Šta je novo?

Saobraćajna signalizacija

Neko bi trebao da popije otkaz previse cesto im se desava plus stubove nosacec nisu ofarbali
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=406431#p406431:1jldl7j4 je napisao(la):
Вожд » Нед Сеп 18, 2016 3:08 pm[/url]":1jldl7j4]
file.php
Слутим неки манифетлук иза ове слике. Вожде дај нам ширу слику!
 
Хе, хе, један угоститељски објекат је у питању..
 
Meni ovo nikako nije jasno... da li je više proizvođača radilo ulične table ili šta? Ovaj nedostatak inteligencije, upotrebe mozga, ili kako da nazovemo je fascinatno zabrinjavajući, mada nije neočekivan za Srbiju.

Ugao Ulice GENERALA ŽDANOVA i BULEVARA MARŠALA TOLHBUHINA.

 
Meni stoji u glavi da je BULEVAR deo imena saobraćajnice i da se po pravopisu piše velikim slovom, za razliku od reči "ulica".

Znači pravilno je Bulevar oslobodjenja i ulica Narodnih heroja.

Ako je moje vidjenje tačno, onda su table pravilno ispisane.
 
Mislim da je VeniVidiVici mislio na font i razliku u dizajnu, pre nego na pravopis.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=411851#p411851:3u01sa8f je napisao(la):
astrodule » 20 Oct 2016 10:38 pm[/url]":3u01sa8f]Meni stoji u glavi da je BULEVAR deo imena saobraćajnice i da se po pravopisu piše velikim slovom, za razliku od reči "ulica".

Znači pravilno je Bulevar oslobodjenja i ulica Narodnih heroja.

Ako je moje vidjenje tačno, onda su table pravilno ispisane.
Po pravopisu koji je bio važeći u vreme kada sam išao u školu ulica se na početku pisala velikim, a na kraju imena malim slovom.
I meni deluje da je ovde problem u fontu i izgledu fonta.
 
Bulbulderac17":2ddanr8n je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394564#p394564 je napisao(la):
Bulbulderac17 » Pon Jun 27, 2016 10:17 pm[/url]":2ddanr8n]


Kamero kada si vec tu mogao bi da prijavis preko tw beokomu. Jersey bariera od postavke nije obelezena znakom ili bilo kakvom signalizacijom. Lokacija je Zrenjaninski put preko puta Merto-a.
Ja sam im slao par mejlova i preko fb ali ne reaguju.

Sent from my iPhone using Tapatalk



Jos 11.07. je izdato resenje da se obeleze Jersey bariere.
Ovo i mesec dana posle toga stoji kao i na slici.


Konacna pobeda posle par meseci i bezbroj prijava!

3e1953dd9123b31f4c062843026b9489.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Био сам данас у пролазу кроз Смедерево, Смед. пут на њиховој територији је перверзно обележен. Катадиоптерима је обележен сваки пешачки прелаз као и оштрије кривине (што први пут видим) а исте су обележене и таблама које указују на опасност јер има пар стварно незгодних. Сваки знак је на свом месту и постављени су нови бели стубићи поред пута што исто нисам видео годинама да се обнавља. Улица која се наставља кроз центар на семафорима има знакове СТОП и знак за првенство пролаза који се ретко где у Београду могу видети на местима где нема семафора, а камоли на истима. Не знам како су остале улице обележене, али ова може да послужи као пример, а БГ и БГ Пут треба да буде срамота. Свака част за Смедерево :vops:
 
