Šta je novo?

Saobraćajna signalizacija

Гага":337ymx3v je napisao(la):
Боби07, да ли си мислио на водоравну (хоризонталну) сигнализацију, а не усправну (вертикалну) сигнализацију, пошто си напоменуо да су сигнализацију, обрисали ! Усправна сигнализација се може само уклонити.

На сајту Београд пута нема никаквих обавештења о овоме.

:bash: Ispravljeno.
 
Iscrtana je nova vodoravna signalizacija.
Sada u Tošinom bunaru na raskrsnici kod studenjaka postoje dve trake koje vode pravo ka Zemunu i jedna koja dozvoljava skretanje u levo prema Bežaniji (ranije je bilo 1+1). Naravno po prolasku te raskrsnice, kada se ide prema Zemunu sada postoje dve trake sve do raskrsnice sa Pariskih komuna.
 
Fala q...cu!!!!

KO je ikad prolazio ovom raskrsnicom bio je primoran (ako mu je namera da ide pravo) da se na silu (ili blakonaklnost kolege vozača) ubaci u krajnju desnu traku kako bi nastavio pravo ne kršeći propis. A 80% saobraćaja ide upravo pravo ka Zemunu.

 
Па када и инжењерима (саобраћајним) из Секретаријата дође из гузе у главу, ураде по неки пут и добру ствар.
 
dsc05373.jpg
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5DWNB4mfbuI[/youtube]
Не капирам ове људе. Семафори не раде већ месец дана што им отворено угрожава безбедност деце, а они уместо да пријаве квар кукају :roll: Неће неким чудом мајстори сами да дођу и поправе их. Још горе је то што "аутопут" има семафоре :?
 
"Аутопут са семафором", то први пут чујем ! Али од Студија Ђ се може свашта очекивати. Ах ти новинарчићи.
 
На лакат кривини трасе УМП-а где се укрштају улица Марка Челебоновића, саобраћајница Т6 и будући правац према насељу Радиофар, је стање саобраћајне сигнализације (семафора) очајно. Семафори су још ту нису покрадени, наравно не раде, јер нема ни потребе, мада је једно време радило жуто трепћуће светло. Али оно што има потребе је осветљење овог дела улице Марка Челебоновића (неких 1,5 км) и саме лакат кривине, које на жалост у опште не ради. Не ради због тога јер је ова трафостаница покрадена.

Да сад хоће из Градског секретаријата за саобраћај и Београдских електрана да пусте у рад овај семафор и улично осветљење, то не би ни могло, јер је оближња трафостаница покрадена до бола. Од опреме у њој нема апсолутно ништа, све је однешено ! Пар слика затеченог стања:





А у унутрашњости трафостанице, јад и туга



И Новости су пре месец дана писале о овоме и ево тог чланка:

Београд; Улица две године без светла и семафора!
С. Ј. Матић | 14. фебруар 2014. 08:28 | Коментара: 1

На потезу између Кванташа и Бежанијског гробља, јавна расвета не ради због крађе опреме. Ни семафори не функционишу пошто су од трафостанице остали голи зидови



ВРЛО прометна деоница улице између Кванташке пијаце и Бежанијске косе већ скоро две године је у - мраку. Јавна расвета не ради, баш као ни семафори, јер је неко украо опрему из трафостанице. Ко, никада се није сазнало.

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... i-semafora
 
Ovo su novonacrtana taksi mesta kod Fontane, u Narodnih heroja (poslao mi komšija).

IMAG0271.jpg


Levo (posle raskrsnice) je stara stanica koja ide do raskrsnice sa Pariske komune.

Parkiranje je zabranjeno 5m od raskrsnice.

Član 66.
Vozač ne sme da zaustavi ili parkira vozilo:
na pešačkom prelazu i na prelazu biciklističke staze preko kolovoza kao i na odstojanju, odnosno rastojanju manjem od pet metara od tih prelaza,

Verovatno su horizontalna i vertikalna signalizacija "stariji" od ZOBS-a, ali tu će se parkirati i ispred i iza (kao što se već vidi na slici), a oni koji voze kola, kao i biciklisti znaju koliko je tako nešto opasno.

