Šta je novo?

Saobraćajna signalizacija

Хвала. Замисли само какав дебил мораш бити па да кажеш екипи "Цртај овде прелаз, од ливаде до ливаде".
 
Mnogi semafori u gradu su ne podeseni i neispravni
jedan od više mesecnih pokvarenih je kritičan po zivot dece je ispred srednje saobracajne škole , a tu je i okretnica 17
na kome zeleno svetlo za pešake traje nepunih 5 sekundi pa dečurlija svakodnevno pretrcava izmedju automobila :rant:

Izgleda su počeli radovi na zameni semafora u Zemunu evo i sličice iz Cara Dušana gde vidimo istovar novog semaforskog stuba :)
 
Као што сам и раније јавио, код ткз. „лакат кривине“ код Кванташа и новог Бежанијског гробља 1, где се укрштају улица Марка Челебоновића (део трасе тј. почетак УМП-а), саобраћајница Т6 и будући правац према насељу Радиофар, сви семафори, односно, расветна тела су покрадени и остали су само стубови као подсећање да су ту некада били семафори, који су чак и радили, додуше само жуто трепћеће светло, тамо негде 2011.године. Тренутно и дуже стање је овако:
Pogledajte prilog 11Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9
Ту је и трафо станица из које је почетком 2014. године све покрадено, да би негде крајем исте године била обновљена, сва потребна опрема у њој је поново уграђена и наравно објекат прописно закључан. О томе сам писао и постављао слике на овој истој теми, а и на темама о УМП-у и саобраћајници Т6.
АЛИ НЕ ВРЕДИ, опет је пре два-три месеца, проваљено и доста вредне опреме из ње је већ покрадено. Чак је и енергетски трансформатор, који сигурно није лаган, преврнут на страну, да би могло лакше да се из њега покраду инсталације и остало. У недељу-03. јуна сам обилазио тај део Бежанијске косе и забележио сликама тренутну ситуацију. Не би ме чудило, да „сакупљачи секундарних сировина“ не наставе свој сраман „посао“ и даље.
Ову трафо станицу је иначе изградила и опремила „Електроизградња Бајина Башта“ из Бајине Баште (http://www.ebb.rs ).

Све док се не изгради наставак саобраћајнице Т6 овако ће бити, тј. крашће се опрема из ове трафо станице, „неко“ ће лепо зарађивати у том криминалном ланцу, а трошиће се наше паре – нас пореских обвезника за поновно опремање исте. На потезу су градски секретаријат за саобраћај и Београдске електране да реше овај проблем, а пре свега, наравно полиција.

О томе кад ће се градити/изградити саобраћајница Т6, смо писали на теми о овој саобраћајници, па не бих сад о томе.

Како сад то све изгледа, а изгледа јако тужно, ево у пар слика.
Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
:sesir:
 
I opet nikom ništa. :notok:
Van pameti da ovakvim stvarima ne može stati na put.
 
Apsurdno je sto je uopste postavljan semafor i oprema na raskrsnici, koja zapravo nije raskrsnica vec krivina.
O kradji opreme i prodaji u otpad, ne bih na ovoj temi...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Verovatno je bila logika da će uskoro da se krivina pretvori u raskrsnicu. Mada su i u tom slučaju mogli da postave kablove, ali da ništa ne stoji iznad zemlje, pa da postave sve kada se završi.
 
20170609_141111.jpg


Novi vid signalizacije u bg tj kombinacije sa sve solarnim panom za napajanje
 
Da li su zaista potrebna dva nova semafora u Bulevaru Nikole Tesle, i zbog čega su postavljena? Jedan pre, a jedan posle Palate Srbija.
 
Mислим да то има везе са пресељењем председништва са Андрићевог венца у Палату Србија.
 
Постављање семафора у Булевару Николе Тесле, као и на још десетак раскрсница је предвиђено јавном набавком марта прошле године. О томе свему сам писао исто на овој подтеми на 11. страни viewtopic.php?f=16&t=3050&start=250#p379355
 
Gago, obožavam tvoja objašnjenja za birokratske gluposti.

Pitanje je zašto i da li su ti semafori tu potrebni, a ne u kom dokumentu je ta brljoka objavljena.
 
To je po meni najveći idiotizam u proteklih 10 godina. Semafori u Teslinom bulevaru, u kojem ne postoji ni jedan jedini objekat, osim SIV-a, gde je uključivanje/isključivanje potpuno lako i bez problema. Ako je zbog pešaka, opet pitam, KOJIH PEŠAKA? Za šetače po parku? Stvarno ne razumem logiku.
 
Mislim da je raskrsnica BKA i Ustanicke, pre par meseci :)



U Veneciji ili Parizu jedan pesacki prelaz (izmesale su mi se fotke pa ne mogu da se setim)
 
На овај начин је требало урадити пешачки у Маршала Бирјузова. Овако ће вероватно да фарбају калдрму.
 
Odavno prisutan problem, sad se diže prašina

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=h6bXEmWuUPs[/youtube]
 
Крст мора бити искључиво у боји која се не користи за сигнализацију, и мора бити слабијег интензитета, како не би одвраћао пажњу од вожње.
Проблем је што је тешко одредити коју боју изабрати.
 
Bravo. O ovome sam jos ranije pricao. Stvarno je divljastina. I na bulevaru isti ima jedan u blizini semafora.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pošalji Okanoviću pa će on dalje da reaguje.
 
U Požeškoj (četiri trake), kod OŠ "Josif Pančić" postoji "zvučni" semafor koji uredno klikće i prati odbrojavanje koje se vidi na upaljenom svetlu. Za vozila odbrojavanje traje 60 sec. dok za pešake 17. Pitam se, da li stara osoba pa još slabo pokretna, može postići da za 17 sec. pređe ulicu? U produžetku Požeške takvih slučajeva nema. Ima li neko logično objašnjenje?
 
Vrh