnju), zeznuli nas za parking mesta, zeznuli nas za razvoj biciklističkog transporta, zeznuli nas da će napraviti bar nekakav most, makar i samo drumski...

Spremaju se da nas zeznu za Sajam.

U okviru saniranja štete, razvoj bezbednog biciklizma i lečenje meteopsihoze su važni pravci rada.
Mislim da ce za sajam a bogami i hippdrom da se digne ceo grad
 
Стари Београд на води
IMG_5855.jpeg


Будући Београд на води
IMG_5856.jpeg
 
Al si se namucio da napises ovo sve....dali si obozavaoc americkog javnog transporta?
Ili ti je to jedini gradski prevoz koji znas i koji si analizirao?

Metro u NjuJorku je star i prljav, nesiguran, sine su pod strujum (opasnost po zivot), ventilacija je losa i same kompozicije su antikviteti.
Idi jednom u Mosku ili Peking, Madrid ili Barselonu.

Ako pricas o autobusima, pogledaj Buenos Aires ili Cirih, Zenevu ili Taipeh i Sangaj.
Tvoj NjuJork je tek na 15. mestu u Svetu, a jedan je od najbogatijih gradova.

Ne treba da se ugledamo na Ameriku sto se tice javnog prevoza.
Da, bolji nego u Beogradu, svakako. Ali nema veze sa dobrim sistemima u ostatku svta.
Да ли се пише одвојено.
 
img-16-min.jpg
Zanimljivo kako na starim renderima su zgrade prema Karadjordjevoj imale 10 spratova manje
Uzas na sta ovo liči…Ova arhitektura nije za grad poput Beograda…Da su to bile zgrade do 6spratova kombinovano dizajna kao sto je Bristol i nekih kvalitetnijih modernih onda bi ovaj projekat bio za vek(ove)…Ovako, ovo ce biti najruzniji deo Beograda za 30godina i ostace mrlja u istoriji
 
Uzas na sta ovo liči…Ova arhitektura nije za grad poput Beograda…Da su to bile zgrade do 6spratova kombinovano dizajna kao sto je Bristol i nekih kvalitetnijih modernih onda bi ovaj projekat bio za vek(ove)…Ovako, ovo ce biti najruzniji deo Beograda za 30godina i ostace mrlja u istoriji
ne slazem se
 
Uzas na sta ovo liči…Ova arhitektura nije za grad poput Beograda…Da su to bile zgrade do 6spratova kombinovano dizajna kao sto je Bristol i nekih kvalitetnijih modernih onda bi ovaj projekat bio za vek(ove)…Ovako, ovo ce biti najruzniji deo Beograda za 30godina i ostace mrlja u istoriji
To pricas zato sto nemas para da kupis tu pa onda ti je lakse srcu da prihvatis da pljujes po tome kako je odvratno....
 
To pricas zato sto nemas para da kupis tu pa onda ti je lakse srcu da prihvatis da pljujes po tome kako je odvratno....
Uh, izgleda da sam te bas pogodio kad tako komentarises…Ovde nije pitanje ko ima ili nema para (inace znamo sve o kupovini dela stanova dole) vec sta je objektivna Ocena projekta, sta je Beogradu potrebno, koja se arhitektura uklapa u panoramu grada, odakle jeftini kineski soliteri na obali Save da zaklanjaju citav grad. Sta kazu strucnjaci, da li je normalno da se ovako los izgled zgrada cak I siri. Meni je recimo neprihvatljivo da se ovaj projekat dalje širi, pogotovu je neprihvatkjivo da se ruši Sajam, ruše istorijske gradjevine jer smo time krenuli da prekrajamo istoriju i unistavamo grad u kome zivimo
 
To pricas zato sto nemas para da kupis tu pa onda ti je lakse srcu da prihvatis da pljujes po tome kako je odvratno....
Da li tamo postoji ijedan muzej, opera, galerija?
Da li postoji šetalište ili park širi od 30 metara?
Da li je grad ostao bez glavne železničke stanice?
Da li je možda neistina da će i sajam da uklone?
 
To pricas zato sto nemas para da kupis tu pa onda ti je lakse srcu da prihvatis da pljujes po tome kako je odvratno....
Kakve veze to ima da li ima neko novca ili ne? Pre bi za iste novce kupio kvalitetnu novogradnju u centru grada nego stan u bnv bloku u rangu socijalnih stanova koji se prodaju kao pseudo deluks objekti.

Pogledaj kontrast kritike u odnosu na primer projekta skyline BG koji ima neuporedivo manje kritike upravo zato što je kvalitetan objekat. Ne da se svako lako prevariti.
 
Parizani mrze 1 soliter koji im je narusio panoramu, a mi tolerisemo unistavanje grada u kome zivimo jer su pre toga tu bili pacovi pa je sve bolje od toga
 
Poslednja izmena:
Meni je samo stalo do vase srece i zdravlja. Nije uredu da se stresirate.

Ja ne volim guzve u saobracaju i sada treba namerno da idem u najvece guzve... Jbg ipak ja placam porez za te puteve, mora da se zna da su guzve.

To je vasa logika.
 
Logika oko ovog projekta je prosta, probaj da saberes na bazi sledeceg:

- da li Srbija/ Beograd ima atraktivnije parce zemlje,
- da li je projekat kontroverzan ili opste prihvacen od Beogradajana,
- da li je strucna javnost imala priliku da pruzi misljenje, sud o ovome,
- da li je pruzena Sansa drugim investitorima sa razlicitim resenja, kroz tender, da se nadmecu,
- da li su ispostovani svi zakoni, regulativa ili je bilo prekrsaja (ne znam gde se uklapa afera Savamala),
- da li su zgrade visokog kvaliteta i mogu da izdrze sud vremena (soliteri ovog tipa su vec danas jeftini)
- da li je Beograd u pustinji, deo nekih emirata ili stari grad u Evropi pa se gura ova architectura…


Itd itd
 
Potpuno se slazem u vezi arhitekture. Mogli smo napraviti ovako nesto, da izgleda svetski i da iz celog sveta dolaze turisti zbog BNV i da istovremeno bude prijatno za zivot.

grad.png
 
Poslednja izmena:
Vrh