Šta je novo?

Saobraćajna signalizacija

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379451#p379451:m68904yy je napisao(la):
Пантограф » 04 Апр 2016 06:28 pm[/url]":m68904yy]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379355#p379355:m68904yy je napisao(la):
Гага » 04 Apr 2016 12:16 am[/url]":m68904yy]Средином марта тј. 14. марта, градски Секретаријат за саобраћај је расписао јавну набавку за "куповину и уградњу семафорских урећаја за опремање раскрсница". У питању је семафоризовање десет градских раскрсница током ове године. Понуде се подносе до 13. априла о.г.и истог дана је јавно отварање понуда, а изјашњавање о томе ко је добио овај посао је након 25 дана од овог датума.

Конкурсна документација: http://www.bgsaobracaj.rs/JN/14_15/JN_1 ... 160314.pdf

Ево које су раскрснице у питању:

Хм, могло је ту и по који кружни ток, посебно на раскрсници, релативно близу код мене у крају, Норвешка-Љубинке Бобић-Грчка (то је код улаза у Ново Бежанијско гробље 1).
file.php


Koji bolidi!

Prvo, umesto Huga Klajna/Peđe Milosavljevića treba semaforizovati Huga Klajna/Ismeta Mujezinovića, gde je totalni haos, uslovljen blizinom pijace. Tu je i poginula devojka u vartburgu pre 7-8 godina.

Semafor posred Teslinog bulevara... ne bih komentarisao.

Što napisa neko, počinjem ozbiljno da ne volim Sekretarijat za saobraćaj :evil:

Својевремено сам предлагао Секретаријату да се управо та раскрсница Др. Хуго Клајна-Исмета Мујезиновића семафоризује, баш због зелене пијаце и много већег саобраћаја, него на раскрсници коју ће семафоризовати. Довољно је и то што су на тој раскрсници пре више месеци поставили лежеће полицајце. Мислим да је неко од станара из тог дела, који ето има добре везе у Секретаријату, а можда чак и неко ко тамо ради, успео да издејствује да ту сад буду семафори и то због неколико судара који су се ту десили.
На овој раскрсници јесте било судара, као што рекох, али није било са смртним последицама, као што је било на раскрсници коју Пантограф и ја спомињемо. Ето и та несрећна девојка која је погинула 2007.године, а још да трагедија буде већа, била је трудна, и нажалост она је крива, излетела је Вартбургом испред 75-це која ју је самлела. Крајпуташка плоча стоји ту уз ивицу тротоара.

Предлагао сам пре неких 10 година Секретаријату и да се поставе семафори на раскрсници Недељка Гвозденовића-Виктора Новака, баш код моје зграде, где је исто, нажалост било погинулих, али ништа ми ни не одговорише.

Ових дана се спремам да им пошаљем два предлога, да "исправе" грешку и поставе семафор код зелене пијаце, а не тамо где хоће, а на раскрсници код моје зграде да барем поставе лежеће комуналне полицајце :D, то ће бити први предлог. А други, ако је већ чврсто одлучено
да семафори буду на раскрсници Др. Хуго Клајна-Пеђе Милосављевића, да онда лежеће полицајце који су сад на тој раскрсници, поставе на раскрсници код моје зграде. А можда и трећи предлог да им сугеришем да на раскрсници Норвешка-Љубинке Бобић-Грчка ураде кружни ток, а не да постављају семафоре (ха, баш сам оптимиста :wink: ).
 
Јуче почело постављање лежећег полицајца, и то оног широког на пешачком прелазу, у Народних хероја између блокова 38 и 37 баш код аутобуског стајалишта 65-це, које је у правцу Фонтане. Ту су баш брзо и возили, иако је ту тај пешачки, у близини су две основне школе "Ратко МИтровић" (блок 38) и "Ђуро Стругар" (блок 37). Не знам да ли ће поставити и на другом пешачком прелазу. Пошто сутра идем у блок 38 сликаћу како сад изгледа.
https://www.google.rs/maps/@44.8178813, ... 6656?hl=sr

ТЕХНИЧКО РЕГУЛИСАЊЕ
НОВИ БЕОГРАД
Бул. Др.Зорана Ђинђића-израда паркинга
Булевар Николе Тесле-улаз на паркинг
Народних хероја-лежећи полицајац
Блок 21-лежећи полицајци

http://beogradput.rs/onama/radovi


Пре неки дан су поставили и уске лежеће полицајце у улици Др. Хуго Клајна са раскрсницом Исмета Мујезиновића, баш код зелене пијаце "Бежанијска коса".
 
I u Bulevaru Nikole Tesle su poceli radovi na skretanju za SIV iz pravca Usca, iako ima vec postojeca traka za levo, sad prave jos jednu malo dalje, pa ce mozda tu da postave taj semafor koji se pominjao par stranica unazad.

Sent from my LG G4
 
@Дуле, није улица Партизанске авијације него Др. Хуго Клајна. Баш сам за тај лежећи обавестио, две поруке изнад, да је постављен, а и онај други после саме те раскрснице.

Хтео сам баш сутра да одем и сликам, то или "оштећење" или "покушај чупања", како Директор каже, али ајде да сад не прејудицирамо ствар, и да онда пошаљем слику Беогтрад путу да им скренем пажњу да дођу и среде овај исчупани завртањ.

Дуле, крадем ти слику и у уторак шаљем г-ђи Нади Петровић из Београд пута.
 
U pravu si. Mešam imena ulica na BK (nikad tu nisam živeo, ali ženini su odatle).

Huga Klajna polako postaje ulica za izbegavanje zbog ležećih. Alternativa (zaobilazna) je Norveška koja za sada nema ležećih.

