Šta je novo?

Saobraćajna signalizacija

dzonihsv":8eawwy0u je napisao(la):
EUKALIPTUS":8eawwy0u je napisao(la):
Ko je faca, neka nađe ovaj saobraćajni znak u Beogradu.


a8.jpg

Ha, faca sam. :D

Nađoh ga na pančevačkom putu, pretposlednji semafor pred Pančevačkim mostom.



Verovatno je postavljen jer je ovaj semafor sa fotke, u protekle 3-4 godine minimum 10-ak puta bio van funkcije. I to po par dana.

Да, али знак није у Београду :D
Значи ниси фаца :lol: :wink:
 
Ал ће семафорски лоби да се "обогати" :p

Novi semafori na 15 lokacija
Autor: mt 06.11.2013. - 02:48 2:48 Komentara (1)
Na ukupno 15 lokacija u gradu biće postavljeni semafori do polovine sledeće godine, i to na predlog građana i nadležnih institucija.

BEZBEDNOST - U Sekretarijatu za saobraćaj ističu da su prioritet imale saobraćajnice na kojima se dogodilo više nezgoda.

GDE ĆE BITI POSTAVLJENI NOVI SEMAFORI
- pešački prelaz u Ulici Omladinskih brigada kod Airport Cityja;
- pešački prelaz u naselju braće Jerković kod broja 123;
- raskrsnica Neznanog junaka - Koste Racina - Đorđa Radojlovića;
- pešački prelaz na Ibarskoj magistrali OMV;
- raskrsnica u naselju braće Jerković, izlaz iz bloka kod broja 189;
- raskrsnica Franje Krča - Bertranda Rasela - Dušana Mađarčića u Zemun polju;
- raskrsnica Resavska - Birčaninova;
- raskrsnica Svetozara Markovića l Birčaninova;
- raskrsnica Norveška - Ljubinke Bobić;
- raskrsnica Radnička - Svetolika Lazarevića Laze;
- raskrsnica Smederevski put - Ljubiše Miodragovića;
- raskrsnica Vareška - Čelebićka;
- raskrsnica Mirijevski venac - Semjuela Beketa;
- raskrsnica Avalska - Milana Mihajlovića;
- raskrsnica Kružni put - Smederevski put.


http://www.24sata.rs/vesti/beograd/vest ... 2589.phtml
 
Гага":1wkc2x5c je napisao(la):
GDE ĆE BITI POSTAVLJENI NOVI SEMAFORI
- pešački prelaz u Ulici Omladinskih brigada kod Airport Cityja;
....
Mogu da promene ime ulici u "Semaforski bulevar"
 
Dobili smo jedan kružni tok i 15 novih semafora.

Katastrofa.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
kod airport sitija i treba postaviti semafore na pesacke prelaze, ili makar lezece policajce. svi automobili tu voze preko 60 i niko ne staje pesacima. cak i da zeli da se zaustavi, strahuje od onoga iza sebe koji se zaleteo.
ista situacija sa pesackim u brace jerkovic.
dalje, kako mislite da se izgrade kruzni tokovi npr u bircaninovoj ?
 
relja":2z7altdv je napisao(la):
Гага":2z7altdv je napisao(la):
GDE ĆE BITI POSTAVLJENI NOVI SEMAFORI
- pešački prelaz u Ulici Omladinskih brigada kod Airport Cityja;
....
Mogu da promene ime ulici u "Semaforski bulevar"
Slažem se, tuga.
MAda ovde bezbednost jeste bila na slabom nivou, ali se moglo pametnije rešiti, dokle više semafori?
 
Ma da, semafori su zakon! Što više to bolje :D Mogli su neki podzemni ili nadzemni da naprave.. malo za promenu. Sigurno nije toliko skupo da ne može bar 2 komada godišnje da se sazida!

Drugo, beograd vapi za time da se uvede noćni režim semafora sa treptačima! Mnogo je glupo kad ja idem uveče i provedem 10 minuta čekajući nikoga na svim tim semaforima. I to uglavnom sam na raskrsnici, pustoš oko mene a ja čekam.

Edit: Što se tiče bezbednosti, 10tak skrivenih policajaca ili nekoliko kamera na tim mestima, i čestitke na kućne adrese i problem rešen. Vrlo brzo će svi početi da poštuju pravila.
 
operic":11mi88li je napisao(la):
kod airport sitija i treba postaviti semafore na pesacke prelaze, ili makar lezece policajce. svi automobili tu voze preko 60 i niko ne staje pesacima. cak i da zeli da se zaustavi, strahuje od onoga iza sebe koji se zaleteo.
ista situacija sa pesackim u brace jerkovic.
dalje, kako mislite da se izgrade kruzni tokovi npr u bircaninovoj ?