Zato sam ja zvao Beograd put. Prvo sam zvao centralu i rekao da hoću da prijavim nepravilnu horizontalnu signalizaciju za taksi stanicu (teoretski jeste nepravilno jer je bliže od 5m od raskrsnice (ovaj sivi karavan nema više od 5m)). Oni su mi dali jedan broj. Zvao sam taj broj i ponovio istu priču kao malo pre i oni su mi dali drugi broj, koji sam zvaoi oni su mi dali 3. broj. Tu su me prebacili na nekoga, ali ona je rekla da je za to zadužena Jelena Avramović i da zovem ponovo na isti broj kao i malopre. Ja kažem da sam upravo zvao taj broj, ali ona kaže da je centrala pogrešno prebacila.

Na kraju sam zvao taj konačni broj 2071704 i tražio J. Avramović, ali ona je na terenu.

Važim za strpljivu osobu, ali mnogo mi je lakše da ovo prijavim na Građanin inspektor...
 
Ili komunalnoj inspekciji pa da se oni medjusobno bakcui i zovu
 
Таман сам хтео Астродуле да ти кажем да питаш г-ђу Наду Петровић из Београд пута, пошто они обележавају улице по налогу Секретаријата, па зна коме да се директно обратиш тамо. Надам се да ти је тако и одговорила.
 
Драго ми је да је тако, с обзиром да је она јако коректна и жели увек да помогне у својим границама могућности, јер ради на таквом радном месту. Њој се увек може свако слободно обратити.
 
Kad sam dobio odgovor od g-dje Petrović usput sam pohvalio njen rad i spoemnuo da je stalno hvalimo na ovom forumu. Naravno da je i na to odgovorila:

Au! Hvala, g. Popoviću. Baš ste me iznenadili jer nisam pratila taj forum. Nadam se da se neće biti suprotno.

Radimo i sarađujemo sa kolegama operativcima i u našim stručnim službama tako da su i oni dosta uključeni u komunikaciju sa sugrađanima.

Tu smo i ubuduće.



Srdačan pozdrav još jednom iz Službe za marketing i informisanje JKP „Beograd put“

N. Petrović
 
Мене је на жалост разочарала. Већ 13 дана ми не одговара на мејл, послао сам јој данас опет, ваљда неће да искулира поново.
 
Шоми, сигурно и она није добила одговор од надлежних или од својих оперативаца, буди уверен да је тако, а и да ће ти одговорити кад буде имала све податке.
 
astrodule":3iwo2adj je napisao(la):
Ovo su novonacrtana taksi mesta kod Fontane, u Narodnih heroja (poslao mi komšija).
Levo (posle raskrsnice) je stara stanica koja ide do raskrsnice sa Pariske komune.
Џаба су им цртали ова нова места, кад некима и нацртано није јасно.
И даље упражњавају стари начин чекања на већ нацртаним местима за таксисте код саме Фонтане. Пошто таксисти имају све мање посла, а све их је више, мањак је слободних места због дужине чекања на муштерије. Пуно возила, не могу сви да стану на та места и онда праве хаос, иако су им нацртана нова места.
Сви опет праве колону на самој раскрсници и ту чекају слободна места. Нова исцртана места су празна ! Две слике од данас, које показују описано стање.

 
Очигледно је "затурила" први мејл, пошто је одговорила на данас послати. На смрт ме је испрепадала :D
Poštovani g. S... 8) ,

Što se tiče prijave 1 – tramv. Terminus “Ustanička”, molimo Vas da prijavu uputite Direkciji za puteve, email adresa je info.saobracaj@beograd.gov.rs jer nam je neophodan nalog za bilo kakvu popravku.

Ostale dve lokacije su evidentirane i biće uvrštene u raspored rada za popravku čim ekipe na tom području završe posao koji je već u toku.

Hvala na prijavi. Srdačan pozdrav,
N. Petrović
Služba za marketing i informisanje JKP „Beograd put“
 
Vrh