Ovi novi ležeći na BK su prilično stresni za kola, za razliku od novih u Narodnih heroja (koji su širi)
 
Да, та два нова лежећа у Народних хероја су добро урађена. На слици је лежећи на почетку блокова 38 и 37, гледано из правца Фонтане. Слика лежећег полицајца на крају ова два блока не знак како, није ми успела !
 
Kome treba da prijavim problem sa semaforom na raskrsnici Mije Kovačevića i Višnjičke ulice?
Naime, po mom mišljenju strelica za uslovno skretanje iz Mije Kovačevića u Višnjičku ulicu bi trebala da bude upaljena kada je zeleno svetlo za vozila koja skreću iz Višnjičke ulice u Mije Kovačevića, a sada je stanje drugačije. Kada se upali zeleno svetlo za vozače koji produžavaju pravo ka Višnjici, Karaburmi iz Bulevara Despota Stefana pali se i uslovna strelica za desno skretanje za vozače iz Mije Kovačevića, koji onda naleću pravo na vozače iz Bulevara Despota Stefana, znam da bi oni onda trebali da obrate pažnju i skreću samo ako im situacija dozvoljava, ali zašto mora tako kada može da se namesti da vozila skreću kao što sam napisao ranije. Danas je zamalo jedan autobus koji je skretao u Višnjičku udario 16-icu.

U pitanju je ovaj semafor, čak je na Street View-u "uhvaćen" trenutak kada vozila skreću iz Višnjičke u Mije Kovačevića, a uslovna strelica nije uključena. Možda ja grešim, šta vi mislite o tome?
 
Beokom servisu pa da oni proslede dalje ili direktno Sekretarijatu za saobraćaj. Ne verujem da Beograd put može bez njih tu nešto.
 
Може и Београд путу, а они онда пријављују Секретаријату, па онда они издају налог Београд путу. Таква је процедура.
 
Весић: На захтев грађана промењен смер Грачаничке улице

Градски менаџер Горан Весић подсетио је да је на захтев грађана који живе на Косанчићевом и Обилићевом венцу од данас промењен смер кретања аутомобила Грачаничком улицом.
– Као и до сада град ће наставити да поступа по сугестијама грађана, јер верујемо да само заједно можемо да дођемо до најбољих решења која ће омогућити да у Београду живимо квалитетније и удобније После реконструкције Улице цара Лазара и њеног претварања у пешачку зону појавила се потреба да се промени смер којим аутомобили могу да користе Грачаничку улицу. Зато је данас у централној градској зони (Грачаничка и Цара Лазара) на основу налога Секретаријата за саобраћај, дошло до измене режима саобраћаја. Тачније, Грачаничка улица променила је смер и сад је усмерена од Вука Караџића до Николе Спасића, па су на тај начин возачи добили алтернативу, чиме је смањен притисак возила на Улицу Вука Караџића, то јест Топличин венац – истакао је градски менаџер.
Весић је нагласио да ће Град Београд наставити да комуницира са грађанима, као и да ће се када је год потребно и изводљиво, мењати прописи како би се олакшало функционисање града.

Izvor: http://www.beograd.rs/cir/beoinfo/17238 ... cke-ulice/

Skroz logičan potez, morali su to odmah da odrade kad je zatvoren ovaj deo Cara Lazara. Nadam se da su i ukinuli semafor na raskrsnici Vuka Karadžića i Gračaničke, više nema potrebe za semaforima.
 
Gracanicka promjenila smjer

20160517_123459.jpg


bg put postvljajuci znak rasturio ono sto je radio ranije st*** nesposobna
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385075#p385075:99vgl23s je napisao(la):
Zezeljko » 09 May 2016 06:30 pm[/url]":99vgl23s]Kome treba da prijavim problem sa semaforom na raskrsnici Mije Kovačevića i Višnjičke ulice?
Naime, po mom mišljenju strelica za uslovno skretanje iz Mije Kovačevića u Višnjičku ulicu bi trebala da bude upaljena kada je zeleno svetlo za vozila koja skreću iz Višnjičke ulice u Mije Kovačevića, a sada je stanje drugačije. Kada se upali zeleno svetlo za vozače koji produžavaju pravo ka Višnjici, Karaburmi iz Bulevara Despota Stefana pali se i uslovna strelica za desno skretanje za vozače iz Mije Kovačevića, koji onda naleću pravo na vozače iz Bulevara Despota Stefana, znam da bi oni onda trebali da obrate pažnju i skreću samo ako im situacija dozvoljava, ali zašto mora tako kada može da se namesti da vozila skreću kao što sam napisao ranije. Danas je zamalo jedan autobus koji je skretao u Višnjičku udario 16-icu.

U pitanju je ovaj semafor, čak je na Street View-u "uhvaćen" trenutak kada vozila skreću iz Višnjičke u Mije Kovačevića, a uslovna strelica nije uključena. Možda ja grešim, šta vi mislite o tome?
file.php

Prijavio sam već dva puta Beokom servisu preko Twitter-a ovaj problem, ali odgovora nema, kažu da ga čekaju od Sekretarijata za saobraćaj, ali je u međuvremenu došlo do prvog ozbiljnijeg sudara:
http://www.blic.rs/vesti/beograd/udes-u-visnjickoj-ulici-povredene-cetiri-osobe-i-jedno-dete/dl28015

Kome se još obratiti ili će ovi čekati da padne neka žrtva pa da promene režim semafora??
 
Sekretariat za saobraćaj vrlo sporo odgovara. Meni su uvek odgovarali sa bar mesec dana zakašnjenja. Ti odgovori su bili uglavnm neka prazna priča (tipa analiziraćemo u narednom periodu).
 
Vrh