Šta je novo?

Saobraćajna signalizacija

Šta se desilo sa uslovnom strelicom ? Sinoć prođoh ovuda i nema je.
Rakovica je u pitanju ugao Maričke ulice i ulice Pilota Mihaila Petrovića , ispred mosta.

image hosting above 5 mb
 
Uvek je bilo dozvoljeno levo skretanje ?
A ta strelica je tu bila decenijama.
 
Pa nije.
Kada ideš Pilotovom nizbrdo nije. Tu je bio i znak koji je određivao da moraš desno pa levo da bi presekao Pilotovu ili napravio se vratio nazad.

Uslovno desno iz Maričke jeste tu bilo oduvek.

TT
 
2a05febc49c5b529770c1b0934324b45.jpg



Kamero kada si vec tu mogao bi da prijavis preko tw beokomu. Jersey bariera od postavke nije obelezena znakom ili bilo kakvom signalizacijom. Lokacija je Zrenjaninski put preko puta Merto-a.
Ja sam im slao par mejlova i preko fb ali ne reaguju.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sta je fora sa semaforima.. Svaki put kada grmi ili trepere zuto ili su jednostavno ugaseni.. Lokacija blokovi..
 
Bulbulderac17":rdjdssb1 je napisao(la):



Kamero kada si vec tu mogao bi da prijavis preko tw beokomu. Jersey bariera od postavke nije obelezena znakom ili bilo kakvom signalizacijom. Lokacija je Zrenjaninski put preko puta Merto-a.
Ja sam im slao par mejlova i preko fb ali ne reaguju.




Sent from my iPhone using Tapatalk
Šaljem danas. Upotrebiću ovu fotografiju.


Izmena:

Poslata prijava. Signalizacija na Zrenjaninskom putu je u nadležnosti Grada.

https://twitter.com/SaobrKamera/status/ ... 0053560324

TT
 
Nerade semafori na 3 raskrsnice u bka kao ni ruzveltova kraljice marije beokomservis lelemudi bg krs put na teren ne izlazi
 
Valjda cekaju da prodju kise..
Jedva sam prosao juce kod Rome ni tu nije radio semafor, a radkrsnica je relativno velika i prometna..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394564#p394564:1wrlyzrv je napisao(la):
Bulbulderac17 » Pon Jun 27, 2016 10:17 pm[/url]":1wrlyzrv]
2a05febc49c5b529770c1b0934324b45.jpg


Kamero kada si vec tu mogao bi da prijavis preko tw beokomu. Jersey bariera od postavke nije obelezena znakom ili bilo kakvom signalizacijom. Lokacija je Zrenjaninski put preko puta Merto-a.
Ja sam im slao par mejlova i preko fb ali ne reaguju.

Sent from my iPhone using Tapatalk

CnpLu4MWEAAIQTS.jpg


Jos 11.07. je izdato resenje da se obeleze Jersey bariere.
Ovo i mesec dana posle toga stoji kao i na slici.
 
Da li postoje neko pravilo u vezi sa zelenim svetlom na semaforima, odnosno da li bi trebalo na svakom semaforu da treperi pre nego što se upali žuto?
 
Jel svaki saobracajni znak mora da stoii na svom nosacu?
Konkretno pitam o znaku za obavezne pravce koji stoji na nosacu semafora iznad istog.

Sent from my LG G4
 
Ako je za obavezan pravac onda sme.
Evo imas ovde vise informacija:
4EqdzP.jpg
 
Pošto vidim da je ovde aktivan član Saobraćajna Kamera , jedna molba.
Vezano je za ovaj deo Čukarice, od ade tj raskrsnice ulica Radnička, Ada Ciganlija ka Savskoj magistrali ima i oznaku E763.
Radnička je do te raskrsnice ovog leta kompletno urađena ali deo posle raskrsnice je u katastrofalnom stanju. Velika ulegnuća zajedno sa nazovi stepenikom / poprečnom izbočinom su pravi rizik za vozače.






Tome doprinosi i autobusko stajalište za gradski i prigradski prevoz. Opasan propust je što tu postoji desno skretanje za stari Obrenovački put i javno parkiralište pa dodatno dolazi do konflikta sa vozilima JGP. Veliki broj autobusa naročito linije 55,56,87 i 89 koje moraju da promene veliki broj traka kako bi se prestrojile za levo skretanje u ul Svetolika Lazarevića Laze.









Jedino logično i bezbedno rešenje je uvođenje stanica koje su tu postavljene pre sigurno deset godina i nikad nisu privedene svojoj nameni. Stanice na raskrsnici ulice Svetolika Lazarevića Laze i Savske magistrale. Bezobrazluk je još veći što je neko dozvolio da se na tim stajalištima uvedu ulasci tj izlasci sa OMV i Petrol pumpe.



 
Drugi problem je takođe na Čukarici a vezan za ovu skakaonicu preko nadvožnjaka Savske magistrale. Neviđeno loše sa velikim uzdužnim nagibom kako na prilastu tako i na silasku sa nadvožnjaka.







Hvala puno.
 
Za ovo prvo ću poslati predlog Sekretarijatu za saobraćaj, mada sumnjam da će u skorije vreme razmatrati ponuđeno rešenje.

Što se tiče skakaonice: pisaću i za to ali mislim da je čitav nadvožnjak zreo za rekonstrukciju pa ćemo na to tek sačekati.

TT
 
Hvala.
Uspostavljanje stajališta gde je to i planirano rešilo bi deo problema sa pretrčavanjem pešaka preko Savske magistrale kod Tempa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=401882#p401882:i0yrrh40 je napisao(la):
Kokos » 24 Aug 2016, 12:31[/url]":i0yrrh40]Da li postoje neko pravilo u vezi sa zelenim svetlom na semaforima, odnosno da li bi trebalo na svakom semaforu da treperi pre nego što se upali žuto?
 
Mislim da nema, proveriću.

Stari tip semafora se menja u skladu sa količinom raspoloživog novca i volje.

TT
 
Vrh