Šta je novo?

Saobraćajna signalizacija

Adresa je Sekretarijat za saobraćaj, ali su vrlo spori u odgovorima.

Što se tiče raskrsnice BZDj i NH, ne mogu 2 trake ka BK jer se odmah posle autobuske stanice nalaze parking mesta i prelazi u jednu traku. Tu i nije tolika gužva da bi bila neophodna veća protočnost.

Inače taj deo BZDj je toliko uzan i zbog idiotske pozicija zgrada u Bloku 34 koje ne prate liniju zgrada uz ulicu u Bloku 33.
 
20160320_123516.jpg


svjetleci znak stop iznad semafora relikt proslosti
 
Imaš tih svetlećih znakova u Milentija Popovića koliko ti duša ište
 
Било би лепо да макар по свим булеварима и улицама са 4 и више трака уграде светлеће саобраћајне знакове, поготову обавезан смер на разделним острвима.
 
Prvi je nekom smeto strucno brusilica odradila posao kako bi neko svog limenog ljubimca imao gdje parkirati
 
Kod pijace na Vidikovcu, pored vec postojecih montaznih 'lezecih policajaca' dodata jos 2 od asfalta.
Naravno, horizontalna signalizacija ne postoji !

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Средином марта тј. 14. марта, градски Секретаријат за саобраћај је расписао јавну набавку за "куповину и уградњу семафорских урећаја за опремање раскрсница". У питању је семафоризовање десет градских раскрсница током ове године. Понуде се подносе до 13. априла о.г.и истог дана је јавно отварање понуда, а изјашњавање о томе ко је добио овај посао је након 25 дана од овог датума.

Конкурсна документација: http://www.bgsaobracaj.rs/JN/14_15/JN_1 ... 160314.pdf

Ево које су раскрснице у питању:

Хм, могло је ту и по који кружни ток, посебно на раскрсници, релативно близу код мене у крају, Норвешка-Љубинке Бобић-Грчка (то је код улаза у Ново Бежанијско гробље 1).
 
Pocinjem da osecam mrznju prema sekretarijatu za saobracaj.

Sent from my LG G4
 
Ovo je zbog činjenice da ogroman broj pešačkih prelaza koji su obeleženi preko dve trake u jednom smeru nije po pravilniku o saobraćajnoj signalizaciji.


TT
 
onda se menja los pravilnik!

Od skvera na Dedinju do belog dvora po toj logici bi trebalo postaviti 5-6 semafora
bulevar Oslobodjenja takodje... Primera je verovatno stotine ....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379355#p379355:3oepycav je napisao(la):
Гага » 04 Apr 2016 12:16 am[/url]":3oepycav]Средином марта тј. 14. марта, градски Секретаријат за саобраћај је расписао јавну набавку за "куповину и уградњу семафорских урећаја за опремање раскрсница". У питању је семафоризовање десет градских раскрсница током ове године. Понуде се подносе до 13. априла о.г.и истог дана је јавно отварање понуда, а изјашњавање о томе ко је добио овај посао је након 25 дана од овог датума.

Конкурсна документација: http://www.bgsaobracaj.rs/JN/14_15/JN_1 ... 160314.pdf

Ево које су раскрснице у питању:

Хм, могло је ту и по који кружни ток, посебно на раскрсници, релативно близу код мене у крају, Норвешка-Љубинке Бобић-Грчка (то је код улаза у Ново Бежанијско гробље 1).
file.php


Koji bolidi!

Prvo, umesto Huga Klajna/Peđe Milosavljevića treba semaforizovati Huga Klajna/Ismeta Mujezinovića, gde je totalni haos, uslovljen blizinom pijace. Tu je i poginula devojka u vartburgu pre 7-8 godina.

Semafor posred Teslinog bulevara... ne bih komentarisao.

Što napisa neko, počinjem ozbiljno da ne volim Sekretarijat za saobraćaj :evil:
 
laki72":22aatfb6 je napisao(la):
onda se menja los pravilnik!