Evo, ja uvek stajem.

Koliko sam ja shvatio, postaviće semafor na pešačkom kod autobuskih stanica, između MUPovog Sektora za vanredne situacije i Tehnomanije (bivšeg DHL-a).
Naravno, ovo je zato što im ne pada na pamet da autobusku stanicu premeste da stoji ispred Mercedes-a, jer će da zaklanja pogled na izlog i logo firme.
Logičnije bi bilo da se stanica pomeri bliže raskrsici sa Đorđa Stanojevića i da se postavi ograda kojom bi se sprečilo pretrčavanje ulice, i još jedna stanica kod Petoševića, a da se postojeći pešački ukine.

Ne, oni će radije da postave još jedan semafor, kao što su uradili i kod IDEA-e, jer nikome nije palo na pamet da naredi investitoru da drugačije orijentiše zgradu tako da izlazi na postojeću raskrsnicu kod IMT-a i doma zdravlja...
 
Živo me zanima čemu služi ovaj obrnuti trougao na ulivanju u petlju Autokomanda, u smeru od kružnog toka ka gradu. Niko ga ne ferma 2%.

 
Pa oni se ulivaju u glavnu ulicu pa je nelogično da oni imaju prednost (jer dolaze ovima iz glavne sa desne strane).

To što ga ne poštuju, to je već drugi problem, ali kad je gužva (kao na slici) malo solidarnosti ovih iz glavne ulice nije na odmet.
 
Solidarnost je jedna stvar, bezobrazluk je druga. Na rampi postoji jedna traka + servisna, svi voze kao da su dve trake. Pustiš jednog da uđe (šnir metoda) eto ti odmah i drugog koji se još ljuti što ga ne puštaš. Pre jedno mesec dana je tu šleper pokupio nekog pametnjakovića u nekom opelu.
 
Slažem se, samo mi se javlja da ću da odem pre pod zemlju da čekam metro nego što će to da se desi....
 
Гага":2ocy8tdq je napisao(la):
...
- raskrsnica Smederevski put - Ljubiše Miodragovića;
...
- raskrsnica Kružni put - Smederevski put.

Dugo je izdrzao smederevac bez milion semafora, ajde sad da ga zacepimo skroz. Nadam se da ce bar sinhronizovati semafore u vinci i ovaj na raskrsnici sa kruznim putem. Pametnije bi im bilo da su sredili praistorijske semafore u vinci i kaludjerici da prikazuju trepcuce zeleno svetlo pre zutog. :(

Somi303":2ocy8tdq je napisao(la):

Zanimljivo da je neko odmah posle postavljanja semafora polomio zeleno svetlo na semaforu u bolecu. Kad su ga popravili osvanuo je isto ovako, pa su nedogo zatim "odradili" i ovaj semafor sa slike.. Iskreno meni je ovo skroz simpa, uvek mi izmami smesak kad se upali zeleno :vops: 8)
 
EUKALIPTUS":2cf3bbkw je napisao(la):
Ko je faca, neka nađe ovaj saobraćajni znak u Beogradu.


a8.jpg

Jel moze ulica Ratka Mitrovica na Zarkovu ...

I to dva komada . Inace nema ih mnogo u Beogradu , a razlog je onaj koji je naveo vec neko : da se mnogo ne opustimo pri ulasku u raskrsnicu jer nikad ne znas ko ide iz sporedne ulice .

Naravno i veliko ne znanje nasih vozaca. Sto znaci , na svakoj raskrsnici usporiti ...
 
operic":3uoomo8u je napisao(la):
dalje, kako mislite da se izgrade kruzni tokovi npr u bircaninovoj ?
Бирчанинова је широка 22 метра, а попречне улице углавном 18 метара. Средина кружног тока 6 метара, трака кружног тока 4 метра, укупно 14. Следећа погодна за кружне токове је Његошева, али у оба случаја један од услова је укидање неколико паркинг места у близини раскрсница.

Кружни ток не значи "није Славија, није кружни ток". :gobb:
 
Danas su u Tošinom bunaru oko raskrsnice kod studenjaka obrisali horizontalnu signalizaciju, od auto puta pa sve do Ul. Pariske komune. Šta li su naumili? Možda će iscrtati tri saobraćajne trake.
 
Боби07, да ли си мислио на водоравну (хоризонталну) сигнализацију, а не усправну (вертикалну) сигнализацију, пошто си напоменуо да су сигнализацију, обрисали ! Усправна сигнализација се може само уклонити.

На сајту Београд пута нема никаквих обавештења о овоме.
 
Vrh