A fotke nista barem jedna sa gugla da docaras pisanje
 
Био је мрак, а на гуглу нема ништа. Рађено је после снимања, на сајту предузећа које одржава пут такође нема слика.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Prema istraživanjima, čak 64% zagađenja vazduha u urbanim sredinama izazivaju motorna vozila svojim izduvnim gasovima, a stručnjaci smatraju da bi mere poput ukljanjanja ležećih policajaca dovele do smanjenja zagađenja.
Britanski Nacionalni institut za zdravlje navodi da je čak i bez smanjenja broja vozila na gradskim saobraćajnicama moguće napraviti značajne pomake u smanjenju zagađenja u urbanom okruženju. U institutu smatraju da je najvažnije poboljšati prohodnost u vožnji, kako bi se izbeglo često usporavanje i zaustavljanje, odnosno režim stani-kreni, kada motori automobila koji stoje na ulici rade “u leru”.
Veća protočnost saobraćaja drastično bi smanjila zagađenje vazduha, a to se može postići relativno jednostavnim izmenama u saobraćaju. Navodi se da bi uklanjanje usporivača saobraćaja – takozvanih “ležećih policajaca”, dovelo do toga da vozači ređe naglo usporavaju i koče, da bi odmah zatim ubrzavali, čime se ispušta veća količina izduvnih gasova nego kada bi se automobil kretao konstantnom brzinom.
Naravno, ležeći policajci nisu postavljeni bez razloga, već imaju funkciju da povećaju bezbednost u saobraćaju, naročito u blizini škola i obdaništa. Zbog toga se predlaže da se umesto ove vrste usporivača saobraćaja uvedu niža ograničenja brzine u kritičnim zonama gde se sada nalaze ležeći policajci.
Na primer, u Velikoj Britaniji u takvim zonama bi se uvelo ograničenje od 32 km/h (20 milja na sat).
Još jedna mera koja bi trebalo da smanji zagađenje vazduha u gradovima je uvođenje zona u kojima bi bio zabranjen rad motora “u leru”, što je veliki problem naročito u blizini škola gde roditelji često zaustavljaju svoje automobile kada dovoze decu, ne gaseći pritom motor vozila.
 
Sliko sam jednu saobracsjnu staru kameru na ulazu u munze zna li se radi li to jesu ih digitalizovali
 
Vec mesecima kod saobracajne sr. škole u Zemunu (pre Kineskog mosta)
raskrsnica sa okrenticom ,,17,, : Cara Dušana i Banatske
na semaforu za pešake zeleno svetlo traje 5 sekundi

Slikao jesam al zbog malog broja piksela slika je izuzetno mutna i nije valjana-upotrebljiva
a naročito zbog silne dečurlije
koja je tako prinudjena da na ,,crveno,, pretrčava vrlo frekfetnu ulicu :twisted: :rant: :rant:

Očigledno mesecima niko od nadležnih i ne obilazi teren
bilo bi dobro da posle tolikog vremena ipak to i oprave-podese
a takvi banalni kvarovi su prisutni i na dr. Bg raskstnicama
:roll:
 
Stgo i odgovro , sa teme prijave gradskim službama
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=421773#p421773:n30m2leb je napisao(la):
Saobraćajna Kamera » 08 Dec 2016 10:01[/url]":n30m2leb]Suštinski je nezvaničan ali, osim osećaja iskrene rezignacije sa druge strane, nemam dokaza da je sve kako mi je rečeno.

BPut navodno ne prima više "sezonce" ni druge pomoćne radnike pa tako imaju samo po 3 ekipe za vertikalnu i horizontalnu signalizaciju.

"Stručna služba" Sekretarijata se sastoji od dve osobe koji pokrivaju sve prijave i druge nadležnosti na 17 opština i ne postižu, kasni se po 5 meseci..
Hvala i +1 :) Saobracajna Kamera :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=421765#p421765:2tusoezu je napisao(la):
boca-ica » 08 Dec 2016, 08:05[/url]":2tusoezu]Vec mesecima kod saobracajne sr. škole u Zemunu (pre Kineskog mosta)
raskrsnica sa okrenticom ,,17,, : Cara Dušana i Banatske
na semaforu za pešake zeleno svetlo traje 5 sekundi

Slikao jesam al zbog malog broja piksela slika je izuzetno mutna i nije valjana-upotrebljiva
a naročito zbog silne dečurlije
koja je tako prinudjena da na ,,crveno,, pretrčava vrlo frekfetnu ulicu :twisted: :rant: :rant:

Očigledno mesecima niko od nadležnih i ne obilazi teren
bilo bi dobro da posle tolikog vremena ipak to i oprave-podese
a takvi banalni kvarovi su prisutni i na dr. Bg raskstnicama
:roll:

Pa kad je neko napravio most i semaforizovanu raskrsnicu u nivou 20 metara dalje. :violina:
 
Јел још траје она наградна игра, ко нађе знак за превенство пролаза? :D
20170219_144428_010 by Somi303, on Flickr
Ово је други (на искључењу са аутопута кд Бубањ Потка) који сам видео на територији града Београда :roll:
 
Moraces da nam kovertiras :p
 
Vrh