Od skvera na Dedinju do belog dvora po toj logici bi trebalo postaviti 5-6 semafora
bulevar Oslobodjenja takodje... Primera je verovatno stotine ....
Pravilnik je usvojen krajem 2014. i u sekretarijatu ističu da su nezadovoljni i da ih niko nije konsultovao.

Lično smatram da su svi pešački prelazi preko dve trake u istom smeru, u atmosferi u kojoj se propisi ne poznaju a ograničenje brzine ne poštuje, izuzetno opasni po bezbednost učesnika u saobraćaju.

TT
 
Apsolutno je nebitno kada je nesto sto je lose usvojeno.

U Srbiji postoji navika da se nesto sto je lose, trpi nekoliko godina zato sto je `skoro usvojeno`.
Apsurd!
Ako si vec svestan greske, valjda je razumno da je sto pre ispravis, a ne zbog sujete tvrdoglavo nastavljati i dalje po starom.

E sad @Saobracajna Kamera to sto ti smatras je naravno tvoje pravo, ja mogu da se slazem ili ne slazem, a to tek nije bitno. :D

Moje vidjenje.
Cinjenica je da 2+2 trake imamo na dosta mesta gde nema gustog saobracaja, isto kao sto imamo ulica koje su 1+1 gde bi da nema semafora bilo gotovo nemoguce bezbedno preci ulicu.


Primer 1
Pogledajte prilog 1

Patrijarha Dimitrija ispred ulaza u nekadasnju DMB Auto kucu

Primer 2


Kraj Kumodraske ulice kod Kumodraza II


E sad da obrazlozim.
Totalno je apsurdno da se Zakonom, pravilnikom i slicnim `obavezuje` postavljanje semafora na svaku saobracajnicu koja ima vise od jedne saobracajne trake i to se jasno vidi iz prethodna dva primera.
Takodje, takav zakon ili pravilnik je alibi za lenjost i nezainteresovanost.
Svaka saobracajnica je specifican objekat i ne moze se generalizovati.
Zato i postoji sekretarijat i zaposleni u njemu, da se pozabave svakim konkretnim slucajem ponaosob i nadju adekvatno resenje. :kafa:
 
Bitno je jer su pešački prelazi stariji od pravilnika i sada je obaveza sekretarijata da signalizaciju za koju su nadležni prilagodi novom pravilniku.

Za to, po njihovim rečima, nema novca.

Do ove priče sam došao tako što sam prijavio ovakve pešačke prelaze nakon što sam na snimku zabeležio kako se auto koji je bio iza mene u levoj traci nije zaustavio ispred pešačkog prelaza na kome sam se ja zaustavio da bih propustio ženu i dete.

Taj vozač nije poštovao obavezu da uspori a svakako od mog vozila nije mogao ni da vidi da je neko započeo prelazak. Posledice su mogle da budu tragične.

Apsurd ili ne: ovaj događaj je ilustracija zašto smatram da su takvi pešački prelazi neopisivo opasni po sve učesnike u saobraćaju.

Više o samom događaju i konkretnom članu pravilnika ima ovde:

https://saobracajnakamera.wordpress.com ... aobracaju/



TT
 
Postaviti semafore koji se aktiviraju na dugme i eto resenja.
 
Ova situacija koju Saobraćajna kamera pokušava da popravi je vrlo opasna i ima punu moju podršku u obezbeđivanju takvih pešačkih prelaza.

Semafor "na dugme" je dobro rešenje. Ako nemaju para za to, onda bolje da ukinu neke pešačke prelaze.

https://www.google.rs/maps/@44.8132141, ... 6656?hl=en

Mislim da je baš ovde i poginula jedna osoba pre nekog vremena.

A neke od onih pozicija za nove semafore - bolje da ne komentarišem.
 
Мени се баш скоро десило то што је камера описала, јбг ликуша куца поруку и обилази ме са десне стране преко шина, а ја стао жени са дететом. Са огромним задовољством бих јој сломио све у телу иако је женско.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Vrh