Šta je novo?

Saobraćajna signalizacija

direktor":3qn60ljg je napisao(la):
...niko ne kontrolise
Sam semafor izgleda poprilično nov

Magarac koj ga je kačio nije proverio na šta ga kači
kao i magarčina koja mu je izdala nalog da manji (i lakši) zameni sa novijim vecim i težim
ne uzimajuci u obzir starost i stanje stuba

Trebalo bi oboje iz svog djepa da nadoknade nastalu štetu
na žalost saniranje ce se izvršiti iz naše Bg kasice... a magarci ce ostati magarci

Edit
Evo ispunjavam niže irazenu želju naseg rasho62 :)

Trebalo bi oboje iz svog dzepa da nadoknade nastalu štetu
na žalost saniranje ce se izvršiti iz naše Bg kasice... a magarci ce ostati magarci
 
Боцо, молим те, ...džepa... или dzepa..., ако већ није џепа.
 
Ne radi semafor u naselju Mala pruga »
15. Avgust. 2014 | 19:06, Izvor : Studio B

Ni pola godine pošto su prestali da rade, semafor i ulično svetlo svetlo u naselju Mala pruga nisu osposobljeni za osnovno funkcionisanje.
semafor72015082014.jpg

http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=105075
 
Moze mala pomoc?
Skoro su mi u ulici postavili novi znak (vertikalni) bukvalno u sred zbunja. Znak se ne vidi ni sa pola metra, morao bi covek da izadje iz kola i da pomeri granje da bi ga video. Potpuno mi je neverovatno da je neko to tako postavio. Zanima me kome bi tacno trebalo da se obratim kako bi neko podsisao to grmlje. Hvala puno.
 
Неко је цртао по путу јуче у Деспота Стефана и није обезбедио радове те они одмах изгледају овако.




Са истог места сликано, у другом правцу, види се да нису ни 100м одмакли још су били ту...

 
Šta je "starije", tj šta ima veću važnost: znak pored puta, ili nacrtane strelice na putu?

Na par mesta sam naišao na neslaganja, npr strelice u trakama pojazuju da je jedna traka samo levo, a druga samo pravo, a znak govori da je druga traka i za pravo i za levo.
 
Ne postoji starije kada su horizontalna i vertikalna signalizacija u pitanju . Tu je ili doslo do greske , a kod nas to nije neuobicajena pojava ili mozda nisu stigli da preprave horizontalnu signalizaciju . To mi deluje vise verovatno ...
Uglavnom ako bi se desila , ne daj boze neka nesreca , tesko bi neko mogao da objasni svoje logicno zapazanje i verovatno da bi tek tada neko dosao i ispravio gresku ...
 
Hvala. Sutra kad budem bio uz kompjuter ću da pronađem dve lokacije sa takvom situacijom na Street View pa ću ovde da okačim (pisao sam Beograd putu pre nekoliko meseci i nisam dobio odgovor)

Poslato sa telefona
 
astrodule":nw7zhyxg je napisao(la):
Šta je "starije", tj šta ima veću važnost: znak pored puta, ili nacrtane strelice na putu?

Na par mesta sam naišao na neslaganja, npr strelice u trakama pojazuju da je jedna traka samo levo, a druga samo pravo, a znak govori da je druga traka i za pravo i za levo.
Vertikalna signalizacija je "starija":

http://www.blic.rs/Vesti/Vojvodina/2120 ... snog-znaka

A, evo i mog primera, sa Zrenjaninca, "majstorski" postavljen znak. :bash:

 
Nisam bas shvatio na osnovu cega je zakljuceno da je vertikalna signalizacija starija ...
valjda zato sto je to za novine ispricao saobracajni inzenjer , a nije bitno sto su policajci za krsenje horizontalne signalizacije kaznjavali ..
uglavnom , ja u pravilima saobracaja nigde nisam nasao sta je starije ...
postoji logika , da ako se desi nesto nepredvidjeno da se saobracajnim znakom to najlakse pokaze , ali ni to mi nije opravdanje
kao sto sam rekao u proslom posto , ako se nadjete u takvoj situaciji tesko cete je objasniti nasim organima reda .
 
Знак је старији јер се у случају наглих измена услова у саобраћају увек поставе знакови а хоризонтална сигнализација остаје непромењена још неко време јер је није баш тако лако променити. Такође, и у случају привремених измена у саобраћају, они се врше знаковима који су често у колизији са хоризонталама.

То је основна логика.
 
Znak je stariji jer tako pise u 'knjige' :)
A ko je citao knjige i zaista polagao teoretski deo pri polaganju vozackog, a ko nije, to je vec druga prica :D
 
Somi gdje je ta genjalnost od ograde i pjesackog
 
А шта ако је снег прекрио асфалт?
 
logika za bilo sta , treba da postoji , kada se uvode neka pravila ili neki zakoni , ali kada se zakon napise onda se primenjuje to sto pise i ne razmislja se puno o toj logicnosti ili nelogicnosti .
mozda cemo nesto novo i nauciti u ovoj raspravi , jer ja nisam nasao u pravilima saobracaja gde pise da vertikalna signalizacija ima prednost u odnosu na horizontalnu .
 
Blago njima kad se bave takvim trivjalnostima
 
U poslednje vreme sam obratio pažnju na ovu nelogičnost. Naime, često su znak za ograničenje brzine 40km/h i "sise na putu", tj najčešće za ležeće policajce zajedno.

i-lezeci-i-40.jpg


Iz toga ja zaključujem da je bezbedno tuda proći sa 40km/h, a realno, taj znak je tu da nas upozori da usporimo. Meni bi bilo logično da bude bar 30km/h tu.
 
Vrh